2011 VERSO 1.6 132BG ...FİKRİNİZ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2011 VERSO 1.6 132BG ...FİKRİNİZ?

İleti veteran » 22 Kas 2010, 19:51

2011 TOYOTA VERSO 1.6 132BG COMFORT.... araç ile ilgili fikirlerinizi alabilir miyim...bilen araştıran ilgilenen varsa paylaşalım..." skoda forumunda ne toyotası" diye düşünmeyeceğinizi umarım...fikirlerinizi önemsiyorum... saygılar...

KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti taner_octavia » 22 Kas 2010, 19:54

amcamda var 2008 model verso.arada kullanıyorum.ama o kasaya 1,6 cok hantal geliyo.bi keresinde 6 kisi binmistik cocuklar arka 2 koltuga.bir dikte durduk cok zor kalktı balatalar cok fena kokmustu.dizelini alırsanız iyidir ama :) arac 6 kisilik diyorlar ama bagaj kalmıyo bu seferde.yani bagaja koltuk monte etmisler iste.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti ozerakin » 22 Kas 2010, 22:58

6 değil 7 kişilik diyorlar öyle de hantal olabilir!!!
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti can.tasan » 22 Kas 2010, 23:17

Bir tanidigimda normal corolla var yeni kasa 2011 model 1.4 otomatik dizel. Alali 3 ay olmadi satsam mi diye dusunuyor. Kac litre yaktigini sordum sehir ici 6,5 lt dedi sehir disi kac dedim o da 6,5 dedi. Arac dizel olmasina ragmen cok yakiyor. Verso cok daha agirdir ve daha fazla yakacagini dusunuyorum. Ayrica benim kanaatim cok tipsiz ve igrenc bir araba. Siz sadece yakit ile ilgili soylediklerimi degerlendirin cunku digeri benim dusuncem. Ha bir de Almandan sonra japon arabasi tamam teknolojik ama malzeme kalitesi ve guvenlik bakimindan sizi memnun etmeyebilir.

Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti can.tasan » 22 Kas 2010, 23:18

Tipsiz ve igrenc derken Versoyu kasdettim normal corolla degil yanlis anlasilmasin...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti superb2009 » 23 Kas 2010, 00:22

Merhaba,
Aracı inceleme imkânı bulmuştum ancak başlangıçta "verso" tipinin Türkiyede üretildiğini duymuş olduğum için önyargılarla yaklaşmıştım.Motorları hakkında çok fazla tereddüt etmem zira etrafımda fazlaca kilometrelerdir toyota kullanan insanlar mevcut ve yıllardır bu ülkede neredeyse en sevilen japon menşeli otomotiv markasıdır.İlgi duyduğunuz motor tipi beygir açısından yüksek gibi görünse de TSI ın lezzetini vermeyeceği konusunda mantığım daha ağır basmakta.İşlevsellik ve görsel açıdan akıllıca bir tasarıma sahip olduğunu düşünmüşümdür.Siz de farkındasınızdır eminim piyasaya sürüldüğü yıllara oranla trafikteki sayıları artmış olsa da yoğun rağbet gören bir model değil.Güvenlik açısından da ben testlerin vermiş olduğu yıldızlara çok güvenen bir kişilik değilim -kendi kişisel alışkanlık ve tecrübelerim- alman olması benim için 1-0 öncelik sağlayan unsurdur.Bu aracın japon menşeli ve yerli üretimle desteklenmiş olması da tercihini tarafımda olumsuz olarak yöneltmektedir.Görüşlerim tamamen bi izah zatii kanaatim olup sizinle empati kurmaya çalışarak beyan ettiğimdir.Herhangi bir marka modele özgü hiciv ya da övgü söz konusu değildir.Yardımcı olabildiysem memnun olurum.Kazasız günler iyi forumlar dilerim.
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti veteran » 23 Kas 2010, 00:52

her yorumu ve düşünceyi peşinen önemsediğimi belirttim...zaten bu forumda yazan ve yazılanlara güvendiğim için bu konuyu dahi bu forumda açtım...her sözünüz kıymetli...saygılar..
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozerakin » 23 Kas 2010, 12:41

yerli yapımlara bu ön yargılı olmamalıyız diye düşünüyorum bence tipi mükemmel hatta aksesuarları da görsel şölen yaratmakta ben çok beğeniyorum aksine ama dizel i yok diye biliyorum dizel olsa daha iyi olabilir
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti veteran » 23 Kas 2010, 20:57

araç 132 bg 160 nm tork ama kasa hemen hemen 1,5 ton olduğu için genel yorumlarda hantal olduğu üstüne...fabrika verileri ş.içi 8,6 ş.dışı 5,6 hani tüple verimli olur mu diye düşünüyordum ama hep yakıt ve hantallık üstünde durulmuş.... yeni kasası çok şık baz model (comfort) dahi çok nitelikli özelliklere sahip, iç hacmi çok geniş bagaj hacmi muazzam ...gerçi 7 kişi olunca bagaj epeyce ufalıyormuş... benim için öncelik hacim, güvenlik, yakıt tüketimi ve ataklıktı ama son ikisi konusunda ortak düşünce başarısız olduğu yönünde... tek motor ve 4 donanım seçeneği var 43,750 den 53,850 arasında değişen fiyatlar...ikinci elleride 37000 den başlamakta....daha farklı tecrübesi ve bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...ne yalan söyleyeyim...saydığım kriterlerde olumlu birşeyler yazılsın diye bekliyorum... :D :lol: :)
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

İleti fsercan » 29 Kas 2010, 20:07

Arkadaşlar anladığım kadarıyla yorum yapanlar genelde tahmini olarak konuşuyor galiba.bende 2011 model verso var henüz 250 km. yol yapabildim fakat araç anlatılamayacak kadar mükemmmel.ben çok memnun kaldım.ayrıca bir toyota personeli olarakta toyota türkiyede üretilen araçların kalitesi en yüksek olduğunu arkadaşlara iletmek isterim.toyotanın dünyadaki bütün fabrikaları içinde yapılan denetlemelerde 3 yıl üst üste sıfır hata yapan tek fabrikası türkiyedeki fabrikasıdır.araç alacak arkadaşların kesinlikle son derece memnun kalacağını söyleyebilirim.yakıt konusuna gelirsek ben tam olarak ne yaktığını hesaplayamadım fakat fabrikada alan arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre benzinde şehir içinde 335 kr. tüp takdıran arkadaşlarda ise şehir içinde 180kr.yaktığı söylenmektedir.merak ettiğiniz başka sorularınız varsa skayabas54@hotmail.com" rel="nofollow adresime mailde atabilirsiniz verso üreticisi ve kullanıcısı olarak elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
fsercan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: selçuk kayabaşılı
Nereden: Sakarya
Arabanız: verso

İleti onurhan2006 » 29 Kas 2010, 21:12

fsercan yazdı:Arkadaşlar anladığım kadarıyla yorum yapanlar genelde tahmini olarak konuşuyor galiba.bende 2011 model verso var henüz 250 km. yol yapabildim fakat araç anlatılamayacak kadar mükemmmel.ben çok memnun kaldım.ayrıca bir toyota personeli olarakta toyota türkiyede üretilen araçların kalitesi en yüksek olduğunu arkadaşlara iletmek isterim.toyotanın dünyadaki bütün fabrikaları içinde yapılan denetlemelerde 3 yıl üst üste sıfır hata yapan tek fabrikası türkiyedeki fabrikasıdır.araç alacak arkadaşların kesinlikle son derece memnun kalacağını söyleyebilirim.yakıt konusuna gelirsek ben tam olarak ne yaktığını hesaplayamadım fakat fabrikada alan arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre benzinde şehir içinde 335 kr. tüp takdıran arkadaşlarda ise şehir içinde 180kr.yaktığı söylenmektedir.merak ettiğiniz başka sorularınız varsa skayabas54@hotmail.com" rel="nofollow" rel="nofollow adresime mailde atabilirsiniz verso üreticisi ve kullanıcısı olarak elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

cevap en baba yerden geldi :D
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti delidolu » 29 Kas 2010, 21:26

şimdi bu arkadaşımız, misal ford'da çalışan bir personel olsaydı. Altında özel personel indirimli bir focus, s-max veya mondeo olsaydı ve verso'yu özel indirimsiz herkes gibi aynı fiyata almak durumunda olsaydı o zaman da aynı şeyleri söyler miydi çok merak ediyorum. yoksa o zaman bu cümle "özel personel indirimi ile aldığı ford marka araba için" : ford personeliyim, -atıyorum- focusla henüz 250 km yol yaptım, focus şöyle mükemmmel, ford fabrikası dünyadaki tek hatasız fabrika vs vs şeklinde mi olurdu? tüm samimiyetimle sadece merak ettiğim için soruyorum, özellikle yanlış anlaşılsın istemiyorum!

fsercan alıntı: ... bir toyota personeli olarakta ...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 29 Kas 2010, 21:29

Verso değilde merso olsaydı yorumlarda mutabakat oalcaktı :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti onurhan2006 » 29 Kas 2010, 21:54

o değilde Özkan abi senin ruhunda ne var? :D yanlış anlama samimiyetten soruyorum sakın kızma sadece merk ediyorumda ondan :P yani senin mesajlarını okudukça hep yüzümde bir tebessüm oluşuyor acaba bu sefer kime ne laf soktu diye merakla sonuna kadar okuyorum :D
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti veteran » 29 Kas 2010, 23:27

fsercan yazdı:Arkadaşlar anladığım kadarıyla yorum yapanlar genelde tahmini olarak konuşuyor galiba.bende 2011 model verso var henüz 250 km. yol yapabildim fakat araç anlatılamayacak kadar mükemmmel.ben çok memnun kaldım.ayrıca bir toyota personeli olarakta toyota türkiyede üretilen araçların kalitesi en yüksek olduğunu arkadaşlara iletmek isterim.toyotanın dünyadaki bütün fabrikaları içinde yapılan denetlemelerde 3 yıl üst üste sıfır hata yapan tek fabrikası türkiyedeki fabrikasıdır.araç alacak arkadaşların kesinlikle son derece memnun kalacağını söyleyebilirim.yakıt konusuna gelirsek ben tam olarak ne yaktığını hesaplayamadım fakat fabrikada alan arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre benzinde şehir içinde 335 kr. tüp takdıran arkadaşlarda ise şehir içinde 180kr.yaktığı söylenmektedir.merak ettiğiniz başka sorularınız varsa skayabas54@hotmail.com" rel="nofollow" rel="nofollow adresime mailde atabilirsiniz verso üreticisi ve kullanıcısı olarak elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

yahu neden "tahmini" ben anlamadım ki...kimi şeklini beğenmemiş kimi yakıtını kimi hantallığını...sonuçta benimde şahsen görüntüsü,iç mekanı, kullanım özellikleri çok hoşuma gidiyor, ama hantallığı ve de yakıttaki çömertliği tereddütüme yol açıyor...he bu sonuçlara nerden mi vardım, kimisine test sürüşünde tecrübe ettim,kimine markanın internet sitesinden, kiminede burada forumda ...sizden de birşeyler öğrendik, ama fikirlerede saygı duyarsak uygun olur diye düşünüyorum... zaten herkes sizin istediklerinizi yazsaydı şu forumun tadı olmazdı, ben size sorardım siz bana ...he gelelim bu durumu avantaja çevirmeye; toyota çalışanı olmanızın bana verso almamda bir artısı olur mu? tercihen 2011 model, fiyata oranlı olarak donanım çok kritik değil zaten baz donanım bile benim için yeterli... fiyatı uygun olursa sıfır dahi olabilir...saygılar
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 30 Kas 2010, 08:44

kardeşime aldık 2008 model comfort idi .. bodrum da idi araba .. 35 000 tl araba çok temiz di .. arkadaşların dedigi gibi araç içi görsel şölen gibi .çok rahat bunalmıyorsun kullanırken ... satışını aldık yola çıktık.. bodrum dan ankaraya getirdik arabayı..araba herşeyi ile dört dörtlük ama ara hızlanmalarda çok hantal..sollamalarda çok dikkat etmek gerekiyor ... hızını aldıktan sonra iyi ...çok toparlamıyor .ama bu durumları göz önün de bulundurursanız süper. belkide ben fabia tdi ile kıyasladım performansını .fabia daha performanslı ve seri ama verso da çok karizma ve rahat bir araba ...
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti can.tasan » 03 Arl 2010, 00:06

delidolu yazdı:şimdi bu arkadaşımız, misal ford'da çalışan bir personel olsaydı. Altında özel personel indirimli bir focus, s-max veya mondeo olsaydı ve verso'yu özel indirimsiz herkes gibi aynı fiyata almak durumunda olsaydı o zaman da aynı şeyleri söyler miydi çok merak ediyorum. yoksa o zaman bu cümle "özel personel indirimi ile aldığı ford marka araba için" : ford personeliyim, -atıyorum- focusla henüz 250 km yol yaptım, focus şöyle mükemmmel, ford fabrikası dünyadaki tek hatasız fabrika vs vs şeklinde mi olurdu? tüm samimiyetimle sadece merak ettiğim için soruyorum, özellikle yanlış anlaşılsın istemiyorum!

Arkadasin muhtemelen ilk ve son mailiydi. Verso lafini gorup gelmis yazmis zaten ilk mesaji...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 03 Arl 2010, 09:32

delidolu yazdı:şimdi bu arkadaşımız, misal ford'da çalışan bir personel olsaydı. Altında özel personel indirimli bir focus, s-max veya mondeo olsaydı ve verso'yu özel indirimsiz herkes gibi aynı fiyata almak durumunda olsaydı o zaman da aynı şeyleri söyler miydi çok merak ediyorum. yoksa o zaman bu cümle "özel personel indirimi ile aldığı ford marka araba için" : ford personeliyim, -atıyorum- focusla henüz 250 km yol yaptım, focus şöyle mükemmmel, ford fabrikası dünyadaki tek hatasız fabrika vs vs şeklinde mi olurdu? tüm samimiyetimle sadece merak ettiğim için soruyorum, özellikle yanlış anlaşılsın istemiyorum!

+1000
özkan yazmış. biz katılıyoruz
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım