!!! "MUHTEŞEM REZALET" !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

!!! "MUHTEŞEM REZALET" !!!

İleti osti01 » 06 Oca 2011, 20:14

Bu gün böyle filmin tarihi doğru olarak anlattığını, ticari kaygı adına ecdadımızı karalamak istemediğini iddia edenler kayıtsız şartsız ermeni soykırımını da kabul etsinler.geçmişi böyle olan bir milletin nesli ermeni soykırımı da yapar savaş kurallarını da ihlal eder.

Amerikalılar hiç de insancıl olmadıkları halde abartarak kendi insanlarını överken. bizimkiler de ecdadı yermek için elinden geleni ardına koymuyor.

Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti Henien » 07 Oca 2011, 08:50

İstemeyen bakmaz ne demektir yahu!! Kusura bakma birader, 3 kuruş için benim atalarıma iftrira atan bir yapıma ben her türlü tepkimi koyarım. Senin umrunda değilse sen sus otur. Kimse sana niye susuyorsun demiyor. Ama sen, tepki verenlere karışma hakkını nerden alıyorsun? Tarihine ve ecdadına sahip çıkmak için birilerinden izin mi almak zorundayız
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti SKODA 135 » 07 Oca 2011, 08:58

osti01 yazdı:Bu gün böyle filmin tarihi doğru olarak anlattığını, ticari kaygı adına ecdadımızı karalamak istemediğini iddia edenler kayıtsız şartsız ermeni soykırımını da kabul etsinler.geçmişi böyle olan bir milletin nesli ermeni soykırımı da yapar savaş kurallarını da ihlal eder.

Amerikalılar hiç de insancıl olmadıkları halde abartarak kendi insanlarını överken. bizimkiler de ecdadı yermek için elinden geleni ardına koymuyor.

Katılıyorum. En kolay kanan insanlar ecdatlarını tanımayan kişiler. Bu gün İstiklal Marşını bilmeyenler, bir Fatiha suresini okuyamayanlar Şekspiri, Mozartı, Olmak yada olmamak adlı saçmalığı ezbere biliyorlar...Barbaros'u tanımıyor ama vikingleri babaları gibi seviyorlar... ve bunlar çağdaş, medeni, kültürlü geçiniyorlar...Ahmaklar!
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti hetepe » 07 Oca 2011, 08:59

BaTeRRiiSStt yazdı:yahu arkadas ne gereksız seylerın pesıne dusup de nelerı boykot edıyosunuz ya muhtesem rezaleti bilhassa yasıyoruz her turlu yasatıyolar sağolsunlar ..siz gelmıs filmi eleştiriyosunuz istemeyen bakmaz kardesım.. enflanson - (eksi) cıkmış sizin konustugunuz seye bak. ne olucak ki devleti hala basörtüsü tartısırsa, halkı da dizileri ,filmleri devlet meselesi yapar... bu ulkede bu kafayla 1 adım ılerleyemez aq.

+1
Zaten dizi kültürüyle yaşamımızı doldurmuşuz,önemli şeyleri görmezden geliyoruz...Yavşağın biri uyduruk bir dizi yapıyor, günlerce bunu konuşuyoruz, siyaset bilgimiz kurtlar vadisindeki konularla paralel, bilim, din, iman hakgetire...
Aslında böyle uyduruk şeyleri konuşarak, bu yapımlara imza atan çapsızlara prim de veriyoruz biryerde...
Tarih bilgisinde de yoksun bunlar...bizim millet te tarih bilgisini bunlarda alıyor....
Okuma falan yok nasılsa...Okusa okusa ahmet altanın kadın-kız-ahlaksızlık romanlarını okur bunlar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Henien » 07 Oca 2011, 09:09

Forumda konuşulan tüm konular çok gerekli, ama ecdada söven bir diziyi konuşmak gereksiz. Mantığa bak ya !!!

Bir üst kurul oluşturulsun, kendini en akıllı zannedenler üye olsun, ülkede tartışılcak konular bu aklıevvelerin izninden sonra tartışılmaya başlansın.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 07 Oca 2011, 09:25

Tabiiki bu konu da gerekli ama reklamın iyisi kötüsü olmaz hesabı, bu dizi taslağını bu kadar önemsemeyelim, kendisini önemli bir yapım gibi görmesin bence...
Daha önemlisi daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi, toplumumuzun bolca okuması ve bu dizileri görünce ''Peeeh'' diyebilmesidir. Ayrıca sadece bu konu için sylemiyorum, diğer kaliteli oto forumlarına baktığımızda bu forum kadar gereksiz, oto dışı konunun döndüğü başka bir forum da yok, bu da yaklaşık 2-3 senedir böyle...bu yüzden forumun teknik olarak en kalite üyeleri burada değil...Yanlışım varsa eski üyeler (kalanlardan) düzeltsin...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Henien » 07 Oca 2011, 09:44

Engin haklısın, ama forumda genel paylaşım diye bölüm varsa paylaşılabilmesi lazım. Ben skodam.com'dan başka hiç bir forumda yazmıyorum. Bir kaç tanesine üyeliğim olmasına rağmen.

Teknik konuların diğer oto forumları kadar dönmediğine gelince, ne yapalım abi skoda kullanıyoruz. Bir forum dolduracak kadar sorun çıkarmıyor ki ;) Ben mesela 1 sene oldu alalı, 2005 model, yani pek yeni de sayılmaz. Daha bir sıkıntı çıksın da forumda arkadaşlara sorayım. Yok (Allah'a şükür, maşallah nazar değmesin )
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 07 Oca 2011, 10:10

Benim aabad da sorun yok amamsela bir arkadaş araba alacak benden başka yorum yapan olmamış, amabu konu top-listten hiç düşmüyor, sıkıcı ve stresli bir hava oluşuyor.Pu***tun biri bir dizi yapmış, derdi 40 kişiyi almış...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Osmanlı » 07 Oca 2011, 14:11

Bu konuda benim de söyleyecek sözüm var.

osmankarakaya.net show tv'yi kınıyoruz.

Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti kurunc » 07 Oca 2011, 15:38

Diziyi bende izledim ama öyle rezalet bir durum göremedim!!!
Sürekli haremi gösterdiler diye eleştirilmiş! Hürrem sultanı anlatmak için elbette haremi gösterecekler bunun neresi rezalet? ayrıca ecdadımızı küçük düşürücü bir durumda görmedim ben! Koskoca Sultan Süleyman'ı kadın düşkünü gibi göstermişer falan deniyorda okadarda değil bence! neticede sarayda bir harem gerçeği var ve ordaki kadınlar sultana hizmet ediyorlar bu bir gerçek değilmi? Sultan içkiciymiş gibi göstermişler deniyor! ama ben sadece şerbet içtiğini gördüm votka redbull falan içmedi dimi?
Sonuçta bu bir dizi, belgesel değil! Belgesel izleme alışkanlığı olmayan milletimiz belki bu sayede azda olsa tarihimizle ilgili bişeyler öğrenir!!
Bence bu diziye gelene kadar daha neler var boykot edilecek!!
Birileri reyting kaygısıyla rahatsız oldu besbelli bu diziyi kötüleyerek boykot çığlıkları atıyor !!
Ben nadiren TV izleyen biri olarak Show TV izlemeye devam edeceğim, siz boykot edin gidin kurtlar vadisi izleyin :D

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti Henien » 07 Oca 2011, 16:29

Tabi tabi izlemeye devam edin. Hatta ilk izleyişte tam olarak anlamazsınız diye show tv hemen arkasından tekrarını veriyor bir daha izleyin. Belli ki show izleyici kitlesini iyi tanıyor, peşpeşe tekrar tekrar veriyor.
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kurunc » 07 Oca 2011, 17:05

Henien yazdı:Tabi tabi izlemeye devam edin. Hatta ilk izleyişte tam olarak anlamazsınız diye show tv hemen arkasından tekrarını veriyor bir daha izleyin. Belli ki show izleyici kitlesini iyi tanıyor, peşpeşe tekrar tekrar veriyor.

Henien efendi, sen hangi kanalları izlememizi buyurursun acaba!?
Hangi medya grubu ve reklam şirketleri sizin için uygundur, biz onları izleyelim!?
Sen kime hizmet ediyorsun arkadaşım? kalkmışsın burda boykot edin falan diye milleti gazlıyosun?
Bu memlekette boykot edilecek yüzlerce mesele varken senin bu TV kanalıyla ilgili karın ağrın nedir?
Adamın biri çıkmış iyi yada kötü bir dizi yapmış, isteyen izler istemeyen izlemez bukadar basit.
Eleştirmek içinde önce Osmanlı tarihiyle ilgili bir kitap oku yada belgesel izle ondan sonra boykot edersin!

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti tezerozen » 07 Oca 2011, 17:57

kurunc yazdı:
Henien yazdı:Tabi tabi izlemeye devam edin. Hatta ilk izleyişte tam olarak anlamazsınız diye show tv hemen arkasından tekrarını veriyor bir daha izleyin. Belli ki show izleyici kitlesini iyi tanıyor, peşpeşe tekrar tekrar veriyor.

Henien efendi, sen hangi kanalları izlememizi buyurursun acaba!?
Hangi medya grubu ve reklam şirketleri sizin için uygundur, biz onları izleyelim!?
Sen kime hizmet ediyorsun arkadaşım? kalkmışsın burda boykot edin falan diye milleti gazlıyosun?
Bu memlekette boykot edilecek yüzlerce mesele varken senin bu TV kanalıyla ilgili karın ağrın nedir?
Adamın biri çıkmış iyi yada kötü bir dizi yapmış, isteyen izler istemeyen izlemez bukadar basit.
Eleştirmek içinde önce Osmanlı tarihiyle ilgili bir kitap oku yada belgesel izle ondan sonra boykot edersin!

Kesinlikle katılıyorum. Tarihede objektif bakılmalıdır. Eğer bir harem gerçeği varsa bu kabul edilmelidir. Eğer Sultan Süleyman içki içiyorsa buda gösterilmelidir. O dizi baştan sona Sultan Süleyman adaletini anlatsaydı eminim burada show tv yi öven yazılar okuyacaktık. Geçmişimizle övünüyoruz sadece. 72 senede memleketin geldiği hale bakarsak ecdad meraklısı zihniyetin yaptıklarınıda görmüş oluruz. . .
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 07 Oca 2011, 18:16

bu dizinin senaritleri rum yada ermeni kökenli değilse ben de ne olayım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti tezerozen » 07 Oca 2011, 18:28

2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 07 Oca 2011, 18:32

bir arkadaş yazmış, harem gerçeği kabul edilmelidir diye.

evet harem diye bir yer var. ama harem, memeli memeli kızların göbek attığı, padişahın içlerinden seçtiklerine sahip olduğu bir mekan değil. hepimizin böyle bir hayali var. ama işin aslı böyle değil.

harem, saray kadınlarının bulunduğu yerdir. burada , padişahın annesi de vardır, kızkardeşleri de vardır, sarayın kadın hizmetçileri de. haremde eğitim vardır, haremde alt-üst ilişkisi vardır. öyle kızlar memelerini açıp göbek atmazlar.

sanıldığı gibi padişah , her zaman haremden evlenmez. elbette padişahın annesi, ona çoktan haremden bir kız ayarlamıştır. hangimizin annesi öyle değil ki? fakat padişahın haremdeki kızların hepsini çırılçıplak görüp de beğenmesi gibi bir olay olmamıştır.

evet, bazı padişahlarımız, dışardan özellikle ukrayna, beyaz rusya gibi ülkelerin kızlarıyla evlenmiştir. Fakat bu kızlar, o ülkelerin krallarının ya da beylerinin kızıdır. Evet, tahmin ettiniz, bu evlilikler SİYASİ amaçlıdır. Zira o zamanki en büyük güç Rusya'dır. Söz konusu ülkeler, Rusya'nın kısmen kontrol ettiği veya kontrol etmek istediği ülkelerdir. Zira şimdi de böyle değil mi? İşte Rusya'ya karşı koymanın yollarından biri de bu ülkeleri kendi tarafına çekmektir. Bu ülkeleri nasıl çekersin, işte böyle siyasi evliliklerle.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti mustklc » 07 Oca 2011, 18:39

ankara doğumlu olduğu ermeni olmadığı anlamına gelmez. döt korkusundan soyadlarını değiştiren çok ermeni tanıyorum.

12 Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi.[2]

şimdi gördüm. hah tamam jeton yerine oturdu.

WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti balarest » 07 Oca 2011, 18:42

eger ızlerken tarıh belgeselı dusuncesı ıle ızlersenız olayların %70 hyal urunudur. bu da dogal olarak tepkıye neden olur. ama ızlerken dızı mahıyetınde ızlersenız o zman tepkı olmaz. yasananlar ve anlatılanlar kısmı dogru ama ızleyıcı cekmek amacı ıle gunumuz egomanyasına uyarlanmıs. ben ızlıyorum ama buna tarıh bılıncım artsın dıye degıl muhabbet olsun dıye bırde ınsanlar gercekten boyle mı deyıp arastırırlarsa o vakıt kazanan ecdadımız olur. yoksa dızıden tarıh bılgısı almak ıstersek o vakıt kazanan dıs mıhraklar olur
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir