Güzel Ülkem ... Türkiyemden...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güzel Ülkem ... Türkiyemden...

İleti mustklc » 23 Kas 2010, 21:41

Kütahya daki Zeus Bar ın açılışındaki lazer gösterisi UFO sanılınca yeni yılda lazer gösterisine izin verilmedi. 1 OCAK

Konya da içip silahlarına sarılan magandalar Ereğli deki 2 bin 900 yıllık İvriz Kaya Tapınağı nı hedef aldı. Anıtın vurulan burnu kırıldı. 12 OCAK

Samsun da bir bankanın Mecidiye Şubesi ni soyan Mehmet Murat Pas (22) iki ay sonra aynı şubeye para yatırmaya kalkınca yakalandı. 14 OCAK

Bursa da manavda sivribiber kalmadığını öğrenen Sezer Kırbıyıklı (30) Bu nasıl manav?! diyerek domatesleri kurşunladı. 22 OCAK

Zonguldak taki 1. Hamsi Festivali nde kurulan 2002 metrelik Dünyanın En Uzun Mangalı için Guinness Rekorlar Kitabı na başvuruldu. Ancak 7 bin ızgaranın 2 bin 500 ü çalındı. 27 OCAK

Erzurum da tarihi koç heykelini evinin önüne çeşme yapmak isteyen adam yakalandı.
Adapazarı nda İnsan Hakları Ulusal Komitesi Başkanlığı nca mahkûmlar arasında düzenlenen resim yarışmasında mansiyon kazanan Gültekin Toker in ödülü tahliye olduğu için evine götürüldü. Polisi gören Toker kaçtı ödül için geldiklerini öğrenince döndü. 28 ŞUBAT

Samsun da otobüs durağı çalındı. 24 MART

Adana Kümes Hayvanlarını Koruma Derneği horoz dövüşü yaptırırken yakalandı. 3 NİSAN

Antalya Büyükşehir Belediyesi yurtdışından getirdiği timsaha Hıdır adını verince Hıdır Gürcan adlı vatandaş bunu hakaret olarak algıladı. İnsan Hıdır savcılığa başvurdu. 4 NİSAN

Erzurum un Boşçakmak köylüleri dört katlı apartman büyüklüğündeki kayayı köylerine düşmesin diye halatla bağladı. 24 NİSAN

Sivas ta 732 yıllık tarihi bir mermer kimliği meçhul meraklılar tarafından plastik olup olmadığının anlaşılması amacıyla kırıldı. 28 NİSAN

Bursa İnegöl e bağlı 3 bin nüfuslu Cerrati Beldesi ne 3 bin kişilik cami yapıldı. 29 NİSAN
Antalya da iki kızıyla evden kaçan oryantal Hatice Topçu eşi Celal Topçu nun pantolonlarını Takip etmemesi için yanında götürdü. 2 MAYIS

Radarı önceden haber veren ve kendisine yurtdışından gelen aleti gazete ilanıyla satmak isteyen adam yakalandı. 25 MAYIS

Edremitli kadın satıcısı Halil Kazancı kartvizit bastırdı üzerine lakabı olan Pele meslek hanesine de Muhabbet Tellalı anlamında Sexsüel Prodectör yazdırdı (orijinal yazıdır). 31 MAYIS

Trabzon da bir hastaneye gidip bugüne kadar hiç cinsel ilişkiye girmediğine dair rapor isteyen Mehmet Mısırlı ya (46) deli raporu verildi.

Zonguldak Limanı na sığınan kuğuyu yediler.

Samsun da kumaş yeme alışkanlığı bulunan adam dayanamayıp eşinin çeyizini de yiyince boşanma davasıyla karşılaştı. 5 HAZİRAN

Buca Belediyesi nin bedava elektriğini kullanan Kuran kursu elektrik satarken yakalandı.

Savaş Ay programına ünlü benzerlerini çıkardı araya gerçek Ciguli yi de soktu. Ciguli benzerlik yarışmasında üçüncü oldu. 24 HAZİRAN

Fransa da oynanan Türkiye - Brezilya maçında fotoğraf makinesini sahaya fırlatan Türk ü polis filmi tab ettirerek buldu. 8 TEMMUZ

178 ALO - RTÜK hattına başvuran biri Sütaş reklamında gol atan inek Ayraniç in memelerinin görünmesinden şikâyetçi oldu. 16 TEMMUZ

POPSAV ın Korsana Hayır! eylemine katılan şarkıcılar Cağaloğlu ndaki valilik binasına yürüme kararı aldı. Ancak sıcak yüzünden vazgeçip taksiye bindi. 31 TEMMUZ favori haber:D

Sanayi Bakanı Ali Coşkun Bakar mısınız? diye seslenen kadına yanıt verdi: "Senin gibi kadına şimdiye kadar kimse bakmadı mı?" 7 AĞUSTOS

Umut Sanat Lara Croft filmi tanıtımı için Türk Croft yarışması başlattı. Kadın kahramanı canlandırmak için siteye 19 erkek başvurdu.

Asuman Krause 1. Geleneksel Boru Döşeme Yarışması na hakem oldu.

Pamukkale deki antik kazının verimi gezen tangalı turistler yüzünden düştü. Kazı başkanı İtalyan profesör çareyi kazı alanına bikiniyle girmeyi yasaklayarak buldu. 9 EYLÜL

Malezya Kralı Kapalıçarşı dan halı aldı. Kral a ikram olarak çay getiren garsonlar halılara çay döktü. 15 EYLÜL

Sakarya Devlet Hastanesi Acil Servisi nde görevli sağlık memuru Serkan Atasoy eski gemi tayfası Cüneyt Veli den iki saat yerine bakmasını istedi. Veli elini kesen bir adama dikiş atarken bir doktor tarafından yakalandı. 4 EKİM

İzmir de İzmir ve Nürnberg Emniyet Güçleri arasındaki dostluk maçı 3 - 0 devam ediyordu. Ancak Emniyet Müdürü Halil Tataş Dostluk maçı berabere bitmeli diyerek takıma yenilme talimatı verdi. Bu da olmayınca kaleciye Gol ye! diye bağırdı. Maç 3-3 bitti. 5 EKİM

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hdoner » 23 Kas 2010, 22:42

Süperrrrr :lol: :lol: :lol: gülmekten yıkıldım...Paylaşım için sağolun....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 24 Kas 2010, 00:30

Bi tane de benden... Bayramda Adana mezarlığında para ile dua okuyan hocaların içinde Fatiha ' yı okuyamayanlar vardı.. :)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti felicia_3437 » 24 Kas 2010, 01:11

parayla dua ve fahtıyayı bılmeme bu gercekten gülünecek deyil ağlanması gereken bir olay mış abıya ulke nereye gıdıyor cok merak edıyorum yanı dıyerlerıne yıkıldım ama
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti SKODA 135 » 24 Kas 2010, 08:38

syossett yazdı:Bi tane de benden... Bayramda Adana mezarlığında para ile dua okuyan hocaların içinde Fatiha ' yı okuyamayanlar vardı.. :)

Mezarlıkta her bulunanı siz imam mı sanıyorsunuz? Eğer siz böyle düşünüyorsanız inanın insanları hiç tanımamışsınız....
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Henien » 24 Kas 2010, 09:12

Parayla okunan Kuran'ın ne okuyana ne okutana ne de okunana faydası olmaz. Bilakis ilk ikisine zararı bile olabilir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 09:21

işte memleketimden insan manzarları... süperdi :D
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 24 Kas 2010, 09:38

Henien yazdı:Parayla okunan Kuran'ın ne okuyana ne okutana ne de okunana faydası olmaz. Bilakis ilk ikisine zararı bile olabilir.

Para için okuyana Kuran'ın bir zararı olamaz, Kuran zarar vermek için değildir.
Zaten Kuran ''Ölülere dua kitabı'' da değildir, ölene bir faydası yoktur, o vesileyle okuyana faydası olur ancak.
Ölen ölmüştür ve amel defteri kapanmıştır.Ona yapılabilecek şey sadece öbür tarafta affı için dua etmek olabilir.
Mezar ziyareti sadece ölümü unutmamak içindir,yani yaşayan içindir; yoksa mezarı olmayan ölüler ne yapacak?(Denizde kaybolan, madende ölüp, bulunamayan, sele kapılıp 3 aydır bulunamayan, vs...)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti psco » 24 Kas 2010, 10:32

koptum yaaa süpersinnnn :D eline sağlık
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti Henien » 24 Kas 2010, 10:44

Amanın Engin ne yaptın sen?

Öncelikle tüm ibadetler gibi Kuran okuma da sadece Allah rızası için yapılmalıdır, gösteriş için, para için, makam için, amire yalakalık için yapılan ibadetler yapana sevap değil günah kazandırır. Bu çerçevede kuran okumak için para alan bir insanın hali nice olur düşünmek lazım.

Amel defteri kapanması olayına gelince; Ebu Hureyreyden rivayet edilen bir hadiste açıkça belirtilmektedir ki üç sınıf insanın amel defteri kapanmaz, onlara sevap yazılmaya devam eder;

1- Sadaka-i cariye yani hayrı devam eden iyilikler. (okul, cami, çeşme, yol köprü vb. )
2- İstifade edilen ilim. ( adam bir kitap yazmış, nersiller boyunca ,insanlar faydalanıyorlar)
3- Kendisine dua eden salih, hayırlı evlat. ( bu da tam konumuz işte)

Biz hayırlı evlat olursak, ölmüşlerimize dua edersek özellikle Kuran okuyup sevabını hediye edersek bunlar ölümüşlerimize fayda sağlar. Ziyaretin sadece ölümü unutmamak için olmasıuna gelince, ölümü unutmamak elbete ki çok önemli. Ama aşağıdaki meşhur hadisi hatırlatmak isterim.

Peygamber efendimiz (s.a.v) Bedir'de öldürülen kâfirlerin içi taşlarla örülmemiş bir kuyuya atılmasını emretti. Ölümlerinden günlerce sonra gelip başında durdu ve son ferdine kadar, onları teker teker ey falanca oğlu falan şeklinde, isimleri ve babalarının isimleri ile çeğırarark onlara şöyle buyurdu: "Siz Rabbinizin size va'dettiği azabın hak olduğunu gördünüz mü? Hiç şüphe yok ki ben; Rabbimin bana va'dettiği zaferin hak olduğunu gördüm." Bunun üzerine Hazret-i Ömer; "Yâ Resulallah! Sen, leş olmuş bir kimselerle mi konuşuyorsun, dedi". Bunun üzerine Peyganber Efendimiz de cevaben : " Beni hak din ile gönderen Allah'a yemin ederim ki siz, beni onlardan daha iyi duymuyorsunuz dedi."

Allah geçmişlerimize rahmet etsin, bize de "geçmiş"olduğumuz zaman rahmet okuyacak evlatlar nasip etsin.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 24 Kas 2010, 10:53

Henien yazdı:Amanın Engin ne yaptın sen?

Öncelikle tüm ibadetler gibi Kuran okuma da sadece Allah rızası için yapılmalıdır, gösteriş için, para için, makam için, amire yalakalık için yapılan ibadetler yapana sevap değil günah kazandırır. Bu çerçevede kuran okumak için para alan bir insanın hali nice olur düşünmek lazım.

Amel defteri kapanması olayına gelince; Ebu Hureyreyden rivayet edilen bir hadiste açıkça belirtilmektedir ki üç sınıf insanın amel defteri kapanmaz, onlara sevap yazılmaya devam eder;

1- Sadaka-i cariye yani hayrı devam eden iyilikler. (okul, cami, çeşme, yol köprü vb. )
2- İstifade edilen ilim. ( adam bir kitap yazmış, nersiller boyunca ,insanlar faydalanıyorlar)

Biz hayırlı evlat olursak, ölmüşlerimize dua edersek özellikle Kuran okuyup sevabını hediye edersek bunlar ölümüşlerimize fayda sağlar. Ziyaretin sadece ölümü unutmamak için olmasıuna gelince, ölümü unutmamak elbete ki çok önemli. Ama aşağıdaki meşhur hadisi hatırlatmak isterim.

Peygamber efendimiz (s.a.v) Bedir'de öldürülen kâfirlerin içi taşlarla örülmemiş bir kuyuya atılmasını emretti. Ölümlerinden günlerce sonra gelip başında durdu ve son ferdine kadar, onları teker teker ey falanca oğlu falan şeklinde, isimleri ve babalarının isimleri ile çeğırarark onlara şöyle buyurdu: "Siz Rabbinizin size va'dettiği azabın hak olduğunu gördünüz mü? Hiç şüphe yok ki ben; Rabbimin bana va'dettiği zaferin hak olduğunu gördüm." Bunun üzerine Hazret-i Ömer; "Yâ Resulallah! Sen, leş olmuş bir kimselerle mi konuşuyorsun, dedi". Bunun üzerine Peyganber Efendimiz de cevaben : " Beni hak din ile gönderen Allah'a yemin ederim ki siz, beni onlardan daha iyi duymuyorsunuz dedi."

Allah geçmişlerimize rahmet etsin, bize de "geçmiş"olduğumuz zaman rahmet okuyacak evlatlar nasip etsin.

Hakanım, kaynak gösteremem ama:
Bold yaptığım cümleye göre
1- Diyanet görevlilerinin büyük kısmı para (maaş) karşılığında dini ibadet yada dua, vs.. yapıyorlar
2- Kuran bir ceza aracı olmadığından ondan bir ceza görülmemesi gerekir anlamında belirtmek istedim, olmamış.
3- ikinci bold yaptığım cümledekine göre çoluk çocuğu olmayan, veya mezarı bulunmayan adamlar ne olacak?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Balıkcı » 24 Kas 2010, 11:04

hetepe yazdı:
Henien yazdı:Amanın Engin ne yaptın sen?

Hakanım, kaynak gösteremem ama:
Bold yaptığım cümleye göre
1- Diyanet görevlilerinin büyük kısmı para (maaş) karşılığında dini ibadet yada dua, vs.. yapıyorlar
2- Kuran bir ceza aracı olmadığından ondan bir ceza görülmemesi gerekir anlamında belirtmek istedim, olmamış.
3- ikinci bold yaptığım cümledekine göre çoluk çocuğu olmayan, veya mezarı bulunmayan adamlar ne olacak?

Hetepe (Engin) kardeşime bir ilave de ben yapmak istiyorum;

4- Ben evladımı "bana dua eden salih, hayırlı evlat" olarak değil, "insanlığa faydası dokunacak salih, hayırlı insan" olsun diye yetiştirmeye çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti Henien » 24 Kas 2010, 11:15

1. Diyanet görevlilerin maaş karşılığı ibadet yaptığı konusu lehe ve aleyhe bir çok söz söylenebilek çok tartışmalı bir mevzu. Mesela imam mevlit okur, bunun karşılığında para alırsa bu işte bir terslik vardır. Devletten aldığı maaş bence tartışılmaz ama vatandaştan para almamaları lazım.
2. Buradaki niyetini tam olarak anladım. Söylemeye çalıştığım "ameller niyetlere göredir" kuralı aslında. Allah rızası amacı dışında yapılan hiç iş Kuran okumak da olsa namaz kılmak da olsa, Allah rızasını sağlamayacaktır. Örneğin sırf dindar bir amir var diye namaz kılan bir memur herhalde o namazdan manevi bir menfaat elde edemez.
3. Mezarı bulunmayanlar için bir sorun yok, bir ölüye dua etmemiz için illa mezarına gitmemiz gerekmiyor. Ama arkasında hayırlı evlat bırakmayan zararda. Gerçi adettir, biz müslümanlar dua ederken Peygamberimizden başlarız, cümle müslümanlardan çıkarız. Allahü alem sevabı hepsine gider, hiç birinden de bir eksilme olmaz. Allah'ın rahmetine sınır mı var !

Bu arada konuyu nerden nereye getirdik, başlığı açan arkadaş kızacak bize :D
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 11:57

Henien yazdı:....

....

Malum bu bilim-ilim işinin Müslümanlar yapamıyor, yaparsa da eline yüzüne bulaştırıyor.. zaten nerede geri kalmış bir millet varsa nedense mutlaka müslüman... Neyse 2. numaralı maddeye göre ampulü bulan edison, e=mc2'nin einstein'i müslüman değiller, öyle oldukları gibi amel defterleri de var mı? varsa ve müslüman değilse cehennemlik midir? bunlar benim kafamı çok karıştırıyor...
Not1: Bu arada konu gereği söylemek istedim ben daha mevlüt, imam nikahı, vs işlerini yapıpta bunlardan para almayan cami hocasına hiç rastlamadım!
Not2: Cami hocallarının devletten maaş almasını da doğru bulmuyorum. Bugün işe başlayan bir imam 1528 TL maaş ile Allahu Ekber derken, benim 8 yıllık sınıf öğretmeni eşim 1350 TL maaş alıyor. (Extra not: eşim öğretmen olmasaydı da aynı şeyi söylerdim, konu hakkında her türlü tartışmaya da varım.)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 24 Kas 2010, 12:07

İlim bilim işini müslümanların yapamadığı konusunda yanılıyorsun, tarihe şöyle bir baksan kitapları yüzyıllarca avrupada da ders kitabı olarak okunmuş pek çok müslüman bilim adamına rastlarsın. Bugün de buna benzer pek çok başarı öyküsü duymak mümkün.

"Para almayan cami hocasına rastlamadım" çok ağır olmuş. Buna ancak demek sen cami hocasına rastlamamışsın diyebilirim. Para alan olduğu gibi almayan da bir çok hoca var. Alanların yanlış yaptığını ifade etmeye çalışıyorum zaten.

İmamlar ile öğretmenleri karşılaştırmak da garip kaçmış biraz. Ben şahsen, bugün mesleğe başlayan bir öğretmenin yılda 3,5 ay tatil yapmasına, haftada 25-30 saat çalışıp fazlası için ekstra para almasına buna rağmen bir de şikayet etmesine hayret ediyorum. Ben yılda 22 gün izin yapabiliyorum ve haftada 45 saat çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balıkcı » 24 Kas 2010, 12:38

Henien yazdı:İlim bilim işini müslümanların yapamadığı konusunda yanılıyorsun, tarihe şöyle bir baksan kitapları yüzyıllarca avrupada da ders kitabı olarak okunmuş pek çok müslüman bilim adamına rastlarsın. Bugün de buna benzer pek çok başarı öyküsü duymak mümkün.

"Para almayan cami hocasına rastlamadım" çok ağır olmuş. Buna ancak demek sen cami hocasına rastlamamışsın diyebilirim. Para alan olduğu gibi almayan da bir çok hoca var. Alanların yanlış yaptığını ifade etmeye çalışıyorum zaten.

İmamlar ile öğretmenleri karşılaştırmak da garip kaçmış biraz. Ben şahsen, bugün mesleğe başlayan bir öğretmenin yılda 3,5 ay tatil yapmasına, haftada 25-30 saat çalışıp fazlası için ekstra para almasına buna rağmen bir de şikayet etmesine hayret ediyorum. Ben yılda 22 gün izin yapabiliyorum ve haftada 45 saat çalışıyorum.

Hakan Bey arkadaşım;

Küçük teferruatlar var dediklerinizde ve o teferruatları atlarsanız yanlış mantık yürütebilirsiniz. Evet tarihte çok bilim adamları olmuş müslümanlardan, ama "tarihte"! Günümüzde neredeler?

Tarihte müslümanlar şöyle yapmış, tarihte Osmanlı böyle yapmışlarla avunmaktan başka ne yapıyoruz Allah aşkına? Tarihi bırakıp günümüze dönelim de bize Müslümanlar'ın (ya da elin arabından banane deyip) Türkler'in yaptığı, insanlık yararına, çağı değiştirmeyi bırakın çağın akışına ayak uyduracak bir kaç şey söyleyin. Dediğiniz gibi sağda solda belki tek tük adı anılacak şeyler vardır ama dünya geneline vurun bakalım. Şimdi bir Edison, Allah'a bizim inandığımız şekilde inanmadığı, bizim ibadet ettiğimiz şekilde etmediği için cehennemlik mi acaba? Sakın bu soruma cevap vermeye kalkmayın, kimin cennetlik veya kimin cehennemlik olduğu Peygamber Efendimize (sav) bile malum bir bilgi değildi. Bu sorunun cevabını düşünelim sadece.

Gelelim öğretmenlerin haftada 25-30 saat çalışmalarına; sizin hiç öğretmen yakınınız oldu mu? Gece yarılarına kadar yarın verecekleri derse nasıl hazırlandıklarını, sınavda soracakları soruların hazırlıklarını nasıl yaptıklarını, sabahlara kadar sınav kağıdı okuduklarını. Çağdan geri kalmamak adına, verdikleri dersler hakkında ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri takip etmekten de geri kalmamaya çalışmalarını, günlerinin ve hayatlarının bu doğrultu da geçmek zorunda olduğunu. Toplum içinde bile "olaki bir öğrencim görürde beni yanlış örnek alır" diye her an dikkatli olmak zorunda olduklarını bilir misiniz? Tabi bu dediklerim işini hakkıyla yapmaya çalışan öğretmenler için geçerli.

İmamlar konusunda nasıl "işini hakkıyla" yapanlar ayrı konumdaysa öğretmenler içinde aynı şey geçerli burada. Hal böyleyken, Birisinin maaşının azlığı, öbürünün çokluğu tartışmasının anlamı yok bence. Konu başka bir tarafa dönecek ama belirtmeden yapamayacağım, konu; Devletin memurları arasındaki yanlış maaş politikasıdır ve resmen "ağlamayana meme yok" mantığındadır. Hani bir zamanlar birileri diyorduya "eşit işe eşit ücret" hani nerede?

Fazla konuları karıştırıp dallandırıp budaklandırmayayım, bu kadarı ile yetineyim :)

Devam etmek isteyen olursa, sohbet bölümünde ayrı bir başlık açıp, her konuda (tabiri caizse) ileri-geri konuşalım :D
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti onurhan2006 » 24 Kas 2010, 13:20

bence yukarda yazılanlar çok komik :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 13:37

Birisi maaşla ibadet ediyor, diğeri insan(!) yetiştiriyor.
İlk emir ibadet et değil, oku; buna vesile olan eğitimcilere bakış açımızı dinen bile olsa gözden geçirilmeli...

1'er cümle:
- Muhterem cemaat safları sıklaştıralım (Saflar hemen sıklaşır)
- Günaydın çocuklar haydi hepiniz yerinize... (Curcuna 40 kişilik sınıfta devam eder...)
-----
"Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı "alak" dan yarattı. " Kur'an-ı Kerim'in 1. ayeti (Alak Suresi)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir