12 Kasım 1999 Düzce

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

12 Kasım 1999 Düzce

İleti termineytir » 12 Kas 2010, 10:23

Depremin 11. yılında Kaynaşlı, Düzce, Adapazarı,Gölcük ve Kocaeli'de ölen insanlara Allah'tan rahmet ve kalanlara başsağlığı diliyorum..

17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini unutmadık,unutmayacağız ve unutturmayacağız!!!

Eklentiler
05.jpg
05.jpg (28.43 KiB) 2465 defa görüntülendi
04.jpg
04.jpg (31.8 KiB) 2465 defa görüntülendi
03.jpg
03.jpg (64.86 KiB) 2465 defa görüntülendi
02.jpg
02.jpg (61.22 KiB) 2465 defa görüntülendi
01.gif
01.gif (75.41 KiB) 2465 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti felicia35 » 12 Kas 2010, 12:14

Tüm deprem şehitlerimize Allahtan Rahmet yakınlarına Başsağlığı dilerim.
Bir daha böyle büyük acılar yaşanmaması dileğimle.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti hetepe » 12 Kas 2010, 12:35

Depremde vefat edenler ''Şehit'' değildirler, doğal bir afetin mağdurudurlar, Allah Rahmet Etsin ,tekrarını yaşatmasın inşallah.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia35 » 12 Kas 2010, 12:44

Haklısınız Sayın hetepe ben de biliyorum şehitin ne anlama geldiğini Fakat orada bulunan insanlarımız bu tabirle anıyorlar ve ölülerini de deprem şehitliğine defnetmişler. Ben de onların acılarını paylaşmak için bu şeklide yazdım.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

İleti Osmanlı » 12 Kas 2010, 18:34

Allah rahmeti ile muamele etsin...

yukarıda arkadaşlar deprem de ölenlerin şehit sayılıp sayılmayacağı ile ilgili görüş belirtmişler.
Doğal afetlerde ölenler ahiret şehidi sayılıyor dinimizde.

detaylı bilgi edinmek isteyen olursa aşağıdaki linke tıklasın.
vesselam

http://www.sorularlaislamiyet.com/index ... s=show_qna
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti AV-2006 » 12 Kas 2010, 18:51

Depremi unutmadık eşim Düzce'li.Ancak iş şehitliğe gelirse tartışılır.Her kafadan bir ses çıkar.ALLAH cc. işine karışmak yanlış olur.Bırakın kimin şehit olduğuna yaratıcımız karar versin.Kanserden ölenlerin bile şehit olduğunu iddia eden kişiler var.Nerden biliyorlarsa?:?:

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti delidolu » 12 Kas 2010, 18:52

termineytir yazdı:Depremin 11. yılında Kaynaşlı, Düzce, Adapazarı,Gölcük ve Kocaeli'de ölen insanlara Allah'tan rahmet ve kalanlara başsağlığı diliyorum..

17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini unutmadık,unutmayacağız ve unutturmayacağız!!!

Ben de Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, geride -mecburen- kul hakkı bırakanlar varsa umarım hepsi de helal olur.
Bu arada "unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız" anlaşılması gereken -kişisel görüşümdür- her yıl bir anmanın yapılması, evlerin yapılırken deprem standartlarına göre yapılması, geride kalanlara herşeyiyle devletin sahip çıkması vs şeklinde anlıyorum; ama tek gördüğüm şey depremden sonra ecevit hükümeti tarafından sınırlı süreliğine çıkartılan/artırılan ÖTV adlı verginin hala alıp başını gittiğini ve yerleşik bir hal aldığını görüyorum. Arkada kalanlara verilen evlerden çıkartıldıklarını hatta bazılarının özel(!) ofis olarak kullanıldığını haberlerden ibretle izliyorum. Eğer "unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız"ifadesinden anlaşılan bu gördüklerim ise hiç kimse kusura bakmasın ama artık ben unutmak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti felicia_3437 » 12 Kas 2010, 19:15

delidolu yazdı:
termineytir yazdı:Depremin 11. yılında Kaynaşlı, Düzce, Adapazarı,Gölcük ve Kocaeli'de ölen insanlara Allah'tan rahmet ve kalanlara başsağlığı diliyorum..

Ben de Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, geride -mecburen- kul hakkı bırakanlar varsa umarım hepsi de helal olur.
Bu arada "unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız" anlaşılması gereken -kişisel görüşümdür- her yıl bir anmanın yapılması, evlerin yapılırken deprem standartlarına göre yapılması, geride kalanlara herşeyiyle devletin sahip çıkması vs şeklinde anlıyorum; ama tek gördüğüm şey depremden sonra ecevit hükümeti tarafından sınırlı süreliğine çıkartılan/artırılan ÖTV adlı verginin hala alıp başını gittiğini ve yerleşik bir hal aldığını görüyorum. Arkada kalanlara verilen evlerden çıkartıldıklarını hatta bazılarının özel(!) ofis olarak kullanıldığını haberlerden ibretle izliyorum. Eğer "unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız"ifadesinden anlaşılan bu gördüklerim ise hiç kimse kusura bakmasın ama artık ben unutmak istiyorum.

arkadaşıma katılıyorum o kötu gunlerde bende oraya yarıdım komyonlarının başında gıtmıştım ve cok ilgin şeyler görmüştüm 4 kamyon yardım mazemesı gönderişt bızım iş verenımız onlar la bırlıkte gıtmıştım bende orada o urumdan faydalanmak ısteyen cok kışı ler vardı ve cok ta faydalandılar onları kınıyorum gerıde kalan lara baş salığı dılıyorum ve unutmak ıstıyorum yer yuzunu ve bıslerı yaratan ALLAHIM böyle bir afet vermesın bız kularına
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti RoadFighter » 12 Kas 2010, 19:22

Depremde ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

12 Kasım sonrası o acı manzarayı yerinde görme imkanım oldu. Allah o günleri tekrar yaşatmasın.

AV-2006 yazdı:Depremi unutmadık eşim Düzce'li.Ancak iş şehitliğe gelirse tartışılır.Her kafadan bir ses çıkar.ALLAH cc. işine karışmak yanlış olur.Bırakın kimin şehit olduğuna yaratıcımız karar versin.Kanserden ölenlerin bile şehit olduğunu iddia eden kişiler var.Nerden biliyorlarsa?:?:

Depremde ve hastalıktan ölenlerin şehit olduğu nakledilmiştir.

Alıntı :

Ben hadislerin doğruluğuna,nakledene inanmıyorum diyorsa birisi şehadet üzerine konuşmanın bir anlamı yoktur.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 12 Kas 2010, 19:59

hepsine allah rahmet eğlesin. 3. resimde yıkılan binanın en alt katındaki çay ocagından eniştemler camı kırıp dışarı cıkarak kurtulmuslar ve 2 kişi dışında kimse kurtulamamıstı... o binanın karşısındada annemle cok beğendiğimiz pembe bir ev vardı, çoban mevkii oluyo bu arada orası, depremden bir saat sonra oraya geldiğimde o evin yıkılmış ve alevler içindeki halini gördüğümde bi anda oranın düzce olduguna inanmamıstım, düzce düzce değildi sanki, sokaklarda geziyoduk ama nerde oldugumuzu bilmiyoduk...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 12 Kas 2010, 20:27

RoadFighter yazdı:Depremde ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

12 Kasım sonrası o acı manzarayı yerinde görme imkanım oldu. Allah o günleri tekrar yaşatmasın.

AV-2006 yazdı:Depremi unutmadık eşim Düzce'li.Ancak iş şehitliğe gelirse tartışılır.Her kafadan bir ses çıkar.ALLAH cc. işine karışmak yanlış olur.Bırakın kimin şehit olduğuna yaratıcımız karar versin.Kanserden ölenlerin bile şehit olduğunu iddia eden kişiler var.Nerden biliyorlarsa?:?:

Alıntı :

Ben hadislerin doğruluğuna,nakledene inanmıyorum diyorsa birisi şehadet üzerine konuşmanın bir anlamı yoktur.

Bende yerinde gördüm ve izledim.Hepsine Allah rahmet eylesin.Konu o değil.Konu şehitlik.Sen nerden biliyorsun?Şehitlik mertebini?Nasıl karar verdin kardeş?
Bu hadislerin SAHİH olduğunu ne sen ne de ben söyleyebiliriz.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti delidolu » 12 Kas 2010, 22:28

Deprem öldürmez (örn: japonya), bina (insan) öldürür.
Yanlış anlaşılmasın lütfen de hadismiş, şehitmiş, değilmiş gibi tek bi nokta üzerinde takılıp kalınacağına, şu an hayatta olanların olası 1 deprem sonucu da halâ hayatta kalabilmesi için uğraşı verilse sanırım dinimizce de fazlasıyla uygun olur... malum dininizin ilk emri de "oku"... okuyup, bilim sahibi olup insanlık için büyük şeyler başarmamız gerekirken detaylarda boğulup kalıyoruz, biz bilimi değil ama az iş çok laf olayını çok iyi beceriyoruz...

(not: herhangi 1 arkadaşa yönelik değil genel anlamda yazıyorum, lütfen kimse üzerine alınmasın.)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti felicia35 » 12 Kas 2010, 22:44

Üstüne alınacak bir şey ok arkadaşım haklı konuşuyorsun.Doğal afet elbette olacaktır adı stünde doğal afet.Bu afetlerden en az zararla hatta Japonya'daki gibi hasarsız şeklide caımızı ve malımızı korumak önemli olan.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 13 Kas 2010, 01:07

AV-2006 yazdı:
RoadFighter yazdı:Depremde ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Alıntı :

Bende yerinde gördüm ve izledim.Hepsine Allah rahmet eylesin.Konu o değil.Konu şehitlik.Sen nerden biliyorsun?Şehitlik mertebini?Nasıl karar verdin kardeş?
Bu hadislerin SAHİH olduğunu ne sen ne de ben söyleyebiliriz.

Evet biz söyleyemeyiz belki ama Sahih-i Buhari ve Sahih-i Müslim gibi hadis kitapları bize kaynak olabilir.

Kuran'dan sonra en sahih kaynaklardır bunlar.

Ben kafamdan hadis üretmiyorum yoksa. (haşa)

delidolu yazdı:Deprem öldürmez (örn: japonya), bina (insan) öldürür.
Yanlış anlaşılmasın lütfen de hadismiş, şehitmiş, değilmiş gibi tek bi nokta üzerinde takılıp kalınacağına, şu an hayatta olanların olası 1 deprem sonucu da halâ hayatta kalabilmesi için uğraşı verilse sanırım dinimizce de fazlasıyla uygun olur... malum dininizin ilk emri de "oku"... okuyup, bilim sahibi olup insanlık için büyük şeyler başarmamız gerekirken detaylarda boğulup kalıyoruz, biz bilimi değil ama az iş çok laf olayını çok iyi beceriyoruz...

(not: herhangi 1 arkadaşa yönelik değil genel anlamda yazıyorum, lütfen kimse üzerine alınmasın.)

Dediklerine katılıyorum Özkan hocam.

Bu hususta gerekli tedbirler ne ise alınmalı,ne öğrenmek gerekiyorsa öğrenilmeli tabi.

Depremde ölenlerin ameli de,şehadeti de kendine yoksa.

Fakat bizim millet "saldım çayıra mevlam kayıra" işlerini sever.

Dindarlığına güvenip de nasılsa depremde şehit olacakmışız diye değildir bu umursamamazlığı.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir