Çinliler neyi yapamaz!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çinliler neyi yapamaz!

İleti delidolu » 18 Kas 2010, 21:54

1az önce markete gidip sigara alıyordum ki çinlilerin yaptığı aynı anda hem roket gibi çalışan -rüzgarda sönmeyen-, hem de klasik özellikli iki çakmayı tek çakmak üzerinde birleştirdiklerini gödüm hemen aldım.
şaşırmış bi halde adama dedim ki yaw şu çinliler ne acayip adamlar herşeyi kopyalıyorlar, herşeyi bi şekilde yapıyorlar, acama "çinliler neyi yapamaz?" diye sorunca, marketçi "Türk yapamazlar abi" demesin mi! :)
walla dedim ne doğru söyledin, bunu hemen sitede paylaşacaım bakalım başka neler çıkacak dedim.

Evet arkadaşlar soruyorum: "Çinliler neyi yapamaz?"

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 21:57

Uzun yıllar arıza yapmadan kullanılabilecek taş gibi bi elektronik,mekanik bi cihaz :D

Yav abicim bırak sağlamlığı ürünlerin boyaları sanki ayakkabı boyası 1 ay geçemeden çıkıyor :?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Kas 2010, 22:02

kalitelerini zaten tartışmıyorum bile.... biz bmw nin tek kapısına harcaadığı para ile aracın tamamını yaparaz diyen medeniyeten bi umdum beklentim zaten yok. ki made in çin olayından en fazla rahatsızlık duyanlardan biriyim... derdim kaliteden ziyade neyi yapamaycakları...
"Uzun yıllar arıza yapmadan kullanılabilecek taş gibi bi elektronik,mekanik bi cihaz " olayına benden +1
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 22:02

Sözün özü çinliler her şeyi yapabilir ama kaliteli yapmaz :!:

Afedersiniz varya herşeyin mokunu çıkarıyolar ahanda nüfuslarından belli değil mi :D :lol:
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 18 Kas 2010, 22:04

adamlar iddia ediyor, hepimiz aynı anda zıplarsak dünya yörüngesinden çıkar diye :)))))
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 22:05

Abicim abartıyorlar ya dünya sanki çin malı :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 18 Kas 2010, 22:09

ben mermer işindeyim arada çinliler mermer blokları alıyorlar alırken görseniz o kadar ince eleyip sık dokuyorlarki nerdeyse sana mal yok diyecek duruma geliyorsunuz. dedim siz adi adi mallar yapıyonuz bizden mal alırken yok orası yok burası deyip uğraştırıyorsunuz diyorum gülüyo hıyar.. bunları yapamıca sey yok. yeterki aslını verin bundan istiyom deyin.. :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 22:10

Abi epey düşündüm sanırım ne kadar uğraşsalarda çinliler bi Süleymaniye,bi Edirne camiisini yapmaz sanırım.Yapsada anca maketini yaparlar 8-)
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 18 Kas 2010, 22:10

herşeyde bütün markalarda made in china yazıyor malasef artık. yapamayacakları şey yok.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 22:15

Ya bu adamlar Allah korusun iyiden iyiye gıda sektörüne adım atsalar cips,un,fast food,konserve,meyve,sebze vs. ozaman düşünyorumda dünyanın kesin sonu gelirdi .....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 18 Kas 2010, 22:47

Çin'de her kalitede mal bulmak mümkündür. Çok düşük kaliteli, çok kaliteli mallar da var. Bir çok yabancı şirket Çin'de mal yaptırıyor. Eğer kalite kontrolünü iyi yapabilirseniz, her kaliteyi burada ürettirebilirsiniz. Kontrol departmanı olan, bir satın alma acentesiyle işbirliği yapmanız gerekir.Ya da sürekli oraya gidip kendiniz denetleyeceksiniz.Kalite farklılıklarda direk fiyata yansıtılmaktadır.Açıkçası Çin malı kalitesiz değil ama maliyeti düşürerek kalitesiz Çin malı yaptırmakta sizin elinizde.Çin'deki en büyük sorun, Çinlilerin kalite vizyonlarının ve dolayısıyla da kalite kontrol sistemi nin eksikliği ve varsa bile, düzgün çalışmamasıdır. Böyle olunca, fabrikalar üretim kalitesinin devamlılığını koruyamıyor. Bir kere çok iyi üretiyor diğer seferinde kalite düşüyor ve bu hatanın maliyetine katlanmak istemediği için de, malı alıcıya o şekilde göndermeye çalışıyor.Bazılarıda önce düşük kalite mal gönderir, sonra normal kalite, sıkışırsada çok kaliteli.Ticaret taktiği, sizden gelecek tepkiye göre üretime devam ederler.

Bir çin atasözü der ki:

Tüm çin malları dandik değildir ancak dandik tüm mallar çin malıdır :)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti caq1n » 18 Kas 2010, 23:07

WXW yazdı:Çin'de her kalitede mal bulmak mümkündür. Çok düşük kaliteli, çok kaliteli mallar da var. Bir çok yabancı şirket Çin'de mal yaptırıyor. Eğer kalite kontrolünü iyi yapabilirseniz, her kaliteyi burada ürettirebilirsiniz. Kontrol departmanı olan, bir satın alma acentesiyle işbirliği yapmanız gerekir.Ya da sürekli oraya gidip kendiniz denetleyeceksiniz.Kalite farklılıklarda direk fiyata yansıtılmaktadır.Açıkçası Çin malı kalitesiz değil ama maliyeti düşürerek kalitesiz Çin malı yaptırmakta sizin elinizde.Çin'deki en büyük sorun, Çinlilerin kalite vizyonlarının ve dolayısıyla da kalite kontrol sistemi nin eksikliği ve varsa bile, düzgün çalışmamasıdır. Böyle olunca, fabrikalar üretim kalitesinin devamlılığını koruyamıyor. Bir kere çok iyi üretiyor diğer seferinde kalite düşüyor ve bu hatanın maliyetine katlanmak istemediği için de, malı alıcıya o şekilde göndermeye çalışıyor.Bazılarıda önce düşük kalite mal gönderir, sonra normal kalite, sıkışırsada çok kaliteli.Ticaret taktiği, sizden gelecek tepkiye göre üretime devam ederler.

Bir çin atasözü der ki:

Tüm çin malları dandik değildir ancak dandik tüm mallar çin malıdır :)

:))) Güzelll :)))
Tüm çin malları dandik değildir ancak dandik tüm mallar çin malıdır

+207 :)
Kullanıcı avatarı
caq1n
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çağın YAMAN
Arabanız: 2011 Peugeot 207 Envy

İleti Henien » 19 Kas 2010, 01:39

Çinliler Türk yapamaz denmiş ama, Doğu Türkistan'da (çinlilere göre Sincan,) 40 milyon civarı Türk zulüm altında yaşıyor. Oradaki Türklere zulmetmeyi bırakır da birlikte yaşamayı öğrenirlerse, Çin malı Türk süprizi ile karşılaşabiliriz belki de kimbilir...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Osmanlı » 19 Kas 2010, 16:36

Dünyanın en iyisi de, en kötüsü de çin de üretiliyor
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti hdoner » 19 Kas 2010, 19:31

Az önce tv de izledim Çinliler 15 katlı binayı 6 günde yapmışlar.Normal şartlarda bu binayı yapmak 18 ay sürüyormuş :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 19 Kas 2010, 23:05

hdoner yazdı:Az önce tv de izledim Çinliler 15 katlı binayı 6 günde yapmışlar.Normal şartlarda bu binayı yapmak 18 ay sürüyormuş :D

bizim memlekette bi söz vardır: "(m)okla yapılan (m)idik ile yıkılır!" diye :D
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 19 Kas 2010, 23:59

delidolu yazdı:
hdoner yazdı:Az önce tv de izledim Çinliler 15 katlı binayı 6 günde yapmışlar.Normal şartlarda bu binayı yapmak 18 ay sürüyormuş :D

bizim memlekette bi söz vardır: "(m)okla yapılan (m)idik ile yıkılır!" diye :D

9 şiddetinde depreme dayanıklıymış ama! 9 şiddetindeki depremden daha çok sallayacak midik kimde var acaba :lol:
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 20 Kas 2010, 00:00

Şu anda üretilen tüm elektronik cihazların %90'ı çinde üretiliyor. Buna philips sony vs dahil :!:
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir