Müjdemi isterim... :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Müjdemi isterim... :)

İleti delidolu » 08 Arl 2010, 10:33

Arkadaşlar dün akşam 3,79 TL'den benzin aldığım da bu sabah tabelasında 3,92 TL fiyatını okuduğum da yalandır.
Bakın haberleri bile 1 anda yok oldu!
Yani zam-mam yok, gözünüz aydın....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 08 Arl 2010, 10:43

Yok öyle bişey, göz yanılmasıdır o.!
Bazı şeylerin fiyatında + yönde fiyat düzenlemesi yapıldığını kimse bilmiyor daha...Yeterince anlaşılmaz anlattım mı ecaba?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti gbasara » 08 Arl 2010, 11:54

OPET
Son Güncelleme Tarihi: 08.12.2010

İlçe Kurşunsuz Benzin 95
ÇANKAYA (KDV'li) 3,85
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 08 Arl 2010, 11:57

ne yani bugun zam yokmu :D
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti onurhan2006 » 08 Arl 2010, 12:11

bide 20 liraya kaç litre benzin oluyorki :D heralde ibre hiç oynamamıştır
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti alwaysloser » 08 Arl 2010, 12:19

4 tl olsun arabayı satacağım arkadaşlar şimdiden taliplere açığım :d
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hetepe » 08 Arl 2010, 12:22

Arabayı satacaksan Toyota Pruis diye bir araba var, hibrit teknolojisiyle üretilmiş, tüketimi çok çoook düşük, tam tasarruf arabası, elektrikli ve benzinli...Ama fiyatı biraz tuzlu, 80-90 000 tl falan yazıyodu üstünde...küfür eder gibi.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti alwaysloser » 08 Arl 2010, 12:24

hetepe yazdı:Arabayı satacaksan Toyota Pruis diye bir araba var, hibrit teknolojisiyle üretilmiş, tüketimi çok çoook düşük, tam tasarruf arabası, elektrikli ve benzinli...Ama fiyatı biraz tuzlu, 80-90 000 tl falan yazıyodu üstünde...küfür eder gibi.

devletimiz bu aralardan alınan vergileri azaltsa teşvik etse de bizde elektirikli araçlara yönelsek olmaz demi
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti karamanoglu » 08 Arl 2010, 13:11

Herkes elektrikli araçlara yönelince aşağıdakilerden hangisine yağmur gibi zamlar gelecektir?
a) Benzin
b) Elektrik
c) Kömür
d) Güneş
Kullanıcı avatarı
karamanoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cevdet
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 LXi MPi 2001 Beyaz

İleti BaTeRRiiSStt » 08 Arl 2010, 13:28

iŞ YERINDEKI CEVRE muhendisi onumuzdekı sene karbondioksit salınım vergisi alıcakmıs devlet dedi.havayı soluyup dısarıya CO2 verdıgımız ıcın.. duyunca agzım acık kaldı..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti gbasara » 08 Arl 2010, 15:53

t-shirt'leri dördüncü kez makinada yıkama vergisi..
asansörde fazladan kat düğmesine bastın vergisi
simitin yere dökülen susamlarını telafi vergisi
"şöyle bi bakıp çıkacam" diyenler için ek dükkan vergisi
haftalık araç yıkama vergisi (belediyeler için ideal bu)
konutlar için ilave-ek-artı emlak vergisi (konut sahibinin itirazı yasak olan)
....
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti Melih » 08 Arl 2010, 23:38

DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti tivoli » 09 Arl 2010, 00:08

yakıta istedikleri kadar zam yapsınlar ben etkilenmem.. her zaman 50 liralık yakıtımı almaya devam ederim :)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 09 Arl 2010, 00:20

Devlet birkaç sene öncesine kadar akaryakıt fiyatlarına müdahale ediyordu oldukça memnun edici indirimler yaşanıyordu (EPDK Tavan Fiyat Uygulaması). Hatırlarsanız dünyada petrol fiyaları hızla inmesine rağmen biz hiç indirim görmemiştik ta ki devlet işe el koyana kadar. Daha sonra çarkına çomak sokulanlar olaya el atınca mevzu yine vatandaşın elinde patladı http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2009/07 ... ya_tasindi
Hatta bu durumu öyle bir lehlerine çevirdiler ki kendileri zam yapıyor vatandaş devletten biliyor. 2009 yılından 2010 yılına geçişte devlet litre başına yaklaşık 23 Kuruş ÖTV zammı yapmıştır ve bu yıl boyuncada değişmeden bu güne kadar geldi. Ama biz 1 Ocak 2010'dan beri kaç tane akaryakıt zammı gördük çoğumuzda zammı devlet yaptı sandık...

Biraz daha farklı bir açıdan bakalım mesleleri kavramaya yardımcı olacaktır. Belki birçok vatandaş bu konuları yeni duydu ama et ithalatı yılların meselesiydi. 1997 yılında uygulamaya başladığımız bu yasağı AB ülkeleri yıllardır kaldırmamızı talep ediyorlardı. Başlangıçta deli dana hastalığı yüzünden koyulan yasak çoktan amacının dışına çıkartılmış yerli et sanayicisi için çok kârlı bir işe dönüşmüştü (Küçük üretici çiftçiden bahsetmiyorum oda sömürdükleri bir kesim). Çarkına çomak sokulmasını istemeyenlerce yıllarca halka zulmediltikten sonra nihayet ithalat izni alındı. Gerçi adamlar hala pes etmedi ne yapıp edip fiyatları yüksek tutmayı başarıyorlar bakın buda işe yaramadı biz size işe yaramaz demiştik diyebilmek için. Yıkılmadık ayaktayız edebiyatı yapıyorlar ama devlet kadar dayanamazlar gartları yakında düşer.

Sonuca gelirsek devlet bazı şeyleri gerçekleştirebilmek için geniş halk kitlelerinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Çünkü sermaye çok büyük bir güçtür buna karşın demokrasilerde iktidarın gücü halkın desteği ile doğru orantılıdır. Devletin yaptığı vergi artışlarına gösterilen tepki kadar EPDK tavan fiyat uygulmasını yargıya taşıyan petrol firmalarına tepki gösterilmedi. Biraz burnumuz sürtülüpte patlayacak noktaya gelip "Nerede bu devlet!" diye haykırınca ortaya çıkıp gereğini yapacaktır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti agros » 09 Arl 2010, 07:43

? yazdı:Devlet birkaç sene öncesine kadar akaryakıt fiyatlarına müdahale ediyordu oldukça memnun edici indirimler yaşanıyordu (EPDK Tavan Fiyat Uygulaması). Hatırlarsanız dünyada petrol fiyaları hızla inmesine rağmen biz hiç indirim görmemiştik ta ki devlet işe el koyana kadar. Daha sonra çarkına çomak sokulanlar olaya el atınca mevzu yine vatandaşın elinde patladı http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2009/07 ... ya_tasindi
Hatta bu durumu öyle bir lehlerine çevirdiler ki kendileri zam yapıyor vatandaş devletten biliyor. 2009 yılından 2010 yılına geçişte devlet litre başına yaklaşık 23 Kuruş ÖTV zammı yapmıştır ve bu yıl boyuncada değişmeden bu güne kadar geldi. Ama biz 1 Ocak 2010'dan beri kaç tane akaryakıt zammı gördük çoğumuzda zammı devlet yaptı sandık...

Biraz daha farklı bir açıdan bakalım mesleleri kavramaya yardımcı olacaktır. Belki birçok vatandaş bu konuları yeni duydu ama et ithalatı yılların meselesiydi. 1997 yılında uygulamaya başladığımız bu yasağı AB ülkeleri yıllardır kaldırmamızı talep ediyorlardı. Başlangıçta deli dana hastalığı yüzünden koyulan yasak çoktan amacının dışına çıkartılmış yerli et sanayicisi için çok kârlı bir işe dönüşmüştü (Küçük üretici çiftçiden bahsetmiyorum oda sömürdükleri bir kesim). Çarkına çomak sokulmasını istemeyenlerce yıllarca halka zulmediltikten sonra nihayet ithalat izni alındı. Gerçi adamlar hala pes etmedi ne yapıp edip fiyatları yüksek tutmayı başarıyorlar bakın buda işe yaramadı biz size işe yaramaz demiştik diyebilmek için. Yıkılmadık ayaktayız edebiyatı yapıyorlar ama devlet kadar dayanamazlar gartları yakında düşer.

Sonuca gelirsek devlet bazı şeyleri gerçekleştirebilmek için geniş halk kitlelerinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Çünkü sermaye çok büyük bir güçtür buna karşın demokrasilerde iktidarın gücü halkın desteği ile doğru orantılıdır. Devletin yaptığı vergi artışlarına gösterilen tepki kadar EPDK tavan fiyat uygulmasını yargıya taşıyan petrol firmalarına tepki gösterilmedi. Biraz burnumuz sürtülüpte patlayacak noktaya gelip "Nerede bu devlet!" diye haykırınca ortaya çıkıp gereğini yapacaktır.

dogru söze ne denir?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 08:31

Demek ki ben birkaç sene öncesinde Türkiye'de yaşamıyormuşum.Bir iki defa 5-6 kuruşluk indirim ve sonrasında bu indirimleri misli misli yok eden zamlar sadece bana öyle geliyormuş demek.
Devlet değil, sektör zam yapınca devlet masum mu oluyor? Bu milletin sahibi devlet değil mi? Sektör zam yapınca, Devletin müdahale yetkisi yok mu?
Tarım ülkesinde un dışarıdan alınıyor, hayvancılık ülkesinde temel ibadetimizi yapmaya, kurban olarak kesmeye hayvan yok dışarıdan geliyor, madencilikte bırakın işlemeyi, hammadde satışını bile becerebiliyor mu?Dahasını yazmaya gerek yok. ''Nerde bu devlet?'' diyen halkı, -gereğini yapıp- yine devlet sopalayıp, yerine göre dayaktan öldürmüyor mu? Ya ben hayal aleminde yaşıyorum, ya rüya görüyorum, Ya algım tamamen ''Off'', Ya da öbür türlü düşünenler bizi salak, aptal falan sanıyor.
Vatandaş olarak durağan, kabullenici, sorun çıkarmayan, itiraz etmeyen bir yapım var, ama olup bitenleri anlayacak zekâya sahibiz Evvellallah...!
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 09 Arl 2010, 08:50

Zamların devletle ne alakası var?
Ben zammı devletin yaptığını ilk defa duydum, dünyada da durum böyle...
Hem devletin petrolle ne işi var ki? Petrol kuyumuz mu var, işleyecek rafinerimiz mi?
Devlet daha sahibi bile olmadığı şey hakkında ne yapabilir?
Rüya aleminde yaşamayalım mümkünse gerçekçi olalım.
Bence bu zammı deseptikonlar yapmıştır.
Hatta daha dün akşam izledik "transformers" filmini "otobotlar" insanları korumaya çalışırken, "deseptikon"lar insanlara zarar veriyordu. Şimdi kafamda bi "ışık çakımı" oluştu, kesin bu işte kötü deseptikonların parmağı var...
İnsanlara gerçek yüzlerini gösterirlerse büyük bir kaos yaşanmasını istmedikleri için kötü robotlar insan görünümüne geçmiş ve dünya kaynaklarını bu şekilde kullanmayı kendi çıkarlarına uygun bulmuşlar, bence öyle.
O yüzden arkadaşlar bi tarafımızdan element uydurup, sağa sola çamur atmayalım! Lütfen!!!
******* fiyatlarındaki miniminnacık artımlardan devlet değil deseptikonlar sorumludur.
Bu böyle bilinsin...
Allah devletimize zeval vermesin, herşey çok güzel herşey tam da olması gerektiği gibi...
(Alttaki resme bakın ne kadar kötü götü bakıyorlar... ıyyyy çok korktum, şimdi alkol-sigara sektörüne de sızarlarsa durum çok vahim)
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti uur1919 » 09 Arl 2010, 09:03

her tarafı petrol denizi ile kaplı bir ülkede neden en pahalı akaryakıtı tükettiğimimizi biri anlayabilir mi?ve bana anlatabilir mi? arabanın üstünde bi karış toz.
uur1919
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir