Müjdemi isterim... :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Müjdemi isterim... :)

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 09:07

- ateş, su, toprak, tahta!
- tahta mı?
- Tahta tabii, zoruna mı gitti?
- bak, yanlış olmasın?, hava olmasın?
- kardeşim doğada bulunan dedik!
(G.O.R.A.)

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti gbasara » 09 Arl 2010, 09:18

hetepe yazdı:Demek ki ben birkaç sene öncesinde Türkiye'de yaşamıyormuşum.Bir iki defa 5-6 kuruşluk indirim ve sonrasında bu indirimleri misli misli yok eden zamlar sadece bana öyle geliyormuş demek.
Devlet değil, sektör zam yapınca devlet masum mu oluyor? Bu milletin sahibi devlet değil mi? Sektör zam yapınca, Devletin müdahale yetkisi yok mu?
Tarım ülkesinde un dışarıdan alınıyor, hayvancılık ülkesinde temel ibadetimizi yapmaya, kurban olarak kesmeye hayvan yok dışarıdan geliyor, madencilikte bırakın işlemeyi, hammadde satışını bile becerebiliyor mu?Dahasını yazmaya gerek yok. ''Nerde bu devlet?'' diyen halkı, -gereğini yapıp- yine devlet sopalayıp, yerine göre dayaktan öldürmüyor mu? Ya ben hayal aleminde yaşıyorum, ya rüya görüyorum, Ya algım tamamen ''Off'', Ya da öbür türlü düşünenler bizi salak, aptal falan sanıyor.
Vatandaş olarak durağan, kabullenici, sorun çıkarmayan, itiraz etmeyen bir yapım var, ama olup bitenleri anlayacak zekâya sahibiz Evvellallah...!

size katılıyorum.. serbest piyasa ekonomisi halkın sırtına binmek değildir. devlet düzenleyici olarak bunun içindedir. paramızla devleti bunun için kuruyoruz. yasalar çıkarıp bizi korusun diye. öyle tribünden izleyen devlet, devlet olmaz.

bir örnek de bankalardan.
her yıl halkın 20 milyar doları bankalara sadce kar olarak akıyor. ortalama bir banka bu hesapla aylık 30 milyon dolar kar elde ediyor. kaymak gibi.. tüm giderleri düşün geriye çıplak kar miktarı 30 milyon dolar. hangi iş kolu ya da şirkette böyle bir para geliri olur? o yüzden bankalara birşey olmuyor. aman onlar batmasın diye biz şeyimizden veriyoruz. ekonomik güç sadece bankaların zenginliği mi? bankaların zengin olduğu yerde halk fakirdir. çünkü halkın parasını çekiyorlar. ama buna müdahale eden tek bir kurum yok bu ülkede. BDDK dahil herkes memnun. al gülüm ver gülüm.. binlerce mekanizma ve sistem halkın üzerinde akbaba gibi uçuşuyor. halkı memnun edecek, halkın menfaatine yapılmış kaç tane uygulama var!?

LPG ilk çıktı aman ne güzel ucuz dedik, bir furyadır başladı herkes otogaz taktırmaya.. vaaaay sen misin hemen vergiler, vergiler...
mazota koştuk, hooop satış fiyatlarında 5 bin lira farkediyor araçların dizel olanı..
bio yakıt ve diğer enerji türleri bir türlü gelişemiyor..
1600cc hacim saçmalığı gibi garip bir uygulama var.
90 bin lira 1600cc oto alan zenginle, 18 bin liraya 4-5 yıl borca giren orta-alt gelirli vatandaş da aynı MTV'i ödüyor. oysa kasko bedeline göre vergisi olmalı, pahalı aracın vergisi ona göre olmalı..

boş sokaklara hiç bir yapı oluşturmadan çizgi çekip otopark parası için yandaşların kurduğu şirketleri değnekçi niyetine yollara dikmek hangi ülkede var? araç korunmuyor bile, parayı alıp dönüp gidiyor adam. peki amaç ne?

dershane rantı ilkokul 1.sınıfa kadar indi. devletin okulunda devletin memuru sadece gerek olduğu halde tüm sınıfı kursa çağırıyor. aylık 1500-2000 lira ek gelir. iş yeri açma yok, vergi yok, kira yok... fizik-kimya mı öğreniyorlar bu yaşta.! eli kalem tutacak A-B-C yazacak. bunu da parasını maaş olarak aldığı örgün saatlerde yapacak. ama yok, olmaz, zenginlerin muhiti ya, ille de rant olacak.. evladı için canını vermenin açıktan istismarı bu.. veli toplantıları öğrencinin durumunu konuşmaktan çok, para toplamak için var.

özel kursları kim denetliyor? örneğin bir bale kursu aylık ücretine Yüzde 35 zam yapıyor.. kim dur dedi?! kimse..! devlet kendi içinde bile en az yüzde 10-15'lerde zam yapıyorsa piyasayı hangi hakla denetleyecek. ki denetlemiyor da...

AVM'leri kim denetliyor? bir ürünün fiyatı 900 lira.. bir hafta sonra 1300 lira.. sonraki hafta 1150 olmuş.. havalar ısındığında bir bakıyorsun aynı ürün 1430 lira olmuş. ne bu şimdi.. yersen mantığı.. halkla böyle oynayanları işte devlet denen mekanizma denetler.. kağıtta öyle yazıyor!!

gücü olan, yetkisi imkanı olan kendi gelirlerini bir şekilde artırmanın yolunu buluyor. tek taraflı olarak, bir dayatma gibi biniyor tepemize.. itiraz edemiyorsunuz. nerde demokratik yaşam..?
peki halk kendi gelirini nasıl artıracak?

benzin-mazot-LPG
internet
et
doğalgaz
elektrik
MTV
ÖTV
ÖİV
alkollü içecekler
...
nasıl bir ortak noktaları var bunların ve neden?

yüzde 60 kayıtdışı bir ekonomi.. demek ki yüzde 10'a inse şahlanacağız.. potansiyel yüksek.. ama bununla uğraşan bir sistem var mıdır? yok.. işte yolunan kazlar buradan çıkıyor. bir kere yakalandı mı aynı sonu görüyor halk. kaçansa ne zamdan etkileniyor ne vergilerden.

o yüzden,
"devlet ne yapsın demek, devletçilik ilkesine aykırıdır azizim.."..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 09 Arl 2010, 09:25

uur1919 yazdı:her tarafı petrol denizi ile kaplı bir ülkede neden en pahalı akaryakıtı tükettiğimimizi biri anlayabilir mi?ve bana anlatabilir mi? arabanın üstünde bi karış toz.

Avrupalı ülkelerle karşılaştırmalı bir analiz.
http://www.tisk.org.tr/yayinlar.asp?sbj=ic&id=1839

Neden daha pahalı tükettiğimizi açıklamasada ne kadar pahalı tüketiyoruz onu anlamaya yararı var. Evet avrupada en pahalı akaryakıt bizde ama bir bakmakta yarar var bu fark ne düzeydeymiş. Euro olarak güncel fiyatlar http://www.aaireland.ie/AA/Motoring-advice/Petrol-Prices.aspx adresinden görülebilir. İlk 2 sütun yerel para birimi son 2 sütun Euro cinsinden kurşunsuz ve dizel.

Kazıklanıyoruz ama bu işte kimin ne kadar payı var farkında olmak lazım. Ben rakamlara inanırım "kaşıkla verdi kepçeyle aldı" gibi insan aklında geniş manalar ifade etsede reel olarak bakıldığında anlamı olmayan sloganlarla iş yapmam. Devletten akaryakıt tüketen bir vatandaş olarak şunu beklerim aldığı vergi miktarını avrupa birliğinin kurucu ülkelerinin düzeyine indirsin ayrıca tavan fiyat uygulamasına devam etsin.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 09:33

+1
İşte budur özet dediğin, ama anlamak istemeyene hiç birşey ifade etmeyen gerçekler bunlar.
Şimdi bir-iki kişi çıkar, yarım yamalak bilgiyle, öyle olmadığını anlatmaya çalışır, ya da bu gerçekleri kabul edelim ve konuşmayalım der.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Henien » 09 Arl 2010, 09:46

Akaryakıtta vergilerin fahiş olduğu bir gerçek. Bu noktada ota boka vergi alınmasına sinir oluyorum. Ama daha önce de bir kaç kez belirtmiştim, ben benzini İstanbul Yolu üzerinde lukoilden 3.50 TL'ye alıyorum. (Son zamdan sonra bir artış oldumu bilmiyorum) 500 mt ilerisinde bir alpet istasyonu da 3.50'den satıyor.

Diğer istasyonlar ise 3.80-3.90 aralığında. Vergiyse alpette veya lukoilde vergi yok mu ! Demek ki vergilere rağmen bu benzin istendiğinde 3.50'den satılabiliyor. Şimdi sadece akaryakıt için değil tüm abuk sabuk vergiler için, ağır vergi yükü nedeniyle Devlete kızalım, ama sadece devlete söverek, akaryakıt satıcılarının sömürü düzenlerine gaz vermemek lazım diye düşünüyorum.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 10:04

Henien yazdı:Akaryakıtta vergilerin fahiş olduğu bir gerçek. Bu noktada ota boka vergi alınmasına sinir oluyorum. Ama daha önce de bir kaç kez belirtmiştim, ben benzini İstanbul Yolu üzerinde lukoilden 3.50 TL'ye alıyorum. (Son zamdan sonra bir artış oldumu bilmiyorum) 500 mt ilerisinde bir alpet istasyonu da 3.50'den satıyor.

Diğer istasyonlar ise 3.80-3.90 aralığında. Vergiyse alpette veya lukoilde vergi yok mu ! Demek ki vergilere rağmen bu benzin istendiğinde 3.50'den satılabiliyor. Şimdi sadece akaryakıt için değil tüm abuk sabuk vergiler için, ağır vergi yükü nedeniyle Devlete kızalım, ama sadece devlete söverek, akaryakıt satıcılarının sömürü düzenlerine gaz vermemek lazım diye düşünüyorum.

Hakan olay bu işte..!
Bu kadar farklı fiyata satılan bir ürün için (sadece akaryakıt değil, yaşamımızda kullandığımız her konu için) devlet devrede olmalı ve denetlemeli.
Halk çeşitli marka ve satıcıları bilmez, devletinden isteyebilir, başka kimden isteyecek?
Ürüne satıcısı zam yapıyor, fiyat yükseliyor, devlet de vergi yükseltiyor, fiyat yine yükseliyor.Vergi yükselince satıcı ''bizden değil'' diyor, satıcı zam yapınca devlet ''özel sektör yaptı, bizden değil'' diyor.Tenis topu hesabı da halk, biz yani...Devlete sövülmesi ayrı iş, ''onlar da bizden değil'' diyoruz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti gbasara » 09 Arl 2010, 10:09

"... ben benzini İstanbul Yolu üzerinde lukoilden 3.50 TL'ye alıyorum. (Son zamdan sonra bir artış oldumu bilmiyorum) 500 mt ilerisinde bir alpet istasyonu da 3.50'den satıyor..."

sizce 3,50.-TL'lik litre fiyatı olması gereken değer midir?
bu size yeter mi, sizce yeterli midir?

hangi fiyata inerse ses çıkarmazsınız?
hangi fiyata inerse benzin giderini hiç düşünmeden annenizi ziyarete yola çıkarsınız?
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti psco » 09 Arl 2010, 10:09

Kurşunsuz Benzin 95 TL/LTKatkılı Kurşunsuz Benzin 95 TL/LTKurşunsuz Benzin 95 (97) TL/LTKırsal Motorin TL/LTMotorin TL/LT
İstanbul anadolu3,853,853,853,89

Dünyanın en pahalı maalesef bizim ülkemizde.Araçlara binebilmek için tasarruf yapsın diye denemediğimiz ürün kalmadı.Yolda giderken az yaksın diye gaza korkarak basıyoruz.Gün geçtikçe benzin 4 tl yaklaşıyor pompanın depoya konulup çekilmesi bile hızlandı...Bugun aldığımız benzinin1,29 sadece benzin fiyatı gerisi vergi...Şimdi size soruyorum arkadaşlar bu fiyatların sonu nereye varcak?Araçlara binme yerine otoparkta seyretmeye devam edecekmiyiz ?
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti gbasara » 09 Arl 2010, 10:14

lütfen "müjdemi isterim...!" başlıklı konuya yazınız. orada sizin bu bahsettiğiniz konu paylaşılıyor, dağılmamış olur.. pekişmiş olur..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 10:16

+1
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 09 Arl 2010, 10:17

gbasara yazdı:
size katılıyorum.. serbest piyasa ekonomisi halkın sırtına binmek değildir. devlet düzenleyici olarak bunun içindedir. paramızla devleti bunun için kuruyoruz. yasalar çıkarıp bizi korusun diye. öyle tribünden izleyen devlet, devlet olmaz.

bir örnek de bankalardan.
her yıl halkın 20 milyar doları bankalara sadce kar olarak akıyor. ortalama bir banka bu hesapla aylık 30 milyon dolar kar elde ediyor. kaymak gibi.. tüm giderleri düşün geriye çıplak kar miktarı 30 milyon dolar. hangi iş kolu ya da şirkette böyle bir para geliri olur? o yüzden bankalara birşey olmuyor. aman onlar batmasın diye biz şeyimizden veriyoruz. ekonomik güç sadece bankaların zenginliği mi? bankaların zengin olduğu yerde halk fakirdir. çünkü halkın parasını çekiyorlar. ama buna müdahale eden tek bir kurum yok bu ülkede. BDDK dahil herkes memnun. al gülüm ver gülüm.. binlerce mekanizma ve sistem halkın üzerinde akbaba gibi uçuşuyor. halkı memnun edecek, halkın menfaatine yapılmış kaç tane uygulama var!?

LPG ilk çıktı aman ne güzel ucuz dedik, bir furyadır başladı herkes otogaz taktırmaya.. vaaaay sen misin hemen vergiler, vergiler...
mazota koştuk, hooop satış fiyatlarında 5 bin lira farkediyor araçların dizel olanı..
bio yakıt ve diğer enerji türleri bir türlü gelişemiyor..
1600cc hacim saçmalığı gibi garip bir uygulama var.
90 bin lira 1600cc oto alan zenginle, 18 bin liraya 4-5 yıl borca giren orta-alt gelirli vatandaş da aynı MTV'i ödüyor. oysa kasko bedeline göre vergisi olmalı, pahalı aracın vergisi ona göre olmalı..

boş sokaklara hiç bir yapı oluşturmadan çizgi çekip otopark parası için yandaşların kurduğu şirketleri değnekçi niyetine yollara dikmek hangi ülkede var? araç korunmuyor bile, parayı alıp dönüp gidiyor adam. peki amaç ne?

dershane rantı ilkokul 1.sınıfa kadar indi. devletin okulunda devletin memuru sadece gerek olduğu halde tüm sınıfı kursa çağırıyor. aylık 1500-2000 lira ek gelir. iş yeri açma yok, vergi yok, kira yok... fizik-kimya mı öğreniyorlar bu yaşta.! eli kalem tutacak A-B-C yazacak. bunu da parasını maaş olarak aldığı örgün saatlerde yapacak. ama yok, olmaz, zenginlerin muhiti ya, ille de rant olacak.. evladı için canını vermenin açıktan istismarı bu.. veli toplantıları öğrencinin durumunu konuşmaktan çok, para toplamak için var.

özel kursları kim denetliyor? örneğin bir bale kursu aylık ücretine Yüzde 35 zam yapıyor.. kim dur dedi?! kimse..! devlet kendi içinde bile en az yüzde 10-15'lerde zam yapıyorsa piyasayı hangi hakla denetleyecek. ki denetlemiyor da...

AVM'leri kim denetliyor? bir ürünün fiyatı 900 lira.. bir hafta sonra 1300 lira.. sonraki hafta 1150 olmuş.. havalar ısındığında bir bakıyorsun aynı ürün 1430 lira olmuş. ne bu şimdi.. yersen mantığı.. halkla böyle oynayanları işte devlet denen mekanizma denetler.. kağıtta öyle yazıyor!!

gücü olan, yetkisi imkanı olan kendi gelirlerini bir şekilde artırmanın yolunu buluyor. tek taraflı olarak, bir dayatma gibi biniyor tepemize.. itiraz edemiyorsunuz. nerde demokratik yaşam..?
peki halk kendi gelirini nasıl artıracak?

benzin-mazot-LPG
internet
et
doğalgaz
elektrik
MTV
ÖTV
ÖİV
alkollü içecekler
...
nasıl bir ortak noktaları var bunların ve neden?

yüzde 60 kayıtdışı bir ekonomi.. demek ki yüzde 10'a inse şahlanacağız.. potansiyel yüksek.. ama bununla uğraşan bir sistem var mıdır? yok.. işte yolunan kazlar buradan çıkıyor. bir kere yakalandı mı aynı sonu görüyor halk. kaçansa ne zamdan etkileniyor ne vergilerden.

o yüzden,
"devlet ne yapsın demek, devletçilik ilkesine aykırıdır azizim.."..

+1
kardeş iyi güzel hoş demişsin de konuşunca da birşey olmuyor, bak ben de çok konuştum şimdi sustum...
konuşan değil, susan-kabul eden-boyun eğen daha iyi bu devirde...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 10:21

Herhangi bir benzinlikte benzini bedava verseler ve biz de yıllarca benzin zammından bihaber olsak, yine de ses çıkarmamalı mıyız?

O zaman Temel'in fıkrası da geçerli olur.

Temel'e sormuşlar:
-''benzin zamları hakkında ne düşünüyorsun?''
-''benim için farketmiyor, çünkü hep 50 liralık alıyorum!''
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti delidolu » 09 Arl 2010, 10:22

hetepe, Henien.
+1453
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BÜLENT BARAN » 09 Arl 2010, 10:29

sende bir hata olmuş olabilir işte zamlı fayatlar.....

İSTANBUL(AVRUPA) Yazdır
Son Güncelleme Tarihi: 08.12.2010
İlçe KDV Kurşunsuz Benzin 95 TL/LT Katkılı Kurşunsuz Benzin 95 TL/LT Kurşunsuz Benzin 95 (97) TL/LT Kırsal Motorin TL/LT Motorin TL/LT Gazyağı TL/LT Fuel Oil 6 TL/KG Fuel Oil 3 TL/KG Fuel Oil 4 (Kalyak) TL/KG Fuel Oil 5 TL/KG
AVCILAR (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BAĞCILAR (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BAHÇELİEVLER (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BAKIRKÖY (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BAYRAMPAŞA (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BEŞİKTAŞ (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BEYOĞLU (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
BÜYÜKÇEKMECE (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
ÇATALCA (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
ESENLER (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
EYÜP (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
FATİH (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
GAZİOSMANPAŞA (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
KAĞITHANE (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
KÜÇÜKÇEKMECE (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
MERKEZ (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 2,48 1,95 1,55
SİLİVRİ (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,96 1,55
ŞİŞLİ (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
ZEYTİNBURNU (KDV'li) 3,85 3,85 3,89 3,10 3,24 2,69 1,47 1,95 1,55
Kullanıcı avatarı
BÜLENT BARAN
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti Karadul » 09 Arl 2010, 10:38

Devlet,benzinden aldığı vergilerde indirime gitmeli.Bu indirim sadece özel firmaların insiyatifine bırakılmamalı.Sonuçta bunlar özel şirket ve hiçbir özel şirket kar etme amacından vazgeçemez.Bu durumda devletin,devletçilik politikası uygulaması ve piyasaya müdahale etmesi gerekmektedir.

Fakat devletimiz,kendisini ayakta tutmak için vergilerden medet ummaya devam ettiği sürece indirimleri unutun.

Bence birlik olup 1 hafta kontak kapatalım.Çevremizi de buna teşvik edelim.1 haftada benzin talebi yarı yarına azalması durumunda birileri sesimizi duyacaktır.

Karanlığa küfür etmektense kalkıp bir mum yakalım...
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti delidolu » 09 Arl 2010, 10:39

şimdi ***** lerin fiyatlarındaki miniminnacık güncellemenin hepimizi derinden etkilediği malum, hetepe'nin malum karikatürü (bknz yukarıda biyerde) bende alternatif yakıt fikrini getirdi. tamamen doğal ve neredeyse ücretsiz!
flaş flaş.. projemi açıklıyorum!!
karikatürdeki gibi başkasının hortumunun malum bi tarafımıza girmesine izin vermek yerine kendi hortumuzu sokalım!

malzeme listesi:
- 1 adet sızdırmaz hortum
- 1 adet tek yönlü vana
- 1 adet gaz dedektörü
- 1 kutu kuru fasulye konservesi

düz(ü)enek:
- lpg tankından motora giden hortum yerinden sökülerek yeni alınan hortum ile birleştirilir
- gazın geri çıkışını önlemek için hortumun ağzına tek yönlü vana monte edilir
- hortum koltukların arasından geçirilerek şöförün sol yanına konumlandırılır
- hemen yanına da mevvcut gaz kaçakları tespiti için gaz sensörü yerleştirilir
- zehirlenmelere karşı her ihtimal göz önüne alınıp cam hafif açık bırakılmalı (önce tedbir!)
- kuru fasulye bardak koyma bölmesinde ağzı açık halde beklemeli

uygulama:
- A noktasında B noktasına gitme durumu oluştuğunda kuru fasul hemen tüketilir
- kana karışması için aracın etrafında bikaç tur atılır, etraftakiler yanlış anlamasın diye bi bezle aracı siliyormuş havası verilebilir
- karın bölgesinden çeşitli sesler gelmeye başladığında ivedi 1 şekilde araca binilir
- etraftan kimsenin geçmediğinden emin olduktan sonra hortum gaz çıkışının olduğu yere yerleştirilierek güvenle "Doğal Gaz" dolumu yapılır.
- gaz seviyesi kırmızıdan çıkıp 1 yeşil ışık göstergesine geldiğinde harekete hazırsınız demektir.
- hayırlı sürüşler, lütfen aşırı sürat yapmayın! su yakmıyor :)

Şu beceriksiz optimus prime'ın yüzünden deseptikonlar bizi ne hale getirdi!!
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 09 Arl 2010, 10:59

Projene sanayi bakanlığından onay başvurusu yap, ben prensip şemasını yayınlıyorum..
Eklentiler
Kuru enerji.JPG
Kuru enerji.JPG (17.89 KiB) 1133 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mbarman » 09 Arl 2010, 11:22

engin adamın kıçına kaçmış bir benzin pompası resmi vardı onu yayınlasana
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman