2011

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2011

İleti vipsezgin » 28 Arl 2010, 16:24

[b]2010 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalacak. 2011 daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinıze sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dilerim. Mutlu Yıllar!!
[/quote]

[/b]

Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti quickcan » 28 Arl 2010, 17:00

teşekkürler herkesin yeni yılı şimdiden kutlu olsun..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti önder38 » 28 Arl 2010, 17:43

iyi ki doğdun İsa.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti mustklc » 28 Arl 2010, 18:06

ben de herkesin yeni yılını kutlarım.

ramazanda oruç tutmayan, kurban bayramında kurban kesmeyen, caminin kapısının önünden geçmeyen insanların nasıl bir noel havasına girdiklerini görüp şaşırıyorum. adam ağaç süslüyor, yılbaşı hediyesi veriyor, noel babadan dilek diliyor. müslümanlık zaten işine gelmiyor oruç var , namaz var. içki yasak karı kız yasak. haa o zaman hristiyan ol. yok o da işine gelmiyor. pazar pazar kiliseye gidecek kutsal emeği şaraba batırıp yiyecek ne uğraşacak.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Henien » 28 Arl 2010, 18:23

önder38 yazdı:iyi ki doğdun İsa.

İsa kim, tanıdık biri mi? Bu ne laubalilik bir peygamber hakkında :x
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti cobweb » 28 Arl 2010, 18:27

Henien yazdı:

Lütfen daha dikkatli olalım arkadaşlar.Kullandığımız kelimelerin nereye gittiğini bilelim.Bin düşünüp bir söyleyelim.Dini konuları bu şekilde yorumlamayalım lütfen.

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti y.emre » 28 Arl 2010, 19:26

gereksiz bi konu başlığı.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti xMEGANx » 28 Arl 2010, 19:46

herkezin yeni yılı kutlu olsun inş güzel eğlenirsiniz iyi eğlenceler herkeze. yeni yılda herkeze Allahtan sağlık mutluluk iyi hal dilerim.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti önder38 » 28 Arl 2010, 22:00

Henien yazdı:

sen kimsin arkadaşım beni laubali tanımına sokuyorsun, gayrimüslimler benim peygamberimi sadece İsmi ile zikredebiliyorsa bende o peygamberi ismi ile zikrederim. okurken salavat getirmek de okuyana ve bunu yazana kalmıştır. bunu bilen de gereğini yapar. bilmeyen de laubalilik yapmaz.

ben neyi niye kutladığını düşünemeyenlere bir hatırlatma ve ince bir gönderme yapmak istedim. anlayana...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti xMEGANx » 28 Arl 2010, 23:22

önder38 yazdı:
Henien yazdı:

sen kimsin arkadaşım beni laubali tanımına sokuyorsun, gayrimüslimler benim peygamberimi sadece İsmi ile zikredebiliyorsa bende o peygamberi ismi ile zikrederim. okurken salavat getirmek de okuyana ve bunu yazana kalmıştır. bunu bilen de gereğini yapar. bilmeyen de laubalilik yapmaz.

ben neyi niye kutladığını düşünemeyenlere bir hatırlatma ve ince bir gönderme yapmak istedim. anlayana...

adam haklı diyecek bişey yok ;) dağılın....... :P
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 29 Arl 2010, 00:08

mustklc yazdı:ben de herkesin yeni yılını kutlarım.

ramazanda oruç tutmayan, kurban bayramında kurban kesmeyen, caminin kapısının önünden geçmeyen insanların nasıl bir noel havasına girdiklerini görüp şaşırıyorum. adam ağaç süslüyor, yılbaşı hediyesi veriyor, noel babadan dilek diliyor. müslümanlık zaten işine gelmiyor oruç var , namaz var. içki yasak karı kız yasak. haa o zaman hristiyan ol. yok o da işine gelmiyor. pazar pazar kiliseye gidecek kutsal emeği şaraba batırıp yiyecek ne uğraşacak.

Ben de ramazanda oruç tutan, kurbanda kurbanını kesen, namazında niyazında ailelerin, sevgililer günü( St. Valantine day- Aziz valentin günü) kutlamalarını. Evlerinde yılbaşı ağacı süslemeleri ve hindi yemeleri. Kandillerde evlerine noel süsü benzeri renkli ışıklı cami tasfirli ( Özellikle gurbetciı aileler bunu yaymakta ve Tv. ile satış yapan Euro kanallarda pazarlanmakta) süsler asmalarını. Bircok batı adetini sanki müslüman değilmiş gibi ama kendilerini muhafazakar aileler olarak tanıtıp yapmalarını anlamıyorum. Ve de bu insanların ılımlı İslam ayağıyla aslında, dinden imandan yavaşca ve sinsice çıkarılıp oyuna getirilmelerini de kınıyorum

Haa.. Şimdi bazılarınız nereden çıkarıyorsun bunları derlerse; şimdiye kadar farketmemişlerse, zamanı geldiğinde etreflarına bir bakıp gerçeği görmelerini öneririm.

Yeni yıla gelince benim için sadece takvimlerde ve resmi evraklardaki sayı artışından başka bir şey ifade etmiyor. Zira her zaman bizim ülke ''Aynı tas aynı hamam'' Tek fark gün geçtikce kötüye gitmemiz.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti xMEGANx » 29 Arl 2010, 00:14

skodaizm yazdı:

Ben de ramazanda oruç tutan, kurbanda kurbanını kesen, namazında niyazında ailelerin, sevgililer günü( St. Valantine day- Aziz valentin günü) kutlamalarını. Evlerinde yılbaşı ağacı süslemeleri ve hindi yemeleri. Kandillerde evlerine noel süsü benzeri renkli ışıklı cami tasfirli ( Özellikle gurbetciı aileler bunu yaymakta ve Tv. ile satış yapan Euro kanallarda pazarlanmakta) süsler asmalarını. Bircok batı adetini sanki müslüman değilmiş gibi ama kendilerini muhafazakar aileler olarak tanıtıp yapmalarını anlamıyorum. Ve de bu insanların ılımlı İslam ayağıyla aslında, dinden imandan yavaşca ve sinsice çıkarılıp oyuna getirilmelerini de kınıyorum

Haa.. Şimdi bazılarınız nereden çıkarıyorsun bunları derlerse; şimdiye kadar farketmemişlerse, zamanı geldiğinde etreflarına bir bakıp gerçeği görmelerini öneririm.

Yeni yıla gelince benim için sadece takvimlerde ve resmi evraklardaki sayı artışından başka bir şey ifade etmiyor. Zira her zaman bizim ülke ''Aynı tas aynı hamam'' Tek fark gün geçtikce kötüye gitmemiz.

__Hakan Ün__

+1 Hakan abi. düşünce doğru. ama ot'lar rüzgara boyun eğer. Rüzgar nereye otlar oraya ;)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Henien » 29 Arl 2010, 08:56

önder38 yazdı:
Henien yazdı:

Sen Hz. İsa'nın kim olduğunu bilmiyorsun ki benim kim olduğumu ne yapacaksın! Hz Muhammed ne kadar bizimse Hz İsa da o kadar bizimdir. Ben senin niyetini anladım ve özde seninle hemfikirim, ama amaç ne olursa olsun bir peygamberden mahalleden arkadaşı gibi bahsetmek bir müslüman yakışmaz kabul et.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ozantavsan » 29 Arl 2010, 10:36

Yeni yılın hepimize sağlık ,mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.Tüm forum üyelerinin yeni yılı kutlu olsun.

Yeni yılda kazasız , belasız sürüşler diliyorum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti bildiricihan » 29 Arl 2010, 10:54

BİZ DE HZ. MUHAMMEDİN (S.A.V.) DOĞUM GÜNÜNDE MEVLİTLER OKUTUYORUZ KUTLUYORUZ Bİ NEVİ, İSLAM İNANCINDA DOĞUM GÜNÜ MUHABBETLERİ OLMAMASINA RAĞMEN. DİĞER DİNLERE MENSUP OLANLAR BUNA İŞTİRAKEDİYOR MU?...

HZ. İSA (A.S.) BİZ MÜSLÜMANLARIN DA PEYGAMBERİDİR ONUN KİTABINI TAHRİP EDİP ONU YOZLAŞTIRANLARIN DEĞİL, ONUN DOĞUM GÜNÜ MEVLİDİ BİLMEM NEYİ YAPILACAKSA İSLAMA (UYGUN BİR ŞEKİLDE) LİSTE BAŞI MÜSLÜMANLAR OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR ZATEN DOĞUM GÜNÜ KUTLAMA İŞİ BİZDE YOK. HA İLLA BİŞEY YAPACAĞIM DİYORSAN O GECE AÇ ALLAHIN KİTABINI ONUN HZ İSA (A.S.) HAKKINDA ANLATTIKLARINI ONUN KISSASININ DERSİNİ ÖĞREN.

BENCE.

YENİ YIL SKODAM 'CILARA SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRSİN. (AMİN)
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

İleti bildiricihan » 29 Arl 2010, 10:55

HZ. İSA (A.S.) BENİM DEĞERİMDİR, İSMİ DAHA SAYGILI ANILMASINI TERCİH EDERİM.
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

İleti bildiricihan » 29 Arl 2010, 10:56

+1
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 29 Arl 2010, 12:09

herkez müslüman kesildi birden ;) kim bana müslümanım diyebilir forumda bi görim ben onu :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT