Çanlar Alamanya İçin Çalıyor!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çanlar Alamanya İçin Çalıyor!

İleti SKODA 135 » 29 Kas 2010, 08:35

Almanya'nın kabusu gerçeğe dönüyor. Avrupa büyük bir ekonomik çöküşe gidiyor. Rum kesimide girdabın içine girdi. İrlanda artık bir daha düzelemeyecek kadar battı. 200 milyar dolar GSMH olan İrlandanın borcu 800 milyar dolar. Çok büyük ekonomik tedbirler aldı halkı ise aşırı derecede ezilecek. Bu ezilme ilk 4 yıl daha vahim olacak.

İşin acı tarafı 4 yıl sonra başarılı olurlarsa sadece 13 milyar dolar tasarruf edecekler! 800 milyar nerdeeee 13 milyar nerde!

Euro bölgesi uzmanlara göre 10 yıl içinde çökecek. (Bana göre 6 yıl). IMF Avrupaya 750 milyar euro yardım edecekti fakat bunun yetmeyeceği anlaşılınca buna 500 milyar euro daha eklenebileceği açıklandı. (Bu IMF yardımı para yardımı olarak değil yanlış anlamayın).

Türkiye'yi hep kandırıp ekonomisini çökertmeye çalışmışlar, şimdi açtıkları kuyulara kendileri düştü.... Almanya için en büyük korku ISPANYA, zaten 10 yıldır ayakta durmakta zorlanan ve 10 yıldır sadece %1 büyüyen Ispanya bu girdabın içine girerse, Köprüden uçan lokomotifin vagonlarını uçuruma çekmesi gibi bütün Avrupa uçuruma düşecek.

İşin enteresan yanı ise Avrupa Birliğinde önemli görüşmeler yapılıyor, neler mi?
- Papazlar ve rahiplerin çocuklara yaklaşması ve dokunması yasaklanıyor.
- Camilerin minareleri olsun mu olmasın mı?
- Eşcinsellik bütün AB devletlerinde serbest olsun.
- Boşanmalar serbest kalsın. (Kilise boşanmalara şiddet ile karşı çıkıyor, çünkü neredeyse bütün avrupa boşanacak)
- Türkiye AB'ye alınsa dert alınmasa dert....

Farkında mısız? Bir tarihe şahitlik yapıyoruz. Okuyan kardeşlerim, özellikle milli tarih ve uluslararası tarih okuyan kardeşlerim şunun farkındadırlar.

Tarih tekerrür ediyor. Selçuklu-Bizans dönemi 1000 yıl sonra tekrar yaşanıyor. O zamanki bütün şartlar ve nedenler ile AB'nin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumlar maddeler halinde o zamanki nedenlerle aynı!

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hetepe » 29 Kas 2010, 09:08

Reel veriler içermeyen ve yazan kişinin görüşlerini yansıtan bu yazı hiç de inandırıcı değil, geri kalmış ülkemiz vatandaşlarını bir şekilde rahatlatmak için yazılmış...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Henien » 29 Kas 2010, 09:29

Reel verileri en ayrıntısıyla hesaplaya kredi derecelendirme kuruşuluşlarıdır. Ki en son Kıbrıs'ın notunu düşürdüler İrlanda, Portekiz, İspanya ve Yunanistan'ın durumu zaten aylardır malum. İngiltere Fransa ve ALmanya da patlayınca ortada AB diye bir şey kalmayacak.

Ülkemiz vatandaşlarını rahatlattı mı? En azından bir tanesini evet :D Pzt sendorumum gitt valla :)
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti SKODA 135 » 29 Kas 2010, 09:41

hetepe yazdı:Reel veriler içermeyen ve yazan kişinin görüşlerini yansıtan bu yazı hiç de inandırıcı değil, geri kalmış ülkemiz vatandaşlarını bir şekilde rahatlatmak için yazılmış...

Değerli kardeşim bunları seni kandırmak için yazmadım. Ekonomi kaynaklarından bu verileri teyit edebilirsin. Üstelik ben burada Ülkemizi övmedim ki! Avrupa basınında yer alan makalerden Almanya'yı anlattım. Sen nereyi okudun acaba? Yine de, değer verip okuduğun için teşekkürler. :D

Bunlar benim görüşlerim değil sadece derleme....Vatandaşın neyini rahatlatacağım ben ekonomi bakanı değilim ki.....:)

Güldürdün beni ya! :D
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hetepe » 29 Kas 2010, 14:10

Yanlış anlamışsın, ben ''beni kandırdın'' demedim, zaten alıntı olduğunu düşünmüştüm yazının...
Ama basınımızda bir gazverme modasıdır gidiyor, onlar aklıma geldi birden ve beterin beteri vardır diye düşündürmek için yazılmış izlenimi aldım.
Yazdığına tabii ki değer vereceğim, her türlü düşüncenin değeri vardır, katılırım, katılmam, o ayrı...
Bu berbat pazartesi sendromunu yenip güldürebildiysem seni ne mutlu bana...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onurhan2006 » 29 Kas 2010, 17:06

avrupanın hızlı ve emin adımlarla bir çöküntüye gittiğini az çok gündemi takip eden herkes görebilir ama bu çöküntü zannetmeyinki bizim işimize yarar çünkü avrupa dibe vururken bütün tarih boyunca yaptığı gibi bizide yanında çekecektir bundan hiç şüpheniz olmasın arkadaşlar...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti veteran » 29 Kas 2010, 18:15

eeee ..tamam paylaşılması güzel bir yazı ya da yorum olmuş ancak yaşım 30 oldu, gündemimde kendimi bildim bileli benzin zammı,terör,karmaşa,benzin zammı,sözümona (tamamen yapay) alevi-sünni çatışması,enflasyon, örtülü ödenek, benzin zammı, Türk-Kürt tartışmaları, içinden köpek kemiği çıkan eski su kuyuları, gizli tanıklar, benzin zammı, hortum, rant, 2B, benzin zammı, yeğen,çocuk,gemicik hamili kart yakinim, benzin zammı vb... şeklinde giden bir kısır döngü söz konusuyken varsın alayı yansın... eski bir Türk deyiminde durumu şöyle özetleyebiliriz:lol: ..."Dünyayı Su Basmış Kazın Umrunda!!! Olmamış...":lol: ... velhasıl bi 30 sene daha yaşamam... benzine yine zam geldi ama sadece benim ülkemde ... benim yıllardır yaşadığım travmaları elin oğlu ömrü hayatında bir kere yaşayacak diye vermişler çoşkuyu büyütmeye gerek yok onların çöküş dediğini ben yıllardır yaşıyorum... velhasıl bu son benzin zammı beni çok üzdü ilgili bakanları ve hükümet yetkililerini her ne kadar umurlarında olmasada kınıyorum...:lol: bütün bu zamlara rağmen adamlar hala benzinli mercedeslere biniyorlar,,, sölesekte tüp taktırsalar... bana yapacakları benzin zammını hayli hayli karşılarlar... :lol: irlandalılara haber salın mikro seviyede her türlü kriz yönetimi dersi verilir tecrübeler itinayla paylaşılır.. cümleten saygılar...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti syossett » 29 Kas 2010, 19:00

Avrupa ekonomisi çöküyor , biz ise mükemmeliz... öylemi ?? Ben yaşantımın hiç bir döneminde bu denli çaresiz kalmamıştım .Ülkemizde buyuk ve kucukbaş hayvan sayısının % kaç oranında azaldığını , ve ekili alanların son yıllarda hızla azaldığını, ve biz tarım hayvancılık ulkesi türkiyem ... yurt dışından canlı hayvan, tohum, tahıl meyve ithal etmek zorunda kaldığımızı bilen varmı ?? İşte o ekonomısı çöküyor denilen ülkeler bizi bu duruma getirdi. Kim ne derse desin inandıramaz beni.. eğer benim memleketim yurt dışından bunları ithal etmeye başlamış ise durum hiç de iyi değil... Hani filmlerde iflas etmek uzere olan , ama ailesine cevresıne bunu hıc bellı etmemeye calışan fabrikatörler vardır ya .. Aynen o durumdayız.. Nedir iyi olan ?? Arabamız var , süremıyoruz... kombimiz var yakamıyoruz.. buzdolabımız var, dolduramıyoruz... elektirğimizi yakamıyoruz.. Toplu taşıma diyoruz ama gercekten buna bile guc yetmemeye başladı. :|
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti delidolu » 29 Kas 2010, 21:14

Alamanya durrr biz gelemeden nereye gidiyorsun ya... hani biz de avrupa birliğine girecek(tik)- !!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti xMEGANx » 29 Kas 2010, 21:46

horoza sormuşlar tavukmu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan diye horoz da demişki '' beni alakadar etmez ben takar geçerim '' benim cevabımda aynı bu olacak '' CEBİMDEKİ PARAYA BAKARIM ''
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti 34SCU59 » 29 Kas 2010, 21:48

ne kadar AB varsa batmaya başadı :D
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hdoner » 29 Kas 2010, 21:49

Şunuda unutmayalım ama almanya ekonomisi gerilerse bir çok gurbetçi vatandaşımızın ülkemize dönmesine neden olur.Nüfus ve işsizlik artışıda bizi iyi etkilemeyecektir.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 29 Kas 2010, 22:02

syossett yazdı:Avrupa ekonomisi çöküyor , biz ise mükemmeliz... öylemi ?? Ben yaşantımın hiç bir döneminde bu denli çaresiz kalmamıştım .Ülkemizde buyuk ve kucukbaş hayvan sayısının % kaç oranında azaldığını , ve ekili alanların son yıllarda hızla azaldığını, ve biz tarım hayvancılık ulkesi türkiyem ... yurt dışından canlı hayvan, tohum, tahıl meyve ithal etmek zorunda kaldığımızı bilen varmı ?? İşte o ekonomısı çöküyor denilen ülkeler bizi bu duruma getirdi. Kim ne derse desin inandıramaz beni.. eğer benim memleketim yurt dışından bunları ithal etmeye başlamış ise durum hiç de iyi değil... Hani filmlerde iflas etmek uzere olan , ama ailesine cevresıne bunu hıc bellı etmemeye calışan fabrikatörler vardır ya .. Aynen o durumdayız.. Nedir iyi olan ?? Arabamız var , süremıyoruz... kombimiz var yakamıyoruz.. buzdolabımız var, dolduramıyoruz... elektirğimizi yakamıyoruz.. Toplu taşıma diyoruz ama gercekten buna bile guc yetmemeye başladı. :|

Tarım ve hayvancılık ile ilgili söylediklerinize kesinlikle katılıyorum fakat koyu olan kısımlar da kesinlikle tartışılır.

Arabası olup da süremeyen,kombisi olup da yakamayana,buzdolabı olup da dolduramayana ben hiç rastlamadım. En azından hep söylenen kesimlerde bunlara rastlamadım.

3-4 bin liralık arabası olan bile yaya olmak nedir bilmiyor, yardıma muhtaç adamın dolabından kola eksik olmuyor.

Geçen sene bir şeye rastladım ki afalladım, yardım dağıtan bir kuruluşun gönüllülerine bir vatandaş "ben size güvendim de işe girmedim" itirafında bulunmuş yardıma muhtaç olmadığı tespit edilince.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balıkcı » 29 Kas 2010, 22:26

Arkadaşlar şu küresel krizin "teğet geçme" olayı hakkındaki fikrimi söyleyeyim;

Teğet meğet geçmedi, biz ne krizler gördük, bu ne ki? Yani biz daha beterlerine bile alışık olduğumuz için bu bizi ırgalamadı. Ama Avrupa'da, Amerika'da alışık olmadığı için adamlar dünyanın sonu geldi zannetti :)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir