e-devlet şifresi lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

e-devlet şifresi lazım

İleti mustklc » 07 Kas 2010, 21:53

herhalde senin arkadaşların ve konuştuğun tüm kişiler, mükemmel formatta über insanlar. bir laf vardır: dinime küfreden müslüman olsa diye.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti felicia_3437 » 07 Kas 2010, 22:22

ar kadaşlar tartışmaya gerek yok bence o arkadaşına laf söluyor o ona başka bır şekilde cvp verıyor evet benım arkadaşımda var polis ver gi dairelerinde işlerimi cok kolay bır şekilde yaptırıyorum senın de vardır hastanede veya ezanede sende orda işlerini rahat yaptırısın yanı herkez bır şekilde bırılerınden yardım alır burasıda bır yardımlaşma yerı bana göre böle ufacık neden lerden dolayı kalp kırmaya gerek varmı
?
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Henien » 08 Kas 2010, 09:08

Yok Selim Abi, tartışma değil. Eminim ki Mustaf hocam bahsettiği arkadaşı ile hiç alakası olmayan düzgün bir insandır. Ben sadece böyle incir çekirdeğini doldurmayan şeyler için devlete bok atılmasına tahammül edemiyorum. 3-5 tane şerefsiz yüzünde işini hakkıyla yapmaya çalışan yüzbinlerce memura laf söyleniyor.

Örneğin e-devlet konusunda çalışan arkadaşların nasıl şartlarla çalıştığını ben biliyorum. Oturuduğun yerden başkalarını eleştirmeden önce iğneyi bir kendine batırmak lazım. Mesela Mustafa hocam öğretim görevlisi olduğunu belirtmiş, başımız üstüne. Beğenmediğimiz o devlet her akademisyene yılda bir kez bilimsel sunum yapmak üzere katılacağı uluslararası bir konferansa katılması için tüm masraflarını karşılıyor. Çoğu akademisyenin bundan haberi bile yok.

Ben bir hukukçu olarak suçun şahsiliği ilkesini göz ardı edip, hocamı suçladığım için kendisinden özür dilerim. Kabul ederse...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti kurunc » 08 Kas 2010, 09:20

şifresini alıpta sistemden bir işlem yapan varmı peki !?
mesela sigorta pirimlerini sorgulatan veya araç muayene randevusu alan ?
ben denedim fakat henüz sistem yapım aşamasında sanırım, bir işlem yapamadım.

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti mustklc » 08 Kas 2010, 13:52

estağfurullah ben yanlış birşey dedimse affola.

sistemdeki herhangi bir bozukluk için tüm memurları zan altında bırakmaya elbette gerek yok. ben de bu devletin memuruyum, ancak böyle bir durum var. herkes mükemmel değil, herkes üzerine düşeni yapmıyor malesef.

devletin uluslararası sunumlarda ve bildirilerde verdiği ücretler konusuna gelince, bakın burda da ilginç bir durum var. devlet bu ücreti, üniversite yönetiminin kontrolüne vermiş. bir profesör defalarca yurtdışına çıkıp bu ücreti fazla fazla alabilirken , asistanı, bırakın para almayı, yurtiçinde bildiri sunmak için dahi izin alamıyor. gene yukardaki durum. herkes mükemmel değil, herkes üzerine düşeni yapmıyor.

e-devlet değil ama MEB 'de, ismini burda yazmayacağım tanınmış internet tabanlı bir sistemde bir süre çalıştım. söz konusu sistem için nerdeyse 70 kişi çalışıyordu. inanmayacaksınız bunlardan yalnızca 10 tanesi doğru dürüst işini yapıyordu. sistemin tüm programlamasını tek başıma yaptım, sonunda dayanamadım ayrıldım. bu örnek ne ilk ne de son.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki