FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti e144552 » 10 Arl 2010, 08:49

Arkadaşlar herkesin emeğine ve inancına saygı göstermekle birlikte bu eylemin zerre kadar fayda olmayacağı kanısındayım. Zaten bizler ayın her günü yakıt alan insanlar değiliz ki 3 gün almamakla akaryakıt şirketlerine ne kaybettirebilir veya kime neyi gösterebiliriz. Her ay zaten belki en fazla 2 kez yakıt alıyor çoğumuz.

Benim şu an depom 3 çeyrek benzinle dolu, bu eylem olmasa da zaten belirtilen günlerde ben yakıt almayacaktım.

Bu haberler basında epeyce yer aldı, inşallah hükümet konu sıcakken bişeyler yapar, kanımca 10-20 kuruşluk bir vergi indirimine gideceklerdir.

Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Henien » 10 Arl 2010, 08:57

Ayda 150-200 tl akaryakıt gideri olan bizlerin tam bir birlik şeklinde eylem yapması pratikte mümkün görünmüyor. Ama taksi,dolmuş gibi şehir içi, otobüs kamyon gibi şehirler arası taşıma yapan insanlar niye boş durur anlamıyorum. Üstelik onların odaları var, birlikleri vs var. Daha kolay örgütlenebilirler. Sadece taksiciler bir eylem yapsa bizim burada forumlarda yapmaya çalıştığımızın 100 katı etkisi olur. Vatandaş da onlara destek verir. İşte o zaman ses gelir.

wikilealks'te BP ve Shell bombaların bekliyoruz.Şu benzini alırken yaotıkları çifte faturalandırma olayını belki ortaya koyar da EPDK harekete geçebilir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti delidolu » 10 Arl 2010, 09:14

Bu iş olmaz!
Neden mi?
--------------
Akaryakıt tüketimi azaldı, vergi arttı
CHP'li Yılmaz Ateş?in soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız?ın verdiği yanıt son dört yılda benzin tüketimi azalırken akaryakıttan alınan verginin arttığını ortaya çıkardı.
(yazının devam var...)
http://haber.mynet.com/detay/politika/a ... tti/545090

- Hal durum böyleyken zaten zamların sebeti akaryakıt tüketiminin azalmasından kaynaklanan verginin artmasıyken "akaryakıt almayarak" vergi artırımını körüklemekten başka 1şey olmaz.
Adam diyor "akaryakıt almıyorsan vergiyi artırcam", sen-ben diyoruz ki "hııı tamam o zaman akaryakıt almıyayım bari!!!" :) dünyada sadece TR ye has ironik 1 durum...
--------------
- şimdi 3-5 gün almayalım protesto edelim diyenler protestoya başlamadan öncesindeki gün depoları fullemiyecekler mi?
--------------
- ayrıca bu harekete katılmak istediği halde içinde bulunduğu şartlar nedeniyle mutlaka araç kullanmak ve yakıt almak durumunda olanların durumu ne olacak?
--------------
- TR de bölücülük yapanları bile mahkeme kapılarında bekleyip özgürlük hak hukuk gak guk diyen sözde "sivil toplum örgütleri" bu gibi 1 durumda ne yapmayı düşünüyorular.
--------------
- extra olarak da nasrettin hocanın fillerini konuya dahil etmek isterim.
--------------
- hiç birşey bilmesem de bu işin çözümünün bu şekilde olmayacağı/olamayacağını biliyorum.
--------------
- A, B partisi gözetmeden seçim zamanı 3-5 kuruşun peşine düşüp geleceğini satanların acısını topluca çekmekten başka seçenek yok, malum kurunun arasında yaş da işte böyle yanıyor.
--------------
- Dün akşam izlemiştim bi ülkede üniv. harçlarına gelen zammı protesto eden gençler ortalığı savaş alanına çevirmişler ama çözüm bu de olmamalı. Çözüm olarak ancak susup beklemekten ve kabullenmekten (ki zaten istenen de bu!) zamanı geldiğinde (ki buna da az kaldı) "mutlaka ağıza sürülecek olan bi parmak bala kanmadan" haklı tepkiyi gereken yerde göstermekten başka ne yapılabilir?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti nitroattack » 10 Arl 2010, 11:10

arkadaslar sivil toplum örgütleriyle beraber bir eylem ypılması gerekiyor yasal olarak tabi tüketici hakkları savunucularıyla irtibat kurup valilikten izinli bir eylem yapabiliriz ben sık takip edemiyorum siteyi iş yerinden girdigim için yada girip cıkıyorum böyle bir örgütlenme içine gireresek bize katıacak baska arkadaslarda bulabilirz ben bir adıp atıyorum ve tüketici derneklerini arastırmaya baslıyorum
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

İleti nitroattack » 10 Arl 2010, 11:18

http://www.tukoder.org.tr/index.php?a=13

tükoder

İletişim

Sayın Tüketicilerimiz,

Telefon ve e-posta yolu ile bireysel sorunlarınızdan ancak bilgilenebilir
ve ilgili birimlere yönlendirebiliriz. Çözüm için size en yakın şubemize
başvurmanızı öneririz.

TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
Telefon: 0 (216) 349 85 10 PBX
Faks: 0 (216) 414 80 68
Adres: Osmanağa Mahallesi Çilek Sokak No: 51/3
Kadıköy-İSTANBUL
(Salı Pazarı köşesi, BİM Market karşısı)
E-Posta: tukoder@tukoder.org.tr
Çalışma Saatlerimiz: Haftaiçi 9.30 ile 17.30 arası ve Cumartesi günü saat:10.00 ile 12.00 arasındadır.

BEN MÜSAİT OLUNCA ARAYACAGI ARKADASLAR İSTANBULDAKİ YASAL BİR EYLEME SEVE SEVE KATILIRIM
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

İleti zaferdurukan » 10 Arl 2010, 11:42

bu şekilde ön ayak olursanız ve gerekli izinler alınırsa. pek çok foruma duyuru yaparız ve ortak bir facebook grubu oluştrulup bölünmeden her marka otomobil tutkunu insanlar bir araya gelip etkili bir gösteri yapılabilir. ne bileyim belki haberlere akaryakıt zammını protesto eden araçların deposu bibergazıyla doldu diye başlıkla çıkabiliriz :D tabi bu işin esprisi
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 10 Arl 2010, 13:26

Her şey bir yana, ekşisözlük te skodam.com un eylem düşüncesi nette en ciddi ve yoğun eylem olarak bahsedilmiş.. Eyttt beee... benzin 4.01 lira ama dunyanın en büyük 17. ve gelecek 10 yıl sonrasının en büyük ekonomisi Türkiye imiş.. Araba almak çok kolaylaştı ama benzin almak sıkar artık... Herkes biliyor üç beş gğün benzin almamakla bir şey yapılamayacağını .. Ama bir kez olsun sesimizi duyurmak açısından değmezmi arkadaşlar ? Ya insanlar bim den kolonya alıp ( litresi 2.5 tl) depoya koymaktan bahsediyorlar. Korkuyorum birisine bir şey olacak diye.. Ve asıl acı olan , bu denli pahalı olmasına rağmen, benzinde mazotta lpg de hileden kuşkulanmamız... Susuyoruz.. adeta üstümüze ölü toprağı serpilmiş haldeyiz. Düşünün yaa etiyopya ( dünyanın en geri kalmış ülkelerinden ) orada bile benzin buradan ucuz.. Düşündükçe çıldırmamak elde değil.. Bir de enflasyon tek rakamlı demezlermı ?? o zaman daha cok cıldırıyor keriz yerine konulduğumuzu düşünüyorum . Herkese guzel bir hafta sonu diliyorum , saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti Cihan_06 » 10 Arl 2010, 13:33

Daha etkin uyarı için herkes sözleşip özellikle büyük şehirlerde akan trafikte araçları durdurup kapılarıda kitleyip gideceksin.Asıl protesto böyle olur büyük ses getirir.1 saatlil araç kitleme eyleminin etkisi en az 4-5 saat olur.İstanbulda Ankarada yapılabilir.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti syossett » 10 Arl 2010, 13:37

Evettt.. güzel fikir... Benzin pahalı az alabildim o da yolda bitti..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti termineytir » 10 Arl 2010, 13:39

Binlerce kişi dev bir arabaya binmiş yokuş aşağı kayıyoruz.
Herkes frene basmayı birbirinden bekliyor.

FRENE HEP BİRLİKTE BASMAK GEREK...
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

İleti cRaZyEaGLe » 10 Arl 2010, 13:58

arkadaşlar,

fikirlerinize katılıyorum ve bu konuda yapılacak her türlü eylem talebine varım.
söz konusu tarihlerde ne olursa olsun damla benzin almayacağımıda şimdiden belirtmek isterim.

birşey yapmalı...

http://www.youtube.com/watch?v=aRi6r0VEtu4

dinleyiverin gari...

http://www.youtube.com/watch?v=opF0GzFia5Q&feature=related

saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti zaferdurukan » 10 Arl 2010, 14:26

sevgili arkadaşlarım hepimizn aklında değişik eylem türleri geçiyor lakin biz kaderci bir toplumun üyeleriyiz her ne kadar bulunduğumuz forumun içinde ki bizler biraz daha aktif ve üretken,protest zihniyet ile düşünürsek düşünelim bulunduğumuz coğrafya insanı ne yazık ki hakların verilmeyeceğini söke söke alınacağını bilmemektedir. bizlere haklar hep verilmiştir ama batılı toplumlara baktığımızda adamlar yüzyıl savaşlarında haklarını söke söke almışlardır bu yüzden orada ne kadar şiddetli gösteriler olursa olsun hep haklıdırlar. çünkü devlet bir hizmetçidir orada. ne yazık ki burada devlet baba devlet paşam vs vs anlayışı vardır. tepki gösterenler bu ülkede sadece minnacık bir kesimdir diğerleri ise bizi yönetenleri haşşa allah gibi görüyor aman devletime zeval gelmesin,aman günaha gireriz,aman başkaldırma teröristmisin,aman polise laf atma çok büyük suç olsun o senin anana bacına sövsün o ne de olsa kutsal iş yapıyor vs vs vs
şimdik bu kadar yazıyorum da ne demeye çalışıyorum; bir bilinç sahibi olmadan protestolarımız çok etkisiz kalacak yani 2 üç günlük benzin almamak değil olay esas yapılması gerekn tamamen bırakmak araç kullanmayı aylar sürese bile kullanmayacan:( ama nerdee işte toplu bilinç yok bu konuda
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti cRaZyEaGLe » 10 Arl 2010, 17:20

arkadaşlar,

elimiz kolumuz bağlı duracağımıza, bir zamanlar akar yakıt ucuzken gelen zamda (şaka tabii ki öyle bişey yok), sabahları dörtlüleri yakarak yolda seyir halinde olmak acaba birilerini uyandırır mı.? bilmem....

alem fm de nihat sırdar var bilmem bilirmisiniz, zam geldiğinden beri bu konuyu işliyor ve dinleyicilerini dörtlülerini yakmaya davet ediyor.
tatlı dille güldürerek muhalefet yapan insan kalmadı, desek yeridir. her sabah akşam bu adamı dinleyerek yol almak güzel.
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti grey_wolf » 10 Arl 2010, 18:01

cRaZyEaGLe yazdı:arkadaşlar,

elimiz kolumuz bağlı duracağımıza, bir zamanlar akar yakıt ucuzken gelen zamda (şaka tabii ki öyle bişey yok), sabahları dörtlüleri yakarak yolda seyir halinde olmak acaba birilerini uyandırır mı.? bilmem....

alem fm de nihat sırdar var bilmem bilirmisiniz, zam geldiğinden beri bu konuyu işliyor ve dinleyicilerini dörtlülerini yakmaya davet ediyor.
tatlı dille güldürerek muhalefet yapan insan kalmadı, desek yeridir. her sabah akşam bu adamı dinleyerek yol almak güzel.

oda sadece muhalefet yapıyor. adamın ağzından ya bu devlet şunuda iyi yapmış diye bir kelime çıkmıyor. Fazıl Say'ın radyocu versiyonu. artık nihat beni sıktı dinlemiyorum. Best fm de gazoz ağacını tavsiye ederim.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti quickcan » 10 Arl 2010, 18:44

kusura bakmayın yazanların tamamını okuyamadım ama aslında benim çok güzel bir fikrim var.. Fakat yaşımdan dolayı izin alamayacağımı düşünüyorum ve olaya el atamıyorum. internette en çok kullanılan sitelerden herkese haber vererek en az 3 hafta sonrasına bir eylem düşünüyorum tamamen yasal. Güvenparkta toplanıp (en az 1500-2000kişi) ortalığı ayağa kaldırmak lazım.. basın yayın kuruluşlarıyla birlikte.. aslında açıklamak istemiyordum ama izin alamayacağımı düşündüğüm için açıklamak zorundayım.. Yapabileceğini düşünen birisi yapsın artık LÜTFEN !!!.. :!:

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti Henien » 10 Arl 2010, 20:41

Can kardeşim tevellüt kaç?
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakanerdogan » 10 Arl 2010, 20:45

quickcan yazdı:kusura bakmayın yazanların tamamını okuyamadım ama aslında benim çok güzel bir fikrim var.. Fakat yaşımdan dolayı izin alamayacağımı düşünüyorum ve olaya el atamıyorum. internette en çok kullanılan sitelerden herkese haber vererek en az 3 hafta sonrasına bir eylem düşünüyorum tamamen yasal. Güvenparkta toplanıp (en az 1500-2000kişi) ortalığı ayağa kaldırmak lazım.. basın yayın kuruluşlarıyla birlikte.. aslında açıklamak istemiyordum ama izin alamayacağımı düşündüğüm için açıklamak zorundayım.. Yapabileceğini düşünen birisi yapsın artık LÜTFEN !!!.. :!:

Burnuna biber gazını kıçınada copu yiyince ağlaya ağlaya dönersin eve :D Bişicik olmaz, 17.000 polis daha alacak emniyet, niye sanıyorsun?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir