FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti yonetici » 14 Arl 2010, 19:59

delidolu yazdı:
? yazdı:
delidolu yazdı:bakın daha indirim lafı bile gelmeden "fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konusu aktif sıradan aşağılara düştü!!
müneccim moku mu yedim ne? :D

Konuşmanın, eleştirinin adabını bilmeyen, kantarın topuzunu kaçıran üyeler olduğundan sıklıkla seviyesiz mesajlarla kirletilen bir konu özel bir konumda bulunma hakkını kaybedip sıradanlaşmaya doğru hızla gidiyor.

Protesto eylemi için örgütlenmek amacıyla başlayan konuya gerekli imkanı sağladık konuşun anlaşın yapın ama yok ben kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem diyorsanız başka bir yer bulun.

Sayın Admin, lütfen bana "Fahiş akaryakıt fiyatlarına dur!" konu başlığı altında yer alan mesajlarımdan 1 tanesinin bile sizin belirttiğiniz gibi "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem" içeriğinde olsun değil başka bir yer bulmayı direk olarak üyeliğimin silinmesini istiyorum.
Daha önceden bu içerikli başka bir konuda vardı, oradaki mesajımı silmiştiniz... o günden beri değil hakaret etmeyi benzin kelimesini bile kullanmıyorum onun yerine ***** yazıyorum. Hal durum böyleyken yapmadığım/söylemediğim şey ile "kin ve nefretimi kusucam ona buna sövüp sayıcam kendimi akıllı zannedip halkın geri kalanına hakeret edicem iyorsanız başka bir yer bulun." ifadesini bana karşı kullanmış olmanızı çok manidar buluyor ve kul hakkımın yendiğini düşünerek iade ediyorum.
Lütfen bu içerikli bu konu başlığı altında tek 1 mesajımı bulun.
Eğer varsa buraya yazıp sorgusuz sualsiz üyeliğimi silin, yok eğer yoksa benden yine buraya yazarak özür dileyin. Saygılar...

Ben bahsettiğim mesajları zaten yayından kaldırdım şu anda bu konuyu baştan aşağı okuyunca seviyesiz şeylerle karşılaşmadıysanız nedeni budur. Ayrıca sizden bir alıntı yapmış olsamda yazdıklarım size cevaben değil genele hitabendi mesajları silinenler zaten kendisini biliyordur.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 14 Arl 2010, 20:14

jamesdean yazdı:
Sen önce nasıl cümle kurulur onu öğren! Devrik yazıların da resmin kadar kötü. Güzel Türkçemizin ahenkini bozma.

Uzun cümleleri anlayabilmek için biraz daha okuma kabiliyetinizi geliştirmeniz gerekli. Biraz pratikle bu açığınızı kapatabilir yada yazdıklarımı okumamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bana ana dilim üzerinden sataşmaya kalkışmadan önce "Sert ünsüzlerin yumuşaması" kuralını biliyor olsaydınız sanırım "Güzel Türkçemizin ahenkini bozma." yazmaz bunun yerine "Güzel Türkçemizin ahengini bozma." yazardınız.

Yunus Emre'nin bu güzel dörtlüğü size gelsin.

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti haydew » 14 Arl 2010, 21:46

Ben hep 50 tl'lik alıyorum beni etkilemiyor : )))) dermişim...
Zamanında biriyle röportaj yapılıyordu zamlar hakkında düşünceniz diye ben hep 10 liralık alıyorum beni etkilemiyor demişti ... ona göre önemli olan 10 lira vermesi sürekli ....
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 14 Arl 2010, 23:45

Bakın şu Maliye bakanının beyanatına :D ( cahiliz ya biz ...)
Vergi yükü 5 puan azaldı!

Şimşek, bir yıldır hiçbir akaryakıt ürününde bir kuruşluk vergi artışı olmadığını, bu ürünlerdeki artışın uluslar arası petrol ve gaz fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını yazdı. Ayrıca Ak Parti hükümetleri döneminde akaryakıt ürünleri üzerindeki vergi yükünün artmadığını aksine azaldığını belirtti. 2002 yılında 100 liralık benzinin 70 lirası vergiyken, bugün yaklaşık 65 lirasının vergi olduğunu vurguladı.

Yani 2000 yılının alım gücü ile günümüzü kıyaslamakta. Dün de asgari ücretlinin refah düzeyini yumurta ile kıyaslamıştı .. Hey Allahım !!! bu kadar mı keriz görünüyoruz biz?? Suçumuz ne ?? Tüm suçu bayilere yüklemeye çalışıyorlar sonunda, bakın biz elimizden geleni yaptık diyecekler .. Yada 4.01 den 3.99 a indirecekler.. Samimi olan, halkın yararı için , ıkı taraflı fedakarlık yapar.. Bu tür şeylere karnımız tok ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti alirıza » 15 Arl 2010, 10:21

Akaryakıt ürünlerinde ,vergi oranlarında indirim düşünmüyorlarmış..Bayinin tepesine çökecekler anlaşılan indirim için... Adamların hiç umurunda değil bunlar vergi de felan indirime gitmezler.
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti jamesdean » 15 Arl 2010, 11:11

Yönetici,

Ben geniş perspektiften bakıyorum duruma. Kendi subjelerin doğrusunda forum üyelerinin yorumlarına reaksiyon gösteriyorsun, bu tepkin kesinlikle etik değil, ideolojik. Demokratik örgütlerde herkes senin gibi düşünmek zorunda değildir.

Dikta, Faşizm, Monarşi gibi ideolojik kavramlar bilinç 6'nı etkiliyorsa politikaya atılarak egolarını tatmin edebilirsin !

...

Neyse..

Bugün sabah haberlerinde Akaryakıt fiyatları ile ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun görüşmeler yapacağını duydum. Görüşmelerde ARACI ve DAĞITICI FİRMA kârları ile BAYİ kârları tartışılacakmış : )

Bu habere çocuklar bile gülmüştür herhalde...

OPET yöneticisi çıkıp bu fiyatların oluşumunda devletin %64'lik VERGİSİ etkili diyor, EPDK bayilerin kâr marjına el atıyor...

Geçtiğimiz yıllarda yurtiçi ve yurtdışı borsayı yakından takip ederdim. Ham Petrol varil fiyatları 150 Doları görmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam 1 Lt benzinin fiyatı 3,50 TL'nin altındaydı. Bugün Ham Petrol Varil Fiyatı 90 Dolar civarı iken 1 Lt benzin 4,10 TL...

Soruyorum,

BU ÜLKEDE AKARYAKIT HANGİ NEDENLE ZAMLANIYOR ?
BU ÜLKENİN ENERJİ PİYASALARI DÜZENLENİRKEN NASIL BİR POLİTİKA İZLENİYOR ?
%64'LÜK VERGİ '' ARACI ARAN EŞEK GİBİ BU VERGİYİ ÖDER'' ANLAMINA MI GELİYOR ?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti syossett » 15 Arl 2010, 11:33

O KADAR İNSAFSIZLIK YAPMAMALI BAKIN ADAMLAR VERGİYİ % 70 DEN %65 E DÜŞÜRMÜŞLER.. :D hAA BUGUN 2 KRŞ İNDİRİM OLDU GÖZÜMÜZ AYDIN...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 15 Arl 2010, 11:41

adamlar acık acık siz güdülecek davarsınız bızde cobanlarınız sizin etinizden sütünüzden herturlu faydalanırız nasıl olsa emeklı yasıda 65 olmus vergınızı paşa paşa oder emeklı olamadan da geberır gidersiniz diyolar işte.. başka izahı varmı.enayi yerine koyulmanın ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 15 Arl 2010, 12:03

Maliye bakanı, bayi karının avrupada % 6 , bizde ise % 9 diyerek topu onlara atarken, avrupa ile bizim aramızdaki vergi oranını açıklamıyor..
hesap ortada...
Bir litre 95 oktan benzinin fiyatı nasıl oluşuyor

Vergisiz ürün maliyeti: 0.99 lira
ÖTV: 1.89 lira
KDV: 0.58 lira
Navlun: 0.10 lira
Dağıtım şirketi kârı: 0.183 lira
Bayi kârı: 0.183 lira
Pompa fiyatı: 3.85 lira
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 15 Arl 2010, 13:18

Bu devletin varlığı için milyonlarca Türk erkeği kalkıp askere gidiyoruz gerekirse canımızı vermek üzere. Ama bu devletin devamı için şu anda canınız değil paranız lazım deyince herkese birşeyler oluyor paranız canınızdan kıymetli mi? Can söz konusu olunca kahramlık yapan bir milletin para lazım deyincede şak diye ortaya koyabilmesi lazım. Söz konusu vergi olunca halk tutarlı bir yaklaşım sergilemiyor. Bundada pek kabahatleri var denemez aslında yıllarca ödedikleri verginin bir hayrını görmemişler. Ama şimdiki gençlik yapılan yolu, köprüyü, tüneli, metroyu vs. görüp verdiği verginin ziyan edilmediğini anlıyordur mutlaka yoksa bu hükümet atamayla gelmiyorya seçimle geliyor...

Peki vergimizi elbette ödeyelim ama devlet tuttuğundan koparabildiği kadar koparmasa bunu gelire oranla muntazam şekilde yaysa olmazmı derseniz buna kim hayır der.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti BaTeRRiiSStt » 15 Arl 2010, 13:59

Yönetici bizimkisi vergi değil adı artık başka birşey. Dünyanın neresinde benzınde var %67 vergi ? ben asgari 500-600liraya calısırken vekılım 7binlira ben 65 yasında emeklı olurken vekılım 4 senede o kadar cok vatanını dusunuyolarsa almasınlar paşam 7bin lıra maas olmasınlar 4 senede SÜPER emekli her donem yuzlerce super emekli paramı dayanır bunca gidere.... dunyanın neresınde var?Vergılerı odeyelım ama adaletlı şekılde kesılsın biz yıllarca paramızıda canımızıda yeterınce ortaya koyduk ama artık YETER...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gbasara » 15 Arl 2010, 14:09

sn. tezel,

aslında yönetici olarak yazılara katılmanı beklemiyordum,
ancak madem yazıyorsun, cevaplayayım...

yol-köprü-tünel gibi yapılar amme yatırımlarıdır. kar amacı güdülmez.. ticari işletme değillerdir. metro sistemi toplu taşıma grubuna girer, ücretlidir..

elbet vergi vereceğiz kimse buna karşı çıkmıyor, bunca verginin bir karşılığı olsun o kadar da.. tabi ki yol yapılacak, köprü kurulacak.

ama suyunu çıkarmasınlar. bakın hala köprü ve otoyollara nice paralar ödüyoruz. tamamen rant ve ticari..

depremde duygusal baskılarla ilave vergi koydular. sadece bir yıl dediler..
baktılar ki yağlı para geliyor, e hadi bir yıl daha milletim nooolur dediler.. hepsini ödedik.. sabrettik. çünkü sabır imandandır..
ancak sonra bu yağlı ekmeğe kıyamadılar ve kalıcı olarak ÖTV-ÖİV gibi isimler taktılar. deprem yaralarını bile tam olarak sarmadılar..

bizler inançlı insanlarız.. hak yemekten korktuğumuz kadar hakkımız yendiğinde de korkarız. birileri bizim hakkımızdan kendine haksız kazanç sağlıyorsa sesimiz çıkar elbet..

bakın sn.tezel, burada hükümet veya bir başka isim önemli değil. partinin ismi de..

kim olursa olsun hakla ve adaletle yönetmeli..

konumuz olan benzin fiyatlarının siz adil olduğunu mu düşünüyorsunuz?
yöneticiler eğer isterse bu fiyatlar düşmez mi?
en pahalı benzin rekoru sizi de rahatsız etmiyor mu?

aslında bu ülkede müthiş bir vergi potansiyeli var.. o kadar çok vergi toplanıyor ki yüzde 60 olan kayıtdışılığı bile sübvanse ediyor.. eğer bu kayıtdışı ekonomi yüzde 10'lara çekilse, bu ülke resmen uçar, uçar..

ama yok, kolay yerden para toplamaya devam. ben edirne'deyim, dört yılda iki kez ankara'ya gidebildim.. annemler oradalar.. ben istemez miyim üç-dört ayda bir gidip geleyim. olmuyor..

bizim zorumuza giden bir diğer konu da bizi aptal yerine koymaları..
anlamıyorlar, bilmezler diyerek gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.. kendilerini inkar ediyorlar..
hepsi aynı.. kendi içinde vicdani adaleti oturtmuş bir kişi var mı içlerinde..?

sizin bahsettiğiniz "para istendiği" durumlara gelince..

bu öyle komşunun arkadaşın elden rica minnet istediği bir para değil ki!
devlet para dilenmez.. vergi toplar.. bunu da adil olarak yapmalı.

dolaylı vergilerin oranı yüzde 65.. oysa asıl kazanca göre vergilendirme yüzde 35'de.. bir kuyumcu ya da bir doktor yıllık 300-500 lira gelir gösteriyor. aç yaşıyor yani (!). durumları tabi ki aslında çok iyi (doğru olanları tenzih ederim)..

hal böyleyken, durup durup benzine, alkole-sigaraya zam geliyor. neden, çünkü en kolay ve kesintisiz para getiren kollar bunlar.. bir anlamda fırsatçılık..

olmaz.. biz işte bunu kabul etmiyoruz. ben ne AKP'li ne CHP'liyim.. siyaset benim inancımın önüne geçemez.. siz de bazan karşınızdakini bu sayfadan eleştiriyorsunuz, dikkat ediyorum belirgin bir siyasi taraf söz konusu..

sizin düzenleyici olarak bu forumda yer almanızı tavsiye ederim..

saygılar..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 15 Arl 2010, 14:38

? yazdı:yıllarca ödedikleri verginin bir hayrını görmemişler.
.

işte bunun için bu kadar yaygara koparılıyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yonetici » 15 Arl 2010, 14:42

gbasara ve BaTeRRiiSStt ben sizden farklı birşey demiyorum sizde benimkinden farklı birşey demiyorsunuz aslında.

Son cümlemi tekrar hatırlatıyorum
"Peki vergimizi elbette ödeyelim ama devlet tuttuğundan koparabildiği kadar koparmasa bunu gelire oranla muntazam şekilde yaysa olmazmı derseniz buna kim hayır der."

Bazı arkadaşlarımız devlet bizden hiçbirşey almasın istiyor. O zaman bu değirmenin suyu dönsün diye devlet ticaret yapmak zorunda kalacak size birşey satıp para kazanmalıki bununla karşılıksız hizmet yapsın. Eeeee? Hani bu devlet ticari işletme değildi kar amacı gütmeyecekti? :)

Ben kamu yönetimi okuduğum için devletin davranışlarını algılamam biraz daha farklı oluyor. Nasılki bir avukata "Sen resmen suçluyu savunuyorsun" derseniz size "Ben suçluyu değil, suçlunun hakkını savunuyorum" diyecektir benimkide o misal devletin suçu varsa bile savunulacak bir hakkı elbet var.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti syossett » 15 Arl 2010, 14:53

Sayın gbasara. yazdıklarınıza kelimesi kelimesine, noktasından , virgülüne kadar katılıyorum .. Özellikle kayıt dışı olan bölüm hakkında yazılanlara aynen katılıyorum . Bir doktorun muayene ücreti 250 lira.. ama o doktorun vergi levhasına bakarsanız, yıllık ödediği miktar bir gunluk kazancı kadardır. Bir zamanlar doktorların muayenehanelerıne yazar kasa konulması düşünüldüğünde nasıl da ayaklanmışlardı ? Aynı şekilde bir işletmenin vergi levhasına baktığımız zaman , ya komik ötesi bir miktar yazılıdır, yada son yıl - ZARAR - gösterilmiştir.. Oysa o işletme şakır şakır iş yapmaktadır. Ben 26 yıl devlet memuru olarak bu devlete vergi ödedim.. Ne kadar ödendiğide benim elimde olmadan .. Oysa bir işadamı arabasına yakıt aldığında bu miktarı vergiden düşebilmektedir. Evet deprem vergisi adı altında ve bir yıl toplanılacak denilen vergiler aradan gecen onca yıla rağmen hala toplanılmaktadır. Peki açığı neden biz kapayalım ?? Tıpkı guneydoğudaki kaçak elektiriği bizim ödediğimiz gibi.. Evet köprğü ve otoyollardan müthiş bir gelir elde ediliyor .. Peki soruyorum size... otoyollarımız otoyol huviyetini taşımaktamıdır ? Yama, çukur ve tek yön.üstelik buyuk bölümü ışıksız olan bir otoyol..Lutfen ınternetten otoyol kelimesinin karşılığını inceleyiniz. Yatı olan bir kişi mazotu 1 liradan alırken, çiftçimizin 3.3 ödemesi kime göre mantıklıdır ? Tam tersi olması gerekirken bu duruma nasıl bir yorum getirilebilir ? Benim maaşıma 18 lira zammı çok gören ve bu mıktarı yumurta alımı ile kıyaslıyarak yuksek gösteren bakanımız acaba gerçeklerin farkındamıdır ? Sizin fikirlerinize aynen katılıyorum dostum burada ben parti ismi gözetmeksizin yazıyorum ..zira, ben geömişetki hukumetlerden de farklı bir uygulama görmedim ki ? Hep dişimizi sıktık, düzelecek dedik , ama yanıldık her gelen bir öncekini aratır oldu .. Bugün ben 90 model aracım icin yılda 85 lıra vergi veriyorken , 150.000 liralık bir konutun yıllık vergisi ne kadardır acaba ? Benim aracımın satış değerini devlet belirlerken , aynı devlet 150.000 liralık konutun kağıt üzerinde 30.000 olmadığının farkında değilmidir acaba ? Son olarak sayın ? ithafen ... ben yeteri kadar para veriyorum devlete ... verdim de... gururla, şerefle 26 sene hizmet ettim.. ama, kusura bakmayın bir litre benzine 4 lira vermek de insanın ağırına gidiyor . Elbette vergi vereceğiz ama, ya vermesi gerekip de vermeyenler ???
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 15 Arl 2010, 15:14

Asım Abi, size çok büyük oranda katılıyorum. (Ev vergisi konusunda hem fikir değilim, arsasına para verdiğim inşaatına para verdiğim, elektrik su doğalgaz için ayrı ayrı para verdiğim ve devletin hiç bir hizmetini kullanmadığım ev için neden vergi ödüyorum bilmiyorum) Umarım bir dahaki Ankara buluşmasına katılabilirsiniz. Sizinle tanışmayı tecrübelerinizden istifade etmeyi çok isterim.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti syossett » 15 Arl 2010, 15:27

Sevgili dostum Hakan..Fikirlerine saygı duyuyorum elbette keni düşüncelerin . Benim evim olmadığı için bencillik yaptığımı düşünme sakın . Ama şu an dışarı çıktığımda hala sokağımızdaki karların aynen durduğunu görüp , vals yaparak bakkala gittiğimde , acaba vergilerimin karşılığını gercekten alabiliyormuyum diye düşünüyorum . Vergilere isim takmaktan albafede harf kalmayacak yahu :D Sözgelimi, elektrik faturalarındaki trt payını hiç hazmedemedim .. hele o kesintilerden eskimiş futbolculara fahiş ücret verildiğine tanık olmam hazmımı daha da zorlaştırmakta :) Ankara buluşması olsada olmasa da havalar düzeldiğinde bir musait gunde buluşmayı dilerim.. Sevgilerimle...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 15 Arl 2010, 15:36

emir abi haklı..

OCTAVIA
V
ıRS