Güneşli Bir Hafta Sonu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güneşli Bir Hafta Sonu...

İleti SKODA 135 » 21 Kas 2010, 21:22

Gelenler-gidenler, trafik, hayatın stresi, iş-güç, faturalar vs. derken yoğun bir ay daha geride kaldı. Önümde bir hafta sonu ve meteoroloji ise güneşli iki gün diyor... Sabahı zor ettim ve erkenden bütün malzemelerimi toplayıp atladım arabaya ve ailecek düştük yine doğanın yollarına...:D

Kasım ayının sonlarındayız ama havalar kış değil... Etraf ise bahar gibi yeşil otlarla kaplanmış...

Kısa bir yolculuktan sonra planladığımız tere vardık....İşte özlediğim manzara..................................:D

Bir çeşme yakınına kadar ilerledik bizden başka kimseler yoktu.....

...başlarda bizden başka kimse yoktu ama bizim gibi başka aileler de uzak köşelerde arabaları ile yer almaya başladı, bulunduğumuz yerin fazla ayak ortası olduğunu düşündüm ve yüksekçe bir yere balkon misali yerleştik. Ben bir gittiği yere tekrar tekrar gidenlerdenim. Burayı da çok beğendim daha sonraları da gelirsem aynı yerde konaklayacağım....

Uygun ve güvenli şekilde kamp ocağımız oluşturuldu... Etrafımız ardıç ağaçlarından oluşan muhteşem bir ormanlık alan... Çok sessiz bir ortam, sessizliği bozan ise kuş sesleri ve rüzgar sesi...

Ateş yakarken asla ağaçların dalları kırılıp alınmaz, ya yanınızda götürdüğünüz yakacaklar kullanılır, ya da yere düşen dal parçaları kullanılır.... Lütfen bu konuya önem gösterelim arkadaşlar.

Ateş tamamen köz halini alana kadar bir zaman geçiyor fırsattan istifade hemen civarlarda yürüyüşe çıktım etrafta ise çok sayıda tarla fareleri yuvaları var uzaktaktan bazılarını kaçışırken görüyorum...Fotoğraflarını çekmeye karar verdim. Neşeleri yerinde... Bulunduğunuz yerdeki yuvalardan hiç çıkan olmuyor. İlk başlarda hiç fotoğraf alamadım. Bir yere oturdum ve sessizce beklemeye başladım. Sonunda bana 4-5 metre uzaklıkta bulunan yuvalardan görülmeye başladılar. Birkaç fotoğraf aldım hatta bu sevimli hayvanları filme almayı bile başardım...:D

Bunlarla epeyce zaman kaybetmişim veeee yemek zamanı..........

Bir başka doğa gezimde buluşmak üzere.....

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti felicia_3437 » 21 Kas 2010, 21:32

maşşalah ya ne guzel gezıyorsunuz vakıtınızı güzel şeylere harcamayı becerıyorsunu fotola mükel hlekı tare farelerı nekadar tatlı cıkmışlar hemstır gıbı yakalamışsınız fotolarını birdahaki resimleri bekliyoruz favo iş başında butun evın yukunu üztüne almayı sahibine keyifli bir hafta sonu yaşatmayı ıyı bılıyor maşşalha arac cok dırı duruyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti SKODA 135 » 21 Kas 2010, 21:38

Evet haklısın bu fareler hamster gibi....Kuyrukları çok kısa ve kendileri çok tombik ve kısa ayaklı, hamster gibi sevimliler...
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 21 Kas 2010, 21:42

hocam geçen hafta cumartesi günü uşağın içinden geçtim. ya ne güzel yermiş. çok hoşuma gitti. birgün gezmek için gelirim inş. oraya. resimler ve mekan süper. elinize emeğinize sağlık. skoda ile yolda kalmazsınız. gezmeye devam :)
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hdoner » 21 Kas 2010, 21:48

Ocak biraz zahmetli olmuş ama kullanılış ve yangın önlemi açısından takdir ettim.

Doğa baş başa kalmak çok önemli gerçekten :Sinir,stress ne varsa alıp götürüyor ....Başta insanın ruhunu dinlendiriyor.Adem oğlunun binlerce yıl yaşadığı doğa ortamı şehir esartine dönüşünce stress denen hastalığı kapmış olduk.Bu tür aktivitileri herkese tavsiye ediyorum,çünkü bende en az hafta da bir doğa ile baş başa kalıyorum ...

Bu tür güzel bi etkinliği fotoğraflayıp paylaştığın için teşekkür ediyorum....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unlztrk » 21 Kas 2010, 22:22

Bu yaptığınız hastalık belirtisi. Aynı hastalıktan bende kaptım. Bu sebeple arabanın bagajından şişme yatak,battaniye, mangal takımı, çadır, aydınlatma gereçleri, nacak, damacana, olta takımı...vs eksik olmuyor. Ara ara çıkıp çadır kuruyoruz ailecek ama öyle bir yere kuruyoruz ki saat 21 gibi çakal sürüsü eşlik ediyor bize, sabaha kadar çadırın etrafında dolanıyolar. Ormanla denizin tam birleştiği ağva civarlarında bir koya gidiyoruz. Kaldığımız yere arada arkadaşları götürüyorum burda kalınırmı gece diyolar. Amma hastalık işte naparsın. DOĞA MÜPTELASI OLMUŞUZ BİZ :) Gittiğiniz yerde hakikaten güzelmiş.
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti quickcan » 22 Kas 2010, 00:06

süpersiniz.. burası uşak mı?

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti zurna1788 » 22 Kas 2010, 00:12

unlztrk yazdı:Bu yaptığınız hastalık belirtisi. Aynı hastalıktan bende kaptım. Bu sebeple arabanın bagajından şişme yatak,battaniye, mangal takımı, çadır, aydınlatma gereçleri, nacak, damacana, olta takımı...vs eksik olmuyor. Ara ara çıkıp çadır kuruyoruz ailecek ama öyle bir yere kuruyoruz ki saat 21 gibi çakal sürüsü eşlik ediyor bize, sabaha kadar çadırın etrafında dolanıyolar. Ormanla denizin tam birleştiği ağva civarlarında bir koya gidiyoruz. Kaldığımız yere arada arkadaşları götürüyorum burda kalınırmı gece diyolar. Amma hastalık işte naparsın. DOĞA MÜPTELASI OLMUŞUZ BİZ :) Gittiğiniz yerde hakikaten güzelmiş.

bi kerede ölüdenizde dağın tepesine kurduğumuz çadırın etrafında yılan arkadaş takıldı bize. süper bi heyecan ama. bi o kadarda tırsıtıcı :)))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti SKODA 135 » 22 Kas 2010, 07:55

quickcan yazdı:süpersiniz.. burası uşak mı?

Arkadaşlar burası Isparta'nın Keçiborlu ilçesi sınırları içinde bulunan Taşoluk Yaylası.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 22 Kas 2010, 07:59

unlztrk yazdı:Bu yaptığınız hastalık belirtisi. Aynı hastalıktan bende kaptım. Bu sebeple arabanın bagajından şişme yatak,battaniye, mangal takımı, çadır, aydınlatma gereçleri, nacak, damacana, olta takımı...vs eksik olmuyor. Ara ara çıkıp çadır kuruyoruz ailecek ama öyle bir yere kuruyoruz ki saat 21 gibi çakal sürüsü eşlik ediyor bize, sabaha kadar çadırın etrafında dolanıyolar. Ormanla denizin tam birleştiği ağva civarlarında bir koya gidiyoruz. Kaldığımız yere arada arkadaşları götürüyorum burda kalınırmı gece diyolar. Amma hastalık işte naparsın. DOĞA MÜPTELASI OLMUŞUZ BİZ :) Gittiğiniz yerde hakikaten güzelmiş.

Ünal kardeşim kampçılık, dağcılık ve amatör balıkçılık çok süper aktivitelerdendir. Sizlerde kamp hayatınızdan kesitler paylaşırsanız memnun olurum. Arkadaşlarım olta balıkçılığını da tavsiye ediyorlar ama ne yazık ki pek anlamıyorum. Fakat yakın zamanda iyibir olta takımı ve aksesuarlarını arabamda bulundurmaya başlayacağım...

Çünkü akarsulara çok yolum düşüyor....:D
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 22 Kas 2010, 15:27

bende dayanamadım , bayramın birinci günü köyümdeydim.
Sanki hala bahar var ,hava güneşli ,kelebekler uçuşuyor , çekirgeler çok , bu çiçeklerin altında kertenkeleler oynaşıyor.Etraf yeşillik ,çiçekler çok güzel ,arılar vızır vızır
Eklentiler
75334_465644444230_592879230_5452285_5608159_n.jpg
150290_465645134230_592879230_5452292_5942717_n.jpg
74141_465644984230_592879230_5452290_5087252_n.jpg
73975_465645379230_592879230_5452295_243535_n.jpg
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti SKODA 135 » 22 Kas 2010, 17:47

Çok güzel yapmışsın Ozan kardeşim............Hem köy bir başka oluyor...:D
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 22 Kas 2010, 17:52

Ocak süper olmuş. Gezi de, belgeleme de doğaya karşı hassasiyet de 10 numara. Tebrik, takdir ve hasetlerimi arz ederim. ;)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir