307 / Hızlanma ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

307 / Hızlanma ?

İleti xMEGANx » 26 Arl 2010, 22:10

felicia_3437 yazdı:mehmet bunu aracın hızı 100 km olduğunda boşa atarsan sanırım o rakamı görür ya 90 krş yakmak imkansız abıcım ya

fotoyu atttım msn den be kardeşm halamı bu tepki ?

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti eminoglu » 26 Arl 2010, 23:17

grey_wolf yazdı:
eminoglu yazdı:Bende kullandım peugeot. Performansını beğendim. 2006 model dizel 1.6 bir araçtı. Kars-Samsun-İstanbul yaptım gayette memnun kaldım. Ayrıca yakıt performansı da hoşuma gitti. Kars Samsun 900 Km 90 TL yaktı. Ortalama hız 120-130 :) Acaba fazlamı yaktı :)
Ancak araç yeteri kadar hızla iyi performans sergiliyor. Virajlarda arkadaşın dediği kadar iyi mi bilemiyorum ancak ben yolda pek sıkıntı çekmedim ki bir ara Torul Espiye yolunu kullandım. O yol baya bir virajlıdır. Hiç savurduğunu görmedim. Yabana atılmaz bence?

neyle gidiyor bu araç 120-130 km ile 1,6 dizel araç kilometrede 100 krş yakmış oluyor. çok ucuk bir değer. buna inanmamız biraz zor.

bu değerleri ancak hızınız 80-90 km iken belki yakalarsınız. birde kars samsun arası yollar çok iyi değil diye biliyorum. hesabınızda bir yanlış olmalı. :)

Şöyle söyleyim Kars-Erzurum arası yollar iyi. Bir sarıkamış civarı virajlıdır oda çok değil. Birde Erzurum Trabzon arasında yer yer hızınız 110 civarı olur. Sahile indiğimizde ise sahil yolunda 350-400 km kadar yol vardır. Bu yolda da 130 dan aşağı gitmiyorsunuz doğal olarak. Ben depoyu fulledim (180 TL ) . Tam samsun merkezde yarım depo kaldı. (90 TL) Yalan borcumuz yok tabi de inanan inanır yapacak bişey yok. İnanmayan da dener.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti önder38 » 26 Arl 2010, 23:48

eminoglu yazdı:
grey_wolf yazdı:
eminoglu yazdı:Bende kullandım peugeot. Performansını beğendim. 2006 model dizel 1.6 bir araçtı. Kars-Samsun-İstanbul yaptım gayette memnun kaldım. Ayrıca yakıt performansı da hoşuma gitti. Kars Samsun 900 Km 90 TL yaktı. Ortalama hız 120-130 :) Acaba fazlamı yaktı :)
Ancak araç yeteri kadar hızla iyi performans sergiliyor. Virajlarda arkadaşın dediği kadar iyi mi bilemiyorum ancak ben yolda pek sıkıntı çekmedim ki bir ara Torul Espiye yolunu kullandım. O yol baya bir virajlıdır. Hiç savurduğunu görmedim. Yabana atılmaz bence?

neyle gidiyor bu araç 120-130 km ile 1,6 dizel araç kilometrede 100 krş yakmış oluyor. çok ucuk bir değer. buna inanmamız biraz zor.

bu değerleri ancak hızınız 80-90 km iken belki yakalarsınız. birde kars samsun arası yollar çok iyi değil diye biliyorum. hesabınızda bir yanlış olmalı. :)

Şöyle söyleyim Kars-Erzurum arası yollar iyi. Bir sarıkamış civarı virajlıdır oda çok değil. Birde Erzurum Trabzon arasında yer yer hızınız 110 civarı olur. Sahile indiğimizde ise sahil yolunda 350-400 km kadar yol vardır. Bu yolda da 130 dan aşağı gitmiyorsunuz doğal olarak. Ben depoyu fulledim (180 TL ) . Tam samsun merkezde yarım depo kaldı. (90 TL) Yalan borcumuz yok tabi de inanan inanır yapacak bişey yok. İnanmayan da dener.

fullenen depo için gösterge yarım depo seviyesine gelince, aldığınız yakıtın tam olarak yarısını yaktınız demek değildir.

depo fullendikten sonra full gösteren ibre en az 100 km yol yapıldığında bile yerinden oynamaz ve full gösterir.

sağlıklı ölçüm depoyu tekrar fullemeden yapılamaz.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti xMEGANx » 26 Arl 2010, 23:53

herşeye bişey bulacaklar ya tamam abi diyecek bişi yok size =) skoda 10 numara skoda 1 numara skoda süper =) BİTTİ :D
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 26 Arl 2010, 23:53

bak şimdi ne hoşlarına gitti varya :D
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti önder38 » 26 Arl 2010, 23:58

xMEGANx yazdı:herşeye bişey bulacaklar ya tamam abi diyecek bişi yok size =) skoda 10 numara skoda 1 numara skoda süper =) BİTTİ :D

skoda veya başka bir marka ile ilgili taraflı yazı yazdığımı sanmıyorum. sadece arkadaşın yaptığı yakıt ölçümünün sağlıklı bir ölçüm olmadığını söyledim.

biraz alınganlık var sanki :)
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti asdfghjk » 27 Arl 2010, 00:15

xMEGANx yazdı:bi bu forumda görüyorum bu kadar büyük önyargıyı.. hadi diyelim güvenilmeyecek bir araç. acil bir duumd 130 ile viraja girdim ve sağ çıktım hanginiz bunu yaparsınız bunu çok mrak ediyorum ? altınızda BMW olsa yine yemez 130 la viraja girmek he diceksiniz ki çok hafif virajdır emin olun ki o kadarda hafif değildi dönerken aracın hızı 110 a kadar indi fakat bu hızla sert bir viraja girdim döt atmadı araç yinede.. ben bu durumu yaşamışken 1 allahın kuluna peugeota fazla güvenme DEDİRTMEM !

Ben kendi adıma Peugeot kötü bir marka demiyorum. Tamam burada aşırı fanatizm yapanlarda var fakat bu mesajında da sen abartıyorsun. Her şey şöförde biter, sonuçta C sınıfında yol tutuş konusunda araçlar genelde iyi sayılır. Aynı viraja BMW'yi geçtim Focus'la aynı rahatlıkla 140 la girebilirsin, bundan emin ol ki Octavia'yı da virajlarda tokatlayamazsın bunu kesin bir şekilde söylerim Ha hızlanma konusunda kesinlikle tokatlarsın orası ayrı

Özetle aracının yol tutuşu iyi fakat sınıfında daha iyi yol tutuşu olan araçların ve de daha üst sınıf araçların olduğunu da unutma Gayet güzel bir araca sahipsin bakma sen buradakilerin laflarına onlar boşa konuşuyor, aynı "Skoda Bacak" gibi ön yargılı davranıyorlar.

Haydi iyi geceler..!
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti xMEGANx » 27 Arl 2010, 00:28

neyse ya kapatalım bu tartışmayı önemsiz
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti grey_wolf » 27 Arl 2010, 11:35

xMEGANx yazdı:herşeye bişey bulacaklar ya tamam abi diyecek bişi yok size =) skoda 10 numara skoda 1 numara skoda süper =) BİTTİ :D

mehmet sende çok iyi biliyorsunki alamadığın octi içinde kaldı. bu yüzden haklı olarak skodaya kızıyorsun.
biz burada sadece yorumlarımızı yapıyoruz. beyenmeyen konu açıp görüşlerimizi almak istemez.

yakıt konusunda da o arkadaş depoyu yarım görüp okadar yaktım zannetmiş. halbuki yarım depodan bir anda çeyreğe iner. en iyi yol oğuzunda dediği gibi tekrar doldurmaktı. her neyse biz araçlarımızı seviyoruz. sizde sevin. :)

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti xMEGANx » 27 Arl 2010, 13:35

grey_wolf yazdı:

mehmet sende çok iyi biliyorsunki alamadığın octi içinde kaldı. bu yüzden haklı olarak skodaya kızıyorsun.
biz burada sadece yorumlarımızı yapıyoruz. beyenmeyen konu açıp görüşlerimizi almak istemez.

yakıt konusunda da o arkadaş depoyu yarım görüp okadar yaktım zannetmiş. halbuki yarım depodan bir anda çeyreğe iner. en iyi yol oğuzunda dediği gibi tekrar doldurmaktı. her neyse biz araçlarımızı seviyoruz. sizde sevin. :)

içimde kalan bişey yokki abicim :) aynı para satsam şimdi yine octi alırım hertürlü =)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT