bankacıdan,doktordan,polisten,öğretmenden araç !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bankacıdan,doktordan,polisten,öğretmenden araç !!!

İleti zaferdurukan » 21 Arl 2010, 20:38

arkadaşlar artık bende satılık ilanlarına bakmak hobi oldu gibi birşey.çoğu zaman ilan başlıklarının dahi insanları kategorize ettiğinin farkına vardım. yani bir aracın iyi ve temiz bir araç olduğunu belirtmek için bu tarz başlıklar kullanmak zorundamıyız ki? sizin hiç siniriniz bozulduğu oluyor mu bu şekilde ilanlara merak ediyorum.
yani bir insanın bankacı,doktor vs vs olması onun arabasını süper kullandığı ve değerli olduğu anlamına mı gelir? o kadar gıcık oluyorum ki bu yüzden sürekli kendilerine mesaj atıp onları kıl etme görevi üstlenmekten çekinmiyorum:)))))
şimdik bir çobanın,marangozun,lağımcının arabası çok mu değersiz peh peh!

zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 21 Arl 2010, 20:42

Marangozcunun arabasını almam, odun taşımıştır, lağımcı ne taşıdı bilmiyorum, belediyede çalışıyorsa şayet zaten memur diye yazar.

Genelde öğretmense zaten o maaşla benzin veya yakıt her ne ise alamamıştır arabaya binilmemiştir, binsede gazı okşamıştır.

Polistense işe zaten servisle veya ekip otosuyla gitmiştir arabası temizdir.

Askerdense, yazdan yaza kamp çıktıkça binmiştir, alayı servisle gidiyor.

Doktordan ise para boktur zaten bakım falan aksatmamıştır.

Mantıklı yani ben bu uygulamanın destekçisiyim. Mesela "sincan apaçisinden rüya gibi E30" falanda yazılmalı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 21 Arl 2010, 20:44

polis arabaya fazla binmez otobüsler beleş ayrıca devriye araçları var:) mühendis desen altına şirket araç veriyor misal ben:) o yüzden arabamı haftada bir gün kullanıyorum:) diğerleride bu şekilde.. ama genel olarak bu kişiler araçlarına binmediği gibi vakit bulamadığı için bakımlarını aksatabiliyor. Ama yinede bir diğer kişilerden temiz oluyor araçları:) ben şahsen bunlardan almaya özen gösteririm bnm fabia sahibi bankacı bir bayandı.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti SkodamFabiam » 21 Arl 2010, 21:07

hakanerdogan yazdı:Marangozcunun arabasını almam, odun taşımıştır, lağımcı ne taşıdı bilmiyorum, belediyede çalışıyorsa şayet zaten memur diye yazar.

Genelde öğretmense zaten o maaşla benzin veya yakıt her ne ise alamamıştır arabaya binilmemiştir, binsede gazı okşamıştır.

Polistense işe zaten servisle veya ekip otosuyla gitmiştir arabası temizdir.

Askerdense, yazdan yaza kamp çıktıkça binmiştir, alayı servisle gidiyor.

Doktordan ise para boktur zaten bakım falan aksatmamıştır.

Mantıklı yani ben bu uygulamanın destekçisiyim. Mesela "sincan apaçisinden rüya gibi E30" falanda yazılmalı.

E30 geyiği süper, Ehueheuheuhuhh sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :D
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti zaferdurukan » 21 Arl 2010, 21:12

benim pejomun ilk sahibi doktor idi.araba tavan dahil boyalı idi. çok samimi olmadığım arkadaşım hatırı sayılır bir avukat idi aracında 3 lez kaza yaptı satarken sağlam bi şekilde kazıkladı müşteriyi.... insan insandır. mesleki kariyeri veya kariyersizliği kullandığı aracı ne şekilde kullandığını bilgi sahibi yapmaz bu şekilde düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz bence. zaten bizler bu yüzden önyargı ile yaklaşıp hatalara düşüyoz ya!! şimdik öğretmenden aldık diye bu adam eğitmendir arabayı iyi terbiye mi etmiştir diyecez? yolda yanından geçen arabalar ona saygı gösterip kaza ile de olsa sürtmeyecek mi? arkadan yanlışlıkla bir araç toslamayacak mı? binlerce örnek var
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti y.emre » 21 Arl 2010, 21:14

herseyi anlarımda BAYANDAN yazılmasının sebebi aracını satmak istememesi olabilrmi : ))
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti mustklc » 21 Arl 2010, 22:31

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti erdemguner35 » 21 Arl 2010, 22:40

y.emre yazdı:herseyi anlarımda BAYANDAN yazılmasının sebebi aracını satmak istememesi olabilrmi : ))

Aynen katılıyorum

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti osti01 » 21 Arl 2010, 22:51

bir de şunu ekleyebilir miyiz acaba....

..... larla karıştırmayın

örneğin,

GT veya cdx satan bir araç sahibi (şu an onlara baktığım için örneği öyle veriyorum neredeyse %50 sinde bu mesaj var)

diğer GT lerle, cdx lerle, bitmiş, yorgun, km si düşürülmüş, kazalı boyalı araçlarla karıştırmayın.

(not: tavan hariç boyalı sanki bana kaza yapmadığını ispatlıyor.)
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti AhmetH » 21 Arl 2010, 22:53

belden aşşa keyfe keder boyalıdır...

emsaliz ... türkiyede tek ..

birde en güzeli bence şu terim

"aracı bilen bilir" :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 21 Arl 2010, 22:57

birde şuna denk gelmiştim... serde opelcilik var onları takip ederken denk geldiydi..

"araç özel üretimdir 0km geldiğinde gemiden indirilirken hasar almış yetkili serviste boyanmıştır, kazası yoktur"

arabanın izmir torbalı montaj yerli üretim olduğunu düşününce ... :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti veteran » 22 Arl 2010, 00:16

zaferdurukan yazdı:arkadaşlar artık bende satılık ilanlarına bakmak hobi oldu gibi birşey.çoğu zaman ilan başlıklarının dahi insanları kategorize ettiğinin farkına vardım. yani bir aracın iyi ve temiz bir araç olduğunu belirtmek için bu tarz başlıklar kullanmak zorundamıyız ki? sizin hiç siniriniz bozulduğu oluyor mu bu şekilde ilanlara merak ediyorum.
yani bir insanın bankacı,doktor vs vs olması onun arabasını süper kullandığı ve değerli olduğu anlamına mı gelir? o kadar gıcık oluyorum ki bu yüzden sürekli kendilerine mesaj atıp onları kıl etme görevi üstlenmekten çekinmiyorum:)))))
şimdik bir çobanın,marangozun,lağımcının arabası çok mu değersiz peh peh!

hocam sen en son 2008 fabia almıyor muydun ben mi yanlış hatırladım.... eğer ki ondan da vazgeçtiysen, bundan sonra zor araba alırsın... neden mi? ikinci el piyasası hakkında ne kadar çok bilgin ve tecrüben olursa araba seçim kriterlerin o kadar fazlalaşır... her türlü ilanı derinlemesine irdelemeye başlarsın... adam sana sıfır satsa sen elli defa düşünürsün... kıllandın ya bi kere... o yüzden keşke ilk tespit ettiğin arabayı alaydın be :lol: .... yahu birde sahibinden.com un bende acaip bir müptelası oldum...araç satanların ayrı ev satanların ayrı bir terminolojisi var... otomobil konusunda sivrilen enteresan yerler var mesela dikkat çeken araçların birçoğu ya Gaziantep Şehitkamil--- ya Konya Karatay----- Eskişehir Odunpazarı---- Samsun İlkadım--- İstanbul Bağcılar---- böyle bi kaç yer daha var... bir de İstanbul Sarıyer ve Şişli den bi ilan serisi var mesaj bölümü hep aynı "aracımızın biraz masrafı vardır" delikanlı gibi... araç sahibi olmak isteniyorsa o yüzden gözünü kapatıp çivileme atlamak lazım... herşeyi incelemeye çalışınca işin içinden çıkılmıyor....

şahsi kanaatim meslek gruplarından ziyade parası kısıtlı olanın arabası kıymetli olur derim... sıkıntısını çekmiştir gözü gibi bakar...kıymetini bilir... her damla benzini alınteridir... lastik yakarak seri kalkış yaparak tüketilmez... :idea: bu da bir fikirdir...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti veteran » 22 Arl 2010, 00:18

bir de bu sitedeki araçların %90 ı sonax bakımlı ... :?
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti zaferdurukan » 22 Arl 2010, 07:41

veteran arkadaşım çok haklısın gerçekten:)). yemin ederim bi kaç gündür senin dediğin gibi düşünüyorum. gözümü kapatıp balıklama atlayacağım artık. çok inandırıcı bir yazı yazılırsa hiç baktırmayacağım artık:) çok para harcadım çünkü
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 22 Arl 2010, 08:02

mustklc yazdı:

:lol: :oops: :? :lol: :lol: :lol: :lol:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kurunc » 22 Arl 2010, 11:19

Diğerlerini bilmem ama şahsen ben "bayandan" araba almam arkadaş!!!
Bayanların nasıl araba kullandığını görüyoruz! arabanın arızasını uyarısını falan dikkate almadan kullanmaya devam ediyorlar! hatta arabasında 5.vitesin farkında olmayıp 4.viteste allah ne verdiyse basan arkadaşlar tanıyorum :D

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir