Tavuk menü alırken DİKKAT!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tavuk menü alırken DİKKAT!!!!

İleti AhmetH » 01 Kas 2010, 22:47

size birşey söylemiyorum zaten genel olarak hayıflanıyorum ben ortaya... memleketin yeni yeni evrimleşen sanal ortamında hala insanlarla yoktan yere tartışmalara giriyorum oturup dersimi çalışacağıma ona yanarım...

içimden geldiği için yuh dediğim için bu kadarıda olmaz dediğim için yazdım sadece. tınısının tınısı beni ırgalamaz dayım veteriner itlaf görmüşlüğüm var o itlafların yanında bu şahane bir prosedür..

ha bu arada biri bişey zırvalamış sonra bu çeşitli yerlerde paylaşılmış edilmiş ... yok o öyle değil şöyle denmiş ... sonra gidip neden yok şöyleyi anlatacak ıspatlayacakmışız...

teyyy ... neyse iyi geceler :) kimsenin kalbini kırmak niyetim yok bundan emin olabilirsiniz.. ama neden bu şekil işlere zaman harcadığımı düşünmüyor değilim kendi adıma.. şu mesajı yazmaya sil düzelt 15 dakika harcadım yazık günah..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hdoner » 01 Kas 2010, 22:47

Burda ki işlem insnalık için önemli olduğu su götürmez bir gerçektir.Her ne açıdan düşünürseniz düşünün.

Foruma eklenen yazılar kadar karşımızdaki kişiye ekleyeceğimiz yazıyıda iyi seçmeliyiz.Buna katılmıyorsanız ki olabilir benim problemim asla olmayacaktır.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 01 Kas 2010, 22:59

Doğru..
Büyütülecek, birbirimizi kırmamızı gerektirecek bir mevzu değil aslında..
Kendi adıma özür dilerim, kalp kırdıysak affola..
Kimse art niyetli değil sonuçta..
Haydi iyi geceler..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti SKODA 135 » 01 Kas 2010, 23:37

Arkadaşlar kafama bir şey takıldı, videoyu tekrar seyretmek istedim ama çok denememe rağmen hata veriyor yani video yok.

Bu yazımda kimseyi haklı veya haksız çıkarmaya çalışmıyorum,

Kafam karıştı çünkü; Kuş gribi vs. bütün kanatlı hastalıkları solunum yoluyla bulaşır ve çok tehlikelidir.
-Neden bu insanlar özel kıyafet giymemişler? Hiç önlem almamışlar? Bu çok tehlikeli değil mi? halbuki muazzam masraflar yapılıp ekipmanlar tedarik edilmiş....Madem bir itlaf hareketi bu?
-Madem itlaf işlemi, neden tüyler vs. ayrı depolanıyor ve et kısmı özenle kıyma yapılıyor? Hiçbir itlaf işleminde böyle kıyma yapmaya rastlamadım.:( Böyle durumlarda hadi parçalandı diyelim bu hastalıklı mamülün doğrudan ilaçlanıp gömülmesi gerek mez mi?

Ben tam anlayamadım kafam karıştı, videoyuda tekrar izleyemiyorum... Yalnız şu bir gerçek itlafta olsa veya olmasa da bütün bunlar çok acı, neticede orada hunharca canlar alınıyor....
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hakanerdogan » 02 Kas 2010, 01:06

The mobile facility you see in this video is called Chickpulp. It's purpose is to produce fodder for fur farms using chickens as raw material. It can grind up to 5,000 chickens per hour. The manufacturer of Chickpulp is Petsmo Products from Finland.

Bu açıklama bahsi geçen videodaki şirkete dairdir.

Anladığım kadarı ile tavukları hammadde olarak kullanan kürk çiftliklerine hammadde üretiyorlar. Nerede nası kullanıyolar anlamadım, kürkün sahibi hayvanlara mı yediriyorlar yoksa kürkün bir üretim aşaması mı bilgi yok. Fakat insan yemiyor o kesin :D

Adam tavuğun anasını belledi zehirledi mahvetti kemiğiyle tüyüyle kıyma etti, sonra menü alırken dikkat, tavuk menüde tavuk kıyması mı yiyonuz siz ne alaka la :lol: :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nakka » 02 Kas 2010, 01:49

görüntüler hiç iç açıcı değil. İnsan kendini kötü hissediyor.
Bu uygulamanın ne için yapıldığını bilmiyorum ancak bunun insanların herhangi bir şekilde tüketmesi için yapıldığını düşünmüyorum. Bu şekilde bir macunlaştırmada tüylerin kemikleri geriye kalanların ve etlerin birbirinden ayrılması imkansız. İki ayrı bölgeden tüy ve etin dökülmesi için cihazın tavukarın düştüğü yerde tüyler ayırması lazım. Mekanik olarak imkansız. Sistemin mobil olması hayvan yemi bile olmadığını düşündürüyor bana. hayvan yemi yapan firma mobil bir sitem kurmak yerine sabit bir sistem kurar diye düşünüyorum.
nakka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Yeti 1.2 DSG Ambition

İleti delidolu » 02 Kas 2010, 08:48

ibretle izledim....
yıllar önce daha bu filmi izlemeden, arkadaşıma şaka yapmak istemiştim. iş yerinde bigün tavuk nagıt çıkmıştı, o zaman tavukları olduğu gibi bi taraftan gönderiyorlar diğer taraftan nagıt hazır olarak çıkıyor demiştim. hatta tüylerini, kemiklerini, bağırsaklarını bile temizlemeden yapıyorlar demiştim. sadece şakaydı oysa... buna rağmen o günden beri arkdaşım tavuk naggıt yemiyor. şimdi bu filmi ona izlettim, meğer ben ermiş bi adammışım yaw... :) bu kadar atıpta tutturabileceğimi bilmiyordum...:o :shock:
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti octaviaman » 02 Kas 2010, 11:06

fast food boşuna zararlı demiyorlar :mrgreen: .Karışımla yapılan her mamulden uzak durmak lazım.sosis,sucuk,salam,burger v.s.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Favocu » 02 Kas 2010, 15:54

Böyle bir şey insan tüketimine kesinlikle sunulamaz. Eğer bir tavuğu bu şekilde %100'ünü insan tüketimine sunabilecek bir teknoloji olsa idi bütün dünya zaten bunu kullanırdı. Fakat böyle bir şey yoktur, misal Türkiye'de tavukların tükettiğimiz kısımları dışında kalan kısımlarından bahsetmek gerekirse örneğin kesimhanelerden çıkan tüyler, tüy unu haline getirilerek hayvan beslenmesinde yemlere protein katkısı olarak katılır, tavuğun Türkiye'de tüketilmeyen örneğin ayakları toplanarak çine ihraç ediliyor orada kızartma yapıp yiyorlar. Yani zaten yetiştirilen bir tavuğun hiç bir yeri çöpe gitmez her yeri bir amaç için kullanılır. Örneğin, yumurta tavukçuluğuna damızlık üreten işletmeler erkek civcivleri ayıklayarak köpek maması üretim tesislerine gönderirler. Avrupa ülkeleri hayvan hakları gibi konularda bizlerden daha ileri seviyede düşünmekteler örneğin tavukların kafeslere hapsedilerek yetiştirilmesine bile hayvan hakları çerçevesinde sınırlama getirmeye başladılar. Artık yavaş yavaş yerde üretime geçiyorlar. Şimdi bu videodaki olayın ne olduğu konusuna değinmek gerekirse tam olarak ne olduğu konusunda bir fikrim yok ancak tahminimce bir hayvan yemi üretimi fakat hemen tüketilecek bir hayvan yemi olsa gerek diye düşünüyorum depolanması durumunda aksi taktide içeriğindeki tavukların kanatlarındaki, barsaklarında ki vs. gibi yerlerdeki mikroorganizmalar nedeni ile bakteriyal çoğalmaya ve bozulmaya çok müsayit bir hayvan yemi olurdu. Videoda arada adamın birinin ete karıştırdığı tozda, vitamin veya mineral katkısıdır diye tahmin yürütüyorum. Büyük bir ihtimalle hayvanat bahçesi gibi bir yerdeki etçil hayvanların beslenmesinde hazırlanıp hemen kullanılan bir yem olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti Osmanlı » 02 Kas 2010, 17:02

AhmetH yazdı:size birşey söylemiyorum zaten genel olarak hayıflanıyorum ben ortaya... memleketin yeni yeni evrimleşen sanal ortamında hala insanlarla yoktan yere tartışmalara giriyorum oturup dersimi çalışacağıma ona yanarım...

içimden geldiği için yuh dediğim için bu kadarıda olmaz dediğim için yazdım sadece. tınısının tınısı beni ırgalamaz dayım veteriner itlaf görmüşlüğüm var o itlafların yanında bu şahane bir prosedür..

ha bu arada biri bişey zırvalamış sonra bu çeşitli yerlerde paylaşılmış edilmiş ... yok o öyle değil şöyle denmiş ... sonra gidip neden yok şöyleyi anlatacak ıspatlayacakmışız...

teyyy ... neyse iyi geceler :) kimsenin kalbini kırmak niyetim yok bundan emin olabilirsiniz.. ama neden bu şekil işlere zaman harcadığımı düşünmüyor değilim kendi adıma.. şu mesajı yazmaya sil düzelt 15 dakika harcadım yazık günah..

BU mesaja sanırım dün akşam ilk cevap verenlerdenim. AhmetH isimli şahsın o talihsiz mesajına cevap vermekten son anda vazgeçtim. Bazen sınıfta bir şekilde ön plana çıkmak için olumsuz davranışlarda bulunur öğrenciler, bu durumda öğretmenin en önemli kozu "görmezden gelme" olur. Ben de bu arkadaşın tutumunu yaramaz ve olumsuz sözler ve yıkıcı tutumlarıyla kendini göstermeye çalışan öğrenci tutumuna benzettiğim için görmezden geldim dün akşam.

MEĞER NE KADAR DA İSABETLİ KARAR VERMİŞİM!
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti hakanerdogan » 02 Kas 2010, 21:35

Değil be abiler değil insan yemi değil bu yav hala tavuk yemem falan fişman, vallahi billahi tillahi insan yemi değil yahu! :lol:

Kürk işi için hammadde üretimi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 04 Kas 2010, 16:31

Bu da CİVCİV menüsü.................

Resimleri...
http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri/resim.asp?kat=16787&page_number=1

Haber detayı...
http://haber.gazetevatan.com/canli-canli-dogruyorlar/338370/1/Gundem

Canlı canlı doğruyorlar!

Bir tavuk çiftliğinde yapılan gizli çekim civcivlerin nasıl vahşice öldürüldüğünü ortaya koydu

İngiltere'de, vejeteryanlık yanlısı Viva örgütünün bir tavuk çiftliğinde yaptığı gizli çekim milyonlarca civcivin nasıl vahşice öldürüldüğünü ortaya koydu.
Civcivleri canlı canlı doğruyorlar!
Foto galeri için tıklayın

Daily Mail'in haberine göre, her gün yumurtadan çıkar çıkmaz taşıma bandına çıkarılan binlerce civciv cinsiyetlerine göre ayrılıyor ve bunların yarısı, yani erkek olanları ya canlı canlı doğrama makinelerine gönderilerek ya da gaz verilerek hemen telef ediliyor.

Dişi civcivler bu ilk adımdan canlı kurtuluyorlar ancak kafaları bir makineye yerleştirilerek otomatik olarak gagalarından yakalanıp hastalıklara karşı aşılanıyor.

Bazı çiftliklerde ise gagalarının ucu kızgın tel kullanılarak kesiliyor. Bunun, civcivlerin kalabalık kafeslerde birbirlerini yaralamalarını önlemek için yapıldığı söyleniyor.

Hayvanların serbest gezindiği sistemlerde bile civcivlerin gagalarının kesildiği belirtiliyor.

Tek bir yumurta için...

Çiftlikte hayvanlara yapılanlar yasadışı değil ancak Viva, yumurta üretilen tavuk çiftlikleri gerçeğini gözönüne sermeyi amaçlıyor.

Ağustos ayında iki ayrı çiftlikte yapılan çekimlerden birinde de civcivlerin gazla zehirlenip hayvan yemi olmak üzere paketlendiği görülüyor. Diğer çiftlikte erkek civcivleri öldürme yöntemi ise, hayvanları canlı canlı doğrama makinesine atmak.

Viva'nın kampanya müdürü Justin Kerswell, "Bu, yumurta sanayinin sizin görmek istemediğiniz gizli vahşeti" dedi.

Kershwell, yumurta üretiminde erkek civcivlerin gereksiz görülmesi yüzünden, daha bir veya iki günlükken günde binlercesinin öldürüldüğünü söyledi.

Ölmekten kurtulan dişi civcivlerinse bitmek bilmez bir taşıma bandı eziyeti sürecine girdiklerini belirten Kershwell, "Bu tahayyül edilemez süreç sadece kahvaltı masanıza tek bir yumurta getirebilmek" için diye konuştu.

Civcivlerin canlı canlı kıyma makinesine gönderilme uygulamasının ABD gibi diğer bazı ülkelerde de yaygın olduğu belirtiliyor.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 04 Kas 2010, 18:15

Abicim insanlar inanmıyor malesef ama bu bir gerçek.Hatta onu bırakın sırf zevk için civcileri konser alanına bırakıp altı çivili ayakkabılarla ezdikleri haberlerini duymuştuk inanmamıştık ,gerçek olduğunu videolarını izleyince kanaat getirmiştim.Bende metal dinlerim ama iğrençlik ötesi bir hareket :? :?

Sonuçta ne olursa canlı canlıdır arkadaş.Kapital dünyanın acımasılığı canlıdan öte ürün,üretim,para üçgeninde görülen bi basamak olduğundan canlıları vahşetin eşiğine itmektedir.

Modern dünyanın üstünde ışıl ışıl camlar parlarken ,yer altından çok kirli sularda akmaktadır .Bunu unutmamalıyız!
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir