4 liraya ( oynatmaya) az kaldıııı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

4 liraya ( oynatmaya) az kaldıııı..

İleti alirıza » 29 Kas 2010, 09:49

Henien yazdı:VURUN AMA ÖNCE BİR SANİYE DÜŞÜNÜN: Benzine bundan önceki son zam ne zaman yapılmıştı hatırlayan var mı? Ben 9 aydır benzinli araç kullanıyorum 9 aydır benzini 3.50'den alıyorum.

Aşırı vergi konusu tamam, ama zam konusunda yapılan haksızlığı da geçiyior, açıkça yalan söylüyor insanlar.

zam yapmada süre mi varmış .diger ülkelerde ne kadara satılıyor bizde ne kadar? yani illa savunacaksınız öylemi ? sonucu ne olursa olsun degil mi ?

alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti Henien » 29 Kas 2010, 10:13

"İlla savunmak" yalan ve hakaretle çamur atmaktan iyidir. Ki ben "illa savun"muyorum, vergilerin yüksek olduğunu ve bunu eleştirmenin hakkımız olduğunu ifade ediyorum. Ne çabuk unuttunuz iki günde bir zam yapılan günleri.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Favocu » 29 Kas 2010, 10:36

2 yıldır favorite hergün biniyor ve günlük ortalama 50 km yol yapıyorum, şimdiye kadar sadece yaklaşık 1 yıl önce 1 sefer benzin aldım. Şimdiye kadar sadece 2 sefer 5 dk benzinde araç kullandım. Motor benzini görmemekten benzinin ne olduğunu bile unuttu. Şimdi benzine alsam benzin otomatiği vs.de bozulmuştur zaten. Birgün herkes lpg'ye geçincede cng'ye filan geçeriz heralde.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Favorit 135 L

İleti alirıza » 29 Kas 2010, 10:51

Henien yazdı:"İlla savunmak" yalan ve hakaretle çamur atmaktan iyidir. Ki ben "illa savun"muyorum, vergilerin yüksek olduğunu ve bunu eleştirmenin hakkımız olduğunu ifade ediyorum. Ne çabuk unuttunuz iki günde bir zam yapılan günleri.

eleştirmek çamur atmak mıdır? yalan söylemekmidir? neyse boşver? size zamlar veya vergiler az gelmiş herhalde ... sizce sorun yoksa problem de yoktur? daha önce de dediğim gibi bizler hak ediyoruz sizin gibi ler olduk ça...
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

İleti HASSAN » 29 Kas 2010, 13:16

Henien yazdı:VURUN AMA ÖNCE BİR SANİYE DÜŞÜNÜN: Benzine bundan önceki son zam ne zaman yapılmıştı hatırlayan var mı? Ben 9 aydır benzinli araç kullanıyorum 9 aydır benzini 3.50'den alıyorum.

Aşırı vergi konusu tamam, ama zam konusunda yapılan haksızlığı da geçiyior, açıkça yalan söylüyor insanlar.

http://gm.poas.com.tr/POASFIYAT/Fiyatlar.aspx?u=guest

hakan arkadaşım sen eminmisin 9 aydır zam olmadığından yukardaki linkten bak istersen ankarada yılbaşından beri kaç sefer fiyat ayarlaması yapılmış (tam ONİKİ SEFER ayarlama yapılmış 4kere fiyat inmiş 8kere
fiyat bindirmişler) yalan söylüyor insanlar demeden önce bir araştır
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti Henien » 29 Kas 2010, 13:24

Eminim, Ankara İstanbul Yolu üzerindeki luokilden 6-7 aydır 3,50'den alıyorum. Ondan önce de bir sonraki istasyon olan Alpet'ten 3.57den alıyordum. Cebimden çıkan her kuruşun hesabını bilirim. Hatta bu konu forumda daha önce de geçti. Benden başka bazı arkadaşlar da benzini aynı yerden aynı fiyata alıyorlar.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 29 Kas 2010, 13:30

Acımadı ki, acımadı ki....!!! :)
Yetmez ki hatta bile geldi, daha fazla zam isterük!!!
Dilenciyiz nasıl olsa, nasıl olsa bize müstahak... Daha da beter olur inşallah! AMİN.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 29 Kas 2010, 14:03

9 aydır zamsız olmamızı bile mutluluk kaynağı olarak gören forumdaki arkadaşlarımız varken diyorum ki...iyidir iyiiiiii....
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti jamesdean » 29 Kas 2010, 14:17

Aracımı AĞUSTOS 2009' da aldım. O gün itibariyle ;
EuroDizel : 2,65 TL Maaşım 1.200 TL 'ydi.

Bugün KASIM 2010.
EuroDizel : 3,20 TL Maaşım 1.200 TL

Hesap : Ayda fix 3.000 KM yol yapıyorum. ( Keyfimden değil, ailevi durum itibariyle mecburen ) Ortalama 4,2 Lt/100 KM yakıyorum.
Yani -------> 126 Lt/3000 KM
3,20-2,66 =0,55 TL 1 yıl içinde mazottaki fiyat farkı.
0,55 TLx 126LT = 69,3 TL

Geçmişten kalan bir pelesenk olsa gerek dilimde, aracın ne yakıyor diye soru sorulunca 1,10 Kuruş diyorum hala, alışkanlık...

Bu zamlar bana ayda 69,3 TL'ye mal oluyor...

Kısacası , Allah Belanızı Versin !!!! ( Söz Meclisten İçeri !!!!!!!!!! )

Bu fahiş fiyatların nedeni kesinlikle Petrol firmaları değil, Devletin Vergilendirme Politikasıdır.

Ayrıca dış dünyaya endeksli bir akaryakıt fiyatlandırma politikası geliştirdiler. Dalgalanma teorisi...
Bir bakıyorsun 3,150 TL olmuş... Bir gün sonra 3,120 TL ... bir bakmışsın 3,080 TL Ohhhh çekemeden 3,200 TL olmuş...

Bulgaristan, Polonya, Macaristan kendi petrolünü mü çıkarıyor ülkesinde de bizden çok ucuz? Bizden daha mı yakınlar Ortadoğuya ?

Çıkacaksın trafiğe 100 araç, asılacaksın kornaya, '' Yeter a.q yeterr'' dercesine..

Bir bakmışsın arkadan 100.000 araç korna basıyor, ülke felç.

veya bir bakmışsın arkana kimse yok, bir tek polis eşlik ediyor aracına...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti jamesdean » 29 Kas 2010, 14:27

hetepe yazdı:9 aydır zamsız olmamızı bile mutluluk kaynağı olarak gören forumdaki arkadaşlarımız varken diyorum ki...iyidir iyiiiiii....

9 Aydır zam yoksa, benim cüzdandaki bu mazot fişlerinde neden bu rakamlar yazıyor...

3 ay önce : 3,010
2 ay önce : 3,070
1 ay önce : 3.090
10 gün önce : 3,120
1 gün önce : 3,190
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti Balıkcı » 29 Kas 2010, 14:35

Yazınızın içeriğine genel olrak katılıyorum, ama sonucunda iki seçenek belirtmişsiniz de ona katılmıyorum :)

Olacak olan bu son yazdığınız:

jamesdean yazdı:veya bir bakmışsın arkana kimse yok, bir tek polis eşlik ediyor aracına...
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti hetepe » 29 Kas 2010, 14:43

Yazınızın içeriğine genel olrak katılıyorum, ama sonucunda iki seçenek belirtmişsiniz de ona katılmıyorum :)

jamesdean yazdı:veya bir bakmışsın arkana kimse yok, bir tek polis eşlik ediyor aracına...

Balıkcı
Ya kim eşlik edecek? sürücüler mi? Nasrettin Hoca'nın Fil hikâyesi yani? Buna kim inanır? Kadir İnanır....!
Çok iyimsersiniz..
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alirıza » 29 Kas 2010, 16:17

ülkede bu kadar partizanca şakşakcı oldugu sürece bizlerin sırtı yerden hiç kalkmaz ki...
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 29 Kas 2010, 16:31

alirıza yazdı:ülkede bu kadar partizanca şakşakcı oldugu sürece bizlerin sırtı yerden hiç kalkmaz ki...

Sözlerinize dikkat edin beyler biraz, biri bela okur, biri hakaret eder. Bu nedir ya !!!

Benzin fiyatlarının yüksekliğini savunmadığımı daha önce de belirttim. Ama farzedin ki savunuyorum; farzedin ki ben benzin fiyatının daha arttırılmasını istiyorum. . Sizin gibi düşünmeye, sizin gibi konuşmaya mecbur mu insanlar. bu ne terbiyesizliktir

Kendiniz gibi düşünmeyenlere tahammülsüzlük nedir böyle. Milli şef dönemi geçti beyler, uyanın ! 2010'dayız.

Sizin sırtınız asıl farklılıklara tahammül etmeyi öğrenmediğiniz sürece yerden kalkmaz.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Balıkcı » 29 Kas 2010, 16:32

hetepe yazdı:Yazınızın içeriğine genel olrak katılıyorum, ama sonucunda iki seçenek belirtmişsiniz de ona katılmıyorum :)

Balıkcı
Ya kim eşlik edecek? sürücüler mi? Nasrettin Hoca'nın Fil hikâyesi yani? Buna kim inanır? Kadir İnanır....!
Çok iyimsersiniz..

Aynen, bende Nasrettin Hoca'nın o fıkrasına atıfta bulundum.

Ortaya çıkın bakalım, "yapalım, yapalım" diyenlerden kaçtanesi yanınızda olacak?

Maalesef durum bu :(
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balıkcı » 29 Kas 2010, 16:41

Henien yazdı:
alirıza yazdı:ülkede bu kadar partizanca şakşakcı oldugu sürece bizlerin sırtı yerden hiç kalkmaz ki...

Sözlerinize dikkat edin beyler biraz, biri bela okur, biri hakaret eder. Bu nedir ya !!!

Benzin fiyatlarının yüksekliğini savunmadığımı daha önce de belirttim. Ama farzedin ki savunuyorum; farzedin ki ben benzin fiyatının daha arttırılmasını istiyorum. . Sizin gibi düşünmeye, sizin gibi konuşmaya mecbur mu insanlar. bu ne terbiyesizliktir

Kendiniz gibi düşünmeyenlere tahammülsüzlük nedir böyle. Milli şef dönemi geçti beyler, uyanın ! 2010'dayız.

Sizin sırtınız asıl farklılıklara tahammül etmeyi öğrenmediğiniz sürece yerden kalkmaz.

Hakan Bey;

Bir fıkra yazıldı "böyle fıkra olurmuymuş"la başlayan bir sürü şey yazıldı, siz bu başlıkta "eskiden gelen zamları" hatırlatıp, tabiri caizse "buna da şükür" dememizi istediniz neredeyse. Bende size çok uzak değil, Akbulut zamanındaki fıkraları hatırlatayım o zaman. O insan Türkiye'nin Başbakanı değil miydi?

Bu "farklılıklara tahahmmül etme" lafını da herkes kullanır oldu. Birileri farklı düşünüyor diye ben bana yapılan haksızlığı konuşmayacak mıyım? Birileri "tahammül etmek zorunda" olduğumuz farklı düşüncelerini alnımıza alnımıza kaşıyarak söylemekte serbest olacak, biz susup tahammül edeceğiz, öyle mi?
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 29 Kas 2010, 16:52

konuyu biraz değiştirmek ve ortalığı sakinleştirmek için soruyorum arkadaşlar? Peki ya benzin 1 TL olursa ne olur? :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti delidolu » 29 Kas 2010, 17:04

onurhan2006 yazdı:konuyu biraz değiştirmek ve ortalığı sakinleştirmek için soruyorum arkadaşlar? Peki ya benzin 1 TL olursa ne olur? :)

Bunu CEM UZAN'a sormak lazım.. :D
Ama onunda işi başından aşkın.... :)
Bu arada benzin 1 tl asla olmaz (kişisel fikrim, bu arada daha önce bela konusunda yazmıştım eksik yazmışım daha da beter olur, inşallah belimizi doğrultacak hale gelemeyiz, binbeter oluruz... inşallah litresi 40 TL olur. amin.. müstahak bize müstahak...)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir