!!! "MUHTEŞEM REZALET" !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

!!! "MUHTEŞEM REZALET" !!!

İleti Henien » 06 Oca 2011, 09:46

Osmanlı ve Kanuni Sultan Süleyman hakkında Show TV'de başlayan, yapımıcısının ve senaristinin sapık fantezilerine tarihi arka plan koyulmasından ibaret olan "muhteşem rezalet" i protesto için kurulan web sitesini ilgililerin bilgisine arz ederim.

http://rezaletiboykot.wordpress.com/

KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti ebualos » 06 Oca 2011, 09:54

Bilgilendirme için teşekkürler. Fragmanından belliydi seviyesi. Ecdadımıza yapılan mesnedsiz yakıştırmaları kınıyorum.
Kullanıcı avatarı
ebualos
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 MPI 68 Bg

İleti SKODA 135 » 06 Oca 2011, 10:05

İsrail ve İngiliz devletlerinin Türkiye halkı üzerindeki planlarını bilenler, ilk maddenin;

-Türkçe dilini değiştirmek,
-Türk gençlerini İslam'dan Hıristiyan adet ve töre ve bayramlarıyla uzaklaştırmak,
-Türk gençlerine geçmişi unutturup Atalarını, ana ve babalarını değersiz göstermek.

EN BÜYÜK SİLAHLARI İSE MEDYA...
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hetepe » 06 Oca 2011, 10:28

Altı üstü bir dizi...millet olarak bu dizileri çok önemsiyoruz bence...herkes çoluğuna çocuğuna ilgi gösterse, tv yi kendi için de sınırlasa, kitap okuma alışkanlığı kazansa ve kazandırsa böyle kaygılarımız olmaz....okuyalım lütfen...!
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti diseqc » 06 Oca 2011, 10:36

amirakan i...leri en ufak bir reklamda bile bayrağını ve klise sini gözümüze sokuyor ama neyazıkki bizim meddya bu gavurlara hizmet ediyor geçmişi olmayan amerikan uşakları bizim şanlı dünyayı sallayan geçmişimizden rahatsız oluyorlar ve bizleri kökümüzden tarihimizden utanır hale getirmeye çalışıyorlar buna alet olanları allah c.c. ıslah etsin boykota devam tarihimizse sahip çıkalım..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 06 Oca 2011, 10:53

Ama padişah annelerinin hiçbirinin (1. Osman dışında) Türk olmaması, bu dizideki bazı konuları doğrulatır cinsten...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti cRaZyEaGLe » 06 Oca 2011, 11:02

arkadaşlar

dış mihrakların, üzerimizde oynadığı oyunlar hakkında ki tespitlerinize katılıyorum, fakat dizinin daha 1 bölümü yayınlanmışken biraz aceleci davranmıyormuyuz?
söz konusu sitede hedef gösterilen marka çalışanlarının bu durumdan nasıl etkileneceklerini düşündünüz mü?

bence daha 1 bölümü bile yayınlanmaya başlamadan; başlatılan bu tepkinin başka amaçlara hizmet ettiğini düşünüyorum.

saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti hetepe » 06 Oca 2011, 11:28

Aklımız olmasa da fikrimiz var ya ondan işte...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti asdfghjk » 06 Oca 2011, 11:56

O kötüledikleri Osmanlı Padişahları zamanındaki gibi düzgün-huzurlu bir dönemi şu an yaşayabilir miyiz sizce ? Ayrıca ona bakarsanız Yeniçeri askerleri de Türk değil, devşirme sistemiyle gayrimüslimlerin çocukları küçükken alınıyor ama BİR TÜRK GİBİ yetiştiriliyordu. O yüzden padişahın eşinin Türk olup olmaması bence o kadarda önemli değil. Önemli olan nasıl bir amacı olduğu, nasıl davrandığı...

Gerçi birazdan Osmanlı karşıtları tepki gösterirler, filmde ne varmış canım hepsi doğru diyenler de çıkar, hatta Osmanlı'yı beğenmeyenler de çıkar ve bu konuda en fazla 8 saat sonra kapatılır...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti azmi06 » 06 Oca 2011, 12:11

hürrem ukrayna asıllı oldugu ıcın Kanuni Sultan Süleyman rus ve lehlerle barış içinde yaşamış. Kendi oğlu 2.Beyazıdı tahta geçirmek için Kanuninin Mahidevran sultandan olma oğlu şehzade mustafa yı bizzat Kanuniye öldürtmüş.

Dün akşam dizinin sonunda kapıya takıldı kaldı koskoca padişah. Tüm cihana hakim ol bir kadına hakim olama.Bu doğru yansıtılmış ekrandan. Ama içki içmesi ve haremdekileri seks kölesi gibi göstermesi son derece yanlış. Allah hepimizi hürremlerden korusun :)
azmi06
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 06 Oca 2011, 13:31

Osmanlı'yı beğenmemek başka şey, iftira atmak başka şey. Çok şükür aklımız da var fikrimiz de...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti asdfghjk » 06 Oca 2011, 15:04

Henien yazdı:Osmanlı'yı beğenmemek başka şey, iftira atmak başka şey. Çok şükür aklımız da var fikrimiz de...

ben zaten bu sözü size demedim yanlış anlamayın aksine dediklerinizi destekliyorum fakat birazdan beğenmeyenler gelip tartışma yaratır ve bu konuyu da kaparlar dedim
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 45sardes » 06 Oca 2011, 15:11

bİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER
Kullanıcı avatarı
45sardes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan kahraman
Nereden: Manisa
Arabanız: FAVORİT

İleti Cihan_06 » 06 Oca 2011, 15:12

Bu tür diziler Osmanlı sevgisini artırmaktan başka işe yaramaz bir avuç dönme ve nesepsiz biraraya gelip film çevirse ne olur?Sende gerçeği anlatan filmler çevirmelisin ki tarih şuuru devam etsin , ayrıca RTÜK şikayet hattına bildirilebilir.
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia classic 2007

İleti cobweb » 06 Oca 2011, 18:28

Boykotu destekliyorum.Ecdadı kadın düşkünü , zevku sefa içerisinde hayat süren kişiler olarak gösteren zihniyeti kınıyorum.Batı dünyasında "Muhteşem Süleyman" olarak tanınan, saltanatı süresince Osmanlı İmparatorluğunun en yüksek dönemini yaşatan Kanuni Sultan Süleymanın şu dizelerini sizlerle paylaşmak istiyorum;

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

Saltanat dedikleri bir cihan kavgasıdır
Olmaya baht u saadet dünyada vahdet gibi..

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti kemal1135 » 06 Oca 2011, 19:28

arkadaşlar dizi zaten hayal ürünü sadece gerçeklerden yola çıkmışlar ama dikkat çekici olsun diye farklı detaylar yaratılmıştır zaten dizi yapımcısıda bunu söylüyor kaldı ki bizim doğru dürüst kendi medyamız yok ki amerika gibi ülkemizi arabamıı silahımızı övecek filimler çekelim tabii bazı istisnalar oluyor hür bir basınımız yok fikrimce hep yabancı kuruluşlarla desteklenmiş ortaklaşmış bir basına sahibiz
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti kemal1135 » 06 Oca 2011, 19:36

birde arkadaşlar gaylar diye kelime giçiyor boykotta ama o yazıda gay dediği zannedersem harem ağası ve yardımcıları okuduğum kadarı ile harem ağaları dizide yansıtıldığı gimi yani gerçekten de erkekliklerini kaybetmişler ama başka bir erkeklede ilişkiye girmiyorlar sadece mısırdan çocukken hadım edilerek getiriliyorlar bunlar mısırda köle olarak yaşıyorlar ve içlerinden seçilen saraya getiriliyor
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Oca 2011, 19:41

yahu arkadas ne gereksız seylerın pesıne dusup de nelerı boykot edıyosunuz ya muhtesem rezaleti bilhassa yasıyoruz her turlu yasatıyolar sağolsunlar ..siz gelmıs filmi eleştiriyosunuz istemeyen bakmaz kardesım.. enflanson - (eksi) cıkmış sizin konustugunuz seye bak. ne olucak ki devleti hala basörtüsü tartısırsa, halkı da dizileri ,filmleri devlet meselesi yapar... bu ulkede bu kafayla 1 adım ılerleyemez aq.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir