Fatmagül sosyal yarası?!:S

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fatmagül sosyal yarası?!:S

İleti alpino » 21 Ekm 2010, 21:59

hdoner yazdı:
alpino yazdı:medya toplumu olarak resmen bir kültür çöküşü yaşıyoruz. ahlaki ve insani değerlerin yitirildiği konular temcit pilavı gibi her gün diziler aracılığıyla önümüze konuluyor. insanlar gerçeklerden soyutlanıyor. içinde yaşadığımız koşullar ve sorunlar suni gündemlerle dizilerle bizlere unutturulmaya çalışılıyor. ve ne üzücü ki bunu başarıyorlar.

ben şahsen hiç bir yerli diziyi izlemiyorum. çünkü artık benliğimizi yok ediyorlar. beynimizin kıvrımlarını düzleştirip bizi birer koyun haline getiriyorlar.

Ayrıca yerli dizi ile zamanı çöpe atana kadar iyi bir sinema filmi izlemek daha iyi bir alternatif olazmaz mı bizler için ??

kesinlikle katılıyorum fakat şu anda tüm kanallarımız gece 12'ye kadar dizi vermekten, bir de insanların paraya olan ihtiyaçlarını sömürerek bilgiye zırnık kadar gerek olmayan (varmısın yokmusun gibi) yarışmalarla oyalanıyor. zaten birkaç kanal hariç tv'de film falan yayınlandığı da yok.

benim için Tv'de 2 kanal var. 1. Discovery channel, 2. National geographic. gerisi çöp

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hdoner » 21 Ekm 2010, 22:16

Bundan çok önceleri ünlü düşünür söylemiş "düşünüyorum öyleyse varım" demekki düşünmüyorsak sadece var diyebiliriz .Hani sanat ile zenaat arasındaki fark vardır ya.Sanat kenine özgü tekdir ama zenaatcını elinden çıkan sadece kopyalardır ,yani insandan koyun ancak bu şekilde oluşturulabilir!

Bilinçli olarak koyunlaştırılmaya çalışılıyoruz(70 milyonluk koyun sürüsü)....Haberleri izleyip olaylara sinirlenme yada gülme tepkisi göstermekten başka bir şey yapmayacak insan toplululuğu......

Ne yazıkki zenginlik ve şöhretlik milli değerlerimiz oldu.Unutkanlık ve kabullenme de sosyal kimliğimiz oldu çıktı.Elektronik robot üretmek zannımca biyolojik robot yapmaktan daha kolaydır ama robot olmuşken metal robotlara hayretle bakar hale geldik.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti önder38 » 21 Ekm 2010, 22:38

"bi haber bi maç bide vadi pusu" gerisi yalan. zaten kanal D ve Fox gibi kanalların toplumun ahlak değerlerini bozmak ve özellikle yeni yetişen genç nesile ahlaksızlığı normalmiş gibi gösterme çabasından başka birşeyi yok. bundan para kazanıyorlar ama kazanmasalar bile yaparlar, çünkü bu bir sosyolojik savaş.

Televizyon en etkili toplum eğitim materyalidir. amerika ülkesinde çekilen her filmde oranın bayrağını ve kahramanlığı ile ilgili şeyleri kesinlikle ve istisnasız görürsünüz. çok alakasız bir film bile olsa. çünkü kendi ülkesine ve dünyaya kendini böyle anlatır.

ben evde bu kanalların izlenmesini yasakladım. varsın ben dizi geyiklerine fransız kalayım ama tavrım belli olsun. midyenin hikayesini biliyorsunuzdur herhalde. kıyıda karaya vurmuş milyonlarca midye olan sahilde dolaşan genç, tek tek onları alıp denizde atıyormuş. birisi yanına gelerek "boşa uğraşıyorsun,bunları tek tek atarak hiçbirşey değiştiremezsin." der. genç yerden bir midye daha alıp denize atar. "Bak, onun için çok şey değişti ! "
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti C@GL@R » 21 Ekm 2010, 23:30

günde iki kez oynanan insanlara tecavüzü iyi birseymiş gibi anlatan en az tv izleyen bir insanın bile haberi olan bu diziyi bu şekilde tanıttığı için KANAL D yi kınıyorum.. :x
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti syossett » 22 Ekm 2010, 00:00

Bu şişme değil... realdolls denilen tamamı silikondan mamul .. realdolls diye aratın görürsünüz . Ben denemk ıcın bir tane sipariş verdim 7000 dolar tuttu ...:D
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti orthosis » 22 Ekm 2010, 01:52

kanal d televizyonuna gidin orada çalışanlara bakın hatta bu tiksiç dizinin yapımcılarına bakın hepsi bizim gibi insanlardır.bence bu işler arz talep meselesidir. demek ki talep varki arz oluyor. milli manevi hayat fasa fiso insanların dillerinde. tek ülkü para şan şöhret nasıl kazanıldığı filan hiçkimsenin umrunda değil. bu aralar çok moda "parasız adam gereksiz adam" deyişi!! size yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. bir kamu hastanesinde acil servisinde çalışıyorum. acil servise bir gece siyah bir merso geldi.içinden siyah takım beyaz gömlek boyunda zincir kaba saba adamlar ve açık saçık şirazesi kaymış zavallı kadınlar... inanın halk bunlara o kadar itibar ediyorki bir ara vatandaşın bi tanesi pez.. e dönmüş yahu sizin işinizde zor be kardeşim Allah sabır versin diyordu. varın gerisini siz düşünün.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti mygokhan » 22 Ekm 2010, 09:57

Fatmagül'ün bilekliği bile çıkmış :) Yazık yahu!...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Osmanlı » 22 Ekm 2010, 10:37

orthosis yazdı:kanal d televizyonuna gidin orada çalışanlara bakın hatta bu tiksiç dizinin yapımcılarına bakın hepsi bizim gibi insanlardır.bence bu işler arz talep meselesidir. demek ki talep varki arz oluyor. milli manevi hayat fasa fiso insanların dillerinde. tek ülkü para şan şöhret nasıl kazanıldığı filan hiçkimsenin umrunda değil. bu aralar çok moda "parasız adam gereksiz adam" deyişi!! size yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. bir kamu hastanesinde acil servisinde çalışıyorum. acil servise bir gece siyah bir merso geldi.içinden siyah takım beyaz gömlek boyunda zincir kaba saba adamlar ve açık saçık şirazesi kaymış zavallı kadınlar... inanın halk bunlara o kadar itibar ediyorki bir ara vatandaşın bi tanesi pez.. e dönmüş yahu sizin işinizde zor be kardeşim Allah sabır versin diyordu. varın gerisini siz düşünün.

PEKİ, YA İNSAN?

PROF. Üstün DÖKMEN "Yere düsen ekmeğin üstüne basan insan görmedim ama yere düşe
n insanı tekmeleyen çok kişi gördüm" diyor... Saygılı olmaktaki kusurlarımızı söyle anlatıyor:
- Birbirimize saygılı olma konusunda 3 tip temel hatamız var...

Avrupa'da yasayan vatandaşımız, orada yerlere çöp atmıyor ama Kapıkule?den girer girmez yerlere tükürmeye, çöp atmaya başlıyor. Niye burada böyle yapıyorsun diye sorulduğunda, herkes böyle yapıyor diyor. Kendi fikri olmayan insanin duruma göre hareket etmesidir bu.

İkinci hatamız, adama göre davranmamız. Karsımızdaki adam iri yarıysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanların onuru birbirine eşittir.

Üçüncü hata, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken 'Merhaba millet' diyoruz, değilse surat asıyoruz. Oysa keyfimiz yerinde olsun olmasın insanlara saygılı davranmak zorundayız.

Diyorum ki, yerdeki ekmeğe saygılı olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayağıyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul, peki insan nimet değil mi?

Alıntıdır.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti onurson » 22 Ekm 2010, 10:54

FATMAGÜLÜN TEK SUÇU BİHTERE BENZEMESİ :))
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti delidolu » 22 Ekm 2010, 13:42

bi de vizonteledeki asker çocuğun yarasının mührü vardı, kıza vermişti...
bi de şener şen'in gönül yarası vardı..
her ne kadar "fatmagül'ün sosyal yarası" kadar önemli olmasa da, kel alaka olsa da.. aklıma geldi işte... :)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 22 Ekm 2010, 15:43

Suçu bence yanlış zamanda yanlış yerde yanlış cnsiyette olması :D :D :lol:
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE