Toplu Taşıma ?!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Toplu Taşıma ?!!

İleti SKODA 135 » 25 Kas 2010, 17:47

Toplu taşıma bu olsa gerek.....İnsanların yaşam şartlarını anlamaya çalışıyorum ve trenin yanlarına ve üstüne binenenleri anlıyorum fakat ön tarafta olanlara bir anlam vermek mümkün mü?

Üstelik insanlar gülüyorlar.... Bununla ilgili bir video seyretmiştim zannetmeyin ki bu tren yavaş gidiyor, hareket ettikten sonra çok süratli yol alıyor ve bu insanlar hep bu şekilde seyehat ediyorlar....

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti tivoli » 25 Kas 2010, 19:02

yok artık daha neler :shock: hangi ülke burası acaba :lol:
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti syossett » 25 Kas 2010, 21:35

Buyuk ihtimal bangladesh pakistan yada hindistan .. eh bizimkiler de pek farklı binmiyolar :D
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti hdoner » 25 Kas 2010, 21:44

Makinist yolu nasıl görüyor ben onu anlamadım,istasyonda nasıl duracak bu şekilde ?

Madem böle yaşıyolar ,nüfus çok fazla ....kapalı vagon yerine geniş üstü açık sdatyum biçiminde oturakları olan vagonlar yapabilirler.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKODA 135 » 25 Kas 2010, 22:10

hdoner yazdı:Makinist yolu nasıl görüyor ben onu anlamadım,istasyonda nasıl duracak bu şekilde ?

Madem böle yaşıyolar ,nüfus çok fazla ....kapalı vagon yerine geniş üstü açık sdatyum biçiminde oturakları olan vagonlar yapabilirler.

O zaman daha az yolcu olur. Zaten vagonların içi tıka basa insan dolu. Stadyum gibi koltuklar olsa o zaman tavana çıkamazlar. Kimbilir ne kadar insan hayatını kaybediyordur veya yaralanıyordur...
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti mustklc » 25 Kas 2010, 22:32

bizde de bundan farklı değil. ankarada evimizin önünden tren yolu geçerdi. banliyö trenlerine çocuklar hep dışardan binerlerdi. her sene 2-3 çocuk ya tren altında kalırdı ya da ayakları kopardı.

tren tamamen durmadan insanlar dışarı atlarlar. bir kere ben de artislik olsun diye tren durmadan atlayayım dedim. meğer trenin gittiği yöne koşmak lazımmış :D ayağımı yere atar atmaz bir şey sanki sırtımdan tutup beni yere çaldı. çok geçmeden yerdeydim :D ne bozulmuştum ama çok kötü olmuştum :?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti hdoner » 25 Kas 2010, 22:51

mustklc yazdı:bizde de bundan farklı değil. ankarada evimizin önünden tren yolu geçerdi. banliyö trenlerine çocuklar hep dışardan binerlerdi. her sene 2-3 çocuk ya tren altında kalırdı ya da ayakları kopardı.

tren tamamen durmadan insanlar dışarı atlarlar. bir kere ben de artislik olsun diye tren durmadan atlayayım dedim. meğer trenin gittiği yöne koşmak lazımmış :D ayağımı yere atar atmaz bir şey sanki sırtımdan tutup beni yere çaldı. çok geçmeden yerdeydim :D ne bozulmuştum ama çok kötü olmuştum :?

Gece gece lise yıllarına götürdün beni. :D

Sİncanlı arkadaş evıne davet etmıst dedi bosuna para vermeyelim ben herzaman kaçak gıdıyorum dedı.Neyse trene bındık biletcı vagonları es gectı olanca hızıyla bızım vagona bındı :? Bunu gorunce tereddutte kaldım fırladım trenden bende simitciler gıbı kosarım dedım nerdeee:D adımımı one atacaktımkı takla aştım :? :D arkadaşta trenden atladı :D oda aynı şekilde.Allah korumuş şimdi düşünüyorum kafa gelse betona pert olurduk :) Sonra durağa girdik millet bizi gösterip gülmüştü ,biride demişti trenden uçan sizmiydiniz :D :D :D Yüzümüz mosmor olmuştu ...hiç unutamam cidden.Ha sonra ne oldu :D Arkadaş yıne kaçak bındırdı bu sefer biletciyi 2 istasyon atlattık ama sonra yakladı :D :D Bilmem kaç bilet ceza ödemiştik :D

Eve geldiğimde üstüm başım yırtık,yağ lekesi cepte beş kuruş yok tarumar bi haldeydim
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 25 Kas 2010, 23:57

hdoner yazdı:Makinist yolu nasıl görüyor ben onu anlamadım,istasyonda nasıl duracak bu şekilde ?

yoluda artık dışarıdakiler görüp makinisti yönlendiriyorlardır heralde :)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir