4 liraya ( oynatmaya) az kaldıııı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

4 liraya ( oynatmaya) az kaldıııı..

İleti syossett » 28 Kas 2010, 23:39

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti felicia_3437 » 28 Kas 2010, 23:59

bu durumda herkez ya lpg takac öyle oluncada lpg de dizel fıyatına cekerler ayvayı yedık heb baraber satılık felı var isteyen ben bınmıyom arabaya daha sahıbınden az hır palanmış dıye bır ılan verecez galıba yada su ıle calıştırmanın yolarını arıyacahız yemeklik ay cıcek yağıyla falan bulucaz bır cözüm artık
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti eminoglu » 29 Kas 2010, 00:03

Dünyada petrol ucuzluyor bize de yansıması böyle oluyor. Bu nasıl bir iştir. Daha taze aldık octiye binek dedik ama bindirmeyecekler heralde bu gidişler.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti HASSAN » 29 Kas 2010, 00:07

devlet gelirinin önemli bir kısmını akaryakıttan elde ediyor,şimdi kalkıpta zam yapmayın dermi bindiği dalı kesmiş olur, ben neye dayanarak zam yapılıyor anlamış değilim,varil fiyatı yükselince hemen zam yapıyorlar ama varil fiyatı düşünce hemen ucuzlatmıyorlar,göstermelik 2-3 kuruş düşürüyorlar,yani iki ileri bir geri misali,zam yapıldıkça devletin geliri artığı için devlette ses çıkarmıyor,e bizde tepkisiz bir millet olduğumuz için litresi 10 tl olsa oynatmayız (bir yerde okumuştum rafinerilerin stok yaptıkları miktar belli herkes 3 gün yakıt almasa stok yapacak yerleri yok diye)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti can.tasan » 29 Kas 2010, 00:09

Pirlantadan gibi luksun anasi olan birseyden bile alinmayan birtakim vergiler, kat ve kat olarak arabalardan ve benzinden alinirsa boyle olur iste. Ama niye basimizdaki bazi kenelerin daha iyi para kazanmasi daha iyi sisirmesi icin keselerini alinmaz tabi pirlantadan vergi... Gel de sinirlenme.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti eminoglu » 29 Kas 2010, 00:09

Aslında tüm araç kullanıcıları olarak 3 gün araç binmeme eylemi yapacaksın ama nerde. İşte bizde birlik ancak sıkıştığımız zamanlarda olur.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti felicia_3437 » 29 Kas 2010, 00:10

ya 3 gun deyıl 1 ay arbasıs duracak sın bak bakalım ne oluyor devlete 1 ay ıcınde yakıtan para alamıyacaklar e cezada kesemıyecekler ondan sonra ne olacak
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 29 Kas 2010, 00:15

İşte olay bu.. üç gün benzin almamayı başarabilmek amai biz neredeyse wc ye bile araba ile gider olduk .. Bu arada hakikatten yaa ayçiçek yağı benzinın yarı fiyatı neredeyse..Yürümeyi , toplu taşımayı unuttuk. Bakın şimdi buraya uçuk bir başlık açsak mesaj yağar değil mi ? Arabanız ne renk, en çok kaç km hız yaptınız türünden başlık açsak ??? Ama yorum yapacak kadar bıle duyarlı değiliz. Ne oldu bize ?? Afyon yutmuş gibi olduk ... ben ocak zamlarını düşünmek bile istemiyorum.. Dünyanın en pahalı benzinini kullanmak zorundamıyız ? Bu arada lutfen benım arabam lpg li nasıl olsa türünden geyiklere girmeyin zira akaryakıt zamları sadece otomobıllerı etkılemıyor, aksıne A dan Z ye her seye zam gelmesi demektir bu ...Tum forum dostlarıma güzel bşr hafta diliyorum ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 29 Kas 2010, 00:19

dayanılacak gibi değil kümes yapıcaz arabaları evin önünde 2 'de tavuk içine bari yumurta satarız,keser yeriz ... :x :x :x
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti felicia_3437 » 29 Kas 2010, 00:24

ünsal yazdı:dayanılacak gibi değil kümes yapıcaz arabaları evin önünde 2 'de tavuk içine bari yumurta satarız,keser yeriz ... :x :x :x

güzel bir yorum unsal abı kümez benım bır 131 doanım vardı 87 hey gıdı hey satım 3 sene sonra gördum haketen kumestı aklıma geldı şimdik
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 29 Kas 2010, 00:33

hiç komaz bizim insanımıza 3-5 gün sonra 4+küsüratları şaşkınlıkla izlemeye başlar hatta ...

sigaraya ortalama 5tl veriliyor amaan madem o kadar veriyoruz 7 lira verelim iyisinden içelim diyende olmuştur tahminim.. bence aynı kapıya çıkıyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti syossett » 29 Kas 2010, 00:44

Sevgili Ahmet dostum .. Amerıkada bir paket sigara 8-10 dolardır ama bir depo benzin 25-30 dolara dolmaktadır . Yanı 3-4 paket sigara fiyatına bir depo benzin almak demektir bu .orada kimse sigara neden bu kadar pahalı demiyor.ama benzinin galonuna 3-5 cent zam geldiğinde feryadı basıp, tavırlarını koyuyorlar. biz vurdumduymaz bir toplum olduğumuz için belki de zam yapma konusunda en kolay ülkeyiz. Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 29 Kas 2010, 00:59

bir ay sonrasına kadar arabalarınızı kullanabildiğiniz kadar az kullanın ve benzin satışları düştüğünde anlasınlar ne b.k yediklerini... :x

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti ugur_clskn » 29 Kas 2010, 01:11

bizim gibi millete müstahak ne yapsalar. ya hayatta zevk aldığım birkaç şey kaldı zaten biri de arabama yada motoruma atlayıp gitmek yakında ondan da mahrum kalıcam. ya benzın parasını dusunmıcek kadar cok para kazanırım yada gıderım başka memlekete. bizden çok alt sınıftakı ulkelerde bile devlet milleti bu kadar kucağına oturtamıyo ya
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti ozantavsan » 29 Kas 2010, 01:22

Hepiniz çok haklısınız.3-5 gün , 1 hafta , 1 ay binmeyelimde , bunu herkesin uygulaması lazım.Dediğiniz gibi uygulansa ses getirir.Birşeylere sesimizi çıkartmadıkça hiçbirşey olmaz .Fiyatlar alır başını gider.Bilinçli olmak gerekli.1 ay kimse aracını yerinden oynatmazsa akaryakıt firmalarının ciroları düşer , gelirleri düşünce giderleri o an karşılamak daha zor olur.Ellerindeki akaryakıt öylece durur.Ağlamayana meme vermezler derler , boşuna söylenmemiş olsa gerek.

1 ay kullanmamak sadece akaryakıt firmalarını zorlar.

1-akaryakıt firması
2-sanayideki usta
3-yedek parçacı
4-trafik cezaları azalır
5-vergi dairesi (ceza olmayınca tahsilat olmaz)
6-akaryakıt firmasının marketi ( müşteri azalınca eldeki stok sabit ,satış yok)
7- ( Akaryalıttan elde edilen vergi azalır.Gerçi başka yerden geçirirler ya)
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti onurson » 29 Kas 2010, 09:05

Allah belalarını versin.. hakkımız helal değil bu vatan hainlerine..ne bileyim çok sinirliyim. Allh yok etsin bu yönetimi. arabaya binmek bir keyifken artık araba belime yük oluyor
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti alirıza » 29 Kas 2010, 09:09

arkadaşlar bizim gibi (vurdumduymaz ,aymaz ,balık hafızalı ve herşeye şükreden) bir millete müstehak..az bile yapmışlar bu zammı...ya nasıl insanlarız ben anlamıyorum...adamın aylık geliri 700 tl ama hala bu zamları savunuyor.neymiş efendim devletin çok borçları varmış bunu ancak bu zamlarla kapatabilirmişiz... ya benim aylık gelirim 4000 tl yi buluyor.bu insafsız zamlara karşı çıkıyorum ama 700 tl maaşı olanlar zamları nasıl savunuyorlar...arabama 'bu araç ta dünyanın en pahalı yakıtı kullanılıyor' çıkartması yapıştırmıştım bana nerdeyse terörist muamelesi yapmışlardı... trafik polisi ceza yazdı, iş yerimde savunma verdim..ya bırakın arkadaşlar bu zamlar az, daha da fazla zam yapsın lar...bomboş teneke bir milletiz vesselammm...
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti Henien » 29 Kas 2010, 09:32

VURUN AMA ÖNCE BİR SANİYE DÜŞÜNÜN: Benzine bundan önceki son zam ne zaman yapılmıştı hatırlayan var mı? Ben 9 aydır benzinli araç kullanıyorum 9 aydır benzini 3.50'den alıyorum.

Aşırı vergi konusu tamam, ama zam konusunda yapılan haksızlığı da geçiyior, açıkça yalan söylüyor insanlar.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir