Araç plakasından araç sahibi öğrenilebilirmi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araç plakasından araç sahibi öğrenilebilirmi?

İleti tezerozen » 25 Arl 2010, 20:18

Arkadaşalar araç plakası girilerek aracın kimin üzerine kayıtlı oduğu öğrenilebilir mi?

2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 25 Arl 2010, 20:23

polis tanıdık varsa olur. diğer türlü öğrenemezsin. herhangi bir göbekli polis, senin herşeyini öğrenebilir. polis devletiyiz biz.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti eminoglu » 25 Arl 2010, 22:11

Emniyet teşkilatı öğrenir. ( Trafik polisleri özellikle) Sorgularında telefon bilgilerine kadar çıkar. Ayrıca aracın kimin üzerine kayıtlı olduğu modelini falan Adliye çalışanları da bulabilir. Onlarda da hemen hemen benzer sistem var. Basit bişey yani. Ülkemizde yok yok(!)

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

İleti yonetici » 26 Arl 2010, 01:27

mustklc yazdı:polis tanıdık varsa olur. diğer türlü öğrenemezsin. herhangi bir göbekli polis, senin herşeyini öğrenebilir. polis devletiyiz biz.

Bir polis sorgulama yaparsa ve o araçta diyelimki yakalama emri var o zaman o memur arkadaşı öperler sen bu arabayı bulmuşsun niye yakalamadın diye. Bir arkadaş rica etti diye sorguladım aslında ben bu arabayı görmedim diyebilmek sıkar biraz. GBT içinde aynı şey geçerli. Sorguladığı şeyin sonucunda neyle karşılaşacağını bilmediği için kimse risk almaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cihanne » 26 Arl 2010, 03:26

? yazdı:
mustklc yazdı:polis tanıdık varsa olur. diğer türlü öğrenemezsin. herhangi bir göbekli polis, senin herşeyini öğrenebilir. polis devletiyiz biz.

Bir polis sorgulama yaparsa ve o araçta diyelimki yakalama emri var o zaman o memur arkadaşı öperler sen bu arabayı bulmuşsun niye yakalamadın diye. Bir arkadaş rica etti diye sorguladım aslında ben bu arabayı görmedim diyebilmek sıkar biraz. GBT içinde aynı şey geçerli. Sorguladığı şeyin sonucunda neyle karşılaşacağını bilmediği için kimse risk almaz.

çok mantıklı bir tespit..
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti eminoglu » 02 Oca 2011, 21:17

Tespit doğru ama alternatif yok değil. :) SAvcılıkta çalışan birisi için basit bir iş. ? En sağlamı odur.

2003 Octavia Elagance. O bir canafar. :)
Kullanıcı avatarı
eminoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup..
Nereden: Kars

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir