YEDEK ANAHTAR HASARSIZLIK İNDİRİMİNİ BOZAR MI???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YEDEK ANAHTAR HASARSIZLIK İNDİRİMİNİ BOZAR MI???

İleti cansezerbey » 03 Arl 2010, 19:08

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini bizlerle paylaşırsa sevinirim.Sevgiler...

Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti can.tasan » 03 Arl 2010, 19:33

Benim de merak ettigim bir konu yakinda kaskodan anahtar yaptirmak istiyorum cunku, yedek anahtar hasarsizligi bozmaz bildigim kadari ile. Cunku ortada bir hasar yok sizin yaptiginiz bir kaza yok. Ama soyle bir durum var, galiba kasko immobilizerin tamamini degistiriyor. Benim anahtarim yok bana anahtar yapin deyince yapmiyor. Cunku anahtari karsilamasinin sebebi herhangibir calinma durumunda anahtari soruyorlar. Anahtariniz yoksa kasko odeme yapmayabilir. Cunku anahtarla yapilan hirsizliklar dahil olmuyor policeye. Bunun icin de eger anahtariniz kaybolduysa bu durumu engellemek icin komple degisiyor. Eger anahtar yaparlarsa size, birisi anahtarinizi calmissa gene aracinizi ele gecirebilir.

Ornegin ben aracimi ikinci el aldigimdan beri yedek anahtarim yok. Kaybetme durumu yok yani ortada. Normalde kaskoyu yaptirirken soylemek lazim ama ben sansimi denerim diye soylemedim. simdi ben adamlara yedek anahtar yaparmisiniz diyecegim onlar da soracaklar anahtariniz yeni mi kayboldu diye. Evet desem tum sistem degisecek araciniz calinabilir yoksa calinirsa bu durumda odemeyiz diyecekler. Hayir onceden beri yoku desem, o zaman bizi ilgilendirmez kasko yapilirken de yokmus bizi ilgilendirmez der yapmazlar. Kisacasi bir an once bu durum hakkinda bilgi almam lazim. Kaskoya bir dunya para veriyoruz bari bu sekilde ufak islere yarasin dimi? Ote yandan disarida yaptirsam anahtari 150 TL civari para istiyorlar.

Bilgili birileri yardimci olursa sevinirim...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti cansezerbey » 03 Arl 2010, 19:43

ben geçen ay anahtar çıkarttım.anahtarımı kaybettiğimi beyan ettim ve sadece bir dilekçe yazdım serviste.yaklaşık 3 hafta sonra anahtarım geldi.yani sistem komple değişmedi.ben bu işlemi yaptırdığım ilk gün bana ray sigortadan mesaj geldi ve mesajda şu ifadeler yazıyordu:hasar dosyanız açılmıştır,geçmiş olsun.ben bu ifadelerden yola çıkarak hasarsızlık indiriminin bozulduğunu düşündüm.ama bugün ankarada bir ray sigorta anlaşmalı sigorta acentesi ile konuştum.bana anahtar kaybı hasarsızlık indirimini bozman dedi.dolayısıyla kafam karıştı.arkadaşlara bir sorayım dedim.
Kullanıcı avatarı
cansezerbey
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adem bolat
Arabanız: 2005 octavia elegance mpi

İleti grey_wolf » 03 Arl 2010, 20:05

yedek anahtar hasarsızlık indirimini bozmaz. kasko karşılar. ama bazı sigortalar limit koyar. örn 750 tl ye kadar.
eğer anahtarı yaptırmazsanız çalıntı vb. durumlarda %50 hasar muafiyeti uyguluyorlar. en azından benim poliçede öyle yazıyor. :)

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir