Polislik mülakatını geçtim :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Polislik mülakatını geçtim :)

İleti frostbite19 » 07 Kas 2010, 11:10

Sevgili forumdaşlarım, dün KOnya'da POMEM mülakatlarındaydım. . .

Sabah 8.30'dan akşam 18.30'a kadar sürdü mülakatlar. . .

Sağlık, Sözlü Mülakat ve Spor aşamalarını başrıyla tamamladım, artık polis adayıyım :D

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia35 » 07 Kas 2010, 11:12

Sevindim , hadi hayırlısı.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti frostbite19 » 07 Kas 2010, 11:20

Teşekkür ederim, inşallah hayırlısı olur

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 07 Kas 2010, 11:22

Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.Yanlız trafikçi olursan haberimiz olsun :)
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 07 Kas 2010, 11:59

%80-90 polis oldun şimdiden hayırlı olsun. kpss puanı ikinci plan diye biliyorum ben..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti felicia_3437 » 07 Kas 2010, 18:03

benı görursen durdurma ama bahk:P hayırlı olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ayhani » 07 Kas 2010, 18:25

Hayırlı uğurlu olsun.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 07 Kas 2010, 18:59

Çook teşekkürler arkadaşlar, trafikçi olmayı isterim gerçekten, ama hayırlısı olsun. . .

Aslında ne yapacağımı ben de tam olarak bilmiyorum, 1ay sonra öğretmen oldum dersem de şaşmayın :D

İki mesleği de istiyorum ama ne yapacağıma karar veremiyorum. . .İkisi de çekici geliyor farklı açılardan . . .

Bu hafta KPSS eğt bil sonuçları da açıklanacak. . .Sizce hangi mesleğe öncelik vereyim?

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akt145 » 07 Kas 2010, 19:47

Hayırlı olsun diyeyim önce, bende bu yaz polislikte 5. yılımı dolduracağım sana tavsiyem içinden geliyorsa seç bu mesleği yoksa çok zorlanırsın.Ben 22 yaşında girdim mesleğe allaha çok şükür şuan hiç bi sıkıntım yok ama sana tavsiyem öğretmen olabiliyorsan öğretmen ol 3 aylık yaz tatilini hiç bişeye değişmem.
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia35 » 07 Kas 2010, 20:10

Katılıyorum size. Her iki meslek te kutsaldır ama Bana göre de öğrentmenlik.İstersen bu konu hakkında anket açalım :)
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti Osmanlı » 07 Kas 2010, 20:16

hayırlı olsun kardeş... Konya da eğitim bölümünde görevli polislerden birisi de benim dayım olur kendileri :)
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti Henien » 07 Kas 2010, 20:16

Polislik zor meslek. Bir yandan iti uğursuzu ile uğraşırlar, bir yandan devlet düşmanı anarşistlerin iftiraları ile. Bir yandan içlerindeki çürük elmalar yüzünden toptan suçlanırlar. Zor meslek vesselam.

Öğretmenlik ise kebap valla. 3,5 ay ücretli tatil... Haftanın yarısı mesai, fazlası için ekstra ücret. Yavaş yavaş ekonomik olarak da düzeliyor.

Ama ikisini de hakkıyla yapabilmek için idealist olmak gerek. Mühendislik gibi değil mesela. Hakkında hayırlısı olur inşallah.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hdoner » 07 Kas 2010, 22:44

Bir öğretmen olarak öğretmen olmanı isterim çünkü:Doğuya gelsen bile sonra senelerce istedediğin yerde görev yapabilirisn.Çakılı kalabilirsin yani ama polislikte bu zor.Özellikle coluk ,cocuğa karışınca dediğimi daha iyi anlıyacaksın.Ayrıca günlük 6 saat görev yapıyorsun hobilerin ve ailene zaman ayırmak için bulunmaz fırsat.Özellikle yazın hiç bir sıkıntı olmadan tatilini yapabiliyorsun.Ayrıca dilersen idareci,şube müdürü,müfettiş,özel kurumda çalışma,özel ders gibi imkanlarında olacaktır.Polislik asla seçilemez demiyorum.Allah bütün polislerimizi korusun onların yardımcısı olsun gerçekten meslekleri zor.Ülkenin pislikleriyle uğraşıyorlar çünkü bu hiç te kolay değil.Karar senin hangi meslek kişiliğine uygunsa onu seç derim.Hangi meslekte daha başarılı olabilceğini düşünmeni ve hangisinde daha çok mutlu olabilceğini düşünerek kararını verebilirsin.
Ayrıca öğretmenliği öğrencilikten bilirsin eski öğretmenlerinle görüşüp fikir alabilirsin yada yakın bi karakola gidip polislerimizle sohbet edip görüşlerini almanın seçim için daha olumlu olacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 07 Kas 2010, 22:52

hayırlısı.. Allah yardım etsin.. :)

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti felicia_3437 » 07 Kas 2010, 23:06

öğretmenlik bence dahamantık l yarım gun cumartesı pazarı yok senede 3 ay bırkere 15 gun bırkere tatılı var he dıyorsan ben vatanım ıcın polislik yaparım tatıl falan fız gelir seve seve namuzumla polis olurm diyorsan bunada sevınırım tabıkı ama öğretmen olursanda cocuklarımızı yanı geleceğimizi iyi yetiştirmeni isterim zira onlarda ben gibi cağil kalmasınlar yazı yazmaya bak yaw
:D
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti frostbite19 » 08 Kas 2010, 01:40

felicia_3437 yazdı:öğretmenlik bence dahamantık l yarım gun cumartesı pazarı yok senede 3 ay bırkere 15 gun bırkere tatılı var he dıyorsan ben vatanım ıcın polislik yaparım tatıl falan fız gelir seve seve namuzumla polis olurm diyorsan bunada sevınırım tabıkı ama öğretmen olursanda cocuklarımızı yanı geleceğimizi iyi yetiştirmeni isterim zira onlarda ben gibi cağil kalmasınlar yazı yazmaya bak yaw

Sen süpersin abicim ya senin yazılarını özellikle pür dikkat okuyorum, anlamaya çalışıyorum, bulmaca gibisin :) Foruma ayrı bir renk katıyorsun gerçekten :D

Bi kere şey demiştin, hep aklıma geliyor :" Parmaklar yazmış işte napayım, keseyim mi? " :lol: Hakkını helal et.

Öğretmenlik rahatlık açısından daha iyidir tabii ki, ama polisliğin de yeri ayrı gözümde, özellikle mülakatlar

sırasında daha da ısındım sanki polisliğe :) Havaya girdim ;)

hdoner yazdı:Bir öğretmen olarak öğretmen olmanı isterim çünkü:Doğuya gelsen bile sonra senelerce istedediğin yerde görev yapabilirisn.Çakılı kalabilirsin yani ama polislikte bu zor.Özellikle coluk ,cocuğa karışınca dediğimi daha iyi anlıyacaksın.Ayrıca günlük 6 saat görev yapıyorsun hobilerin ve ailene zaman ayırmak için bulunmaz fırsat.Özellikle yazın hiç bir sıkıntı olmadan tatilini yapabiliyorsun.Ayrıca dilersen idareci,şube müdürü,müfettiş,özel kurumda çalışma,özel ders gibi imkanlarında olacaktır.Polislik asla seçilemez demiyorum.Allah bütün polislerimizi korusun onların yardımcısı olsun gerçekten meslekleri zor.Ülkenin pislikleriyle uğraşıyorlar çünkü bu hiç te kolay değil.Karar senin hangi meslek kişiliğine uygunsa onu seç derim.Hangi meslekte daha başarılı olabilceğini düşünmeni ve hangisinde daha çok mutlu olabilceğini düşünerek kararını verebilirsin.
Ayrıca öğretmenliği öğrencilikten bilirsin eski öğretmenlerinle görüşüp fikir alabilirsin yada yakın bi karakola gidip polislerimizle sohbet edip görüşlerini almanın seçim için daha olumlu olacağını düşünüyorum.

Polis arkadaşım ve tanıdıklarım var, İstanbulda kadıköy iskelede karakolda ifade falan alıyor bir arkadaşım var, o önce öğretmenliğe uğraş diyor, ama avantajları da çok diyor polisliğin,

Öğretmenliğin de var avantajları tabii ki, ama şöyle bir düşüncem de var; öğretmen olursam, yeni yetişen nesile, onlara ingilizce bilgisi aktarmaktan ziyade, onların kişilik gelişimlerine hem kendim iyi bir örnek olmaya çalışarak, hem de bağnazlığa kaçmadan! değişime modernleşmeye açık bir şekilde kültürel değerlerimizi, özellikle de aile ve insan ilişkileri ile ilgili kültürel değerlerimizi edinmelerini sağlayarak ülkeme hizmet etmek istiyorum. . .

Aslında işin özüne bakarsak, Polislik sinek öldürmek; Öğretmenlik bataklığı kurutmak diyeyim. . .

İşte hangi açıdan baktığıma göre sürekli değişiyo kafamdaki fikir. . .

Henien yazdı:Polislik zor meslek. Bir yandan iti uğursuzu ile uğraşırlar, bir yandan devlet düşmanı anarşistlerin iftiraları ile. Bir yandan içlerindeki çürük elmalar yüzünden toptan suçlanırlar. Zor meslek vesselam.

Öğretmenlik ise kebap valla. 3,5 ay ücretli tatil... Haftanın yarısı mesai, fazlası için ekstra ücret. Yavaş yavaş ekonomik olarak da düzeliyor.

Ama ikisini de hakkıyla yapabilmek için idealist olmak gerek. Mühendislik gibi değil mesela. Hakkında hayırlısı olur inşallah.

Evet idealist olmak gerek. . . İnşallah hepimizin hakkında hayırlısı. . .

Osmanlı yazdı:hayırlı olsun kardeş... Konya da eğitim bölümünde görevli polislerden birisi de benim dayım olur kendileri :)

Yaa :) Mülakatlar sırasında baya bi dayı arama muhabbeti falan dönüyodu :) Bizim aramızda espri mahiyetindeydi ama ciddi anlamda dayısını arayan da vardır illa ki, hepimiz biliyoruz bu işlerin nasıl olduğunu.
Kusura bakma sen dayı deyince benim aklıma gelen dayı başka dayı oldu :)
Orada görevli memurlar gerçekten çok iyiydi. Dayınıza da teşekkür edeyim burdan o sebepten. . .

felicia35 yazdı:Katılıyorum size. Her iki meslek te kutsaldır ama Bana göre de öğrentmenlik.İstersen bu konu hakkında anket açalım :)

Anket fena olmaz aslında :) Ama sanki iki meslekte cebimdeymiş gibi, ooo piti pitiii diye seçebilecek bi durumum yok aslında henüz :lol: Pomem eğitiminde takılır kalırım sora dalga geçerler :)

akt145 yazdı:Hayırlı olsun diyeyim önce, bende bu yaz polislikte 5. yılımı dolduracağım sana tavsiyem içinden geliyorsa seç bu mesleği yoksa çok zorlanırsın.Ben 22 yaşında girdim mesleğe allaha çok şükür şuan hiç bi sıkıntım yok ama sana tavsiyem öğretmen olabiliyorsan öğretmen ol 3 aylık yaz tatilini hiç bişeye değişmem.

Teşekkürler tavsiyeleriniz için

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 08 Kas 2010, 01:48

felicia_3437 yazdı:öğretmenlik bence dahamantık l yarım gun cumartesı pazarı yok senede 3 ay bırkere 15 gun bırkere tatılı var he dıyorsan ben vatanım ıcın polislik yaparım tatıl falan fız gelir seve seve namuzumla polis olurm diyorsan bunada sevınırım tabıkı ama öğretmen olursanda cocuklarımızı yanı geleceğimizi iyi yetiştirmeni isterim zira onlarda ben gibi cağil kalmasınlar yazı yazmaya bak yaw

Sen süpersin abicim ya senin yazılarını özellikle pür dikkat okuyorum, anlamaya çalışıyorum, bulmaca gibisin :) Foruma ayrı bir renk katıyorsun gerçekten :D

Bi kere şey demiştin, hep aklıma geliyor :" Parmaklar yazmış işte napayım, keseyim mi? " :lol: Hakkını helal et.

Öğretmenlik rahatlık açısından daha iyidir tabii ki, ama polisliğin de yeri ayrı gözümde, özellikle mülakatlar

sırasında daha da ısındım sanki polisliğe :) Havaya girdim ;)

hdoner yazdı:Bir öğretmen olarak öğretmen olmanı isterim çünkü:Doğuya gelsen bile sonra senelerce istedediğin yerde görev yapabilirisn.Çakılı kalabilirsin yani ama polislikte bu zor.Özellikle coluk ,cocuğa karışınca dediğimi daha iyi anlıyacaksın.Ayrıca günlük 6 saat görev yapıyorsun hobilerin ve ailene zaman ayırmak için bulunmaz fırsat.Özellikle yazın hiç bir sıkıntı olmadan tatilini yapabiliyorsun.Ayrıca dilersen idareci,şube müdürü,müfettiş,özel kurumda çalışma,özel ders gibi imkanlarında olacaktır.Polislik asla seçilemez demiyorum.Allah bütün polislerimizi korusun onların yardımcısı olsun gerçekten meslekleri zor.Ülkenin pislikleriyle uğraşıyorlar çünkü bu hiç te kolay değil.Karar senin hangi meslek kişiliğine uygunsa onu seç derim.Hangi meslekte daha başarılı olabilceğini düşünmeni ve hangisinde daha çok mutlu olabilceğini düşünerek kararını verebilirsin.

Polis arkadaşım ve tanıdıklarım var, İstanbulda kadıköy iskelede karakolda ifade falan alıyor bir arkadaşım var, o önce öğretmenliğe uğraş diyor, ama avantajları da çok diyor polisliğin,

Öğretmenliğin de var avantajları tabii ki, ama şöyle bir düşüncem de var; öğretmen olursam, yeni yetişen nesile, onlara ingilizce bilgisi aktarmaktan ziyade, onların kişilik gelişimlerine hem kendim iyi bir örnek olmaya çalışarak, hem de bağnazlığa kaçmadan! değişime modernleşmeye açık bir şekilde kültürel değerlerimizi, özellikle de aile ve insan ilişkileri ile ilgili kültürel değerlerimizi edinmelerini sağlayarak ülkeme hizmet etmek istiyorum. . .

Aslında işin özüne bakarsak, Polislik sinek öldürmek; Öğretmenlik bataklığı kurutmak diyeyim. . .

İşte hangi açıdan baktığıma göre sürekli değişiyo kafamdaki fikir. . .

Henien yazdı:Polislik zor meslek. Bir yandan iti uğursuzu ile uğraşırlar, bir yandan devlet düşmanı anarşistlerin iftiraları ile. Bir yandan içlerindeki çürük elmalar yüzünden toptan suçlanırlar. Zor meslek vesselam.

Evet idealist olmak gerek. . . İnşallah hepimizin hakkında hayırlısı. . .

Osmanlı yazdı:hayırlı olsun kardeş... Konya da eğitim bölümünde görevli polislerden birisi de benim dayım olur kendileri :)

Yaa :) Mülakatlar sırasında baya bi dayı arama muhabbeti falan dönüyodu :) Bizim aramızda espri mahiyetindeydi ama ciddi anlamda dayısını arayan da vardır illa ki, hepimiz biliyoruz bu işlerin nasıl olduğunu.
Kusura bakma sen dayı deyince benim aklıma gelen dayı başka dayı oldu :)
Orada görevli memurlar gerçekten çok iyiydi. Dayınıza da teşekkür edeyim burdan o sebepten. . .

felicia35 yazdı:Katılıyorum size. Her iki meslek te kutsaldır ama Bana göre de öğrentmenlik.İstersen bu konu hakkında anket açalım :)

Anket fena olmaz aslında :) Ama sanki iki meslekte cebimdeymiş gibi, ooo piti pitiii diye seçebilecek bi durumum yok aslında henüz :lol: Pomem eğitiminde takılır kalırım sora dalga geçerler :)

akt145 yazdı:Hayırlı olsun diyeyim önce, bende bu yaz polislikte 5. yılımı dolduracağım sana tavsiyem içinden geliyorsa seç bu mesleği yoksa çok zorlanırsın.Ben 22 yaşında girdim mesleğe allaha çok şükür şuan hiç bi sıkıntım yok ama sana tavsiyem öğretmen olabiliyorsan öğretmen ol 3 aylık yaz tatilini hiç bişeye değişmem.

Teşekkürler tavsiyeleriniz için

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Turkoven » 08 Kas 2010, 03:32

ikiside müsait olursa öğretmenliği seç derim.yok polislik olacak olursa o zaman polisliği seçersin.
neden öğretmenlik dedim dersen,şu anki durum ve şartlar, yani + lar ve - ler göz önüne alındığında öğretmenlik ön plana çıkacaktır.yani + ver - ler karşılaştırıldığında ortalamanın üzerinde %5 artısı olmak demek %45-%55 demektir.başarılar sana ve diğer kardeşlerimize.saygılar
Turkoven
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir