Bayram Dönüşü Yapılan Hata!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bayram Dönüşü Yapılan Hata!

İleti SKODA 135 » 13 Kas 2010, 22:17

Arkadaşlar evim şehirler arası yolu karşıdan görüyor. Her bayram aynı manzara ve aynı hata.......!

Özellikle çalışan kardeşlerim bayram tatilini iple çekiyor ve tatilde araçları ile seyehate çıkıyor... Buraya kadar normal. Fakat tatilin son saatlerine kadar yola çıkmıyor. Adam pazartesi sabah 08:30'da işbaşı yapacak ama pazar akşamı çoluk çocuk 7-8 saatlik uzak yola düşüyor.

Mesafe kaç saatse, o kadar saatte kesin varırım diyor son ana kadar kıçını kaldırmıyor..... Sonrada hanımını çocuklarını varsa yanında ana-babasını ve kendini riske atıyor. Yolda tıkanıklık olunca zaman daralıyor ve bas gaza....Böylece başkalarınında canını ve malını tehlikeye atıyor.

Yol halidir insanın başına her aksilik gelebilir. Arkadaşlar eğer böyle düşünen varsa dönüşünü son saatlere bırakmasın bu büyük bir hatadır.

Allah kaza bela vermesin, millet olarak ağız tadı ile nice bayramlara....

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hdoner » 13 Kas 2010, 22:25

İkazın için çok sağolasın.Az önce haberlere baktım şimdiden ölü sayısı 19 olmuş :? Bu bişey olmaz zihniyeti ne zaman değişecek bilemiyoruz :?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 13 Kas 2010, 22:30

evet arkadaşlar
yola cıkan abılerım kardeşlerim hız felaketır nasıl bayrama köylerımıze ailemızın yanına gidiyorsak bayram dönuşu bırgun erken gelin yada 10 saatlik yolu 14 saate gıtsek hıc bırşey olmaz lutfen kendınız ve başkalarını rıske atmayın bayramınız mubarek olsun
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti fmaka » 13 Kas 2010, 22:30

bir gün önce gelmek yada en azından son ana kadar beklememek en iyisi.ben mğmkğn olduğunca öyle yaparım.bir kez konya aksaray arasın ıson geceye bıraktım yol iğne atsan düşmeyecek gibiydi...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mustklc » 13 Kas 2010, 22:56

aa o ibre resmini ben çekmiştim. internete mi düşmüş. 3. viteste yaptım o hızı. 5. deyken ibre yetmemişti hatta :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti quickcan » 13 Kas 2010, 23:34

Allah Hayırlı yolculuklar nasip etsin.... "ibre civic'e aittir" saöylemeden yapamicam.. :D

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti cnydn » 14 Kas 2010, 00:45

Ya beyler ne olursa olsun bu can kayıpları devam edecek..
Şöförlerin hepsi bilinçlense( ki mümkün değil ) bu sefer yine yol şartlarından vs bizdeki can kaybı azalmaz..
Yollardaki araç ve yolcu sayısı göz önüne alındığında bence böyle dönemlerde bu kazalar çok anormal değil.

Sonuçta ülkemizde avrupa ülkeleri gibi gelişmiş bir demiryolu ulaşımı ağı yok. Havayolu her ne kadar hızla gelişse de herkese hitap etmiyor ve her yere ulaşamıyor.. Sonuçta dünyada en çok şehirlerarası otobüsün çalıştığı ülke miyizdir acaba?

Ağır vasıtalarımız ne kadar sıkı denetleniyor? Bakımları tam mı? Neden haftada bir bir kamyonun freni boşalıp ortalığı dağıtıyor..

Bu komple bir bilinç meselesi. Toplum olarak her alanda bu bilince sahip olmadıkça..varsın ahmet zamanında yola çıksın, hız kurallarına uysun... Mehmet karşıdan gelir yoldan çıkar Ahmet'i öldürür.. Gece yol çalışmasını gösteren tabela ışık vs yoktur Ahmet yine ölür.. vsvsvsvs..

Hiç unutmuyorum.. Edremit'e gidiyordum Balıkesir'den.. Sonuçta virajlı ve çok süratli gidemeyeceğiniz bir yol.. Bir baktım çocuğun biri ileride bir ufak yükseltinin arkasından çıktı ve kocaman 2 bidon dolusu bişeyi(turşu bidonu gibiydi ve içi doluydu) yola koydu karşı şeritte ve beklemeye geçti saklandı.. Ben o arada geçtim yanından.. Sonra karşımdan ilk gelene ikaz etmek için elimden geleni yaptm korna selektör el kol.. umarım farketmiştr .. O adam o bidonlara çarpsa al başına belayı.. Çarpmamak için direksiyonu kırsa o anda karşıdan biri gelse vs yine kötü..Diğer tarafa uçsa şarampol..

Senin 10 yaşındaki çocuğun bundan eğleniyorsa, ne kadar dikkat ederseniz edin ..

Sakın yanlış anlamayın bu arada elbette vakitlice çıkmak çok önemli.. Ben mümkün mertebe uzun yolculukları hava kararmadan bitirmeye çalışıyorum..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti yabani » 14 Kas 2010, 00:50

Bu bayram'da Trafik ekiplerine izin yokmuş, yollarda her 30km'de bir radar olacakmış.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir