TUTTURABİLDİKLERİNE ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TUTTURABİLDİKLERİNE ...

İleti syossett » 19 Oca 2011, 21:36

MErhabalar. Bugün hayatımın ilk trafik cezasını yedim :? Moralim öyle bozuldu ki, gerekçeye bakın.. Gece 10 civarında sağa dönüş yaparken yayalara yeşil yanmasına rağmen geçmişim. O saatlerde dikmen yokuşunun başlangıcında in cin top oynar. ki ben her seferinde arkamdaki araçların kornalarına sellektorlerıne aldırmadan beklerım. Nasıl oldu bilemiyorum ama , yazmışlar işte.. İşte ülkemizdeki trafik mevzuatı.. Ya bir fahri müfettişe denk geldim yada bir memur yazdı bilemiyorum kağıdı görmedim annemde duruyor ama , fotoğraf yokmuş. Şimdi.. ankarada , eskişehir yolunda, istanbul yada konya yolunda 70 km yi geç, aşırı hız cezası geliyor , ama sokak aralarında şehir içinde 120 yap ne gam.. gören eden yok , radar yok memur yok. Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama, ben fahri trafik mufettişlerinin varlığına oldum olası karşıyım etik bir şey değil yani. Adam kıldan tüyden bir şeye form yazıp yolluyor ve ceza geliyor saçma... Ben 7 yıl amerıkada araba sürdüm ve tek ceza almadım ama bu ceza içimi burktu doğrusu, isyan ettim.. Neyse kuzu kuzu ödeyeceğim ama, kendimi savunamadani bir şey açıklayamadan .. Ben helal etmiyorum ...

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti mustklc » 19 Oca 2011, 21:54

süresini geçirmeden hemen itiraz edin.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti xMEGANx » 19 Oca 2011, 22:03

bana 1 haftada 300 tl geçirdiler ardı ardına ben daha elimi ayamı çektim gaz pedalından.. yakında söktürürüm gaz pedalını da
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti syossett » 19 Oca 2011, 23:05

İtiraz etsem ne olacak ? Az ihtimal odenmemesi .. Buyuk ihtimalle de 62 yerine faiz + masraflar olacak .:? Sanki birileri, benzin fiyatları ile, saçma sapan trafik cezaları ve vergilerle araba sürmemizi istemiyor ;)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 19 Oca 2011, 23:12

İzmir de de sahil yoluna çıkarken bu tür sağa dönüşlerde, ben de ışıklı yaya geçitlerinden geçiyorum ancak ışık yaya var, araçlara yok, her seferinde biraz bekleyip, sağa sola bakınıp, yaya olmadığını görünce geçiyorum. geçenlerde bizim bir arkadaşa da ceza gelmiş. yani keyfe keder bir uygulama, üstelik müfettişler bizim orada da var. anlamak mümkün değil
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti syossett » 19 Oca 2011, 23:40

İşte ayynnı durumu ben yaşadım . Yolda bir kişi bile yoktu ..O müfettiş gitsin de makas çeken pati yapan sokaklarda 90-100 surenlere ceza yazsın . Hadi trafik bi şekilde kanıtlıyor resimle felan . Tolerans sıfır bu müfettişlerde malesef.. Gereksiz bunlar umarım kısa zamanda kaldırılırlar. Ben emekli olmadan önce, karayollarından çıkar çıkmaz aynı tür ışık vardı. En yakın binada karı koca müfettiş balkonda oturup istisnasız her dönen sğürücüye ceza yazarlardı. İnanın hızdan felan radara yakalanıp daha fazla ödeseydim bu kadar üzülmezdm.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti WXW » 19 Oca 2011, 23:50

ben hep diyorum, allah bir yerden çıkartır, gönlünü ferah tut...
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti mustklc » 20 Oca 2011, 00:07

fahri müfettişlerin yazdığı cezalara itiraz edilebiliyor. eğer resim ..vs birşey yoksa. bence itiraz et.

ülkemizde herkes polis herkes apaçi. daha bugun polis arabasının biri şerit ihlali yaptı babamın aracına. babam düdük çalınca polis frene basıp durdu camdan tip tip baktı bize. kavga çıkaracak. ben polisim her boku yiyebilirim demek istiyor yani.

diğer yandan, herkes trafik polisi mübarek. adamın dükkanının önüne parkedersin. dükkanımın önüne parketti diye park cezası yazdırır sana başıma geldi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti syossett » 20 Oca 2011, 00:42

İnanın itiraz etsem, rahmetli Kemal Sunal ın davacı filmine benzer. Ben Allah' a havale edeyim şimdilik 62 liram fitil fitil gelsin burnundan . İlahi adalet er gec yerine gelir. Bu başlığı açmamın nedeni , sesimi duyurmak vede dostlarımın dikkat etmelerini sağlamak. Hoş.. hepimiz ne kadar dikkat etsek de bir gun dalgınlığımıza gelir , bizdeki hoşgörü o mufettişlerde olmaz. Bize 4 liradan benzin satan, MTV,ÖTV, gibi vergileri bindiren, tırışkadan cezalar yazılmasına sebep olanlar utansın .
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bildiricihan » 20 Oca 2011, 10:50

BENDE GEÇEN HAFTA BELEDİYEYE GİTMİŞTİM Bİ ÇIKTIM ARACA 50 TL YAPIŞTIRMIŞLAR ORDAN BAŞKA Bİ YERE GİTTİM Bİ ÇIKTIM ARACI ÇEKİCİYE BİNDİRMİŞLER 65 DE ORDA YEDİK:( ÇEKİCİYE DİYORUM İNDİR DİYOR 110 TL DEDİM İNDİR SEN İNDİRDİ VERDİM 20 TL DE ONA:D ANLAYACAĞINIZ O GÜN KÜÇÜK EMRAH ETTİLER BİZİ:D :D :D
Kullanıcı avatarı
bildiricihan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cihan
Nereden: Van
Arabanız: OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI 2011

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir