Windows 7 iğrenç bir sistem

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Windows 7 iğrenç bir sistem

İleti murat11h1 » 29 Oca 2011, 14:12

Ben Windows 7 kadar iğrenç bir sistem görmedim arkadaşlar. Sistem çok yavaş işliyor. Pardus kullandım, Ubuntu kullandım, Mac kullandım Win 3.1 kullandım DOS u kullanırken bile bu kadar sinir olmamıştım.
Explorer 9 süper dediler o da zırt bırt çöküyo.. Sinir oldum :x Not:15 senedir bu işin içindeyim.

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti alpino » 29 Oca 2011, 15:55

ilginçtir biz de işimiz gereği bilgisayarları yoğun olarak kullanıyoruz ama windows 7 şimdiye kadar (belki xp hariç) en stabil çalışan ve en az hata veren, verdiği hataları kendisi kısa sürede çözebilen ve hızlı işletim sistemi.

belki sizin kurduğunuz sürümden kaynaklanan sorunlar olabilir. ben hem dizüstü bilgisayarımda(32 bit) hem de masaüstü bilgisayarımda (64 bit) win7 ultimate kullanıyorum ve son derece memnunum
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 29 Oca 2011, 16:07

Win7 hepsinin eline tutuşturur.... bende Win7 kadar süper bir sistem görmedim daha. :) iyiki varsın Bill abi =)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ozantavsan » 29 Oca 2011, 16:41

Aynen win7 microsoftun çıkarttığı en iyi ,en stabil , veri yollarını , ram'i en iyi kullanan işletim sistemi.
İlk kurduğumda 1 Gb ramli makinamın bu kadar güzel çalışacağını düşünmemiştim.XP'den daha iyi çalışıyor .
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti murat11h1 » 29 Oca 2011, 16:49

Genç arkadaşlar win7'nin hâlâ driver güncellemeleri eksik.Driver uyumsuzluğundan sıkıntı var diyelim ama windowsta sevice packlerle kendi hatası itiraf ederken lütfen lütfen....
8-)
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asdfghjk » 29 Oca 2011, 16:51

Bence de Windows 7 çok çok güzel bir işletim sistemi, kendi dizüstümde kullanıyorum ve açıkçası XP'yi unutturmaya başladı bile Kaldı ki XP için Service Pack 3 olduğunu da unutmayalım...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti asdfghjk » 29 Oca 2011, 16:52

Bu arada bilgisayarınızın özelliklerini ve Windows 7 nin hangi sürümünü kullandığınızı söyler misiniz ??
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 29 Oca 2011, 16:55

talhadogdu yazdı:Bu arada bilgisayarınızın özelliklerini ve Windows 7 nin hangi sürümünü kullandığınızı söyler misiniz ??

:!: 64 Bit ultimate :!:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asdfghjk » 29 Oca 2011, 17:39

murat11h1 yazdı:
talhadogdu yazdı:Bu arada bilgisayarınızın özelliklerini ve Windows 7 nin hangi sürümünü kullandığınızı söyler misiniz ??

:!: 64 Bit ultimate :!:

peki bilgisayarınızın özellikleri nedir ?
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 29 Oca 2011, 18:00

aksine windows serisinin en sorunsuz işletim sistemi bana göre:) format atmayı unutturdu bana
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 29 Oca 2011, 18:06

murat11h1 yazdı:Genç arkadaşlar win7'nin hâlâ driver güncellemeleri eksik.Driver uyumsuzluğundan sıkıntı var diyelim ama windowsta sevice packlerle kendi hatası itiraf ederken lütfen lütfen....
8-)

bundan önceki kaç windows sürümünde driver kurmakla uğraşmadınız? ilk defa windows bu yazılım ile driverleri otomatik olarak sisteme yüklemeye, daha günceli varsa hemen bulup kurmaya başladı. her formattan sonra driver cd'lerini takıp 10 kere yeniden başlatarak sistem kurmak tarih oldu. hatta orijinal sitesinden bile w7 driverini bulamadığım bir wireless usb adaptörüm vardı. sistemi kurdum adaptör çalışmadı. cep telefonu ile bilgisayarı internete bağlayıp güncelleştir dedim. sorun anında çözüldü.

ekran kartının yanıt vermeyi kesmesi durumunda bilgisayarın kilitlenmesi tarih oldu. vista home premium 1,5 GB ram yerken win 7 ultimate 1 GB ramli makinelerde harikalar yaratıyor.

15 senedir bu işin içindeymişsiniz ama bence ya sisteminiz yetersiz ya da sadece alışamadığınız için sevmek istemiyorsunuz Windows 7'yi.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti msakdogan » 29 Oca 2011, 22:33

Kullanmasını bence bereremediğinizden ötürü bence sevemediniz siz win 7 yi, ayrıca win 7 nin bir çok sürümü var acaba sizin beğenmediğinizi söylediğiniz sürümü hangisi...
Şu ana kadar yüzlerce makinaya win 7 kurmuşumudur, en az sorunla geri dönüşü olan sistemdir win 7.

Bence siz bilgilerini kontrol edin, sorunlarınızı yada yapamadığınız bir şeyler olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Benim gibi bir çok arkadaşta yardımcı olur.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti murat11h1 » 29 Oca 2011, 22:44

msakdogan yazdı:Kullanmasını bence bereremediğinizden ötürü bence sevemediniz siz win 7 yi, ayrıca win 7 nin bir çok sürümü var acaba sizin beğenmediğinizi söylediğiniz sürümü hangisi...
Şu ana kadar yüzlerce makinaya win 7 kurmuşumudur, en az sorunla geri dönüşü olan sistemdir win 7.

Bence siz bilgilerini kontrol edin, sorunlarınızı yada yapamadığınız bir şeyler olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Benim gibi bir çok arkadaşta yardımcı olur.

KULLANMASI BİLEMEME ÇOK HOŞ OLMUYOR ARKADAŞIM. SİSTEM KURMAKLA DA SİSTEM HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUNUR MU ORASIDA TARTIŞILIR.
NEYSE DAHA FAZLA TARTIŞMAKTA İSTEMİYORUM.
SAYGILAR SEVGİLER.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti unknown1 » 30 Oca 2011, 03:08

Gönül linux ister ama şartlar windowsa itekliyor. Ubuntu 9,0, bilmemkaç sürümü kullandım.Harika.Hatta diğer dizüstünde o kurulu bad sektörden dolayı:) hiç bir sıkıntı yok.Gelelim windows7 ye 64 bit var. Windows özürlü değilim. Xp yi değişmem.Açıklarını bilmeme rağmen kullanım rahatlığından ötürü.Windows 7 64 bit bir çok oyunu uyumlu sürümle aç desende çakılıyor. örneğin şuan cmd çalıştır diorum bir exe ile çakışıyor. bilgisayarı hardreset değilde normal yeniden başlatıyor.Hemde sormadan.Ve kurtarma imkanı sunmuyor.Bunu autocad te bikere yaptı. autocad flash5 ve photoshop açıktı birde madia player. firefox u saymayayım.acilen projeye bakmam gerekiyordu flash ve photoshop çalışmam gitti. Genel olarak not isteyecek olursa benden 4 derim.:)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti alpino » 30 Oca 2011, 09:57

umitcan yazdı:... autocad flash5 ve photoshop açıktı birde madia player...:)

özellikle media player'in pat diye kapanması harbiden kötü olmuş :D

şaka bir yana çoğu programın belirli aralıklarla save alan özellikleri mevcuttur. bu süreyi 5 dk gibi bir süreye ayarlarsanız sistemde herhangi bir sorundan kaynaklanan kapanmalarda hatta sadece elektrik kesintisi kaynaklı kapanmalarda bile yaptığınız işlemlerin büyük kısmını kurtarabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yabani » 30 Oca 2011, 13:20

Windows 7 microsoft'un yaptığı en iyi işletim sistemi bunu tartışmam, bazı güzel özellikleri olduğu da gerçek fakat bir işletim sisteminin yapması gereken 1 numaralı işlem olan disk yönetimini düzgün yapamadığını da söyleyebilirim, zaten şimdiye kadarki hiçbir windows sürümü bunu yapamadı. en iyi işletim sistemi nedir diye sorarsanız; hangisi işinizi görüyor ve size sorun çıkarmıyorsa o dur, yani linux -windows tartışmasına gerek yok :D
Benim için en iyi işletim sistemi linux'tur, türevleri içinde debian (bence) en babasıdır fakat kod'larla uğraşmak istemeyenler için ubuntu iyidir. Öte yandan en son çıkan oyunları oynamak isteyenler için windows vazgeçilmezdir.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti kurunc » 30 Oca 2011, 14:05

Eski bir makinaya kurduysanız elbette verimli kullanamazsınız! Win7 microsoftun en sorunsuz en kullanışlı işletim sistemi fakat donanım seviyeniz düşükse tabiki biraz yavaş çalışacaktır, IE9 bazen takılıyor ama onunda altarnatifleri çok! xp kullanırken zırt pırt format atıyordum, win7 ilk kurduğum günkü gibi temiz çalışıyor!
Ayrıca Win7 için benim tavsiyem, en az 4 gb 800 mhz Ram ve üzeri + çift çekirdekli işlemcili bir sistemde 64 bit win7

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti unknown1 » 01 Şub 2011, 18:07

Makina 3 ay önce sıfı geldi bana. intel core2 duo işlemci nvidia 1gb ekran kartı ve 2 gb ram. anakart bilgisayar markası gibi asus. Virüs konusunda sıkıntı yok kabul ama genede xp derdim :D
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir