NEW YORK'TA BEŞ MİNARE.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

NEW YORK'TA BEŞ MİNARE.

İleti bildiricihan » 11 Kas 2010, 18:06

delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
delidolu yazdı:Parayı bastırınca hristiyan bile namaz kılabiliyormuş meğer... vay anasını... 10 milyon $...
Napolyon boşuna dememiş: para, para, para...
Yazan ve yöneten: Mahsun Kırmızıgül... vay bee... türkücülük sinema vs derken artık politikaya da el atsa da rahat etsek...
Diyalog:
- Kim inanır?
- Kadir İnanır :D
Değil sinemaya gidip izlemeyi, internetten indirmeye bile değmez...

KÜÇÜMSEDİĞİN MAHSUN HARBİDEN KENDİNİ ÇOK GELİŞTİRDİ, DOĞU SORUNUNA HASASİYETLE EĞİLEN OBJEKTİF FİLMLER YAPIYOR. HEM BU KRİTİĞİ YAPABİLECEK KADAR SİNEMA ALTLIĞININ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM...

KARALAMAYALIM....

KARALAMAYALIM...

Ben de diyorum ki benim altlığım senin üstlüğünü döver.
Bu arada halâ kürt, türk, laz, alevi, sünni vs şeklinde ayrımcılık yapan zihniyete klavyemi yorup neden cevap yazıyorsam...

(Not: Bu notu çok daha önce yazmıştım, önce vardı şimdi yok olmuş! Ya sistem altyapı çalışması kaynaklı ya da admin kaynaklı nedenlerden ötürü görüntülenmiyordu, tekrar yazdım. Tekrar görüntülenmezse klavyemi yorup aynısını tekrar yazacağım)

BEN SWAGERİNA NIN SÖYLEDİKLERİNDE KÜRT TÜRK LAZ ALEVİ GİBİ KELİMELER GÖREMİYORUM O SİZİN KOŞULLANMIŞLIĞINIZDAN OLMASIN MI?

NOT: MESAJINIZ SİYASİ TAHRİK İÇERDİĞİNDEN ADMİN TARAFINDAN SİLİNDİ SANIRIM.

Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti swagerina » 11 Kas 2010, 18:11

delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
delidolu yazdı:Parayı bastırınca hristiyan bile namaz kılabiliyormuş meğer... vay anasını... 10 milyon $...
Yazan ve yöneten: Mahsun Kırmızıgül... vay bee... türkücülük sinema vs derken artık politikaya da el atsa da rahat etsek...
Diyalog:
- Kim inanır?

KÜÇÜMSEDİĞİN MAHSUN HARBİDEN KENDİNİ ÇOK GELİŞTİRDİ, DOĞU SORUNUNA HASASİYETLE EĞİLEN OBJEKTİF FİLMLER YAPIYOR. HEM BU KRİTİĞİ YAPABİLECEK KADAR SİNEMA ALTLIĞININ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM...

KARALAMAYALIM....

KARALAMAYALIM...

Bu arada halâ kürt, türk, laz, alevi, sünni vs şeklinde ayrımcılık yapan zihniyete klavyemi yorup neden cevap yazıyorsam...

(Not: Bu notu çok daha önce yazmıştım, önce vardı şimdi yok olmuş! Ya sistem altyapı çalışması kaynaklı ya da admin kaynaklı nedenlerden ötürü görüntülenmiyordu, tekrar yazdım. Tekrar görüntülenmezse klavyemi yorup aynısını tekrar yazacağım)

Arkadaşım senin okuma yazman yok galiba eğer farkettiysen kürt,türk yada laz gibi bir ibare kullanmadığımı görürüsün ama sen böyle yazarak zihniyetini belli etmişsin zaten. bu konu hakkında tartışmaya değmessin. önce öğren...
Kullanıcı avatarı
swagerina
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erkan on
Arabanız: octavia eleance 2006

İleti önder38 » 11 Kas 2010, 18:24

hdoner yazdı:Yazımı üsteki arkadaşa yazmadım sakın alınmasın ondan önce iletiyi hazırlamıştım.

Belki inanmıyacaksınız şu an Kürtler ,Türklerden daha ayrıcalıklı durumda.Katılmayan varsa ispatlayabilirim.

bunu, iç anadolu, karadeniz ve batının hizmetten henüz yararlanamamış, doğudan daha perişan durumda ama İSYAN ETMEYEN köylerini göremeyenlere inandıramazsın. sanırlar ki ayrıcalıklı davranılıyor. evet ayrıcalık var ama doğuya daha fazla hizmet giden bir ayrıcalık. hemde KURŞUN yeme pahasına.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti hdoner » 11 Kas 2010, 18:33

Ben Ülkemle gurur duyuyorum bu yüzden.Asla ülkem ingiltere,fransa vs yaptığı gibi insaları köle olarak görüp dilini,dinini,kültürünü çalmamıştır.Hatta kendi tebaasında ki farklılıklara zulüm,işkence yaşatmamıştır.Bu yüzden Osmanlının işgaliyle bir çok millet türeyip kurşun atmıştır(yunanlar,bulgarlar,araplar,romenler,ermeniler...).Bu noktada kürt ve laz halkımız ülkesini sırtından vurmamış yaraya merhem olmuştur bu yüzden laz ve kürtlerden gurur duyorum.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 11 Kas 2010, 18:41

NEW YORK'TA 5 MİNARE BERİ GEL MAHSUN BERİ GEL...

92 lı yıllardaki sanat ve modernizme geçiş kaosunda ''Alem Buysa Gral Benem'' dedin, Galatasaray'a şarkılar yaptın.. Fırça bıyıklarından arındın, namı diğer Metroseksüel oldun...

Rüzgarınla Özcan Deniz'ler, Alişanlar, Küçük İbo'lar, Küçük Onur'lar kapladı sanat dünyasını. Senin getirdiğin hava EKOL yarattı camiada...Anadolu Çocuğu imajı yarattın batıda....

Bu FAKİR edebiyatına zaafı vardır bizim Milletimizin...

Nerelerden nerelere geldin...

Öncelikle herkesin yorumuna saygı duyuyorum. Ama bırakın Sinemacılığı da başkası yapsın. İşin şarkı söylemekse şarkını söyle dinleyen dinlesin..Sinema senin işin değil ey Mahsun...

Senin yaptığın filmler 77 Dalda OScar alsa da fragmanına bile bakmam...

Sizler yüzünden işsiz gezmiyor mu üniversite mezunları...İşinde ehil olmayan para babaları yüzünden...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti veteran » 11 Kas 2010, 20:27

bence şu husus daha çok dikkatimizi çekmeli filmin 12 milyon dolar ile en pahalı Türk prodüksiyonu olduğu söyleniyor...siz prodüktör olsaydınız Mahsun Kırmızıgül'e bu parayı verirmiydiniz:shock: ... yoksa mahsun bu parayı kendi cebinden mi karşıladı... filmi izlemedim ama bu kadar sanatçının sadece filmde adı geçsin diye ücretsiz rol alacağı bir film olmadığını düşünüyorum;) ... acaba Mahsun a 12 milyon dolarlık çeki hazır senaryonun yaprakları arasında mı verdiler:evil: :D ... beyaz melek iyiydi... hassas bir konuydu...güneşi gördüm objektiflik yaması altında pekte objektif olamamıştı... inşallah bu film kafamda şüpheleri gitgide arttırmaz ... bu arada Yılmaz Erdoğan ın gala gecesinde "Artık ekrana çıkmıyorum. Çocuklar büyüdü, dükkanı onlara teslim ettim. Kafam da rahat." sözleride içimdeki süpheci yanı huylandırmıyor değil... ama şu 12 milyon dolar kafamı bi hayli karıştırdı... tüm fikirler "bence" dir... bir polemikten ziyade herkes düşündüklerine birde bu açıdan baksın diye fikirlerimizi incitmeden yazalım derim...saygılar...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti delidolu » 11 Kas 2010, 22:32

bildiricihan yazdı:
delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
Diyalog:
- Kim inanır?

KARALAMAYALIM....

KARALAMAYALIM...

BEN SWAGERİNA NIN SÖYLEDİKLERİNDE KÜRT TÜRK LAZ ALEVİ GİBİ KELİMELER GÖREMİYORUM O SİZİN KOŞULLANMIŞLIĞINIZDAN OLMASIN MI?

NOT: MESAJINIZ SİYASİ TAHRİK İÇERDİĞİNDEN ADMİN TARAFINDAN SİLİNDİ SANIRIM.

Buyur kardeş aynı arkdaşın bir önceki mesajı, ne diyim göze sokmak gibi olmadı umarım...

[url=viewtopic.php?p=295150#p295150][/url]gönderen [url=memberlist.php?mode=viewprofile&u=5538]swagerina[/url] » 11 Kas 2010, 10:31
swagerina yazdı:çok güzel bir filme benziyor ben de izleyeceğim...
Mahsun KIRMIZIGÜL kendini çok geliştirdi bir kürt olarak kendisinden gurur duyuyorum...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 11 Kas 2010, 22:44

swagerina yazdı:
delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
Diyalog:
- Kim inanır?

KARALAMAYALIM....

KARALAMAYALIM...

Arkadaşım senin okuma yazman yok galiba eğer farkettiysen kürt,türk yada laz gibi bir ibare kullanmadığımı görürüsün ama sen böyle yazarak zihniyetini belli etmişsin zaten. bu konu hakkında tartışmaya değmessin. önce öğren...

-------------------------
Bi önceki arkadaşa yaptığım kendi mesajının aynısını alıntıyı sana da yaptım...
Ortada hem hafıza konusunda problem var, hem okuma-yazma, hem algıda... Cehalet denen şey böyle bişi olsa gerek!!!!
Ya da ben bi tarafımdan element uyduruyorum!!!
Sen "kürt olarak kendisinden gurur duyuyorum" dersen, laz arkadaşım çıkar yani bunu kürtler yapar da biz yapamayız mı der.. ya da alevisi sünnisi ne demek yani kürtler mi yapar sadece böyle 1 şeyi der..
Ulu önder Atarürk bile "Ne mutlu TÜRKÜM" diyerek, 100yıllardır harmanlanmış bu anadolu halkını üst kimlikle tek çatı altında birleştirmişken, kıt beyinlerin kıt bilgileriyle hala sen türksün ben kürdüm sen lazsın ben zazayım şeklinde ayrımcılığına dayanamıyorum artık...
Benim nice kürt arkadaşlarım var kardeşten öte, nite türk arkdaşlarım var aman gitsin yunanlının dostu olsun diyeceğim nitelikte...
Neden birleştirici değil de bölücü oluyoruz...
Birisi bana bunu anlatsın iddia ediyorum tek hücreli -ki onun da aslen %10'nu kullanırmışız- beynim ile algılayacağıma söz veriyorum!... :x

--------------------------
Buyur kardeş aynı arkdaşın bir önceki mesajı, ne diyim göze sokmak gibi olmadı umarım...

[url=viewtopic.php?p=295150#p295150][/url]gönderen [url=memberlist.php?mode=viewprofile&u=5538]swagerina[/url] » 11 Kas 2010, 10:31

Mahsun KIRMIZIGÜL kendini çok geliştirdi bir kürt olarak kendisinden gurur duyuyorum...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 11 Kas 2010, 22:51

jamesdean yazdı:NEW YORK'TA 5 MİNARE BERİ GEL MAHSUN BERİ GEL...

92 lı yıllardaki sanat ve modernizme geçiş kaosunda ''Alem Buysa Gral Benem'' dedin, Galatasaray'a şarkılar yaptın.. Fırça bıyıklarından arındın, namı diğer Metroseksüel oldun...

Rüzgarınla Özcan Deniz'ler, Alişanlar, Küçük İbo'lar, Küçük Onur'lar kapladı sanat dünyasını. Senin getirdiğin hava EKOL yarattı camiada...Anadolu Çocuğu imajı yarattın batıda....

Bu FAKİR edebiyatına zaafı vardır bizim Milletimizin...

Nerelerden nerelere geldin...

Öncelikle herkesin yorumuna saygı duyuyorum. Ama bırakın Sinemacılığı da başkası yapsın. İşin şarkı söylemekse şarkını söyle dinleyen dinlesin..Sinema senin işin değil ey Mahsun...

Senin yaptığın filmler 77 Dalda OScar alsa da fragmanına bile bakmam...

Sizler yüzünden işsiz gezmiyor mu üniversite mezunları...İşinde ehil olmayan para babaları yüzünden...

Allah mı söyletiyor, kalpten mi geliyor bilmem. Ama gerçek ancak bu kadar net ve öz anlatılabilirdi...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bildiricihan » 12 Kas 2010, 08:47

delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
delidolu yazdı:
swagerina yazdı:
Diyalog:
- Kim inanır?

KARALAMAYALIM....

KARALAMAYALIM...

-------------------------
Bi önceki arkadaşa yaptığım kendi mesajının aynısını alıntıyı sana da yaptım...
Ortada hem hafıza konusunda problem var, hem okuma-yazma, hem algıda... Cehalet denen şey böyle bişi olsa gerek!!!!
Ya da ben bi tarafımdan element uyduruyorum!!!
Sen "kürt olarak kendisinden gurur duyuyorum" dersen, laz arkadaşım çıkar yani bunu kürtler yapar da biz yapamayız mı der.. ya da alevisi sünnisi ne demek yani kürtler mi yapar sadece böyle 1 şeyi der..
Ulu önder Atarürk bile "Ne mutlu TÜRKÜM" diyerek, 100yıllardır harmanlanmış bu anadolu halkını üst kimlikle tek çatı altında birleştirmişken, kıt beyinlerin kıt bilgileriyle hala sen türksün ben kürdüm sen lazsın ben zazayım şeklinde ayrımcılığına dayanamıyorum artık...
Benim nice kürt arkadaşlarım var kardeşten öte, nite türk arkdaşlarım var aman gitsin yunanlının dostu olsun diyeceğim nitelikte...
Neden birleştirici değil de bölücü oluyoruz...
Birisi bana bunu anlatsın iddia ediyorum tek hücreli -ki onun da aslen %10'nu kullanırmışız- beynim ile algılayacağıma söz veriyorum!... :x

--------------------------

KAVRAMLARI KARIŞTIRMAMAK LAZIM KÜRT KÜRTTÜR TÜRK DE TÜRK, LAZ DA LAZ... BUNU "YARADAN" YAPAR ATATÜRK DEĞİL! BİRİ SANA "SEN" TÜRKSÜN DEDİĞİNDE BU SENİ DÜŞÜNDÜRMEZ ÇÜNKÜ ZATEN TÜRK ASILLISIN AMA BİR KÜRDE SEN TÜRK SÜN DENDİĞİNDE O KÜRT DÜŞÜNMELİDİR, ASLINI KAYBETMEMESİ KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNİ VE DİLİNİ KORUMA VE ÇOCUKLARINA AKTARMA ÇABASINI YAŞATMASI ONUN ONURUDUR, HAYSİYETİDİR. BU CUMLENİN SONUNA BEN DE TÜRKLERİ ÇOK SEVERİM DİYE EKLEMEYECEĞİM ÇÜNKÜ BUNA İHTİYACIM YOK ANNEM TÜRK VE DOLAYISI İLE DAYILARIM TEYZELERİM KUZENLERİM... VE BİZ BURDA ONLARI SADECE SEVİYORUZ KARDEŞCE. BİRİ ÇIKIP ONLARA SEN KÜRTSÜN KARDEŞİM DEMİYOR. DEMEMELİ. BİRAZ EMPATİ İLE ÜSTESİNDEN GELİNEBİLECEK BİR KÜLTÜREL ZENGİNLİKTİR ASLINDA BU TOPLUMLARIN AYNI ÇATI ALTINDA YAŞAMASI. O ÇATI TÜRKİYEDİR, TÜRKİYE BENİM VATANIMDIR VE BEN VATANIMI DA ÇOK SEVİYORUM.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 12 Kas 2010, 11:14

Mahsun'u cok elestirmişsiniz arkadaşlar ama bundan önceki iki filmide bence harikaydı.Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm bu ülkede gelmiş geçmiş en iyi filmlerdendir.Son çekitiği filmin ismini bundan birkaç ay önce duyduğumda çok komiğime gitmişti ama fragmanı izlediğimde isminden çok çok daha başarılı bir film olacağını anladım.Adminimiz ve bazı arkadaşlarımızda senaryonun akışındaki birkaç noktada takılmışlar ama ince noktalarda takılırsak bizim izlediğimiz bütün filmler anlamsız kalır.Büyüler sihirler yaratıklar bilmem neler içeren filmlerinde hiçbir anlamı kalmaz.Üstelik nedense bir kimlik çatışması yaşıyorsunuz.Arkadaşımız kürdüm dediği içinmi sinirleniyorsunuz??? Neden? Kendi toprağında kendi milletinde kendi vatanında onurlu bir şekilde yaşadıktan sonra ne önemi varki alt kimliğin? şahsen benim fikrim şu; Bu ülkede birileri ben fransızım ben yunanım ben ingilizim diyeceğine, BEN KÜRDÜM BEN LAZIM BEN ÇERKEZİM desin daha iyi...

sonuç olarak bence Mahsun Kırmızıgül güzel projeler üretiyor ve ilk fırsatta filmini izleyeceğim...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti bildiricihan » 12 Kas 2010, 11:25

onurhan2006 yazdı:Mahsun'u cok elestirmişsiniz arkadaşlar ama bundan önceki iki filmide bence harikaydı.Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm bu ülkede gelmiş geçmiş en iyi filmlerdendir.Son çekitiği filmin ismini bundan birkaç ay önce duyduğumda çok komiğime gitmişti ama fragmanı izlediğimde isminden çok çok daha başarılı bir film olacağını anladım.Adminimiz ve bazı arkadaşlarımızda senaryonun akışındaki birkaç noktada takılmışlar ama ince noktalarda takılırsak bizim izlediğimiz bütün filmler anlamsız kalır.Büyüler sihirler yaratıklar bilmem neler içeren filmlerinde hiçbir anlamı kalmaz.Üstelik nedense bir kimlik çatışması yaşıyorsunuz.Arkadaşımız kürdüm dediği içinmi sinirleniyorsunuz??? Neden? Kendi toprağında kendi milletinde kendi vatanında onurlu bir şekilde yaşadıktan sonra ne önemi varki alt kimliğin? şahsen benim fikrim şu; Bu ülkede birileri ben fransızım ben yunanım ben ingilizim diyeceğine, BEN KÜRDÜM BEN LAZIM BEN ÇERKEZİM desin daha iyi...

sonuç olarak bence Mahsun Kırmızıgül güzel projeler üretiyor ve ilk fırsatta filmini izleyeceğim...

OBJEKTİFLİĞİNİZİ TAKDİR EDİYORUM.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 12 Kas 2010, 11:32

onurhan2006 yazdı: Güneşi Gördüm bu ülkede gelmiş geçmiş en iyi filmlerdendir.
Adminimiz ve bazı arkadaşlarımızda senaryonun akışındaki birkaç noktada takılmışlar ama ince noktalarda takılırsak bizim izlediğimiz bütün filmler anlamsız kalır.Büyüler sihirler yaratıklar bilmem neler içeren filmlerinde hiçbir anlamı kalmaz.
Kendi toprağında kendi milletinde kendi vatanında onurlu bir şekilde yaşadıktan sonra ne önemi varki alt kimliğin? şahsen benim fikrim şu; Bu ülkede birileri ben fransızım ben yunanım ben ingilizim diyeceğine, BEN KÜRDÜM BEN LAZIM BEN ÇERKEZİM desin daha iyi...

Sağduyu ve objektif düşünceli yaklaşımına teşekkürler...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia35 » 12 Kas 2010, 17:11

Arkadşlar yazılnları baştan sona okudum.Bir film kritiği üzerinden başlayan konu oldukça farklı yönlere doğru kaymış. Bu vatan toprağında ve bayrak altında yüzyılladır birlike yaşayan insanlarız.Alt kimlik tabir edilen LAZ , ALEVİ , KÜRT , ÇERKEZ her ne kadar toplum varsa kendi kültür örf ve adetlerine bir şey deme hakkım yok.Fakat yaşadığı vatanı koruyup kollaması tüm düşmanlarımıza karşı birlik olması gerekir diye düşünüyorum. Bugün Türkiye adına olumsuz bir davranış sergileyen ki bu kim olursa olsun yanlıştır.

Vatanımızı sevelim iyi birer birey olalım düzgün insanlar olup vatanımıza milletimize faydalı olalım. Ayrıştırıcı değil bütünleştirici olalım.

Sayggılarımla
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti Henien » 12 Kas 2010, 17:41

Alt kimlik-üst kimlik konusuyla ilgili bende şu şekilde bir algı var, sizler paylaşır mısınız bilmem; Bu ülke her hangi bir dış tehdide uğradığında canını ve malını ortaya koyan herkes bu vatanın asli sahibidir. En zayıf anında içerden vurmaya çalışanlar ise, insan olmaktan kaynaklanan hakları çiğnenmeden her zaman gardımızı sağlam tutmamız gerekenlerdir.

Kurtuluş savaşında veya Çanakkale'de, Yemen'de, Sina çöllerinde canını bu vatan için verenlerin torunları adı ne olursa olsun Türkiye'nin tapusu sizindir. (bizimdir)
Onları arkasından vurmaya çalışanların, İstanbul'a giren işgal kuvvetlerini şenlik havasında karşılayanların torunları ise her zaman hadlerini bilsin. bu milletin iyi niyetini tekrar suistimal etmeye kalkmasınlar.

Bunlar öyle haindirler ki ellerine fırsat geçtiği an 1920'de Yunanın Anadolu yaptığı zulmün aynısını tekrar yapabilirler.

Kimse hümanist iddialarla buna karşı çıkmasın, bu devirde olur mu öyle şey demesin. Anadolu'da Yunan ve Ermeninin yaptığını 100 yıl geçti diye unuttuk, gözümüzün önünde yaşanan Kıbrıs'ı, Karabağ'ı, Bosna'yı bari unutmayalım.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti jamesdean » 12 Kas 2010, 18:34

Konu SİNEMA DÜNYASI ve MAHSUN KIRMIZIGÜL'ün başarası/başarısızlığı değil miydi ?

Ne altı ne üstü, ne lazı ne çerkezi ne konuşuluyor burda ? Konuyu Mahsun Kırmızıgül ile açıp Kurtuluş Savaşına değinilmesi utanç verici...

Mahsun Kırmızıgül 90 lı yılların dejenere jenerasyonun bir ürünü olup, yaptığı müziğin hiç bir argümanda yeri yoktur...

Alt yapısı tamamen hayal mahsulüdür. Yaptığı güfte ve besteler , filmler ...İzleyenlerinin ve sevenlerinin fazla olması O'nun başarılı olduğu anlamına gelmez. Bu tamamen Toplumsal Yapı ile açıklanabilir..

Sonuç :

Bir ülkede RECEP İVEDİK gibi sanata zerre kadar katkısı olmayacak bir film GİŞE REKORLARI kırıyorsa...
Bir ülkede Piyanist, Er-Ryan'ı Kurtarmak, Titanic gibi bir film halen yapılamıyorsa...
Bir ülkede Opera veya Tiyatroya gitmek sadece Entellektüel işi sayılıyorsa...
Bir ülkede KURTLAR VADİSİ yıllardır raiting rekorları kırıyorsa...
Bir ülkeden 5 parmakla sayacak kadar uluslararası alanda sanatçılar çıkarılamıyorsa,
........
o ülkede Mahsun Kırmızıgüller film yapıyor demektir.

Bizim ülkede içeriği DRAM olan herşey izlenir.. Mahsun yapsın bakalım da bir AVATAR , izleyelim.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti delidolu » 12 Kas 2010, 22:49

jamesdean yazdı:Konu SİNEMA DÜNYASI ve MAHSUN KIRMIZIGÜL'ün başarası/başarısızlığı değil miydi ?

Ne altı ne üstü, ne lazı ne çerkezi ne konuşuluyor burda ? Konuyu Mahsun Kırmızıgül ile açıp Kurtuluş Savaşına değinilmesi utanç verici...

Mahsun Kırmızıgül 90 lı yılların dejenere jenerasyonun bir ürünü olup, yaptığı müziğin hiç bir argümanda yeri yoktur...

Alt yapısı tamamen hayal mahsulüdür. Yaptığı güfte ve besteler , filmler ...İzleyenlerinin ve sevenlerinin fazla olması O'nun başarılı olduğu anlamına gelmez. Bu tamamen Toplumsal Yapı ile açıklanabilir..

Sonuç :

Bir ülkede RECEP İVEDİK gibi sanata zerre kadar katkısı olmayacak bir film GİŞE REKORLARI kırıyorsa...
Bir ülkede Piyanist, Er-Ryan'ı Kurtarmak, Titanic gibi bir film halen yapılamıyorsa...
Bir ülkede Opera veya Tiyatroya gitmek sadece Entellektüel işi sayılıyorsa...
Bir ülkede KURTLAR VADİSİ yıllardır raiting rekorları kırıyorsa...
Bir ülkeden 5 parmakla sayacak kadar uluslararası alanda sanatçılar çıkarılamıyorsa,
........
o ülkede Mahsun Kırmızıgüller film yapıyor demektir.

Bizim ülkede içeriği DRAM olan herşey izlenir.. Mahsun yapsın bakalım da bir AVATAR , izleyelim.

Her kelimene harfiyen katılmakla beraber kırmızı+mavi olanlar tam vurucu cümleler olmuş, tabi ki anlayana, anlama yetisi olana!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 12 Kas 2010, 23:42

Başlığı görünce yine sudan Mahsun ağabey filminin tartışması yapılıyor zannetmiştim; ama görüyorum ki yabancı toplum mühendislerinin yıllarca uğraşıp ortaya çıkardığı bölünme senaryosunun figüranları olan toplumumuz tartışılıyormuş aslında.

Kimi etnik meseleden girmiş konuya, kimisi dini açıdan, kimisi sosyal sınıf farkından. Bu tartışmaları görüncede anlıyorumki bizim Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin artık temelleri ciddi biçimde çatırdamakta . Ne etnik ne dini ne sosyal bütünlük kalmış. Meğerse bu yabancı toplum mühendisleri bizleri çoktan zehirlemiş.

Kimisi de demekteki bu ülkeyi ayakta tutmak için Atamızın söylediği ''Ne mutlu Türküm diyene'' ile ben etnik kişiliğimi değiştirmem. Bende diyorum ki ''Bre cahil düşünceli arkadaşlar etnik kişiliğiniz tabiki değişmez ama bu söz altındaki şemsiyede toplanırsanız adam gibi bir ulus olursunuz.''

Unutmayınki dünyadaki tüm uluslar devlet olurken veya ayakta dururken ayrışarak değil birliktelikle başarılı olurlar.

Filme gelince; zaten bu bölünmüşlüğü pekiştirmek için senaryosu ve parası malum çevrelerce verilmiş bir yapım. Ancak tv de gösterdiklerinde oyunun nasıl oynandığını izlemek için bakarım, yoksa gidip te gişeye bu iş için para bırakmam.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir