LPG'ler Patlıyo, Aman Dikkat...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG'ler Patlıyo, Aman Dikkat...

İleti gogo969 » 21 Ekm 2010, 12:12

Aslında devletimiz şu benzinden aldığı 2.6 liralık vergiyi indirse 3.74 lira olan benzin fiyatını 2.2 hadi 2.4 liraya çeksede bizde bu konuları konuşmasak ,böyle manzaraları tvlerde izlemesek,acaba benimde başıma gelirmi demesek vede arabalarımıza eziyet etmesek...Aklıma gelmişken 25 yıllığınada 2000 kmlik otoban ve 2 adet boğazdaki köprülerimizide özelleştiriyorlar...ŞEmsiye yine halkımıza açılacak...

gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti hakanerdogan » 21 Ekm 2010, 12:16

gogo969 yazdı:
hakanerdogan yazdı:Kadın istop etmiyor el frenini çekmiyor, ama araca dönüp çantayı geri kapmayı ihmâl etmiyor, her gün 50-100 km katlanıyorduk zaten küçük arabalarına birde düplü Mersocu bayanlar çıktı, sonra kadının halkın üzerine saldığı yanarak vitesi ''D'' konumunda olan Mercedesine garibim memurum hayatını hiçe sayarak atlayıp kurtarıyor.

Araçlara LPG stickeri mı yapıştırılmalı, yoksa ''bayan şöför ışıklı tabelası mı asılmalı??''

Böyle bir zihniyet, böyle bir idrâk nasıl olurda direksiyon başına geçer anlamak güç. Cama kuş çarpsa panik yapar kazaya sebebiyet verir. Öncelikle ehliyet alacak bayanlara ruhsal testler uygulanmalı.

Otobüs şöförüne zaten bişi demiyom, alayı kuralları hiçe sayıyor ama bayanlar gibi kıvrımsız beyinli oluşlarından değil, kasten yapıyorlar çok daha ayıp, terbiyesizlik.

hakan'ım dün kornamı çalmadım,sellektörmü yapmadım acity kadar takip ettim seni akşam heralde okuldan çıkmıştın...çiftlik tarafından girdin anadolu bulvarına...Birde sanki çok sinirli gibi geldin fazla bulaşmakta istemedin :D

Niye haber vermiyon oğlum manyak mısın, sinirli gibi gelmişmişim de, delinin zoruna bak :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutgiray » 21 Ekm 2010, 12:28

gogo969 yazdı:Aslında devletimiz şu benzinden aldığı 2.6 liralık vergiyi indirse 3.74 lira olan benzin fiyatını 2.2 hadi 2.4 liraya çeksede bizde bu konuları konuşmasak ,böyle manzaraları tvlerde izlemesek,acaba benimde başıma gelirmi demesek vede arabalarımıza eziyet etmesek...Aklıma gelmişken 25 yıllığınada 2000 kmlik otoban ve 2 adet boğazdaki köprülerimizide özelleştiriyorlar...ŞEmsiye yine halkımıza açılacak...

dostum şemsiye açma çalışmaları hiç bir zaman başarıya ulaşmamıştır (yıılar yılı devletin yaptığı uygulamalar bu yönde sonuç vermiştir.) sadece şemsiyeyi dahiline alanlara(halk) acı ve ızdırap vermekle kalmıştır.

bir tanıdığımın sözünü eklemeden geçemiyeceğim

"HERKES ANAMIN HATRINI SORUYOR. BABAMINKİNİ SORAN YOK"
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti gogo969 » 21 Ekm 2010, 13:15

[/quote] Niye haber vermiyon oğlum manyak mısın, sinirli gibi gelmişmişim de, delinin zoruna bak :lol: :lol:[/quote]

Önüne 2 kere kırdım ama banamasın demedin biraderim dumanlar çıkıyordu kafandan...bende tırstım bıraktım kovalamacayı :)
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti hdoner » 21 Ekm 2010, 16:03

frostbite19 yazdı:Dikkat çekmek istediğim şu:

LPG'li araçlarda hortumlarda ve borularda sonuçta bir gaz olduğu için, üstelik bir de basınçlı olduğu için, titizlikle

montaj yapıldıktan sonra da, sürekli kontrol edilmeli ve olası kaçaklar sürekli aklımızın bir köşesinde durmalı, zaman

aralıkları fazla uzatılmadan tekrar tekrar kontrol edilmeli. . .

Yani sonuçta LPG'li bir araç kullandığımızın farkında olalım, dizel olsa NO PROBLEM... :)

+10000
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 21 Ekm 2010, 16:09

Lpg sisteminde ilk tkaıldığında sorun teşkil etmeyebilir fakat zamanla hortumlar,lpg beyni,lpg güvenlik ve gaz kesiciler yıpranmaya bağlı olarak doğru çalışmayabiliyor.Yoksa elbetteki doğru şekilkde montaj yapıldığında uzun süre sorun çıkarmayacaktır fakat bu demek değilki ölene kadar bu şekilde çalışacaktır diye :) Sonuçta orjinal parçalar bile yüzbinleri devirince su koyuvermeye başlamıyor mu?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir