FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti delidolu » 14 Arl 2010, 14:48

delidolu yazdı:Benzin 4 lirayı geçince tavan fiyat yine gündemde. (14.12.2010)

http://www.milliyet.com.tr/benzin-4-lir ... efault.htm

1 LT BENZİNDE
- Fiyatın yüzde 67?si vergi
- Yüzde 23.5 ürünün kendi fiyatı
- Yüzde 9.5 dağıtıcı ve bayi brüt masraf payı
------------
Sonuç ne olacak?
Söyleyeyim, vergi değişmeyecek, ürünün kendi fiyatı değişmeyecek sadece bayi-dağıtıcı payında "mikro" oranda azaltmaya gidilecek; sonuçta (Ank-shell değerleri: lpg-2,16 TL / benzin-3,87 TL) lpg fiyatı 2,15 TL ve benzin 3,85 TL (0,02 TL eksilme) olacak ve şimdiye kadar zam haberlerinde suskun kalan medya "akaryakıt fiyatlarında indirime gidildi" diye bas bas bağıracak ... Biz de burada "şak şak" yapıp alkışlayacağız... Ve balık hafızası kadar bile olmayan hafızamız silinip gidecek, konu başlığı gündemden düşüp, aynen devam edeceğiz....

------------

bakın daha indirim lafı bile gelmeden "fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konusu aktif sıradan aşağılara düştü!!
müneccim moku mu yedim ne? :D

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti syossett » 14 Arl 2010, 15:02

Bakın . 2010 ocak ayını hatırlayın.. Devlet sigaraya zam yapmıştı... Firmalar da fiyan indirimine gitmişlerdi ama bakanlık anında aba altından sopayı göstermiş, ve indirim yaparsan, bende vergiyi artırır yıne aynı fiyata cekerim demişti ..Firmalar da caresiz 4.5 liraya yukseltmişti.. Devlet kendini, firmalar kendilerini haklı goruyor ..peki bizim gunahımız ne ? petrol fiyatlarındaki artışı bahane edip, habıre zam yapan hukumet... aynı duyarlılığı neden fiyatlar düştüğünde göstermiyor ? VE... BU KONUYU DEĞİL DE , İSTANBUL BULUŞMASINI SABİTLEYEN KİM İSE, KINIYORUM ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti Balıkcı » 14 Arl 2010, 15:03

Sadece başlık aktif sırada aşağı düşmesin diye yazıyorum :D

Yazmışken, fahiş fiyatlara benimde karşı olduğumu ve akaryakıt almama boykutunuza katılacağımı da belirteyim :)
Kullanıcı avatarı
Balıkcı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar
Arabanız: Felicia Combi 1.3 LX

İleti hetepe » 14 Arl 2010, 15:04

Ben kim olduğunu biliyorum... :D
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti syossett » 14 Arl 2010, 15:10

Sevgili hetepe ben bilmiyorum ama bu kadar hassas bir konunun aşağılarda oluşu ve istanbul buluşması konusunun sabitlenmesi zaten çabalarımızın neden boşa çıktığının basit bir göstergesi. Biz konu gundemde olsun diye yorum yapmak zorunda değiliz.. yeni yorumları / düşünceleri bekliyoruz ama malesef konu dün nerede ise ana sayfadan çıkmak üzere idi. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, ben en azından kendi üzerime düşeni yapıyorum ... Arabam kapı onunde yatıyor, ve yaklaşık 10 gundur yakıt almıyorum.. Unutmayın.. damlacıklar göle dönüşür ama biz bakkala bile arabayla gittiğimiz sürece de her zaman zurnanın son deliği oluruz.. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 14 Arl 2010, 15:13

+1
Zaten öyle olmasa şu durumları tartışıyor olmazdık...Tamamen katılıyorum...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti cihanne » 14 Arl 2010, 15:21

Bu düşünceyi konu ilk açıldığı günden beri uzaktan takip ediyordum. Ama sanırım benimde söyleyecek bir iki cümlem var.
Öncelikle amacınıza ulaşmanızı canı gönülden isterim. Ancak bunun Türkiye'de zor olduğunu düşünüyorum.
Çünkü biz Türkler birlik ve beraberlik ruhunu nedense yaşayamıyoruz. Birlik olup sorunlarımızı çözemiyoruz. Türk birliğini sağlayamıyoruz. Sizin bu çabanız ne kadar övünülecek bir davranışsa, toplumumuzun bu vurdum duymazlığı da bir o kadar kötü. İnşallah gün gelir, bir forum sitesince değil de toplumca sesimizi duyurmayı öğrenebiliriz.

Ancak yine de,

Bu amaca hizmet edeceğimi, e-mail, facebook gibi paylaşım yöntemleriyle sesimi duyuracağımı bildirir,

Saygılarımı sunarım.
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti syossett » 14 Arl 2010, 15:40

Sevgili cihanne dostum.. Evet birlik beraberlik, toplu hareket malesef ruhumudan silinmiş ama en azından şu forumda bir şeyler yapıyor olmaya çalışmak, fikir üretmek de buyuk bir olay .. Beni üzen , bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesine sahip olan kişiliklerdir.. Biz burada kendimize değil, bizden sonraki nesillere güzel bir yaşam verebilme düşüncesi ile hareket etmekteyiz. Sizin yaşınızı bilemıyorum ama , benım cocuklugumda benzin sıkıntısı varken bile ( hem de ne sıkıntı) insanlar bekleyıp depolarını fulleyebılıyor ve bu ceplerıne bir kulfet getırmıyordu . Gunumuzde vergi toplayabılmenın en kolay yolu bu.. Akaryakıt, gıda ve çalışanların vergilerine yuklenmek ... Ama asıl vergı alınması gereken yerler nedense es gecılıyor. Kimsenın tuhafına gıtmesın ama, ben gunumuzde pompaya gıdıp 10-20 tl lık benzın alacagıma, gecmıstekı gıbı bekleyıp kulfetsızce depomu doldurup gunlerce arabamı sürmeyi yeğ tutarım. Neymiş??? eskden kuyruğa girip alırmışız. şimdi ise kuyruk yokmuş her şey bollukta imiş.. Yahu alamadıktan sonra bol olsa ne yazar ?? Ben bir tüp için kuyruklarda beklediğimi çok iyi anımsarım .. Ama alırdım.. şimdi ise tüpbitecek diye ödüm patlıyor .. Bittiğinde alabilecekmiyim diye onu gözüm gibi kullanıyorum . Alamadıktan sonra dağ taş tüp olsa ne yazar ? Örnekler saymakla bitmez ama lutfen netteki en sağlam ve ciddi protesto platformu olan forumumuzu bu özelliğinden etmeyelim. Burdan bir şey cıkmazi yakıt almamakla bu iş çözülmez düşüncelerini bırakın .. fikir üretin.. Aslında herkes biliyor... satışlar düşerse indirim kaçınılmaz... ama oyunbozan düşünceler şevk kırıyor. Yıllar öncesinde ankarada dogalgaz fiyatı ıkı kat arttıgında insanlar d gaz almayı bırakıp başka cozumlere yoneldiler.. Yani almamak değil de, ALAMAMAK başlamıştı ve fiyat aynı hafta düşmüştü... Silkelenmek bile insanın uyuduğu halinden iyidir.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cihanne » 14 Arl 2010, 15:48

Fikirlerinize şiddetle katılıyorum abi.
Birlikte hareket edildiğinde geri adım atılacağından, fiyatların geri çekileceğinden eminim. BU düşüncenize bir dediğim yok. "lutfen netteki en sağlam ve ciddi protesto platformu olan forumumuzu bu özelliğinden etmeyelim" demişsiniz ya, unutmayın ki bende bu forumda keyif olsun diye bulunmuyorum. Ben de bir araç kullanıcısıyım ve bende benzin fiyatlarından yakınanlardanım. Aynı zamanda bu projeye diğer paylaşım platformlarını kullanarak destekte bulunacağımı da belirttim. Lütfen beni yanlış anlamayınız.

Ama sizde farkındasınız ki benim demek istediğim şu :

Türkler almanyada yaşıyorlarsa birbirlerini çok iyi tutuyorlar. Türkler Amerikada yaşıyorsa birbirlerini çok iyi tutuyorlar.
Türkler dünyanın hangi memleketinde nüfusça azınlıktaysa birbirine çok güzel destek oluyor, hakkını savunuyor, birlik olup sesini duyuruyor. Ama gel gelelim Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan ve tüm sıkıntılara maruz kalan Türkler, yani biz, bir türlü birlik olamıyoruz. Unutmayın ki yüksek fiyatlar ve vergiler sadece yakıtta yok. Daha toprakta başlıyor vergiler, zamlar, buğdaydan ekmeğe, elektrikten doğalgaza, ulaşımdan sağlığa her yanımız vergi.

Hadi biz araç kullanıcıları olarak yakıttan şikayetçiyiz ve böyle bir proje yürütüyoruz, Türk halkının tamamı sağlık, eğitim, dolaylı yoldan da olsa yakıt, barınma, ısınma vs gibi nedenlerden şikayetçi değil mi... Nerde bu insanlar?

İşte ben bunu söylemeye çalışıyorum. Türk halkı birlik oluşturamıyor...
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti syossett » 14 Arl 2010, 16:04

Evet .. verdiğiniz örneğe bende amerikada şahit oldum . Amerikada kaçak , işsiz gariban kim varsa oraya ayak bastığı an elbirliği ile sorunu çözülüyor. Topyekun bir yardım sağanağı başlar. Kimi ev bulur kimi eşya verir kimi iş bulmaya yardımcı olur. Evet bu konuda son derece haklısın. Aslında bir gerçek var ve çok kişi bunun farkında değil. Biz, sustukça da çoğalıyoruz ...Yani susuncada bazılarının ekmeklerine yağ sürmüş olmuyormuyuz ? O zaman neden susalım ?? Kader bu ... deyip razı mı olalım ?? Reel değerinin 4 lıranın % 23 2ü olduğunu bile bile neden alalım ?? Evet sigara alkol zararlı . ama devletın vergı topladıgı en buyuk sektör..Tutturmuşlar zararlı madde dıye .. Akaryakıtta mı pahallı ki vergileri zamları bindiriyorlar ??? Sigaranın ve alkolun de maliyeti 4/1 oranda gerisi vergi değilmi?? Petrol şirketlerine suçu yuklemek de bahane.. Onların tarafını tutmuyorum elbette ama, bu şırketler dunyanın her yerınde var .. Neden o ulkelerde bu fıyata satılmıyor ? Hele hele .. bu ortamda ..bir yetkılının cıkıp da.. '' bu az bile.. asıl petrol urunlerı fıyatlarının daha yuksek olması gerek'' dıye beyanat vermesi ne kadar düşündürücü bır konu ?? Özetle , her zaman söyluyorum .. ben kendi acımdan gerekenı yapıyorum .. çoookk .çok gerekmedikçe sürmüyorum , sürmeyeceğim.. SAYGILARIMLA...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 14 Arl 2010, 16:08

delidolu yazdı:bakın daha indirim lafı bile gelmeden "fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konusu aktif sıradan aşağılara düştü!!

Konuşmanın, eleştirinin adabını bilmeyen, kantarın topuzunu kaçıran üyeler olduğundan sıklıkla seviyesiz mesajlarla kirletilen bir konu özel bir konumda bulunma hakkını kaybedip sıradanlaşmaya doğru hızla gidiyor.

Protesto eylemi için örgütlenmek amacıyla başlayan konuya gerekli imkanı sağladık konuşun anlaşın yapın ama yok ben kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem diyorsanız başka bir yer bulun.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti syossett » 14 Arl 2010, 16:17

Konu ile alakası varmı yokmu siz karar verin...

İskoçya'da kış, ulaştırma bakanını istifa ettirdi
12.12.2010 - 03:00
LONDRA / AA
İskoçya Ulaştırma Bakanı Stewart Stevenson, istifa mektubunda, "Zor ve korkunç koşullara yakalanan halkın, şartlarla ilgili daha iyi bilgi sahibi olmasını sağlamak için daha çok çaba gösterebilirdim" dedi. İskoçya Başbakanı, istifayı üzüntüyle kabul ettiğini belirtti.

Kara kışın her türlü ulaşımı felç ettiği İskoçya'da Ulaştırma Bakanı istifa etti.
Ulaştırma Bakanı Stewart Stevenson, istifa mektubunda, "Zor ve korkunç koşullara yakalanan halkın, şartlarla ilgili daha iyi bilgi sahibi olmasını sağlamak için daha çok çaba gösterebilirdim" dedi.
İskoçya Başbakanı, istifayı üzüntüyle kabul ettiğini belirtti.
Yoğun kar ve buzlanma yüzünden hafta içinde havaalanları kapatılmış, trenler durmuş ve İskoçya'nın en işlek otoyolu kapanmıştı.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakantuna » 14 Arl 2010, 16:24

Benzin zammı için toplanan bakanlardan vergi indirimi ile ilgili bir karar çıkmamış; soyulmaya devam...
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti hakantuna » 14 Arl 2010, 16:25

Dağıtım şirketlerini ve istasyonları gözden geçireceklermiş; biz safız ya yedik... :(((
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti syossett » 14 Arl 2010, 16:39

Politikacılarımız hakkında o kadar negatif düşünmeyelim :) Bakın belediye başkanımız Gökçek cep ve ev telefonlarına mesaj cekerek kabak lastıklerle yola cıkmayın dıye uyarılar gönderiyormuş. Evet biz kendimize azap çektirmek için kabak lastıklerle sürüyoruz. Lastik fiyatlarından haberim yok ama 4 adet kar lastiğinin çok kişinin alım gücünğü aştığını biliyorum. Bir de fırsatcılık var .. gecen ay 125 lıraya aldığım 60 amp. lik mutlu akü, kar yapınca ucuzluk adı altında 139 lıraya satılmakta..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 14 Arl 2010, 16:53

? yazdı:
delidolu yazdı:bakın daha indirim lafı bile gelmeden "fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konusu aktif sıradan aşağılara düştü!!

Konuşmanın, eleştirinin adabını bilmeyen, kantarın topuzunu kaçıran üyeler olduğundan sıklıkla seviyesiz mesajlarla kirletilen bir konu özel bir konumda bulunma hakkını kaybedip sıradanlaşmaya doğru hızla gidiyor.

Protesto eylemi için örgütlenmek amacıyla başlayan konuya gerekli imkanı sağladık konuşun anlaşın yapın ama yok ben kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem diyorsanız başka bir yer bulun.

Sayın Admin, lütfen bana "Fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konu başlığı altında yer alan mesajlarımdan 1 tanesinin bile sizin belirttiğiniz gibi "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem" içeriğinde olsun değil başka bir yer bulmayı direk olarak üyeliğimin silinmesini istiyorum.
Daha önceden bu içerikli başka bir konuda vardı, oradaki mesajımı silmiştiniz... o günden beri değil hakaret etmeyi benzin kelimesini bile kullanmıyorum onun yerine ***** yazıyorum. Hal durum böyleyken yapmadığım/söylemediğim şey ile "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem iyorsanız başka bir yer bulun." ifadesini bana karşı kullanmış olmanızı çok manidar buluyor ve kul hakkımın yendiğini düşünerek iade ediyorum.
Lütfen bu içerikli bu konu başlığı altında tek 1 mesajımı bulun.
Eğer varsa buraya yazıp sorgusuz sualsiz üyeliğimi silin, yok eğer yoksa benden yine buraya yazarak özür dileyin. Saygılar...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 14 Arl 2010, 16:55

delidolu yazdı:
? yazdı:

Sayın Admin, lütfen bana "Fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konu başlığı altında yer alan mesajlarımdan 1 tanesinin bile sizin belirttiğiniz gibi "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem" içeriğinde olsun değil başka bir yer bulmayı direk olarak üyeliğimin silinmesini istiyorum.
Daha önceden bu içerikli başka bir konuda vardı, oradaki mesajımı silmiştiniz... o günden beri değil hakaret etmeyi benzin kelimesini bile kullanmıyorum onun yerine ***** yazıyorum. Hal durum böyleyken yapmadığım/söylemediğim şey ile "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem iyorsanız başka bir yer bulun." ifadesini bana karşı kullanmış olmanızı çok manidar buluyor ve kul hakkımın yendiğini düşünerek iade ediyorum.
Lütfen bu içerikli bu konu başlığı altında tek 1 mesajımı bulun.
Eğer varsa buraya yazıp sorgusuz sualsiz üyeliğimi silin, yok eğer yoksa benden yine buraya yazarak özür dileyin. Saygılar...

Her mesajımın arkasıntayım, arkasında durmadığım hiç1 mesajı da yazmıyorum.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 14 Arl 2010, 16:55

? yazdı:

Arkadaş,

Sen önce nasıl cümle kurulur onu öğren! Devrik yazıların da resmin kadar kötü. Güzel Türkçemizin ahenkini bozma.

İkincisi Burası Hitler'in Almanya'sı değil, karşımızda SS subayı gibi tavırlar sergileme ! Küfretmekle etmemek arasındaki farkı bilmiyorsan, görevini temlik et !

Burda kendini fazla yüceltme. Sen ne bir M.Ali Birand'sın ne de bir Ali Kırca...

Burda yazılıp, anlatılmak istenilen cümleleri MUHAKEME edebildiğine inanmıyorum...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Arabanız: FABIA CL

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir