FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti jamesdean » 15 Arl 2010, 16:07

Bazı bölümleri okuyunca bakış açısı mı değişir ? Ben Turizm okudum, nasıl bakmam lazım duruma ? Ya da Maliye okudum veya Ziraat Mühendisliği...

2x2= 4 'tür.Evrenseldir. Sadece Sinerji de 2x2=5 olur. Zaten bu da irasyoneldir...

Dünyada takribi 200 ülke var. DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ TÜRKİYE'de demek ve buna tepki göstermemek şahsım adına UTANÇ VERİCİDİR. Bunun bakış açısıyla, okuyup okumamakla hiçbir ilgisi yoktur !

DÜNYADAKİ EN FAZLA BOR MİNERALİ de TÜRKİYE' DE. Bu da ayrı bir UTANÇ KAYNAĞIDIR !

Bu ikilem utanç vericidir.SİYASET, EMPERYALİZM ve KAPİTALİZM'in yarattığı bir durum olduğu apaçıktır !

....

Eğer konu VErgilendirme politikaları ise Kemal UNAKITAN'ın %20 gümrük vergisi ile 4 bin TON Mısır ithal edip, bir gün sonra Gümrük vergisini %45 'e çıkaran yine bu hükümettir. UNAKITAN Likit Yumurta sektörüne girince daha önce %18 olan KDV, yumurtayla aynı seviyeye yani %8'e çekilmiştir. UNAKITAN ŞİRKETİNİN piyasada TEKELLEŞMESİNE sebep olan bu tür DALAVERELER daha zihinlerdedir. Ve gitmeyecektir.

Hal böyle iken utanmadan Devlet bürokratı, hükümet sözcüleri çıkıp Tavuğun mu yumurtadan çıktığı kadar gereksiz bir polemik yaratacaklarına ( 2002 'de 3 yumurta alırken bir asg.ücretli bugün 10 yumurta alıyor vsvsvs ), BENZİNDEKİ %67'yi açıklasınlar.

Eğer Muhalefet de bu konunun üzerine sağlam gitmezse onları da TAKİYECİ olarak adledeceğim !!!

Umarım bu zamlar Petrol Ofisi, Opet, Alpet, Shell, BP ,Lukoil ve aklıma gelmeyen bir çok bayiyide uyandırır !!!!

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti DEEPMURAT » 15 Arl 2010, 16:48

Benim anlamadığım, bir devlet elindeki değeri uygun fiyatla vatandaşına vermek yerine nasıl olurda dışarıya peşkeş çeker.Bunun mantığının ne olduğunu biri bana anlatabilir mi?

Nasıl oluyorda devlet benzini bize 4 tl den satarken, fazlasını dışarıya 99 kuruşa satıyor? Niye? Mantık ne?

Walla sinirim bozuluyor bu konuya...

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti yonetici » 15 Arl 2010, 17:04

DEEPMURAT yazdı:Nasıl oluyorda devlet benzini bize 4 tl den satarken, fazlasını dışarıya 99 kuruşa satıyor? Niye? Mantık ne?

Bize 4 TL'ye satıyor çünkü bu ülkenin vatandaşıyız vergilendiriliyoruz. Dışarıya 99 kuruşa kâr elde ederek satıyor çünkü başka ülkenin vatandaşından vergi kesmek gibi bir hakkımız yok. Niye daha pahalı değilde 99 kuruş çünkü malın vergilendirilmemiş piyasa ederi bu.
Not: Sizin verdiğiniz rakamları kullanarak açıklıyorum rakamların doğruluk payını bilmiyorum.

Milletler arası çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları vardır. Mesela ben Amerikada yürüyen bazı faaliyetlerimden elde ettiğim gelir için amerikaya vergi ödemiyorum. Çünkü Amerikan vatandaşı değilim, orada yaşamıyorum bana devlet olarak sunabileceği bir hizmet yok. Buna karşın Türkiye benden gelir vergisi talep ediyor çifte vergilendirmeye engel olmak için Amerika aradan çekiliyor kesintisiz şekilde kazancımı Türkiye'ye aktarmama müsade ediyor. Tabi bu işlemler belli koşullara ve paranın miktarına bağlıdır detaylarına girmeye gerek yok prensibi anlamanız yeterli.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodaizm » 15 Arl 2010, 17:09

Duruma muhalif gözle bakınca, zamların çok olduğu ve ne yapılırsa beğenilmemesi, yandaş gözle bakılırsa aslında zamların iyi olduğu alınan vergiler ile ülkenin kalkındığını zannetme. realist gözle bakılınca bitmiş bir ekonomi ve bütceyi açık göstermemek için en çok tüketilen ürünlere çaktırmadan zam getirerek kasayı denklemeye çalışanların görülmesi çok doğal.

Bende milleti; artık gözünü açmaya ve gerçekleri görmeye davet ediyorum. 4 tl ye benzine 40 tl ye et yemeye devamm..

Önemli not:Araştırma komisyonu çalışmaları neticesi benzinde büyük ucuzluk. Dizelcilere ve LPG cilere bir şey yok İndirim ne kadar mı? sıkı durun..... 2 krş.

Şimdi tetikçi bazı arkadaşlar çıkıp kırk yılda bir işine gelmeyen mesajlara atlamasın diye yazayım. Bazı illerde de 4 krş indirim var mış.... Zira geçen konuların birinde, son aylarda gelen yüksek zamları hakaretane şekilde inkar eden ve post sayısı üçü- beşi geçmeyen arkadaşlar vardı da...

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti zaferdurukan » 15 Arl 2010, 17:41

iş te esas şimdik protesto zamanı.. işte hükümet yem attı ve türk insanını her zaman ki gibi gerizekalı zannediyor. indirim psikolojik olarak halkı etkileyecek diye düşünüyorlar her şey planlı ve hesaplı yapılıyor
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 15 Arl 2010, 17:44

DEEPMURAT yazdı:Benim anlamadığım, bir devlet elindeki değeri uygun fiyatla vatandaşına vermek yerine nasıl olurda dışarıya peşkeş çeker.Bunun mantığının ne olduğunu biri bana anlatabilir mi?

Nasıl oluyorda devlet benzini bize 4 tl den satarken, fazlasını dışarıya 99 kuruşa satıyor? Niye? Mantık ne?

Walla sinirim bozuluyor bu konuya...

Arkadaşım,

Çünkü OPTİMUM SATIŞ FİYATI bu !

7 TL'lik 1 paket sigaranın Ötv ve Kdv'si 5,5 TL !
4 TL'lkl 1 litre mazotun Ötv ve Kdv'si 3,00 TL !
Vs.Vs.Vs.

farklı bir bakış açısı :

''Devlet kazana su doldururken , altındaki deliği önemsemiyor''

Bu ''sorma öde'' politikası, ağır vergi sistemi ;

1. Mazot kaçakçılığının büyümesine
2. Sigara kaçakçılığının büyümesine
3. Hırsızlık, kapkaç, gasp olaylarının artmasına
4. Tüm mamül ve hizmetlerin fiyatlarının artmasına,
5. İhracattan ithalata yönelmemize
6 7 8 100 999 diye gider...

Zam, 1. ve 2. maddeleri tetiklemekte, bundan da özellikle PKK nemalanmaktadır ! Bu iki kaçakçılığın %90 'ı Kuzey Irak'tan yapılmaktadır ! Yani uygulanan fahiş vergiler bize kurşun, molotof ve roket olarak ta dönebilmektedir.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti gandak » 15 Arl 2010, 18:55

resmen bizleri aptal yerine koyuyorlar.2 kr indirim yapıldı ne kadar komik dimi..herkes eyleme bisiklet binelim yapılabiliyorsa.olmuyorsada aldıgımız yakıtı en minumuma indirelim...
gandak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: adil tarakcıoğlu
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit 94 glx

İleti pureman » 15 Arl 2010, 20:18

Benim en çok üzüldüğüm hususlardan biride 93 kuruşa rafineriden çıkan benzin 4TL fiyatla satılırken 94 kuruş fiyatla rafineriden çıkan motorinin 3.28 TL fiyatla satılması..

Benzinde motorinle aynı vergiye tabi olsa belki 3.20 TL fiyatla benzin alacağız..

Bari vergide adil olun..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti skodaizm » 15 Arl 2010, 21:05

pureman yazdı:Benim en çok üzüldüğüm hususlardan biride 93 kuruşa rafineriden çıkan benzin 4TL fiyatla satılırken 94 kuruş fiyatla rafineriden çıkan motorinin 3.28 TL fiyatla satılması..

Benzinde motorinle aynı vergiye tabi olsa belki 3.20 TL fiyatla benzin alacağız..

Bari vergide adil olun..
Bak o gözlerinden kaçmıştır. Şimdi aklı evvel bir siyasetçi veya yalakalık yapmak isteyen bir yönetici-bürokrat yarından tezi yok motorini de benzin ile aynı fiyata hatta biraz üst sınırına getirtirmeye uğraşır.

Aslında devletin akaryakıt konusundaki tutarsızlığı da başka bir olay. Ülkemizde ham petrolden üretilen benzin tamamen yerli katkı, buna karşılık kırsal motorin üretmemize rağmen Euro dizel üretimimimiz yok ve bu ürün tamamı ile ithal. Bu durumda asıl pahalı olması gereken euro diesel aksine daha ucuz.

Tabiki bu arada benim gibi diesel arabası olanların başına patlayacak bu zam, eğer olursa...

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti DEEPMURAT » 15 Arl 2010, 22:59

? yazdı:
DEEPMURAT yazdı:Nasıl oluyorda devlet benzini bize 4 tl den satarken, fazlasını dışarıya 99 kuruşa satıyor? Niye? Mantık ne?

Bize 4 TL'ye satıyor çünkü bu ülkenin vatandaşıyız vergilendiriliyoruz. Dışarıya 99 kuruşa kâr elde ederek satıyor çünkü başka ülkenin vatandaşından vergi kesmek gibi bir hakkımız yok. Niye daha pahalı değilde 99 kuruş çünkü malın vergilendirilmemiş piyasa ederi bu.
Not: Sizin verdiğiniz rakamları kullanarak açıklıyorum rakamların doğruluk payını bilmiyorum.

Milletler arası çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları vardır. Mesela ben Amerikada yürüyen bazı faaliyetlerimden elde ettiğim gelir için amerikaya vergi ödemiyorum. Çünkü Amerikan vatandaşı değilim, orada yaşamıyorum bana devlet olarak sunabileceği bir hizmet yok. Buna karşın Türkiye benden gelir vergisi talep ediyor çifte vergilendirmeye engel olmak için Amerika aradan çekiliyor kesintisiz şekilde kazancımı Türkiye'ye aktarmama müsade ediyor. Tabi bu işlemler belli koşullara ve paranın miktarına bağlıdır detaylarına girmeye gerek yok prensibi anlamanız yeterli.

Dışarıya 4 tl ye satamayacağını ben de biliyorum.Bu fiyata satmaya kalsa kıçıyla güler yabancılar, zaten satamazda.Krizdeki yunanistanda bile benzin 3 tl nin altında imiş, kime satacaksın?

Benim merak ettiğim devlet yada bizi yönetenler niye vatandaşına daha ucuza vermek yerine dışarıya satmayı tercih ediyor?
Bunun makro mikro ekonomik bir açıklaması varmıdır?

Vatandaş zamma alıştığı için benzin gibi önemli bir kalem ucuzlatılırsa (geri adım atılırsa) diğer kalemlerde de ucuzluk beklentisi olacağı, ucuzluk olmazsa toplumsal olaylar falan mı çıkabileceği düşünülüyor?
Yani "bulandırma denizi uyandırma kerizi" hesabı mı var? Ne dersiniz?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti esercelik24 » 15 Arl 2010, 23:06

quickcan yazdı:Değerli Skodam ailesi ;

Akaryakıt fiyatlarına bi dur demenin zamanı geldi ve durmurmanın yolu olmasada kısa süreli duraklatacağız.Sizinde katılımınızla tabiki.. 24.ARALIK.2010 tarihi saat 13:00 dan itibaren 3 GÜN boyunca akaryakıt ALMAYACAĞIZ sizinde bu eyleme katılımızı bekliyoruz.. Katılımınız için TEŞEKKÜRLER.. şuan itibari ile 589 kişi olduk..

istesemde benzin alamam zaten askerden yeni geldim iş arıyorum harıl harıl. petrole gidersem bi tek cv bırakmak için giderim :D

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti yonetici » 16 Arl 2010, 00:36

DEEPMURAT yazdı:Benim merak ettiğim devlet yada bizi yönetenler niye vatandaşına daha ucuza vermek yerine dışarıya satmayı tercih ediyor?
Bunun makro mikro ekonomik bir açıklaması varmıdır?

Türkiyede bu akaryakıtı satarsanız elinize TL geçer o parada sadece burada işinize yarar ama siz dış borç ödemesi yapmak zorunda olan ve bunun içinde dövize ihtiyaç duyan bir devlet olduğunuz için akaryakıtı dışarıya satıp döviz geliri elde edersiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cRaZyEaGLe » 16 Arl 2010, 12:46

Yakıt fiyatları artmaya devam ederse, bu BMW yi alıcam

spor bir tasarım, havadar, kullanımı basit, park derdin yok, kendi kendine dolan deposu, bakım maliyetleri yok denecek kadar az... daha ne olsun... dimi...
J
BMW.JPG
BMW
BMW.JPG (30.17 KiB) 2099 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti skodacı_71 » 16 Arl 2010, 19:21

az yakat çok kaçar hesabı :D
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti syossett » 16 Arl 2010, 20:56

Bu BMW yaygınlaşırsa o zaman da samanın balyası 4.01 tl olur . :D
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti cRaZyEaGLe » 17 Arl 2010, 08:45

samanın balyası 4.01 tl olursa, sal çayıra mevlam kayıra

az yakar, çok kaçar... şimdiden isim bile buldum "karakaçan" nasıl...?

bir özelliğini daha yazmayı unutmuşum... "ısıtmalı deri koltuklar"

:)
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti Henien » 17 Arl 2010, 08:47

Yakışır. Karakaçan da çok orjinal olmuş. nerden de aklınıza geldi...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti syossett » 17 Arl 2010, 11:08

:D kaç beygir acaba ? :)
Kullanıcı avatarı
syossett