Favorit'im İle Hafta Sonu Zirve

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit'im İle Hafta Sonu Zirve

İleti SKODA 135 » 19 Ekm 2010, 12:05

Meteoroloji önümüzdeki günlerde yağış geleceğini bildiriyor. Geçtiğimiz hafta sonu hava çok güzeldi ve mevsimin son tırmanışını yapmaya karar verdim. Yine arabamı ihtiyacım olabilecek malzemelerle doldurup ailemle dağların yolunu tuttum.

Bir-iki gün önce yağmur yağmış olmalı, yollar rutubetli....Böyle zamanları severim yoldan hiç toz kalkmaz.:)
Etraf alabildiğine ormanlık ve sonbahar olması nedeni ile doğa rengarenk....

Pekçok doğasever arabaları ve aileleri ile gelmişler, zaten bundan sonra bizim vasıtalarımız buralara kış nedeni ile çıkamaz....

Yolların düzgün olması rahat yol almamızı sağladı anladığım kadarı ile epeyce araç bu yolları kullanıyor.
Sık sık manzarası güzel olan yerlerde mola verildi.

Yukarılara doğru yol aldıkça aşağı taraflar artık ayaklarımızın altında kaldı. Kuş bakışı seyretmenin keyfi bir başka...

Yollar artık ince kıvrımlı bir hat şeklinde dağlarda ormanların arasından belli belirsiz görülüyor....

Sonunda epey zaman sonra zirvelere vardık. Bundan sonra yol kıvrıla kıvrıla uzaklardan tekrar aşağı iniyor.
Fakat çok zaman geçti ve kamp planım yok. Çıkabildiğim kadar çıkıp sonra zirveye varınca tekrar geldiğim rotayı takip edip inmeye karar verdim.

Uzaktan geldiğim yol çok güzel görülüyor. Artık rampalar bitti. Yol uzunca bir bölüm düz olarak devam ediyor.

Araba ile çıkılabilinen son noktadayım. Bundan sonra yaya olarak devam etmek gerekir. Mutluyum aracım çok şükür yine bir sorun çıkarmadı...:)

Çıkabildiğim son noktada bütün Sultandağları ayağımın altında.....Buralar rakımı yüksek yerler artık bu kısımlarda orman ve bodur bitki örtüsü yok.
Buralara yakında kar yağacak ve bahara kadar kalkmayacak. Bu dağlarda daha önce Vaşak görmüştüm. Fakat ne yazık ki fotoğraflayamadım. Aslında her yerde gözüm onu arıyor ama bu sefer olmadı...Doğal yaşamı oldukça canlı bir yer....

Çok muhteşem bir günü daha geride bıraktım. Tırmanıştan önce arabamdaki lpg göstergemde 3 ışık yanıyordu, o kadar zaman ve yol katettim tekrar aşağı indim daha 3 ışık yanıyor.:D Bu arabanın beni mutlu eden en büyük iki özelliği var, sabah tek seferde çalışması ve çok az yakması.....Neyse eve dönerken gün batıyordu, başka bir gezimde buluşmak dileği ile....

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti BURAK MYSTERİO » 19 Ekm 2010, 13:05

çok güzel fotoğraflar abicim bende öyle yerleri gezmek istiyorum favoritimle ama para yokki :(

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti SKODA 135 » 19 Ekm 2010, 13:25

Burak kardeşim yanlış düşünüyorsun....:) Ülkemizde gezilmesi ve görülmesi gereken çok yerler var. Yabancılar yanlarına aldıkları biraz konserve vs. ile kamp çadırı ile Türkiye turu yapıyorlar.

Doğa aktiviteleri o kadar çok masraf çıkarmaz. Zaten araban az yakıyor....;) Gençliğini evde kös kös oturarak geçirme.:D Bu gençlik bir daha gelmeyecek, yeni yerler görmek yeni insanlarla tanışmak gerek....

O gün ne kadar masrafın oldu dersen hemen belirteyim; Yanıma aldığım meşrubat, yiyecek, yemek ve gaz dahil
bütün günün yol masrafı 40-50 lira civarı.....

Kafa dengi temiz ahlaklı arkadaşlarını al yanına ve en yakın gezilecek terden başla, zamanla çok daha uzaklara gideceksin....
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BURAK MYSTERİO » 19 Ekm 2010, 14:26

inşallah abim inşallah

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti mustklc » 19 Ekm 2010, 17:11

sonbaharın her rengi var. gerçekten muhteşem.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti frostbite19 » 19 Ekm 2010, 17:55

Off ya çok güzel resimler çok gzel manzara, ben de Toroslara çıksam olur aslında çok heveslendim şimdi gerçekten, zaten torosların eteğindeyiz her daim . . .
AMa vakit yok anca 2 hafta sora bol vaktim olcak. . .

Teşekkürler dostum fotolar için. . .

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti SKODA 135 » 19 Ekm 2010, 18:05

Beğendiğinize sevindim arkadaşlar.:)
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Osmanlı » 19 Ekm 2010, 20:42

çok güzel imrendim. ben de çok severim doğayı ve gezmeyi. söylediğinize katılıyorum böyle bir gezi yapmak için çok para harcamaya gerek yok. çok hoş gerçekten...vesselam
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti felicia_3437 » 19 Ekm 2010, 20:43

maşallah favo ya ya resimlere bakreken ve yazıları okurken kendımı bır an oralada ben varmışım gıbı düşündümki bu bıle benım iş yorgunluhumu ustumden aldı ya sağolun paylaşım cok guzel dı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir