Bilgisayarcılar yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilgisayarcılar yardım

İleti alpino » 04 Oca 2011, 23:46

LG R580 modeli bi laptopum var. geçenlerde aldığımdan beri ilk kez format atmam gerekti performans artışı amacıyla. formatın ardından bilgisayarda bazı programlar kurulmamaya başladı. kurulum örneğin %35'e kadar geliyor ve orada kalıyor. cihaz normal şekilde çalışmaya devam ediyor. yani kilitlenme donma falan yok. örneğin nokia ovi suite ve çoğu güncelleştirme kurulmuyor. bazı güncelleştirmeler kurulmadığı için bazı programlar da dolaylı olarak kurulamıyor.
hard diskin recovery kısmındaki windows ile (win 7 home premium) 2 kere, bende olan Windows 7 Ultimate dvd'si ile 3 kere format attım sorun devam ediyor.

sizce nedendir? ne yapmam lazım?

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti behram » 04 Oca 2011, 23:55

merhaba

hocam admin olarak mı oturum açıyorsunuz
behram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: 2001 mdl Skoda Fabia 1.4 MPI

İleti yonetici » 05 Oca 2011, 00:00

Ovi Suite dışında kurulmayan programın adı ne? Bilgisayarda internet bağlantısı var mı? Bu sıralarda internetinizde kopma yada aşırı yavaşlık oluyor mu? Daha önce kurulu olmayan bir antivirüs kurdunuz mu? Bahsettiğiniz programları CD yada DVD'den mi kurmaya çalışıyorsunuz... böyle uzar gider soracak o kadar çok şey var ki.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti behram » 05 Oca 2011, 00:02

emituzul hocam haklısınız bu aralık internet yok yavaş
behram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: 2001 mdl Skoda Fabia 1.4 MPI

İleti yonetici » 05 Oca 2011, 00:06

behram yazdı:emituzul hocam haklısınız bu aralık internet yok yavaş

Ovi kendisinin büyük bir kısmını bildiğim kadarıyla internetten indirerek kuruyor. Arada bağlantı koparsa genelde programlar yeniden bağlantı kuramaz öyle boş boş beklerler ondan sordum. Ben evde 10MB fiber hat kullandığım için olsa gerek bir yavaşlık yaşamıyorum :)
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti ozantavsan » 05 Oca 2011, 00:13

Win7 kuruyorsunuz sanırım...

Partition ayırmada sıkıntı olabilir.Aşağıda anlattığım gibi kur.
( Notebook'u açarken bios bölümüne gir F2 tuşu veya delete tuşuyla giriliyor olabilir.Burada harddisk bölümünü bu , Bu bölümde SATA seçeneklerinde SATA AHCI türü varsa - AHCI'yı başka seç , SATA Compatible olabilir.Senin bios menüsünü bilmiyorum , bakar yazarsan yardımcı olurum.Değişiklikten sonra Save and EXit seç.Seçenekleri kaydet.Sonra kurulumu yap)

Şu işlemleri takip edin.Öncelikle harddiskte kaç partition görülüyor.

Win7 100 mb'lık bir partition'ı boot için ayırır.
Sonra diskin kalanını ister tek partition ayırırsın.
Veya C ve D olarak.

Diskte 2 partition olacağını kabul ediyorum.Diskimiz 250 gb olsun örnek olarak.

Win7 DVD'yi tak.Kurulumu başlat.Partition seçme bölümüne geldiğinde en sağ seçim butonu var ,Gelişmiş Disk ile başlıyordu sanırım.Bu butone tıklayınca partitionları silebilir , yenilerini oluşturabilirsin.

Bu bölümde tüm partitionları sil.
Sonra C için kaç gb yer ayıracaksan ona göre bir bölüm yarat.Örnek 100 GB seç.Bu bölüm oluşmadan önce sana Boot için 100 mb civarı bir bölüm oluşturulacak der.EVET veya Oluştur seç.

şimdi 100 mb boot için , 100 gb c için partition oluştu ( 100 mb boot bu 100 gb'tan düşecek 99,9 gb c kalacak).
Geriye kalan bölümüde 150 gb ayır d olsun.

C bölümüne 1 defa tıkla FORMATLA seç.
D Bölümüne 1 Defra Tıkla FORMATLA seç.
Sonra C bölümüne tıklayı Kuruluma devam et.
Yanlışlıkla D bölümünün üzerindeyken devam edersen win7 d bölümüne kurulur.
Sonra normal kuruluma devam et , sorun çıkmazsa işlem tamamlanır.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mesaında win7'yi kurduğunu yeni anladım.Tüm driverları kuruyormusun.Win7 recovery değildir umarım.

Sorunu çözemezsen Teamviewer uzaktan erişim yazılımını kur.Burdanda ID ve passwordu yazarsan.Bağlanıp sorununa bakabilirim.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti alpino » 05 Oca 2011, 00:22

? yazdı:Ovi Suite dışında kurulmayan programın adı ne? Bilgisayarda internet bağlantısı var mı? Bu sıralarda internetinizde kopma yada aşırı yavaşlık oluyor mu? Daha önce kurulu olmayan bir antivirüs kurdunuz mu? Bahsettiğiniz programları CD yada DVD'den mi kurmaya çalışıyorsunuz... böyle uzar gider soracak o kadar çok şey var ki.

örneğin corel draw suite. bu program %37'de kalıyordu. dvd'den kuruluyor. ama sonra aklına esti kurdu. sorun yok. internet bağlantım var. kesilmediğinden eminim. aşırı yavaşlık olmuyor. sorun antivirüsü kurmadan önce de kurduktan sonra da devam ediyor. sorunu harddiskten kurarken de yapabiliyor netten alırken de yapabiliyor. MS visual c++ redist. setup'ı indirdim gene kurulmuyor. netten de kurulmuyor. windows update güncelleştirmeleri buluyor ama yüklemiyor. bazı güncelleştirmeleri yüklediği halde tekrar tekrar yüklüyor.

ozantavsan yazdı:Win7 kuruyorsunuz sanırım...
..

aynen dediğiniz şekilde kuruyorum sistemi. c'yi tamamen silip tekrar bölüm oluşturup kuruyorum. recovery partition içindeki sistemden de C'ye kurduğumda aynı sorun var DVD'den farklı windows kurduğumda da sorun var. D'yi silmedim çünkü aşırı fazla data var ve kaybetmeyi göze alamam. yedeklemek de çok uzun sürer. driverlerin çoğunluğunu win7 kendisi buluyor. ama ben gene de hepsini hem verilen CD ile hem de destek hattının verdiği internet sitesinden en güncellerini indirerek yükledim. sorun düzelmiyor.

LG destek hattını aradım oradaki teknisyen arkadaş online bir sistem ile bilgisayarımı kendisi de kontrol etti o da çözemedi. yine de dediğiniz programı uygun bir zamanımda kurup sizde internetteyken bi yardımınızı isterim. teşekkürler herkese.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 05 Oca 2011, 00:24

Gün içindede müsait olursam yardımcı olurum.Bilgisayar Teknisyeniyim , Bilgisayar firmasında çalışıyorum.Müsait olursam gün içide bağlanıp kontrol edebilirim.Muhakkak bir çözüm yolu vardır.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 05 Oca 2011, 00:26

mutlaka. sonuçta donanımsal değil yazılımsal bir hata. acaba xp ile harddiskteki c yi silip tekrar oluşturup xp kursam sonra win 7 ye tekrar dönsem bişey değişir mi?
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozantavsan » 05 Oca 2011, 00:29

değişmez.Öncelikle bakmak gereken Ra'de arka planda çalışan yazılımlar.
Yabancı sistem dosyaları gibi şeyler.
Bu arada norton antivir veya norton internet security türü şeyler kurma.
Firewall varsa iptal et.
Denetim masasaı - Kullanıcı hesaplarına gir.Oradaki dikey çubuğu en aşağıya çekerek ikide bir soru sormasını iptal et.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti psco » 05 Oca 2011, 08:48

Hocam önce yüklediğin işletim sistemi 32 bitmi yoksa 64 bitmi 64 bitte kurdugun program uyumlu değilse kurmaz.İkİncisi windows yükleme cd'n bozulmuş olabilir başka bir cd bulup yeniden kur windowsu
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti paranoia » 06 Oca 2011, 01:16

Bence HDD hatası
Harddiskde kısmi olarak bozuk kullanılamaz veya hasarlı alan var ve oraya yazmaya veya yazmayı başarır da okumaya kalkarsa yapamadıgı için sürekli hata verecek. Uzaktan yardımla olmaz bu iş.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti ozantavsan » 06 Oca 2011, 09:41

Bilgisayarın ilşe ilgili sana çok yardımı olacak bir cd önermek istiyorum.
Aşağıda anlattığım şeyleri uygulayınca yardımcı yazılımlarla dolu bir cd'in olacak.
Burada anlattığım konu ile harddiskinde bozuk bölüm olup olmadığını göreceğiz.

---------------------
İNTERNETTTEN hİREN'S bOOT cD İMAJ DOSYASINI BUL VE ÇEK.gOOGLE YAZ BULURSUN.

Çektiğin dosya iso uzantılı olacaktır.Bunu Nero (Kalıp yaz bölümü ile) cd'ye yaz.
Biosundan boot bölümünde ilk önce cd-dvd neyin varsa onunla açılış seç.
Yazdığın cd sürücüdeyken bilgisayarını aç.
Önüne menü liste gelecek.

Start Hiren's Boot Cd üzerine klavye aşağı yukarı tuşlarıyla gel.ENTER'a Bas.

Hard Disk Tools 'a gel .Enter

HDD Regenerator 1.71 . Enter

Standart gelir .Enter

Auto .Enter

Bir Enter daha

Choose Drive to Scan
------------------------
burada harddiskin gb kapasitesi filan yazar. ENTER'a basıyorsun bunu görünce.

1
2
3

Seçenekli menü gelir. ENTER CHOICE bölümüne 1 gir. Enter'a bas.

----------------------------------------
Bundan sonra %0 - %100 arası bir işlem başlayacak.Uzun sürebilir.Bu işlem sürerken cihazını kapatma.Uyku modeunda filanda kalmasın.

Bu işlem sürerken ilerleyen bar'da B ibaresini görürsen o bölüm Bozuk kesim (Bad Sector).
Seçtiğimiz 1 seçeneği onarım yapmaya çalışacak.Yapabilirse o B ibaresi R'ye döner.
mesela 3 bad sector bulundu.
B B B

Onarırsa 3 Bad Sector Recovered yazar.

R R R

olur.Onarıma pek güvenme B ibaresi gördüysen.Garantisi varsa diskin garantiden değişir.
Garanti bitmişse R recover yapmışsa bir süre dene.Sorun varsa diski değiştir.Sorun olmazsada her an bilgilerini kaybedebileceğini unutma.DVD'ye bilgilerini yedekle.
SKODA YOLDA
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi