Yol aydınlatması hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yol aydınlatması hk.

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 09:10

Geçen gün habertürk gazetesinde görene kadar ya fark etmemişim ya da böyle olmasına alışmış olmalıyım ki Ankaradaki (BAŞKENT) yol aydınlatmalarının rezalet boyutunda olduğunu farkettim. Dün akşam iş çıkışı Konya yolundan AŞTİ istikametine giderken özellikle dikkat ettim bir çok aydınlatma direğindeki ışıklar hiç yanmıyor, yananların da kendine bile hayrı yoktu. Bi kısım medya çinin şangay şehrine gidip orada değil yolların binaların bile ışıl ışıl olduğunu görünce bundan çok etkilenmiş meğer... Neyse biz dilenci toplumu olduk çıktık nasıl olsa bize herşey müstahal... Sokak lambasına ne gerek var! Bunları da kaldırıp yerlerine gaz lambaları koymak hatta tamamen kaldırmak daha iyi olur.. Ya da yeni bir direk ihalesi, yeni bir aydınlanma(ma) ihalesi ile belki işler çözülür... Ben kendimce çözümü -ş.içinde bile- uzunları yakmakta buldum, hem yolda önümü görüyorum hem de ışığı çakma xenonlu araçları kullananların -bu arada normal diğer araçlardan özür- gözüne gözüne sokuyorum....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti umutgiray » 24 Kas 2010, 09:40

evet aydınlatma işi tam bir muamma. ama şimdi elektirik hatlatı yer altına alınıyor ve mamakta protokol yolunda olan aydınlatma direkleri ve lambaları kullanılıyor. bu iyiye işaret gibi .

şu sfar olayına gelince;
farları ayarsız yola çıkanlardan
arabada ne kadar far varsa yakanlardan
işin ucuzuna kaçıp çakma xenon far takıp milleti şişirenlerden

bıktımmmmm

bende nasip olursa sis farıyla falan uğraşmadan arabanın üstüne altılık bir takım projektör taktıracam.

bakalım elmi yaman beymi yaman.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti hetepe » 24 Kas 2010, 09:42

Orjinal zenonun var ya yakarsın tabiikine...
Bizim maalleye de şu yola düşecekmiş gibi görünen eğri direklerden takmışlar, ama kıyamıyorlar yakmaya, eskimesin diye heralde...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir