LPG fiyatı almış başını gidiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG fiyatı almış başını gidiyor

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 09:28

Dün akşam lpg aldım 2,320 Tl litre fiyatından
8,62 lt = 20 TL
Petrol ofisinden

---------------------------------

SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti onurhan2006 » 04 Arl 2010, 09:44

Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti skinoske » 04 Arl 2010, 09:48

Cumartesi aldım 2.1 TL idi LPG.Opet'te

Şimdi Adana'da fiyatlar ne oldu bilmiyorum.

Kaynakları yiyip bitiriyorlar ondan sonrada benzine zam, elektriğe zam.Başka türlü nasıl kaynak yaratacaklar.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 04 Arl 2010, 11:07

bunlar iyi günlerimiz yakında milletin donuna kadar soyacaklar..
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti önder38 » 04 Arl 2010, 12:06

ben ki;

avrupanın en az maaşını alarak çalışıp en pahalı akaryakıtını tüketecek kadar zenginim... :!: ,

akaryakıta avrupa ülkeleri arasında en çok vergiyi ödeyecek kadar da zenginim.

şu avrupalıları hiç anlamıyorum, benim kadar zengini bulmuşlar da aralarına almıyorlar. ,

sanki aralarında olmak istiyormuşum gibi :x

akaryakıttan aldığı vergiyi %65 e kadar yükseltip, en pahalıyı bana herzaman sunmuş olan ve hala da sunan hükümet politikaları ve ne kadar siyasetçi varsa alayını s!'^+%&/()...........
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti syossett » 04 Arl 2010, 16:35

KİMSE ŞİKAYET ETMESİN , SIZLANMASIN.. TEPKİ YOK , LPG ALAN ÇOK... FERDİ OLARAK BİLE TAVIR KOYAMIYORUZ. BİZLER ALDIKÇA, SES ÇIKARMADIKÇA ELBETTE ZAM YAPACAKLAR.. BEN BAYRAMIN SON GUNUNDEN BERİ ARABAMI KULLANMIYORUM , HAVALAR SOĞUDUĞUNDA DA AKÜMÜ SÖKÜP EVE KOYACAĞIM . YALNIZ BURADAN İKİ KURUMA HAYKIRIYORUM VE PROTESTO EDİYORUM.. 1- MEDYA .......... 2- TÜKETİCİ DERNEKLERİ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 18:33

Duyarlı herkesi sikayetimvar vey tüketici hakları sayfasına yazıp zamlarını şikayete davet ediyorum.
Sadece bu forumdakiler değil ,eş,dost,akrabanızada bildirin herkes yazsın.Belki ses gelir.
Tüketici hakları ile ne kadar site varsa buraya yazalım , hepsine de yazalım.Şikayet başlığımızda aynı olsun
Akaryakıta Gelen Zamlar.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 18:36

http://www.tukoder.org.tr/index.php?a=35

http://www.tuketiciler.org/ depoyu tam doldurmak ile ilgili kısmı muhakkak okuyun
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemalyazici » 04 Arl 2010, 18:47

bu kadar zam var ama kimsede tepki yok. binlerce araba ankarada 10 gün boyunca kontak kapatma eylemi yapsın esk yolu konya yolu ist yolu samsun yolu kapatılsın heryer kilit olsun. meclisten cıkan milletvekilleri evine gidemesin. başbakan yollarda kalsın bakalım ozamanda bu fiyatlar hala kalıyormu. eger böyle bir eylem yapilacak olsa ilk siralarda olurdum ben. ama burda konuşupda evinden cıkmayacak okadar insan var ki. o yüzden bu hallerdeyiz.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 18:53

Tüm yurtta yapılsın bende en öndeyim.

Devlet vergilerde şaha kalktı , utanmasa donumuzu alacak.

Varan 1 : Konut kredisi çekenlerde kkdf oranını arttırmış %10 dan %15 , biz aldıktan aylar sonra .Ama geriye dönük yapmışlar.

Varan 2 : Bugüne kadar tapu belediyenin biçtiği rayiç bedel üzerinden yaptığı işlem kabul görürken yeni bir düzenleme ile o anki satış değerinden olacak demiş.Ve geriye dönük ,yani ben aldıktan sonra çıkan düzenleme.Beni bağlamadığı halde 400 tl vergi cezası gecikme faizi vesaire.Hiçbir şeyden haberimiz yok , ınlar çookktan bizi şapmışlar ruhumuz duymamış.Ve işin ilginci bir üst merciye itiraz hakkı yok ,bu nedemek ya.
Biz yaptık oldu ,öde ,hiçbir yere şikayet edemezsin.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Arl 2010, 18:53

su an ıcın en mantıklısı sıkayet var yada tuketı haklarını savunan şikayet sıtelerıne msj yazıp tepkıyı belırtmek en azından ben kendı adıma yapıcam. yeter artık aq ...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti 34SCU59 » 04 Arl 2010, 18:59

2.28 den aldım opet 20 tl
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti syossett » 04 Arl 2010, 19:12

Evet herkes en azından kendi adına bir şeyler yapsın arkadaşlar. Sadece kendi benzinimizi ödemiyoruz. Vergilerimizle bir çok kel alaka kişilerinde benzinlerini biz almaktayız. Yazın lutfen gereken neresi varsa yazın. Bir kıpırdanma olmalı en azından .. Gazeteleri medyayı da protesto etmeli.. Bir cümle ile haber veriyorlar, yorum yapan yok... bir de dalga gecer gibi deponuzu tam doldurmayın diye nasihat veriyorlar .. Hangimiz depomuzu fulleyebliyoruz ki ? Bir de sitemim muhalefet partilerine... Bu zamlardan kelime dahi bahsetmiyorlar. Sadece akaryakıt mı yaaa? Öldük..yaşayan ölüler gibiyiz lanet olsun !!!
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 19:19

Arkadaşlar , şikayetlerimizi yapalım.

Benim bir süredir üzerinde çalıştığım bir konu var.İsteyen arkadaşlarda bu konuyu inceleyebilirler.
Kendi yakıtımızı kendimiz üretelim ,dünyada örneği çok ,yeni bir konu değil.Hidrojenden bahsediyorum.
Sudan hidrojen ve oksijeni elektroliz yöntemi ile ayrıştırıp , karbüratör emme manifoltuna veriliyor.Hemen ön yargılı davranıp fevri cevap vermeyin.Ben araştırmadan , incelemeden , denemeden ,prototip yapıp , avantaj dezavantajları ,oluşacak sorunları , tehlikeleri açığa çıkarmadan ,bunlara çözüm üretmeden rastgele yazmıyorum.
Şu youtube vs. sitelerdeki kavonoz içi basit sistemlerdende bahsetmiyorum.İşin içinde elektronik,güvenlik vesaire var.

http://dl.btjunkie.org/torrent/Water-fo ... ad.torrent size şimdilik bu adresi veriyorum.
Bilgisayarınıza mtorrent veya bittoren programını kurun.Sonra internet explorer veya mozilla firefoz adres kısmına bu linki yapıştırın.Mtorrent veya bittorent ile aç seçin ve dosyayı indirin.
Dosya 3 GB ,kotalı internetiniz varsa kotanız 3 gb eksilecek.Konu bize yakıt sarfiyatımızı düşürmek için uygulanabilir olur.Sadece hidrojen kullanmayacağız , benzin+hidrojen veya lpg+hidrojen kullancağız.
Araştırmak isteyenler google'a HHO olarak yazıp aratsın.Youtube hho olarak inceleyebilirsiniz , sizlere fikir verebilir.

Ben kendi aracıma uygulayacağım ,ammmaa tüm güvenlik açıkları yok edip , yaptığım prototipi araca monte etmeden deneyip.Hiçbir sorun kalmadığına karar verdiğimde uygulayacağım.Araştırınca anlayacaksınız 316L çelik veya nikel ,krom kaplı levhalarda oluşacak HHO DRY CELL + PWM devresi+kontrol devreleri + Geri ateşleme engelleyici gibi kısımlardan oluşacak..

Dikkat Hidrojeni depolayabilip sadece hidrojenle aracınızı çalıştırabilirsiniz.Ammaaa hidrojeni depolamak bizler için çok zor ,bildiğimiz gazlara benzemez ,çok hafiftir , metaldende sızabilir , mikro mikro deliktende.Biz bu sebeple anlık üretip tüketeceğiz ve daha az benzin veya lpg kullanarak hidrojeninde takviyesi ile daha uzun yol yapacağız.

Bu çalışma kısa sürede olmayacak , gelişmeleri paylaşırız.

1980'li yıllarda mayers soyadlı kişi sadece hidrojenle çalışşan kendi aracını yapmış.Televizyonlara haberlerde açıklamalar yapmış.Kısa süre sonra öldürülmüş.Vidyoları var stenley mayers veya mayer youtube girin ,izleyin.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustklc » 04 Arl 2010, 19:26

bugun haberlere baktım, hiçbiri bu zamları göstermedi.
toplu eylem yapmak lazım. ben taşradayım ama büyük şehirlerdekiler anlaşıp toplu bir eylem yapabilir. ve bunu internet üzerinden ayarlamalı.
bir sürü araç forumu var
skoda, volkswagen, fiat, reno her marka için bir sürü forum var. bu forumların hepsi ortak karar almalı.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti ozantavsan » 04 Arl 2010, 19:30

O zamlar devlet tekelinde ,medya kimin elinde : ))

o verdiğim linkte yapım ile ilgilir bilgiler , şemlara ,devre şemaları vs. var.
Türkçe sitelerde aradığınızı bulamayacaksınız , bizde herşey fasa fiso.

İngilizce dökümanlarda ayrıntılar var ,ama ingilizce bilmeniz gerek.Veya bilen birinden yardım almanız gerekli veya okuduğunuz siteyi google translate ile çevirip anlamak size daha anlaşılır gelebilir.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 04 Arl 2010, 20:15

Şu duruma bakın yaa ne hallere düştük anasını satayım ... İki sene önce ABD de idim yeğenim beni havaalanına götürecekti baktım deposu boş.. Çektik benzin istasyonuna, ford focus marka araba inanmayacaksınız, 27 dolara doldu ... Ve şu anda fiyatlar yine aynı amerıkada.. Yorum sizin hesap sizin...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cobweb » 04 Arl 2010, 22:29

Türkiye, benzin, motorin ve LPG fiyatlarında dünya rekoru kırdı. Bir varil ham petrolün 150 doları bulduğu Temmuz 2008'de benzinin litresi 3,60 TL'ye satılıyordu. Şimdi 80-90 dolar fakat fiyat daha pahalı.

Şimdilerde ise uluslararası piyasalarda 80-90 dolardan işlem gören ham petrolün fiyatı neredeyse yarıya inmesine rağmen benzinin litresi 3,78 liraya çıktı.

Son zamlardan sonra benzinin litresi akaryakıt istasyonlarında 3,78, motorin 3,04 (kırsal) ve otogazda 2,28 liradan satılmaya başlandı. Peş peşe gelen artışlarla benzinin fiyatı, varili 150 dolarla ham petrolün rekor kırdığı Temmuz 2008 dönemini de geçmiş oldu

Oysa şimdi uluslararası piyasalarda bir varil ham petrol yaklaşık 90 dolardan işlem görüyor. Artışlara en önemli sebep olarak, fahiş boyuta yükselen vergiler gösteriliyor.

Halen AB ülkelerinde vergiler dahil en pahalı benzin 1,53 Euro ile Hollanda'da satılıyor. Türkiye ise litre fiyatı 1,89 Euro (3,78 TL) ile bütün Avrupa ülkelerini geride bırakıyor............

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım