FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti BaTeRRiiSStt » 09 Arl 2010, 19:42

bende varım..

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti syossett » 09 Arl 2010, 20:57

Dandik bir başlık açılınca yüzlerce yanıt yorum geliyor ama malesef bu başlığa 200 e yakın kişi bakıp 19 kişi yanıtlamış.. Hatayı nedenini, niçinini başka yerde aramayın bu kadar duyarsız olunca zaten zamnları bindiriyorlar. Ben katılıyorum zaten uzun zamandır kişisel tavrımı koydum . Düşünün ki, öyle bir hale geldik ki, bir yerden bir yere gitmek taksi ile kendi otomuzdan daha ekonomık hale geldi . Hadi siz şu an ne dinlediğinizi yazın ... yada 200 km yapanlara waaw... woww diye yanıtlayın .. Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti skodaizm » 09 Arl 2010, 21:21

Eylem yapmasını bilmediğimizden yapılan lar hep havada kalıyor. Üç gün yakıt almamak pek zarar verici olmaz. Yerine yakıt almak için kuyruğa girmek ama almamak, trafiği tıkamak hayatın rutinini engellemek ve en önemlisi halkın desteğini alan eylemler yapılarak( inanılacak eylemler) sonuca ulaşılır.

Yukarıdaki anlattıklarımın benzeri eylemler Yunanistan Fransa İspanya Güney ve orta Amerika halklarının halkın zararına işleri geri aldırdıkları ve başarılı oldukları olaylardır.

Sizin bu teklifiniz aklıma ; zamanında Ecevit (70 li yıllarda) hükümetlerinin et fiyatını düşürmek için ''et almayın uzun bir süre .ozaman fiyatlar düşer'' önerisine inadına kasaba gidip kilo kilo et alan zengin ve zamanın yandaş kesiminin davranışını getiriyor. Benzeri bir eylemde altından vergi alınması girişime karşı çıkan kuyumcu esnafını boykota yine benzer senaryo damgasını vurmuştur.

Şimdi biz almayınca, gelecek cemaat ve parti emirleri ile o açık zaten fazlasıyla kapatılacaktır. Aynı zamanın et eyleminde anlattığım gibi.

Bilginize.
Not: Geçmişi bilmeyen geleceğe yön veremez.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti mustklc » 09 Arl 2010, 21:31

3 gün yakıt almayarak olmaz. 3 gün sonra da olsa alacağız. trafikte belli bir saatte durup kornaya basmak lazım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti önder38 » 09 Arl 2010, 21:55

katılacağım, face de de herkesi davet ettim. gerçi bizim milletten duyarlılık beklemek gereksiz ama neyse.
" bir benimle mi olacak, boşver gitsin " zihniyeti ile olmaz.
fiyatlarda oynama olacağını sanmıyorum ama tepki göstermek gerekli. belki yapılan terbiyesizliği anlamadığımızı sanmaktan vazgeçerler.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti hdoner » 09 Arl 2010, 22:03

Yav saçmalık şurda zamlar dursa ne oalcak ki zaten okadar pahalı .Bence tepkimiz zamların durması için değil alınan fahiş verginin %100 oranda azaltılmasına yönelik olmalı yoksa trafik polisi gibi dur diyince durmazki bu anlayış :?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kemalyazici » 09 Arl 2010, 22:16

cok güzel uygulama..ben katılacagım
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Arabanız: skoda forman lx

İleti syossett » 09 Arl 2010, 22:18

hdoner yazdı:Yav saçmalık şurda zamlar dursa ne oalcak ki zaten okadar pahalı .Bence tepkimiz zamların durması için değil alınan fahiş verginin %100 oranda azaltılmasına yönelik olmalı yoksa trafik polisi gibi dur diyince durmazki bu anlayış :?

:D Doğru vallahi 4 lirada dursa ne olur ki ?
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti hakanerdogan » 09 Arl 2010, 22:24

Aylık zaten 250 TL kadar yakıt alıyorum, genelde haftalık 50-70 TL'lik dolumlar oluyor, sırf sizin için o gün yakıt almayım diye önceden daha fazlasını satın alacağm :lol: :lol: :lol: :lol:
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti superb2009 » 09 Arl 2010, 22:34

Ben 6 gündür arabama kesinlikle binmiyorum lüzumu halinde toplu taşıma araçlarını kullanıyorum kendi kişisel boykotumu bu şekilde başlattım etrafımdaki insanları da toplu taşıma kullanmaları konusunda uyarıyorum henüz benimle birlikte toplu taşıma araçları kullanan 4 arkadaşım daha var artış olmasını temenni ediyoruz.Bu ve benzeri birkaç günlük yakıt almama hareketleri kendi kişisel bütçelerimiz açısından -kart hesap kesimi vb- belki ufak tefek kazançlar sağlayabileceği kanısındayım lâkin şimdiye dek taksicilerin dahil yaptıkları bu tarz eylemlerin başarıyla sonuçlandığına ne yazık ki şahit olamadım.Temennim başarıya ulaşmasıdır.Ben de zaten aracımı kullanmayarak belirttiğiniz tarihler arasında yakıt almayacak olan kişiler arasında yer alacağım.Hepimize başarılar dilerim.
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti felicia_3437 » 09 Arl 2010, 22:49

arkadaşlar benim daha ilginc bir fikrim var beni destekleyi,in yapayım hayta zaten boş hic yoksa iceri girerim paşalar gibi bakar devlet bir şerefsiz 30 milyonun katılıne nasıl bakıyorlarsa benım gıbı vatan evladınada bakarlar galiba
gelin birlik olalım 1 ve 2 ci köprüleri kapatalım bin tl lik hafıf ten yurusun yeter araba alalım orataklaşa ve onu köprüde yakalım butun sucu benım dır yaklaşanıda teh tıt ederım gelmeyın atlarım dıye tayıbın umrunda olmaz ama bır deneme olur bızım ıcın düşünükü köprülerden nekadar para kalıyor devlet kasasına tamam yap işlet devret modeli yapıldı ama süresi 5 yıl önce doldu hala neden bizden parası alınıyor köprülerin
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mustklc » 09 Arl 2010, 22:55

Benzin fiyatlarında büyük oyun iddiası

Akaryakıt ürünlerine ard arda gelen zamlar otomobil sahipleri ve sürücü esnafını çileden çıkartacak noktaya getirdi. Benzin fiyatlarında yüksek verginin rolü malum ama ortaya atılan ilginç iddiaya göre başka faktörler de var:

Bugün gazetesinin ekonomi yazarı Erdoğan Süzer, bugünkü köşesinde akaryakıt fiyatlarına ardarda gelen zamlarla ilgili oldukça ilginç iddiayı taşıdı.

İddiayı adını açıklamayadığı Devlet Memuru bir Enerji Uzmanına dayandırıyor yazar ve şunları yazıyor:

Dışarıdan baktığınızda akaryakıt fiyatları piyasa şartları içerisinde oluşuyor gibi görünüyor. Ancak bu tezi boşa çıkaran 'ikinci fatura' gerçeği var. Şirketler, dış piyasadan satın aldıkları akaryakıtın faturasını gizleyip, daha pahalı görünen ikinci bir fatura düzenliyor. Dolayısıyla iç piyasada vergi, navlun, bayi kârı gibi unsurlarla tüketiciye yansıyacak fiyat oluşurken, düşük olan gerçek alım fiyatından değil, şişirilmiş ikinci fatura fiyatı üzerinden hesap yapılıyor."

75 kuruş düşer!

Enerji uzmanı örnek de veriyor; "Diyelim ki bir şirket benzini 4 liradan satın aldı. İç piyasada fiyat 6,5 lira civarında. Gerçek alım fiyatından vergi uygulansa fiyat 5,5 lirada oluşacak. Bu düşüşe izin verilmiyor, fiyatı iç piyasada 7 liraya getiren ikinci bir fatura devreye giriyor, sonuçta akaryakıtta indirim olacağına fiyat artışı yaşanıyor." Uzman, bütün bu iddialarından sonra şu çarpıcı hesabı ortaya atıyor:

"Eğer ikinci fatura oyunu oynanmasa akaryakıt fiyatları bugünkü seviyesinden çok daha aşağıda olur. Akaryakıt şirketlerinin 1 litre benzin fiyatını yaklaşık 75 kuruş aşağı çekme marjı olduğunu düşünüyorum. Gerçek fatura iç piyasaya yansımış olsa bugün benzin 4 lira değil 3,25 lira olurdu..."

Son derece iddialı bir o kadar da çarpıcı bir görüş! "İyi de sizin gördüğünüz bu oyunu EPDK göremiyor mu" diye sordum. Soruma aldığım yanıt, işin boyutunu daha bir net ortaya koydu. Dedi ki, "Serbest piyasa kuralında kontratlarda gizlilik esastır. EPDK kimsenin kontratını göremez. Dolayısıyla gerçekte kimin hangi fiyattan ürün aldığını bilemez, takip edemez. Zaten işin püf noktası da bu gizliliktir."

(Haber 7)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti alper33 » 09 Arl 2010, 23:04

Bundan birkaç yıl öncesinde cezayirde ekmege %5 zam yapıldı halk ayaklanması oldu ,bizde her gün birçok şeye zam geliyor ve maaşallah halkımızda tık yok. ee tabi böyle olunca meydan boş kalır ve istedikleri gibi at oynatırlar, uyumaya devam et ,,iyi uykular ey millet.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti alper33 » 09 Arl 2010, 23:06

Bundan birkaç yıl öncesinde cezayirde ekmege %5 zam yapıldı halk ayaklanması oldu ,bizde her gün birçok şeye zam geliyor ve maaşallah halkımızda tık yok. ee tabi böyle olunca meydan boş kalır ve istedikleri gibi at oynatırlar, uyumaya devam et ,,iyi uykular ey millet.
Kullanıcı avatarı
alper33
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erkan gül
Nereden: Kırklareli
Arabanız: Honda civic 2005

İleti RAZOR10 » 09 Arl 2010, 23:07

hiç 1 şey değişmeyecek ama. o tarihlerde bende almayacağım.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti zaferdurukan » 10 Arl 2010, 07:59

acil örgütlenmek lazım arkadaşlar. sadece kendi forumumuza cevap yazarak bu iş olmaz! onlarca otomobil forumu var bunlar ile birleşmek lazım. ortak bir grup oluştıurabilirsek ve çoğunluğa ulaşabilirsek bu iş olur
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti karadağ » 10 Arl 2010, 08:29

benden de destek. ama ogun almadığımız yakıtı ya önce ya sonra alacağımızı da düşünürsek daha farklı bir tepki olmadan pek etkili olacağını sanmam.
karadağ
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Samsun
Arabanız: artık yok

İleti FAVORİT135LX KONYA » 10 Arl 2010, 08:36

hayırlısı olur arkadaşlar ama inşallah fiyatlar düşer çok abartı bu durum
artık araba yerine yürüyerek gideceğiz herhalde..: : :x
FAVORİT135LX KONYA
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MEHMET KONYA