Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

İleti mustklc » 24 Kas 2010, 16:35

Forumda bununla ilgili bir başlık göremedim . Eski bir öğretmen olarak ben başlığı açayım dedim.

Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti delidolu » 24 Kas 2010, 16:45

Allah sizden razı olsun, ben bilerek açmadım bakalım bir seda gelecek mi diye...
Tüm ğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu, mutlu olsun...

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

Admin'e Not: 24 kasım öğretmenler günü nedeniyle forumun başındaki resim aşağıdakine benzer birşey olsa ne tatlı olurdu! Yanlış mıyım arkdaşlar?...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 16:45

Teşekkür ederim ,bende bütün öğretmen arkadaşlarımızın öğretmen gününü kutlarım.

Allah bütün öğretmenlerimize sabır versin.Yeni nesil çok daha zeki ama bi okadarda saygısız davranışlar içerisinde ,buna karşın öğretmen ,cocuğun eğitimi için yaptırım uygulamak zorunda kaldığında velide öğretmeni haksız buluyor...Yüz alan çocuk artık bu kuvvetle dahada zararlı hale gelebiliyor.Kimse öğretmenin arkasında durmuyor herhangi bir olayda.

Bu sebebten öğretmenlerimize daha çok sahip çıkalım.Her meslekte istisna olabilir ama inanıorum öğretmenlikte bu daha azdır.

Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 16:48

delidolu yazdı:Allah sizden razı olsun, ben bilerek açmadım bakalım bir seda gelecek mi diye...
Tüm ğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu, mutlu olsun...

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

Admin'e Not: 24 kasım öğretmenler günü nedeniyle forumun başındaki resim aşağıdakine benzer birşey olsa ne tatlı olurdu! Yanlış mıyım arkdaşlar?...

Katılıyorum ve destekliyorum...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 24 Kas 2010, 16:49

büyük bir heves ve inançla öğretmenlik mesleğine başladık. Bilgisiz, saygısız yöneticilerle problemler yaşadık, derken merkeze geldik. Orada da adam kayırma, rüşvet her türlü pisliği gördükten sonra bu meslekten (deyim yerindeyse) kaçarak uzaklaştık.

Öğretmenlik mesleği, emek, fedakarlık ve vicdan isteyen bir meslek. Malesef her öğretmenimiz böyle değil, ama mükemmel öğretmenler de yok değil.

Dersimde karın ağrısından kıvranan öğrencimi kucaklayarak yayan halde sağlık ocağına götürdüğüm günü hiç unutmam. Ben kışın ortasında yollara düşmüşken, söz konusu öğrencinin sınıf öğretmeni ve müstakbel müdürü odalarında çaylarını bırakamadılar. Böyle bir meslek işte öğretmenlik. Ana gibi, baba gibi olmak lazım, vicdan lazım sevgi lazım.

bir de bu videodaki gibi de öğrenciler var tabi:

http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf

bunları da uzun zaman ve sabır ile ehlileştirmek lazım. :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti Balıkcı » 24 Kas 2010, 16:59

Ah ben nasıl unuttum bugün öğretmenler günü olduğunu :( Öğretmenlerimizden özür diliyorum :oops:

Mesleğini hakkıyla yapan, "İNSAN" yetiştirme çabasındaki tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu, mutlu ve umutlu olsun inşallah.

Mustafa Bey o videoyu da izlememiş olsaydım keşke. İşte baştan beri insan yetiştirme derdi olmayan bir öğretmen + anne-babanın yetiştirdiği bir evlat maalesef.
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 17:23

mustklc yazdı:büyük bir heves ve inançla öğretmenlik mesleğine başladık. Bilgisiz, saygısız yöneticilerle problemler yaşadık, derken merkeze geldik. Orada da adam kayırma, rüşvet her türlü pisliği gördükten sonra bu meslekten (deyim yerindeyse) kaçarak uzaklaştık.

Öğretmenlik mesleği, emek, fedakarlık ve vicdan isteyen bir meslek. Malesef her öğretmenimiz böyle değil, ama mükemmel öğretmenler de yok değil.

Dersimde karın ağrısından kıvranan öğrencimi kucaklayarak yayan halde sağlık ocağına götürdüğüm günü hiç unutmam. Ben kışın ortasında yollara düşmüşken, söz konusu öğrencinin sınıf öğretmeni ve müstakbel müdürü odalarında çaylarını bırakamadılar. Böyle bir meslek işte öğretmenlik. Ana gibi, baba gibi olmak lazım, vicdan lazım sevgi lazım.

bir de bu videodaki gibi de öğrenciler var tabi:

http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf

bunları da uzun zaman ve sabır ile ehlileştirmek lazım. :D

Hocam ne güzel yamışınız,elinize sağlık.Şu idareci olayı gerçekten bir çok okulda sorun oluyor .Bende idarecilik yaptım ama şunu diyim herkes idareci olamaz .
Bence okul yöneticiği üniversitelerimizde ayrı bir bölüm olarak açılmalı ve burayı bitirenler sadece müdür ,müdür yardımcısı olarak görevlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Köy öğretmeni olmak cidden daha ayrı bi kutsaldır.Aynı anda 5 sınıf okutup ayrıca müdür yetkililik yapmak olabilecek en zorlu durumlardan biridir.Köyde yaşanan anılar cidden unutulacak gibi değil.Köylüye de her yönden yardımcı olduğumuda biliyorum.Yaralananlara pansuman yapmak,ilaç kullanımını anlatmak,köy muhtarına yardımcı olmak,okul tamiri ve inşaatıyla uğraşmak vs. ....halada köydeyim bu arada :D

Hocamında dediği gibi işin içinde olunca bir çok pisliği görüyorsunuz,uzaktan bakıldığı gibi değil herşey...Tanıdık olup görevlendirmeler,ayak kaydırmalar,öğretmene yöneltilen suçlar ( hırsızlık,rüşvet,hakaret vs. ) Cidden insanı bıktırıyor.Özellikle daha cahil olan köylülerle uğraşmak bi okadar daha zor :?

Mesela bugun yaşadığım olayı anlatıyım sosyal yardımlaşmadan seçilen 5 kişiye yardım verildi.Yardımları sabah imza karşılığı dağıttım.Yardım alamayan diğer çocuk ve velileri ;Yardımı sevdiklerime vermemle,ona verdin niye bana vermedinle,bizi sevmiyormusun onları seviyorsunla,haksızlıkla suçladılar vs. öğretmenler gününde kutlanmayı bırak ithamlarla uğraştım.

Türkiye cidden çok zorlu bir ülke bu ülkede akıl sağlığınu kaybetmeden ayakta durmak çok çok ama çok zor .
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 24 Kas 2010, 18:08

o yardım olayına benzer birşey de ben yaşadım. böyle durumlarda sorumluluk alınmamalı. mümkünse listeler kaymakamlıktan ya da muhtarlıktan alınmalı. hesap sorana da adres olarak okulun müdürü gösterilmeli. madem müdür olmuş o uğraşsın , ağrıt başını. bizdeki suç yukardakilerin başını ağrıtmamak. sorunları yukarıya yansıtmayınca, yukardakiler koltukta ayak ayak üstüne atıp keyif yapıyor :D ağrıt onların başını gitsin.

müdürlük ve müdür yardımcılığı ayrı bir bölüm olamaz, çünkü bu işler de tecrübe istiyor. ancak bence "yüksek lisans" şartı olmalı. kesinlikle. çünkü müdürlerimiz çok cahil, çoğu odun gibi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti ripple » 24 Kas 2010, 18:52

Ben de emekli bir öğretmen olarak,tüm tebriklere teşekkür ederim.Öğretmen arkadaşlarımın bu güzel günlerini kutlu olsun.
ripple
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: etem kum
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia hb.2010 1,4 dizel ambiante

İleti önder38 » 24 Kas 2010, 18:55

teşekkür ederim, hakkını verebiliyorsak ne mutlu bize...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti Osmanlı » 24 Kas 2010, 19:35

hdoner yazdı:Teşekkür ederim ,bende bütün öğretmen arkadaşlarımızın öğretmen gününü kutlarım.

Allah bütün öğretmenlerimize sabır versin.Yeni nesil çok daha zeki ama bi okadarda saygısız davranışlar içerisinde ,buna karşın öğretmen ,cocuğun eğitimi için yaptırım uygulamak zorunda kaldığında velide öğretmeni haksız buluyor...Yüz alan çocuk artık bu kuvvetle dahada zararlı hale gelebiliyor.Kimse öğretmenin arkasında durmuyor herhangi bir olayda.

Bu sebebten öğretmenlerimize daha çok sahip çıkalım.Her meslekte istisna olabilir ama inanıorum öğretmenlikte bu daha azdır.

Saygılarımla..

Ben de buradan tüm öğretmenlerimin gününü kutluyorum.
Sayın hocam görevde yeni bir öğretmen olarak (5) yorumunuza katılıyorum. Demek her yerde aynı durumlar var. Adana (merkez)
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 19:43

Hocam yapacak bir şey yok artık ekndimizi daha iyi yetiştirip iyi bir moralle sınıfa girmeye çalışacağız,yoksa tersi durumda herşey üst üste geliyor.İşte ya deveyi güdeceğiz .....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 24 Kas 2010, 19:45

Yazmayı unutmuşum ;ben de Siirt'teyim.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cenk16 » 24 Kas 2010, 19:52

Mesleğini hakkıyla yaptığına inanan bir eğitimci olarak öğretmenler günümüzü kutlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti felicia_3437 » 24 Kas 2010, 20:02

butun öğretmenlerin bu günü kutlu ve yarınlarımızdan umtlu olması nı diliyorum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti erginbkr » 24 Kas 2010, 20:15

kutlu olsun arkadaşlar...vatanını milletini seven insanların yetişmesi ümidi ve umuduyla...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti Satli » 24 Kas 2010, 20:47

Öncelikle Baş öğretmen Mustafa Kemal ATATAÜRK " ün izinde bölücü ve yıkıcı her türlü faaliyete karşı eğitim öğretim hizmeti veren cefakar ve vefakar ve de fedakar tüm öğretmenlerimin, ayrıca yıllarını öğretmenliğe adamış emekli öğretmen babamın 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" nü kutlar saygılarımı sunarım.UMUT 51
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti sonerx » 24 Kas 2010, 21:28

sizinde kutlu olsun.Bir maaş ikramiyenizi güle güle kullanın!!!
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir