Tavuk menü alırken DİKKAT!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tavuk menü alırken DİKKAT!!!!

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 19:14

TIKLA

Üste ki linke tıklayın fas food u sadece yerken acele beslenme olmadığını ayrıca üretimininde ne kadar acele yapıldığını görün :S

Özellikle çocuklara gösterelim annemizin yaptığı mis gibi köfte,tavuk duruken bilmem ne ismi olan firmanın bu tür ürtetilmiş hammaddeli yiyecek bile diyemeceğim şey yenir mi?

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zezula » 01 Kas 2010, 19:39

ben bugünden itibaren hamburger yanburger yemekten ciddi söylüyorum vaz geçtim zaten içime sindiremiyodum bizim n egüzel dönerimiz tantunimiz lahmacunumuz köftemiz say ay bitmez ne gerek var bu yabancıların yiyeceklerine özenmeyelim kendi kültürümüzün yemekleri yabancıların mutfağına bin basar ;)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti Osmanlı » 01 Kas 2010, 19:46

yediğimiz birçok besinin işleme biçimi gerçekten içler acısı.
şimdi sorsak bu vatandaşlar elbet derler son teknoloji ürünü milyon dolarlık cihazlar kullanılıyor şöyle oluyor böle oluyor ama işte durum bu...
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 19:55

Arkadaşlar et ürünleride aynı, koca koca danalar, inekler hatta ATLARI da canlı canlı doğrudan atıp öteki taraftan kıyma şeklinde çıkarıyorlar ve hiç bir şekilde sıhhi değil aynı şekilde o koca hayvanlar büyük acılar içinde bağırarak ölüyorlar.

Sonra bu içinde herşey bulunan kıymalar Düyaca ÜNLÜ BİR MARKA TARAFINDAN hazır köfte yapılıyor!

Amerika'da iki eyalet geçen yıllarda İslami Usülde HELAL kesime geçti.....
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti AhmetH » 01 Kas 2010, 20:48

hadi canım sizde :!:

buna nasıl inanıp forumda konu açılıyor nasıl altınada yazan gaza gelmiş üyeler oluyor hayret ediyorum yahu...

şahane güzel bir itlaf gerçekleşiyor videoda bunu görüpte anlayamayan insanların olması gerçekten üzücü..
gördüğünü anlamıyor anlatsan ne olacak ...
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti C@GL@R » 01 Kas 2010, 21:22

köpek maması yapımı bu.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti akt145 » 01 Kas 2010, 21:28

AhmetH yazdı:hadi canım sizde :!:

buna nasıl inanıp forumda konu açılıyor nasıl altınada yazan gaza gelmiş üyeler oluyor hayret ediyorum yahu...

şahane güzel bir itlaf gerçekleşiyor videoda bunu görüpte anlayamayan insanların olması gerçekten üzücü..

+1
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 01 Kas 2010, 21:33

C@GL@R yazdı:köpek maması yapımı bu.

yahu belliki tavuklar hastalıklı CO2 ile öldürüyorlar sonrasını görüyoruz. bunu köpeklerin yiyeceğini gerçekten düşünüyormusun ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti cnydn » 01 Kas 2010, 22:10

Çok profesyonelce bir imha gerçekten.
Sizce en sonunda o parçalar ne oluyor?
Kireçlenip vs nereye atılıyor? ( Sona doğru içeri beyaz birşey atıyorlar..o ne ola ki? )

Bu arada tavuk menü komik olmuş :)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:11

İtlaf edilen canlının hamuru çıkarılıyor peki ok :D co2 nedir desek sanırım aşrıı zehirli bi gaz diyeceksiniz peki içtiğiniz colada ,kalabalık kapalı ortamda sanıyormusunuz ki bu gaz yoğun olarak bulunmuyor.???

"Ayrıca anlamıyorsun anlatsan ne olacak" gibi bir ifade size yakıştımı eshefle kınıyorum sizi.Çünkü ortada yanlış anlma bile olsa doğrusu anlatılır ayrıca verilen sitede aynı başlıkta yer almış olunup sosyal ağlarda yayımlanmaktadır.

İşin diğer kısmı ise itlaf bile olsa mükemmel bir şekilde yapılmıyor çünkü makinanın başındakiler gerekli sağlık tedbirlerini almamış durumdalar.Ayrıca başka canlılara mama yapılma olasılığını neden bu şekilde saldırı olunca kafanızdan iptal ediyorsunuz.

Ayrıca burası bir forum ,bilimsel makalelerin sunulduğu geri dönüşü olmayan bir yer değil bunu sakın unutmayın.

Yanlışı düzeltebilirsiniz ama saygısızlığınızı düzeltemezsiniz ! Kusura bakmayın efendim.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:17

Kireç olduğundan nasıl emin oldunuz?Başka bi madde kullanma ihtimalleri yok mu? Sadece dezenfektan olarka dünyada sanırım kireç var? Kireçolduğunu ispatlatın :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:29

Ayrıca videonun orjinalinde chick pulp ifadesi kullanılmıştır.Pulp fiction seyredenler zaten pulp ifadesini hatırlayacaktır.

pulp:lâpa haline getirmek, püre haline getirmek, kâğıt hamuru yapmak, lâpa gibi olmak, püre haline gelmek, özünü çıkarmak (kahve çekird.)

anlamındadır.Yani eklenen video başlığı itlaf edilme değil tavukların püresi çıkarılması doğrultusundadır.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 22:30

AhmetH yazdı:hadi canım sizde :!:

..........gördüğünü anlamıyor anlatsan ne olacak... Demişsin Ahmet kardeşim;
Bir an köfte, salam ve sosis yapım videolaraını koymaya karar verdim ama hem iğrenç hemde içler acısı bu videoları SKODA FAN CLUB da veya bir başka platformda birilerine kızıp yayınlamak doğru olmaz ve zaten böyle şeyleri yayınlamak forum kurallarına aykırı diye düşündüm.......

Bu derece büyük imalatların (Yurt dışında) bu görüntülerden farklı olduğunu mu sanıyorsun?

Evet haklısın, buradaki video bir itlaf malesef, keşke böyle şeyler olmasa... İNANMAYACAKSIN ama ne yazıkki bu et ürünlerinin hazırlanışı da buna benzer şekilde!

Anlatsan ne olacak anlatmasan ne olacak tabirini ise üzüntüyle karşıladım.........Gerçi bu sözleri rahatlıkla söyleyebilene üzüntünü söylesen ne olacak söylemesen ne olacak.....
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 01 Kas 2010, 22:31

Kireç cevabı bana ise, elbette emin değilim. Emin olarak yazmadım.
Belki bu konuda bilgi sahibi olanlar vardır, hayır bilader o kireç sandığın şudur der diye.
Zaten parantez içinde o nedir diye de sordum.

Hatanızı kabul etmek ve bundan sonra böyle şeyleri paylaşırken daha dikkatli olmak yerine, saldırıya geçmişsiniz. Hayret doğrusu..

Bundan bağımsız olarak,internetten gelen her mailin, her slaytın, her videonun mail zincirlerinde paylaşılmasına da uyuz oluyorum.
Adamlar insanların mail adreslerini toplamak adına bunu yapıyor, biz de ekmeklerine yağ sürüyoruz
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:34

Ayrıca dikkat edin atılan tavuk 2 farklı üniteden işlemle ayrılıyor.Birisnde kırmızı renkte çıktı alınırken diğer yandan gri renkte tüylerle kaplı atık çıkıyor.Tüylerle kaplı atığa gerekli işlem uygulanıyor.Ama işte illa bende mi hakaret etmem lazım.Ayrıca herkes hata yapabilir.Bazen öyle zaman gelir ki konunun uzmanı bile hata yapabilir."Beşerdir şaşar".

iyi forumlar....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 22:36

cnydn yazdı:Kireç cevabı bana ise, elbette emin değilim. Emin olarak yazmadım.
Belki bu konuda bilgi sahibi olanlar vardır, hayır bilader o kireç sandığın şudur der diye.
Zaten parantez içinde o nedir diye de sordum.

Hatanızı kabul etmek ve bundan sonra böyle şeyleri paylaşırken daha dikkatli olmak yerine, saldırıya geçmişsiniz. Hayret doğrusu..

Bundan bağımsız olarak,internetten gelen her mailin, her slaytın, her videonun mail zincirlerinde paylaşılmasına da uyuz oluyorum.
Adamlar insanların mail adreslerini toplamak adına bunu yapıyor, biz de ekmeklerine yağ sürüyoruz

Haklısın aynı zamanda adamların reklamını yapıyoruz bazı zaman...
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:41

Bakın işte bu videoyu buraya atmakla belki reklam oldu ama önemli bir kazanımda oldu çünkü kandırmacalar çok ve herkez her konuda bilgi sahibi olamaz .En azından daha detaylı inceledik ve doğrudur diyip geçmedik.Ama dilimize dikkat edelim çünkü sizden büyükte olabilirim küçükte fakat o makinanın yaptığı işevi siz yaparsanız bu olmaz.Uygun şekilde düşündüğümüzü aktarıp karşı tarafı rencide etmezsek doğrunun bulunacağına,iletişim kurulacağına inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 22:46

hdoner yazdı:Bakın işte bu videoyu buraya atmakla belki reklam oldu ama önemli bir kazanımda oldu çünkü kandırmacalar çok ve herkez her konuda bilgi sahibi olamaz .En azından daha detaylı inceledik ve doğrudur diyip geçmedik.Ama dilimize dikkat edelim çünkü sizden büyükte olabilirim küçükte fakat o makinanın yaptığı işevi siz yaparsanız bu olmaz.Uygun şekilde düşündüğümüzü aktarıp karşı tarafı rencide etmezsek doğrunun bulunacağına,iletişim kurulacağına inanıyorum.

Kardeşim anlaşılan seninde moralin çok bozuldu....Boşver canını sıkma ben senin paylaşımlarının devamını bekliyorum.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir