Trafikte 34 plaka terörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Trafikte 34 plaka terörü

İleti Henien » 23 Kas 2010, 13:22

Ankara'da trafikte 34 plakalı araçlar çok dikkatimi çekiyor. Makas almalar, aşırı hız vb şekilde trafiği ciddi şekilde tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorlar genelde. Bir de aklıma takılıyor acaba İstanbul'da satılan araçlara sinyal koymuyorlar mı !!!

Ankara'ya gelen 34'lerin çoğunun şirket arabası olduğu ve şoförlerinin kendi arabalarını kullanmamanın verdiği rahatlıkla her türlü canavarlığı yapabildiklerini zannediyorum. İstanbul'da yaşayan arkadaşlar isyan etmesinler, yaptığım genelleme Ankara'daki 34'ler için.

Diğer şehirlerde durum nasıl???

KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti felicia_3437 » 23 Kas 2010, 13:32

34 ler genelde ıst aynı sayılır ama şirket arac ları dediğiniz gibi bırakın taksileri artık adamlar aşmış kamyonlar la makaza gırıyorlar
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hakanerdogan » 23 Kas 2010, 13:36

Evet haklısın, ismini vermeyeceğim bir şirkete ait kuzenime tahsisli 34 plaka bir opel astra ile 3 takla attım :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 23 Kas 2010, 13:46

Trafiği boş bulmuşlar dans ediyorlar, bana denk gelmesinler makasın kralını gösteririm.
Geçen pazar 34 plakalı beyaz ford fokus (intercity gibi birşey yazıyordu plakalığında) kadın kullanıcısı benden kaçarken az kalsın giriyordu bariyerlere...
Kameralardan falan da kokmuyorlar ki...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia_3437 » 23 Kas 2010, 13:55

kameredan korkmaya gerek yok ki şirketler kesmiyor cezaları şünkü sen kalk burdan ankaraya yola bırde gelecek cezayamı bak oyuzden ben bıle şirketın aracını kulandığım zamanlarda kırmızı da gecmeye bayılıyorum resimleri cok özenili cekiyorlar maşallah dıyorum gecen gun amcam yemiş ceza fotoafcıya versem bukadar düzgün cekemezdi dıyor resimleri 3 adet fotoraf yolamışlar evın duvarındakı resimlerin altına koymuş hatıra maksatında:D şaka bır yana gecen gun yenı bosnadan dönerken vesetle ayıt fıat dablo aynadan baktım sağ sol yapa yapa geliyor resmen terör estiriyordu yanıma geldi bir tokat atım ona gectim benı gecerken kamyonu hesaplıyamadı sağ tarafını yok eti aracın yani tırafıkte kendınızden cok etrafa dıkat etmek gerekiyor suclu benmıyım o mu kararı siz kılın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Henien » 23 Kas 2010, 15:10

Sonra da sorarlar niye Ankara'da 34 plaka araçların satışı zor oluyor diye...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti felicia_3437 » 23 Kas 2010, 15:38

niyesi cok basıt bunu bılmeyecek ne varkı kaza nem curuk hep ıst araclarında var aracta arıyacahım şeyler curuk olmasın buyuk kaza gecırmesın parca değişmesın nekadar boyası olursa fark etmez kompile boyalı olsun temız durur hıc yok tan
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 23 Kas 2010, 16:07

siz yine halinize dua edin bir lokma istanbullu ile boğuşuyorsunuz ya biz ne yapalım :( geçen hafta pazar sabah 08:00'de şile otoyolunda sol şeritten 90km hızla gidiyorum en az 200mt arkamda ufak bir araba hiç durmadan sellektör atıyor ve aynı mesafe hızda ilerliyor.. bu durumu gören şu yorumu yapardı.. "adamın önünde araç görmeye tahammülü yok" derdi.. arabamda arıza veya inik lastikte yoktu.. frene basıp hızımı yavaşlattım acaba tanıdık birisi filanmı diye tamponuma kadar geldi arabasının içinde yaşlı başlı babasımıdır nedir arka koltukta anası çocuklar.. vatandaşıda gördüm tanıdıkta değildi ama delirdi delirdi sellektör kolunu koparacaktı geri zekalı :lol: sağ şeride çıktım hizama gelsin diye neyse geldi salak.. ne babası nede kendisi sanki hiçbirşey yokmuş gibi yüzüme bile bakmıyorlar :lol: :lol: :lol: öldüm gülmekten.. geçtim önüne beşiktaş tesislerinin uzun yokuşundan aşağı sabah sabah 160'a çıktım düzlüğe geldiğimde ortalıkta yoktu amcam.. işte bu kadar geri zekalı adamlarla dolu istanbul trafiği.. aslında istanbulda trafiğe çıkmadan önce bi tane hap atmak lazım :D
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti delidolu » 23 Kas 2010, 16:59

Trafikte 34 plaka terörü
+1 milyon...........
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti skodaizm » 23 Kas 2010, 18:21

Şirket arabaları ile sadece her yerde çiftliktekiler gibi davrananlar ile diğerlerini karıştırmayalım. Ankara ya sürekli gelip giden biri olarak gördüğüm manzara da ;
-Ankaralı şöförlerin hiç acelelerinin olmamaları( normal hız sınırları dahili)
-Şerit nedir bilmemeleri,
-Şerit çizgilerini ortalayarak gitmeleri( seridin ortasından değil hani çizgi üzerinde yol almaları,
-O kadar geniş yol olmasına rağmen sol şeritte yavaşca (yine hız sınırları dahilinde konuşuyorum) seyir yapmaları,
-En önemliside diğer şehir plakalı araçlara hasmane tutumla davranmaları,

Not: Plakam İstanbul da olmama rağmen 59 ( Tekirdağ) kayıtlıdır.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti RoadFighter » 23 Kas 2010, 19:33

skodaizm yazdı:Şirket arabaları ile sadece her yerde çiftliktekiler gibi davrananlar ile diğerlerini karıştırmayalım. Ankara ya sürekli gelip giden biri olarak gördüğüm manzara da ;
-Ankaralı şöförlerin hiç acelelerinin olmamaları( normal hız sınırları dahili)
-Şerit nedir bilmemeleri,
-Şerit çizgilerini ortalayarak gitmeleri( seridin ortasından değil hani çizgi üzerinde yol almaları,
-O kadar geniş yol olmasına rağmen sol şeritte yavaşca (yine hız sınırları dahilinde konuşuyorum) seyir yapmaları,
-En önemliside diğer şehir plakalı araçlara hasmane tutumla davranmaları,

Not: Plakam İstanbul da olmama rağmen 59 ( Tekirdağ) kayıtlıdır.

__Hakan Ün__

Ankara şoförleri hakkındaki tespitlerinize katılıyorum Hakan Bey.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti kemal1135 » 23 Kas 2010, 19:54

Henien yazdı:Ankara'da trafikte 34 plakalı araçlar çok dikkatimi çekiyor. Makas almalar, aşırı hız vb şekilde trafiği ciddi şekilde tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorlar genelde. Bir de aklıma takılıyor acaba İstanbul'da satılan araçlara sinyal koymuyorlar mı !!!

Ankara'ya gelen 34'lerin çoğunun şirket arabası olduğu ve şoförlerinin kendi arabalarını kullanmamanın verdiği rahatlıkla her türlü canavarlığı yapabildiklerini zannediyorum. İstanbul'da yaşayan arkadaşlar isyan etmesinler, yaptığım genelleme Ankara'daki 34'ler için.

Diğer şehirlerde durum nasıl???

bende o şekilde düşünüyordum ankaradayken ama artvin hopaya tayinim çıkınca şimdi 08 görünce özellikle hopa aracı ise kaçıyorum
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti hdoner » 23 Kas 2010, 20:11

Arkadaşın dediği gibi büyük şehir sürücülerine kurban olun.Özellikle gelin güney doğuya 34,06 görünce boynuna sarılırsınız :lol:
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 23 Kas 2010, 20:19

ben izmir ankara bursa kastamonu antalya bu gibi şehirlerde araç kullanınca sıkıntı basıyor. bu kadar mı dandik araç kullanılır ( her kes için deil bu yazdıklarım) istanbul sınırından içeri girince oh be diyorum. belkide burda doğup büyümemdemdir.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti hdoner » 23 Kas 2010, 20:24

Selçuk kardeş istanbul trafik yoğunluğundan anca dur kalk yapıyorsun ki :D :lol: Kavşağı görüyorsun 10 dakka sonra ulaşıyorsun ee tabii hata yapmaz sürücü :lol: :lol: Şerit değiştirmede elebtte sorun olmuyor çünkü öyle zor ki şerit değiştirmek tren gibi katar katar gidiyorsun 8-) :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 23 Kas 2010, 20:29

istanbulda eğer yol açıksa trafik sıkışmaz, araçlar bir şekil yollarına devam eder. ankarada nasıl oluyorsa boş yolda bile trafik sıkışıyor. adam 2 şeriti kapatıyor
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti RAZOR10 » 23 Kas 2010, 20:36

hdoner yazdı:Selçuk kardeş istanbul trafik yoğunluğundan anca dur kalk yapıyorsun ki :D :lol: Kavşağı görüyorsun 10 dakka sonra ulaşıyorsun ee tabii hata yapmaz sürücü :lol: :lol: Şerit değiştirmede elebtte sorun olmuyor çünkü öyle zor ki şerit değiştirmek tren gibi katar katar gidiyorsun 8-) :lol: :lol:

:D:D istanbulda akşam we sabah saatlerinde otoyolorda aracın bozulup emniyet şeridinde durup 4 lü yakıyorsan way haline.. gelen geçen korna basar :) bide fırça atar emniyet şeridinde niye duruyosun die. böyle enterasan bi şehir malasef ist. istanbulda trafiği yapanlar yawaş araç kullananlar. hızlı gitsin demiyoruz kimse,ama öyle kullanıcılar warki ağlarsınız görseniz önü bomboş soldan 50 yi geçmez.dayarsınız tampona bu sefer.her gün neleri ile karşılaşıyoruz. ama yinede diğer şehirlere göre seri araç kullanır bu istanbul.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti Satli » 23 Kas 2010, 20:37

Bayramda dört gün Ankara da bulundum.Güzelim memur şehri Başketimi zontalar,aymazlar vede saygısız dağlılar sarmış adeta.1980 ile 2002 yılları arası 22 yıl aralıksız yaşadığım Ankara tam bir ormandan kaçanlar şehrine bürünmüş.caddeler sokaklar alabildiğine park ihlali dolu adamlar sağ şeritte yan yana üçüncü sırayı yapıyor nebir ekip ne bir uyaran var. zaten dar caddeler yürüyebilene helal olsun. Bülbül yuvası kadar kavşakta adam yarım tur dönüp tapulu malı gibi arabasını park ediyor dönüşü engelliyor ikaz edincede bön bön yüzüne bakıyor. Kırmız ışıkta bekliyorsun adam niye duruyorsun dercesine sellektör yapıp korna çalıyor her kavşakta kocaman kameralara rağmen kırmızıda durmadan geçen renk körleri ve ıslah olmaz bir hal vardı vesselam. her defasında telefona sarılıp polisi aramak istedim vaz geçtim polis ne yapacak ki terbiye ve adam gibi adamlık insanın benliğinde ruhunda olmalı Yüce Yaratan bu gibi insanları ıslah etsin. doğru gidenlerin cümlesinide bu gibilerin şerrinden korusun.Bunlar Ankarada gecekondudan apartmana geçişin sancıları sanırım apartman çoğalmış ancak medeniyet mezara girmiş. sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.UMUT 51
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir