FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAHİŞ AKARYAKIT FİYATLARINA DUR!

İleti berkin » 12 Arl 2010, 21:05

Tam destek hep destek .

Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti delidolu » 12 Arl 2010, 22:21

skodaizm yazdı:
? yazdı:Benim yakıt zamlarına karşı uygulayacağım daha eğlenceli bir çözümüm var tekrar motorsiklet alıcam. Bir taşla dört kuş, hem yakıt masrafınız azalıyor hem trafik sorunundan kurtuluyorsunuz, park derdi yok hemde keyif alıyorsunuz ne güzel...

Sizinki çözüm değil teslimiyet. Sadece ''eyvallah sizin yaptıklarınızı kabul ediyorum'' demek. Bu gidişle o motosiklete koyacağınız yakıta gelecek zamda yine deposunu dolduramazsanız , bisiklete mi döneceksiniz? Gerçi daha eğlenceli ve sağlıklı ama..

Unutmayın tüm dünya halklarının medenice yararlandığı bir dünya nimetinden pahalı olduğu için yararlanamıyorsanız çözüm alt lige düşmeyi kabullenmek değil, diğer ülke halkları seviyesine çıkmayı ve insana yaraşır yaşamayı seçmek olmalı, nihai amaç.

__Hakan Ün__

Yani kısaca Ulu Önder Atatürk'ün "muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak" sözü gibi mi?
Daha venezuela kadar bile olamamışken nedense bu şartlar altında muasır medeniyetler seviyesi çok uzak göründü gözüme :(
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti xMEGANx » 12 Arl 2010, 23:59

evet abiler arkadaşlar işte tek çözüm budur. kimse 1 hafta benzin istasyonlarına uğramayacak ! toplu taşımalara gidilecek. benzin istasyonları bu duruma daha fazla dayanamayıp 2 ay içerisinde benzin fiyatlarını en aşşaya çekecek. benzin firmalarına ağır gelen vergiler erdoğanın kapısına çalacak ve bu zincir birbirini takip edecek.... ( es geçme fıkrayı oku )

Veziri çağırır padişah:
-Halk mutlu mu vezir? Yok mu şikayet?
- Yok hünkarım.
- O zaman biraz ses getirelim. Köprüden geçiş paralı olsun.
Köprüden geçiş paralı olur. Zaman geçer.
- Yok mu şikayet vezir?
- Yok hünkarım.
- O zaman köprüye girişte paralı olsun, çıkışta.
Köprüye girişte paralı olur, çıkışta. Zaman geçer.
- Yok mu şikayet vezir?
- Yok hünkarım.
- O zaman köprünün ortasına bir adam koyun. Girişte de çıkışta da para versinler. Ortadaki adam da her geçeni becersin.
Gereken yapılır. Zaman geçer.
- Yok mu şikayet vezir?
- Yok hünkarım.
- Var bu işte bir enayilik. Topla halkı meydana. Konuşacağım.
Halk toplanır meydana. Padişah söze girer.
- Bre ne biçim insanlarsınız. Girişi paralı yaptık ses etmediniz. Çıkışı paralı yaptık ses etmediniz. Ortaya adam koyup topunuzu becerttik yine ses etmediniz. Yok mudur bir şikayetiniz?
Büyük bir sessizlik içinde bir adamın sesi duyulur.
- Var hünkarım.
- Hele şükür! De bakalım nedir?
- Şu ortadaki adam sayısını arttırsak. Akşamları yoğunluk oluyor.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti skodacı_71 » 13 Arl 2010, 00:31

Evet aynen katılıyorum.Kimse 1 hafta benzin istasyonuna uğramasa belki düşebilir
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti delidolu » 13 Arl 2010, 09:51

skodacı_71 yazdı:Evet aynen katılıyorum.Kimse 1 hafta benzin istasyonuna uğramasa belki düşebilir

düşmeeeezz... asla düşmez, zaten ankara büyükşehir belediyesi de aynı şeyi söylüyor: "saygıdeğer ankara halkı, kış şartları nedeniyle mecbur kalmadıkca araçlarınızla -bikaç hafta neyse- trafiğe çıkmayın" diye köşebaşlarına kurdukları megafon sistemleri ile bas bas bağırıyorlar... nedense kimse "tuz ihalesi" yapılamadı heralde ki tuzlama çalışması yapılamıyor diye de düşünmüyor! sözde hayatımızı düşünüyoruz havası verilmeye çalışılıyor... her yer cam gibi buz, sabah kucağımd çocuğumla kayıp düştüm-kolumu incittim-, sonra 2 kere daha oğlum da düştü! yetkililer nerede! halikopterleri ile geziyorlar beyefendiler, yollara dahi inmiyorlar, sular kesiliyor beyefendilerin bikaç tonluk stoklu lüx vilları var vs vs... inşallah daha da beter yaparlar, "böyle xxxx'e böyle xxxxx". Daha da beterini yaparlar inşallah... sonuçta öyle ya da böyle zaten yetkin adamlar da kullanmayın diyorken **** fiyatlarının düşmesini beklemeyin! hem de asla! deveye neren eğri demişler, nerem doğru ki demiş miş miş miş.....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakantuna » 13 Arl 2010, 10:12

Son yapılan zamlar iyice bıktırdı. Bu duruma sesiz kalmamak gerek diye düşündüm ve aracımı çektim garaja, bisikletle gidiyorum artık!.. Benzin veya otogaz yerine yağ yakıyorum; biraz ilo veririz hiç olmazsa! :)

Bu sorunu verilebilecek en iyi tepki, çok değil birkaç hafta akaryakıt istasyonlarına uğramamak bence; tükettikçe soyuluyoruz resmen!..
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti hakantuna » 13 Arl 2010, 12:00

quickcan yazdı:Değerli Skodam ailesi ;

Akaryakıt fiyatlarına bi dur demenin zamanı geldi ve durmurmanın yolu olmasada kısa süreli duraklatacağız.Sizinde katılımınızla tabiki.. 24.ARALIK.2010 tarihi saat 13:00 dan itibaren 3 GÜN boyunca akaryakıt ALMAYACAĞIZ sizinde bu eyleme katılımızı bekliyoruz.. Katılımınız için TEŞEKKÜRLER.. şuan itibari ile 589 kişi olduk..

Arkadaşlar ben akaryakıt almama eylemine erkenden başladım. Bugünden itibaren arabayı bırakıp "Bisikletle Yola Devam!" diyorum :)
1999 Skoda Felicia 1.3 GLX
hakantuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TUNA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia

İleti syossett » 13 Arl 2010, 13:10

Taksimdeki akaryakıt zamlarını protesto eylemlerine 20-25 kişi katılmış... Yoruma ve fazla söze gerek yok .. Avrupaya petrol tankerlerle gemilerle gidiyor bizim ise ayağımıza borularla gelıyor yıne de dunyanın en pahalısıyız lanet olsun.. Arabaya masraf yapıyorsun gunlerce muayene heyecanı çekiyorsun , lpg taktırıyor ,bakım yaptırıyorsun ama süremiyorsun ...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti eminoglu » 13 Arl 2010, 16:32

Benzin fiyatlarını çıkması üreticilieri harekete geçirmiş. Buyrun haberi. http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1064387

Adamlar karlarına aman zarar gelmesin diye nasıl hemen çözüm buluyolar.
Bu kadar adilik heralde Türkiyede olur. Sonra diyorlar ki kaçak benzin kullanılıyor Türkiyede. Kullanmasında bizim gibi gazık mı yesin.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti agros » 13 Arl 2010, 18:00

birkaçgün önce elime gecen maili paylaşayım dedim arkadaşlar. bu mail daha öncede paylaşılmıştı ama uygulanmamıştı. bu sefer uygulayalım derim ben.

PETROL FİYATLARI
İyi Günler,
Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 TL/Litre) % 20 oranında artış göstererek 4,20 TL/Litre seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
BU MÜMKÜN !
Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!
Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı.
Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı.
Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !
diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 TL/Litre
BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN
SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlarmısınız, fiyatları 2 TL'ye çıkartırken dün yada petrol rezervlerin tükenmeye
başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini
göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları
bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?
Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
bir etki yaratabiliriz:
ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!!

Önerimiz:
Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden

BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL - SHELL - BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları)

Bi Düşünün!
En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir.

Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca
TOTAL - SHELL - BPmüşterilerine ulaşmamız gerekiyor.
YAPILMASI GEREKEN ŞU!
Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.
Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....
Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..

Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta
içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
300 MİLYON kişi olabiliriz

EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......
Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL - BP - SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ
Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!

VAR MISINIZ
bu savaşı kazanmaya?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti önder38 » 13 Arl 2010, 18:19

BU NASIL
Eklentiler
zamlı benzin.jpg
zamlı benzin.jpg (61.15 KiB) 1428 defa görüntülendi
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti delidolu » 13 Arl 2010, 18:49

TOTAL - BP - SHELL den almayalım tamam o zaman PO dan alıp Aydın Doığanı zengin etmeye devam edelim. Peki OPET n'olacak? Hadi o zaman TOTAL - BP - SHELL-PO-OPET diyelim buna da varmı peki o zaman neredene alacağız? Trösleşmenin sebebi budur? Şimdi misal cocacola içmeyelim onun yerine sensun gazoz içelim gibi 1şey olacak bu, peki sensun gazoz kimin? eskiler hala TR olduğunu zannedebilir ama artık %100 ABD malı oldu. Hatta kıçımdaki don bile TR üretimi değilken ve her1şey satılmışken....
ahh konuştukça konuşası geliyor insanın ama .... .... .....
ama sonuç itibariyle piyasada 3-5 büyük tröst varsa da bile bunlardan sadece ama sadece 1 tanesinden akaryakıt almak diğerlerinin zarara uğraması ve otomatikman fiyat indirimine gidilmesi anlamına gelebilir..
ancak ben memlektim insanına da güvenmiyorum, böyle 1 durumda atıyorum 1 hafta geçtikten sonra "0,00000000002 kuruş" fiyat indirimine gidildiğine abboooo akaryakıt ucuzladı hemen diğer yerlerden de alalım durumu meydana gelir. biz çabuk inanan ve hızlıca kandırlabilen temiz bi milletiz. örnekler gem de pek çok. balık hafızası bile bizimkine 10 basar.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 13 Arl 2010, 19:04

şuan 4.000'in üstünde katılacak insan var... uyrun teyit edin ==>

http://www.facebook.com/event.php?eid=173936075969027

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti skodaizm » 13 Arl 2010, 20:40

3-4 sene öncesi petrol varil fiyatı 150 dolar ve üzerini bulmuştu. Şu an 90 dolar civarı o dönemde akaryakıt fiyatları bu sınırlara hiç dayanmadığından, bu dönemde benzinin 4 tl yi aşması tamamen yönetimin ve şirketlerin bir numarasından başka bir şey olamaz. Hükümet bütçe açığını ve savurganlığını finanse ederkerken şirketler de küplerini dolduruyor. Onlar durmak yok oyuna, bizler de seyretmeye ve soyulmaya devam.

Petrol 150 dolarken benzin 3tl, petrol 90 dolarken benzin 4 tl gel de anla ve çöz denklemi

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti agros » 13 Arl 2010, 21:17

delidolu yazdı:TOTAL - BP - SHELL den almayalım tamam o zaman PO dan alıp Aydın Doığanı zengin etmeye devam edelim. Peki OPET n'olacak? Hadi o zaman TOTAL - BP - SHELL-PO-OPET diyelim buna da varmı peki o zaman neredene alacağız? Trösleşmenin sebebi budur? Şimdi misal cocacola içmeyelim onun yerine sensun gazoz içelim gibi 1şey olacak bu, peki sensun gazoz kimin? eskiler hala TR olduğunu zannedebilir ama artık %100 ABD malı oldu. Hatta kıçımdaki don bile TR üretimi değilken ve her1şey satılmışken....
ahh konuştukça konuşası geliyor insanın ama .... .... .....
ama sonuç itibariyle piyasada 3-5 büyük tröst varsa da bile bunlardan sadece ama sadece 1 tanesinden akaryakıt almak diğerlerinin zarara uğraması ve otomatikman fiyat indirimine gidilmesi anlamına gelebilir..
ancak ben memlektim insanına da güvenmiyorum, böyle 1 durumda atıyorum 1 hafta geçtikten sonra "0,00000000002 kuruş" fiyat indirimine gidildiğine abboooo akaryakıt ucuzladı hemen diğer yerlerden de alalım durumu meydana gelir. biz çabuk inanan ve hızlıca kandırlabilen temiz bi milletiz. örnekler gem de pek çok. balık hafızası bile bizimkine 10 basar.

o

o oyle bu boyle. o bunun bu şunun, biz şöyleyiz biz boyleyiz. hep muhalefet hep muhalefet. napalım buyur bi cözüm üret. biz de onu yapalım. şu vakte kadar de onu yapalımm. hani biz koyun gibi milletiz ya.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti eminoglu » 13 Arl 2010, 21:18

Krizden etkilenmeyelim diye kriz vergisini koymuşlar fiyatlara. Ancak şu an bakan bey diyor ki geri almamız söz konusu değil. Bizim elimizde olan bişey değil diyormuş. Vay anasını arkadaş. Koyarken onların elinde geri alırken vay ben bilmiyorum.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti skodaizm » 13 Arl 2010, 21:33

agros yazdı:

o

o oyle bu boyle. o bunun bu şunun, biz şöyleyiz biz boyleyiz. hep muhalefet hep muhalefet. napalım buyur bi cözüm üret. biz de onu yapalım. şu vakte kadar de onu yapalımm. hani biz koyun gibi milletiz ya.
İşte dananın kuyruğunun koptuğu nokta da bu zaten. Asıl olan birisinin verdiği yolda başkasının aklı ile yürümek değil, çözüm üretip ortak bir akıl yürütmek ve taşın altına da elini sokmaktır. Bu ümmetci zihniyet ile hep başkasının ürettiği çözümleri uygulayarak sadece o insanların kölesi olunur. Tartışma ve uzlaşı kültürü olan birey yoksa demokrasi de yok demektir. Ya birlikte çözüme, ya birlikte soruna

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti delidolu » 13 Arl 2010, 21:41

agros yazdı:

demokratik rejimlerde muhalefet olmaz ise onun adı da demokrasi yönetim biçimi de cumhuriyet olmazdı, bu nedenle dünyanın en iyi yöneticisi de olsa karşısında mutlaka muhalefet denen bir kavram olmalı. ne yapalıma gelince bu akaryakıt almayalım vs ile asla çözülmez! 2 yol vardır: 1.si sivil toplum örgütleri ile birlikte miting yürüyüş konuşma bildiri vs yapılır ve sonuç alınana kadar devam edilir. 2.si ise seçim sandığında 3 kuruşa tav olmadan oy kullanıldığında olur. 1.si zaten olmaz çünkü sivil toplum örgütleri insan hakları adı altında ceza alanları lahey adalet divanına şikayetle meşgul, 2.si olmaz çünkü seçim zamanı oylar bi torba kömüre, fırına, ç.makinasına gidiyor.... (konuşturmayın lütfen daha fazla beni). koyun kavramına gelince, aziz nesin'e %sini hatırlatmışlar, o da kusura bakmayın demiş, insanlar hıh şimdi geri adım atacak diye sevinirken, az bile söylemişim 60 değil 90'ı öyle (80 de olabilir tam emin değilim) demiş! bu örnekten yola çıkarak koyun bile olamadığımızın altını çizmek isterim; çünkü koyun bile 1 koç'un liderliğinde ve 1 köpeğin eşliğinde yoluna gider, ama biz de bu bile yok. olamaz da! çünkü ona-buna benzemeye çalışmaktan, iyi görünmeye çalışmaktan vs artık öz benliğimizi yitirdik! Sanıyormusunuz ki kurtuluş savaşını tekrar yaşasak kazanırız! O devirde ermeni yorgi bile aman benim adıma bakarak düşman zannetmesinler bu vatan benim de vatanım diye vasiyet etmiş ,şimdi mezarı çanakkale şehitliğinde; oysa günümüzde sen türksün, ben kürdüm, o laz, bu çerkez durumlarına düşmüşken.... neyse daha söyleceğim çok şeyler var; ama umarım anlayan anlamıştır...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir