Güzel Ülkem ... Türkiyemden...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güzel Ülkem ... Türkiyemden...

İleti syossett » 24 Kas 2010, 13:56

Way bee konu nerden nereye geldi :S arkadaşlar bu konu adanadada, ankarada da yada yurdumun başka yerlerinde de sık sık oluyor haberlerde şahit oluyor ve acı acı gülümseyerek izliyoruz. Bir yandan gülerken bir yandan içimizi burkan olaylar bunlar. Lutfen konuyu dağıtmayalım .. saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti Henien » 24 Kas 2010, 14:13

Siz ibadetten ne anlıyorsunuz ki? Yaratan Allah'ın adıyla okuyunca okumak da ibadettir. Bir müslüman kardeşine tebessüm etmek, yoldaki bir taşı kaldırmak, hatta bir başkasının bir ayıbını görünce görmezden gelip örtmeye çalışmak bunların hepsi "Yaratan Allah'ın adıyla yapılınca ibadet olur.

Dolayısı ile doğru ilimleri Allah rızası için öğreten öğretmenin yaptığı da bir ibadettir. Bunun için maaş alsa bile...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hetepe » 24 Kas 2010, 16:15

delidolu yazdı:
Birisi maaşla ibadet ediyor, diğeri insan(!) yetiştiriyor.
İlk emir ibadet et değil, oku; buna vesile olan eğitimcilere bakış açımızı dinen bile olsa gözden geçirilmeli...

1'er cümle:
- Muhterem cemaat safları sıklaştıralım (Saflar hemen sıklaşır)
- Günaydın çocuklar haydi hepiniz yerinize... (Curcuna 40 kişilik sınıfta devam eder...)
-----
"Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı "alak" dan yarattı. " Kur'an-ı Kerim'in 1. ayeti (Alak Suresi)

+1
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 16:16

Henien yazdı:Siz ibadetten ne anlıyorsunuz ki? Yaratan Allah'ın adıyla okuyunca okumak da ibadettir. Bir müslüman kardeşine tebessüm etmek, yoldaki bir taşı kaldırmak, hatta bir başkasının bir ayıbını görünce görmezden gelip örtmeye çalışmak bunların hepsi "Yaratan Allah'ın adıyla yapılınca ibadet olur.

Dolayısı ile doğru ilimleri Allah rızası için öğreten öğretmenin yaptığı da bir ibadettir. Bunun için maaş alsa bile...

o zaman şunu mu anlamalıyım: madem ki -kısasa kısas- cami hocası da maaş almadan "Allah rızası için" ibadet yapılması isteniyor, o zaman öğretmen de maaş almadan ilim öğretsin ki o da bu ibadetinden fayda sağlasın?
Not: Ben cami hocası devletten maaş almasını istemiyorum bunun yerine bulunduğu çevredeki halktan maddi yardım almasından yanayım.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 24 Kas 2010, 16:22

delidolu yazdı:
Henien yazdı:Siz ibadetten ne anlıyorsunuz ki? Yaratan Allah'ın adıyla okuyunca okumak da ibadettir. Bir müslüman kardeşine tebessüm etmek, yoldaki bir taşı kaldırmak, hatta bir başkasının bir ayıbını görünce görmezden gelip örtmeye çalışmak bunların hepsi "Yaratan Allah'ın adıyla yapılınca ibadet olur.

Ben cami hocası devletten maaş almasını istemiyorum bunun yerine bulunduğu çevredeki halktan maddi yardım almasından yanayım.

Ben vermem...bir o eksikti... Bizim dinimizde başka dinlerde olduğu gibi aracı bir sınıfa ihtiyaç yok, kendim dua ederim, kendim namaz kılarım.Yarın bu maaşları daha gerekli kılmak için hristiyanlardaki gibi günah çıkarma falan da eklerler falan...
neme lazım...Olur da geberirsem imam olmadan gömülmemi engelleyen birşey de yok, ne şamın şekeri, ne arabın yüzü...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 16:36

delidolu yazdı:Birisi maaşla ibadet ediyor, diğeri insan(!) yetiştiriyor.
İlk emir ibadet et değil, oku; buna vesile olan eğitimcilere bakış açımızı dinen bile olsa gözden geçirilmeli...

1'er cümle:
- Muhterem cemaat safları sıklaştıralım (Saflar hemen sıklaşır)
- Günaydın çocuklar haydi hepiniz yerinize... (Curcuna 40 kişilik sınıfta devam eder...)
-----
"Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı "alak" dan yarattı. " Kur'an-ı Kerim'in 1. ayeti (Alak Suresi)

+9999999999999999999

Özellikle köylerde bu fark dahada ortaya çıkıyor.Camide hoca yanında çıt çıkarmayan akıllı uslu oturan çocuk ,okulda ise her türlü saygısızlığı yapabilmekte.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 24 Kas 2010, 17:03

Henien yazdı:İlim bilim işini müslümanların yapamadığı konusunda yanılıyorsun, tarihe şöyle bir baksan kitapları yüzyıllarca avrupada da ders kitabı olarak okunmuş pek çok müslüman bilim adamına rastlarsın. Bugün de buna benzer pek çok başarı öyküsü duymak mümkün.

"Para almayan cami hocasına rastlamadım" çok ağır olmuş. Buna ancak demek sen cami hocasına rastlamamışsın diyebilirim. Para alan olduğu gibi almayan da bir çok hoca var. Alanların yanlış yaptığını ifade etmeye çalışıyorum zaten.

İmamlar ile öğretmenleri karşılaştırmak da garip kaçmış biraz. Ben şahsen, bugün mesleğe başlayan bir öğretmenin yılda 3,5 ay tatil yapmasına, haftada 25-30 saat çalışıp fazlası için ekstra para almasına buna rağmen bir de şikayet etmesine hayret ediyorum. Ben yılda 22 gün izin yapabiliyorum ve haftada 45 saat çalışıyorum.

kardeş ne iş yaptığını bilmiyorum ama en azından sen öğretmenin neler yaptığını bilmiyorsun. en başta filii olarak zaten 3,5 ay gibi bir tatil söz konusu olamaz. kaldı öğretmenler okullar kapandktan ve açılmadan önce 15 gün süreyle seminer görevi yaparlar. lisede görevliysen sınavın olur ki bizim okul geçen sene 10 temmuzda kapandı ve 25 ağustosta açıldı. 3 aylık tatil nerede. birde kendine sor bakalım hangi bir gün akşam eve iş götürdün.
sonuç olarak her işin kendine göre bir zorluğu vardır. yapabilecek eğitim bil ve beceriye sahip olan herkes buyursun istedeği işi yapsın. eğitim bilgi ve beceriden biri eksik se hiç kimse bir başkasının yaptığı işe dil uzatmasın.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti Henien » 24 Kas 2010, 17:18

delidolu yazdı:

o zaman şunu mu anlamalıyım: madem ki -kısasa kısas- cami hocası da maaş almadan "Allah rızası için" ibadet yapılması isteniyor, o zaman öğretmen de maaş almadan ilim öğretsin ki o da bu ibadetinden fayda sağlasın?
Not: Ben cami hocası devletten maaş almasını istemiyorum bunun yerine bulunduğu çevredeki halktan maddi yardım almasından yanayım.

Hayır onu anlamamalısın. ( aslında buraya uzun uzun yazmıştım ama vazgeçtim)
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 17:37

yexplorer yazdı:
Henien yazdı:İlim bilim işini müslümanların yapamadığı konusunda yanılıyorsun, tarihe şöyle bir baksan kitapları yüzyıllarca avrupada da ders kitabı olarak okunmuş pek çok müslüman bilim adamına rastlarsın. Bugün de buna benzer pek çok başarı öyküsü duymak mümkün.

"Para almayan cami hocasına rastlamadım" çok ağır olmuş. Buna ancak demek sen cami hocasına rastlamamışsın diyebilirim. Para alan olduğu gibi almayan da bir çok hoca var. Alanların yanlış yaptığını ifade etmeye çalışıyorum zaten.

İmamlar ile öğretmenleri karşılaştırmak da garip kaçmış biraz. Ben şahsen, bugün mesleğe başlayan bir öğretmenin yılda 3,5 ay tatil yapmasına, haftada 25-30 saat çalışıp fazlası için ekstra para almasına buna rağmen bir de şikayet etmesine hayret ediyorum. Ben yılda 22 gün izin yapabiliyorum ve haftada 45 saat çalışıyorum.

kardeş ne iş yaptığını bilmiyorum ama en azından sen öğretmenin neler yaptığını bilmiyorsun. en başta filii olarak zaten 3,5 ay gibi bir tatil söz konusu olamaz. kaldı öğretmenler okullar kapandktan ve açılmadan önce 15 gün süreyle seminer görevi yaparlar. lisede görevliysen sınavın olur ki bizim okul geçen sene 10 temmuzda kapandı ve 25 ağustosta açıldı. 3 aylık tatil nerede. birde kendine sor bakalım hangi bir gün akşam eve iş götürdün.
sonuç olarak her işin kendine göre bir zorluğu vardır. yapabilecek eğitim bil ve beceriye sahip olan herkes buyursun istedeği işi yapsın. eğitim bilgi ve beceriden biri eksik se hiç kimse bir başkasının yaptığı işe dil uzatmasın.

+99999999999

Ayrıca insanlarla uğraşmak dünyanın en zor mesleğidir.En kötü yorğunlukla cidden beyin yorgunluğudur.Vücut yorgunluğunuz dinlenince geçer ama beyin yorgunluğu ve stress olunca gece uyuyamayabilirsinizde.Ayrıca öğretmenin herkes amiridir.Yılda 2 kez denetlenirler ve her an veli,öğrenci şikayeti ile yüzleşebilirler.Kimi zaman okul idaresinin aldığı kararla hafta sonu pazar toplantılara bile katılabilirsiniz....

Söylediklerime katılmayan varsa seve seve 1 günümü ve yaşananları izletebilirim.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 24 Kas 2010, 17:54

Öğretmenlerin yaptıkları işe dil uzatmam gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. Her meslekte olduğu gibi iyileri var kötüleri var. Birinci sınıfa başlayan kızımı evimizin hemen yanındaki okulun açılması üzerine yeni okula naklettik. Çok kısa bir süre beraber olmalarına rağmen kızım da öğretmeni de bu ayrılıkta ağladı. Yeni öğretmeni ise mendebur bir kadın çıktı. (iki gün içinde bu öğretmenin yaptıklarını uzun uzun anlatırdım ama kısaca mendebur kelimesi ile ifade edeyim.)İkinci gün çocuk okula gitmek istemiyorum diyince mecburen tekrar uzaktaki eski okuluna dönmek zorunda kaldık.

Bunların ikisi de öğretmen. Ben ikincisine bakıp öğretmenler şöyledir böyledir demiyorum Sadece devamlı şikayet öğretmenlerin saygınlığını düşürüyor. Bunu belirtmek istiyorum

Hele ki "dil uzatmak" gibi provakatif bir ifadeyi kesinlikle ama kesinlikle kabul etmiyorum. Keşke bütün öğretmenlerimiz benim örneğimdeki birinci öğretmen gibi olsa ve keşke bütün öğretmenlerimizin ekonomik koşulları daha da iyileştirilse.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 25 Kas 2010, 08:50

mustklc yazdı:...POPSAV ın Korsana Hayır! eylemine katılan şarkıcılar Cağaloğlu ndaki valilik binasına yürüme kararı aldı. Ancak sıcak yüzünden vazgeçip taksiye bindi. 31 TEMMUZ favori haber:D...

:? :shock: 8-) :roll: :lol: :D :? :shock: 8-) :roll: :lol: :D :? :shock: 8-) :roll: :lol: :D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti zurna1788 » 25 Kas 2010, 12:09

koptum ya.hepsi süperdi :D
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir