LPG ye %22 zam gelmiş (Zam oranı %9 civarında oldu)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG ye %22 zam gelmiş (Zam oranı %9 civarında oldu)

İleti Osmanlı » 01 Arl 2010, 22:23

Gazı verdik arabaya ama bu sefer de depoda benzin kalmamış. :? :?

Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti syossett » 01 Arl 2010, 22:24

İşin acı yanı basına bile yansımıyor artık.. Eskiden bir kuruş zam gelse yazılırdı şimdi ise ancak forumlardan veya benzin istasyonlarından öğrenıyoruz yazıklar olsun !!!
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti Osmanlı » 01 Arl 2010, 22:27

Arkadaşlar;
Şimdi gittim ben de aldım LPG ama alpet ve bp de herhangi bir hareketlilik ve değişim yok.Alpet yine 2.11. BP den aldım 24.5 litre gaz fiyat:2.04.
Delinin biri kuyuya taş attı gibi geliyor bana. inşallah doğru değildir bu zam haberi.
Bp de herhangi bir bilgi bize ulaşmadı dendi. bakalım görelim.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 01 Arl 2010, 22:27

Böyle bir zam gelmiş olamaz gelse bile kayağı devlet olamaz. Hazine 2010 yılında beklediğinden fazla gelir elde etti hiçbir vergi artışını şuanda öngörmedikleri gibi gibi üstüne birde vergi barışı yaptılar. Akaryakıt ürünlerinde ise 2011 yılı sonuna dek herhangi bir ÖTV artışını öngörmedikleri birçok sektör temsilcisinin değerlendirmesinde mevcut.

Kışın ısınmaya dayalı kullanıma bağlı olarak LPG fiyatlarında bir artış zaten olur ayrıca bu aralar dolardada yukarı doğru bir hareket var. Bunlardan dolayı biraz oynama olurki son birkaç aydada 10-15 kuruş civarında bir zam yedi.

Ben açıkçası bu habere hiç inanmadım fısıltı gazetesi ürünü.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 01 Arl 2010, 22:27

Zammın geleceği söylentisiyle bile gidip gaz almak kabullenmenin bir belirtisi değil mi acaba? Kısacası ''biz zamma hazırız ve benimsiyoruz'' mesajını şimdiden veriyoruz zammı yapanlara. Allah sonumuzu hayretsin.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Osmanlı » 01 Arl 2010, 22:28

kesinlikle durum bundan ibaret... katılıyorum... ben gittim aldım zaten depo bomboştu... aslı yok.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Osmanlı » 01 Arl 2010, 22:31

skodaizm yazdı:Zammın geleceği söylentisiyle bile gidip gaz almak kabullenmenin bir belirtisi değil mi acaba? Kısacası ''biz zamma hazırız ve benimsiyoruz'' mesajını şimdiden veriyoruz zammı yapanlara. Allah sonumuzu hayretsin.

__Hakan Ün__

hayır hocam ertesi gün LPG alması gereken biri için küçük bir çırpınıştan ibaret bu... kabullenmek değil bence.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 01 Arl 2010, 22:37

başlığımı düzenlediğiniz için hoşnut değilim.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodaizm » 01 Arl 2010, 22:50

Osmanlı yazdı:hayır hocam ertesi gün LPG alması gereken biri için küçük bir çırpınıştan ibaret bu... kabullenmek değil bence.
Sizi kastetmek yerine, genel kanı ve düşünce üzerine yazdığım bir fikirdi. Onlarca yıldan beri başımıza gelen ve hemen hemen hepimizin kanıksadığı bir durum bu.

Ben de bir depo benzin aldıktan sonra veya öncesi gelen zamlarda ya karımı ya da zararımı hesaplayıp boşu boşuna avunup veya üzülüp durmuşumdur bir çok kere.

Yoksa başka memleketlerde bukadar vergi yükü ve zam olsa yer yerinden oynardı. Bu da milletce bu zamları özümsediğimizin bir nişanesi değil mi sizce de?

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti syossett » 01 Arl 2010, 23:08

Arkadaşlar sabahtan akşama kadar bu başlığın yanında ( kesinlik kazanmamış haber ) diye bir cümle yoktu . Biraz önce eklendi ..Benim teknolojik bilgim yok bunu mod mu koydu yoksa bu asılsız haber başlığını açan kişimi? Bence bu konuyu açan arkadaşın özür dilemesi gerekir. Bizim de inanmamamız gerekirdi ama, öyle bir kendisinden emin olarak cevaplıyordu ki nıyetını anlamak mumkun değil. Başlıktaki zıtlığa bakarmısınız ? LPG ye % 22 zam gelmiş.. ( yani % 100 doğru bir duyum gibi) sonra devam ... kesinlik kazanmamış haber... Hoş zamlara zaten alışığız ama ben acıkcası arkadaşın ne yapmak istediğini anlayamadım ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 01 Arl 2010, 23:13

Şimdi gördüm... başlığın düzenlenmesinden hoşnut değilmiş.. Biz de bu başlıktan hoşnut değiliz Ahmet arkadaşım .. Yarın uyandığımızda % 22 zam gelmemiş ise ne yapacaksın ? Aslı astarı olmayan ve bir duyumdan ibaret haber ıle oyle kendşnden emın başlık atıyorsun ki... akşam ankarada tam 4 tane ayrı gaz istasyonuna ugradım boyle bir şey olmadığını soylediler. Bir arkadaşın dediği gibi zaten sorduğum saatlerde satışın bır sureliğine durması gerektıgınden bahsettıler. Eğer yarın ıtıbarı ıle zam gelmemişse tum forumdan özür dilemelisin...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 01 Arl 2010, 23:27

AhmetH yazdı:başlığımı düzenlediğiniz için hoşnut değilim.

Milleti paniğe sevketmeye gerek olmadığını düşünüyorum ortada kesin birşey yok. Başlığa ve ilk mesaja bakarak hareket eden heyecanlı kişilikler olacaktır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti fmaka » 01 Arl 2010, 23:32

Ya birileri sadece lpg cileri heyecanlandırmak istedi.yada şakacının biri bir şaka yaptı bana da doğru gibi gelmiyor.benm depoda çeyrekte...
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti syossett » 01 Arl 2010, 23:45

Bakın hala düşünceler değişmiyor.. Benim depom çeyrekte, neyseki fulledim, yarım depo aldım ... peki bunlar çözüm mü arkadaşlar ? Siz anı kurtarmaya bakarken bugun bu haber sayesınde gaz istasyonları zam gelmiş kadar sevinip lpg sattılar. Lütfen bu tür düşünceleri bırakalım ..depo full olsa ne yazar ?? Bizim ülkemizde herkes suçu birilerinin üzerine atmakta ustadır. Neymiş ?? önceden yapılan zamları unutmuşmuyuz?? , yok cezayir lpg ye zam yapmış.. peki sizler halkı refaha ulaştırcağız diye başa gelmediniz mi ? Bumudur refah ?? Kusura bakmayın ama o suçlanan hükümetler zamanında benzin yada lpg almak bizlere bu kadar koymuyordu. Siz refah vaadi ile başa gelmiş iseniz, nedir bu zamlar ???
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umitfatihgenc » 02 Arl 2010, 00:17

? yazdı:
AhmetH yazdı:başlığımı düzenlediğiniz için hoşnut değilim.

Milleti paniğe sevketmeye gerek olmadığını düşünüyorum ortada kesin birşey yok. Başlığa ve ilk mesaja bakarak hareket eden heyecanlı kişilikler olacaktır.

Kesinlikle alkışlıyorum bu tutumunuzu...:idea: :idea: :idea: emin olmadan bidahada kimse bişey yazmaz enazından,AhmetH arkadaşımızında kotu niyetli yazmadığından eminim ama gereksiz bi haberdi ve milleti çalkalandırdı.
Kullanıcı avatarı
umitfatihgenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: U-F-G
Nereden: İzmir
Arabanız: 2012 Yeni İ30

İleti srkndnc » 02 Arl 2010, 00:29

gözünüz aydınnn Eskişehir PO lt. fiyatı : 2,31 TL , Ankara lt. fiyatı : 2,36 TL :cry:
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti srkndnc » 02 Arl 2010, 00:34

adam sana lpg yi 2.36 dan satmak varken neden 1.96 dan versin... tabikii böyle birşey yok derler... ortalama 40 lt alsa depon tam 16 tl fark yapar... bilmem anlatabildim mi... 8-)

syossett yazdı:Şimdi gördüm... başlığın düzenlenmesinden hoşnut değilmiş.. Biz de bu başlıktan hoşnut değiliz Ahmet arkadaşım .. Yarın uyandığımızda % 22 zam gelmemiş ise ne yapacaksın ? Aslı astarı olmayan ve bir duyumdan ibaret haber ıle oyle kendşnden emın başlık atıyorsun ki... akşam ankarada tam 4 tane ayrı gaz istasyonuna ugradım boyle bir şey olmadığını soylediler. Bir arkadaşın dediği gibi zaten sorduğum saatlerde satışın bır sureliğine durması gerektıgınden bahsettıler. Eğer yarın ıtıbarı ıle zam gelmemişse tum forumdan özür dilemelisin...
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti taner_octavia » 02 Arl 2010, 00:38

bursadada 2,28 gecmis olsun gecirmisler olsun...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir