14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

İleti SKODA 135 » 04 Şub 2011, 09:51

Bütün sevgilileri olanları kutluyorum ve bir çağrıda bulunuyorum. Sevginizi nikah ile tamam edin ve perçinleyin. Sonrada bütün günleri onun sevgililer günü olarak ilan edin.

Bekar olan bütün kardeşlerime hayırlı eşler nasip etmesini Allah'tan dilerim. Ayrıca kütüphanenizde "İslam'da evlilik, yada İslam'da aile hayatı" kitaplarından bir tane bulundurmanızı ise önemle tavsiye ederim.

Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti diseqc » 04 Şub 2011, 10:01

gavurların bize neler ettiğini iyice anlayın işde 14 şubatı 15 şubata bağlayan gece peygamber (S.A.V) efendimizin doğumgünü olan mevlid kandili kimse bundan söz etmezken herkezin 14 şubatla ilgili bir fikri var gavur adeti diyenler var " hani çok dinden imandan bahsedenler var ya" diye sitem eden arkadaşımız bu günü bilmiyormu ?? yoksa yoksa böyle güzel dini bir günü kutlayın, bırakın 14 şubat sevgililer gününü demekten imtina mı ediyor şimdi buda tartışma konsu oluncak birileri din,siyaset konuşma yazma diyecek ama inceden kanıma dokunuyor lafım kimseye değil ortaya....

Mevlid kandiliniz mübarek olsun...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 04 Şub 2011, 10:01

Okumadıktan sonra kitaplıkta öyle 2000 kitap bulunsa ne işe yarar?
İnsanımız dizilerden öğrenmeye alışmış her türlü bilgiyi...Bu gün de dahil olmak üzere...tabii yarım yamalak.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 10:47

Bence playstation 3 al :) o Beğenmez sana kalır oynarsın :)

İşin esprisi bir yana bence takı kıyafet iyi bir fikir ama ben olsam manevi birşeyler yapardım. Bir günlük bir tatil. veya bugün olmasıda şart olmayan (yarın haftasonu) bir tur ile herhangi bir ilde gezi.Masraflı olmasın diyorsan kocaman bir plastik saat al zaman akmıyor de :). Kelepçe yada çift eldiveni :) veya basit bir yemek gibi göster :) bir pankart hazırla arkadaşınla 3tane paket havai fişek al.Şu pratiklerden arkadaşın yakıversin tamam işte Senden kralı olmaz emin ol :) Ben bikere okulu bitirmesine az kalmışken mercedes kiralayıp arkadaşıma takım giydirip aldırmıştım.Şöförüm gibi göstererek.Ordanda tatile gitmiştik.Yurtta herkez soruyormuş :) Çok hoşuna gitmiş.
Saygılar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti skodaizm » 04 Şub 2011, 11:13

Çok bilgili ve eleştirici vede çok kitap okuyan arkadaşlara ithaf olunur. Madem hiristiyan adetlerini kutlayacaksın, bana çifte standart yapmayacaksın.

Bu arada çok bilgili arkadaş. Biz miladi ( gavur) takvimini kullanıyoruz 14 subatı 15 şubata bağlayan gece miladi takvime göre sadece bu yıla mahsus bu tarihe denk gelir. Yani dini günler hicri takvime göre ayarlandığından her sene 10-11 gün öncesine gelerek devam eder. Bu durumda seneye 4- 5 şubat gecesine denk gelir. Yani seneye bu mubarek geceyi sevgililer gününüzden önce kutlarsınız artık.

Sözlerimi bilgili ve kitap okuyan elit arkadaşlara istinaden bir İslam veTürk büyüğünün sözüyle bitiriyorum.'Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol'' Artık bilgili arkadaşlar da kimin dediğini bilirler bu lafı

Sizlere mutlu st. valantine( sevgililer günü) dileklerimle..''Tabiki ılımlı İslam projelerini yurtdışından yönetenlerin izinden gidiyorsanız.''

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 11:42

skodaizm yazdı:Çok bilgili ve eleştirici vede çok kitap okuyan arkadaşlara ithaf olunur. Madem hiristiyan adetlerini kutlayacaksın, bana çifte standart yapmayacaksın.

Bu arada çok bilgili arkadaş. Biz miladi ( gavur) takvimini kullanıyoruz 14 subatı . . .
''

Üstadım kendine muhalif söz olarak algılamamanı isterim.Ben hep yeni yılın ne olduğunu kavramaya çabasında iken. İngilizcemi geliştirme amaçlı bir kızla konuşuyordum.Aslı ispanyol Amerka da yaşıyor.Hristiyan ve sorduğu soruda Senin ülkende yılbaşı nezaman kutlanır noel nezaman kutlanır şeklinde idi.Ozaman bizim ülkece neyi kutladığımızı daha iyi kavradım.Ülkemizde bir zamanlar hiç hiç kutlamazken şimdi herkesimden kutlayan var.

Sevgililer günüsü konusuna gelince bence gereksiz birgün.Ancak öte yandan insanın hayatında böyle özel sayacağı günler olmayınca değişiklik yapacağı günlerde azalıyor ( kendi tembelliğimizden). Bu açıdan farklılık yaşama renk getirir diye düşünüyorum.Gereklidir diyorum

İşe gavur diye bakacak olursak onlarda bizim bulduğumuz tuvaleti ve ilk yoğurt mayalamayı başaran bizlerin yoğrudunu yiyor.Ama öyle demiyor.Zaten bilmiyorlar.Sahip çıkmamışız.Ama deprem döneminin sağlık bakanı Osman DURMUŞ gavur kanı diye dışardan kan almıyordu.Buda bir bakış açısı.
Şunu unutmamak gerekir ki : Âmeller niyete göre yazılmıştır.
Bu durumda niyetimiz sadece, bu günde bir kişiyi mutlu etmek ise, bence bunda bir fenalık yok.Ama dediğiniz gibi dinden çıkacak bir eylem yapılıyorsa buna Hak elbette karşıdır diye düşünüyorum.
Saygılar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Henien » 04 Şub 2011, 11:48

Bu işin dindarı vs si yok arkadaş. Eğri oturup doğru konuşalım, bütün erkekler sevgililer gününe gıcıktır, bütün kadınlar da sevgililer gününü boş geçen sevgili/eşlerine gıcıktır.

Ulan Valentin, gittin imparatorun kızına yazdın derdi bizi gerdi. (imparatorun karısı mıydı yoksa...) :D
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti skodaizm » 04 Şub 2011, 12:05

Ümitcan kardeşim gayet güzel düşünüp doğru söylüyorsun.

Ben ilk sevgililer günü kutlamasını 1989 yılında Londra da gördüm tüm mağazalar süslenmiş ve etrafta Happy St. Valantine Day's yazıları ve kalp resimleri vard.ı Türkiyede ise böyle bir kutlama o senelerde yapılmaz sadece St. Antuan kilisesinde(Beyoğlu) ayinler ve Katoliklerce kutlama yapılırdı. 1997 yılında bazı dükkan ve büyük mağazalarda da bu tür yazılar çıkarak bir güzel tüketim çılgınlığına davetiye çıkmış oldu.

Demek istediğim ki 1997 yılına kada bu tür kutlamalar yapılmazdı ve bizim kültürümüzde de bu yoktu. Globalleşen dünyada ise artık sadece tüketmek için din, iman ve milliyet bakmadan kutlanır oldu.

Ben de diyorum ki; bizler henüz fırsat varken bu tip kandırmacaları bilelim ve insanlara anlatalım. Benliğini milliyetini ve dinini önemseyen insanlar bu kandırmacaya düşmesin. Daha 23 nisan çocuk bayramı gibi masumane bir günü bile kabul ettiremedik. Hangi Türk ve İslam geleneğini dünyaya bizim onlarınkini kolayca kabullenmemiz gibi kabul ettirdik.

Hangi islam gününü dünya kutluyorki. Bu kadar çabuk teslim olmamız biraz garibime gidiyor.

Zira; Benliğini, milli duygularını ve dinini kaybeden uluslar yok olmaya mahkumdur.

Olay da bundan ibarettir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 12:35

Hocam forum kurallarını aşıyoruz sanırrım konudanda biraz uzaklaştık :) . Kısaca nacizhane fikrim şu olacakki hanımların nüfusunun çoğalması , zinanın artması ( zina sadece bedensel birleşme değil , Kuran da yazdığı gibi bir bacının gönlünün kötü niyetle çalınmasıda zinadır ) haram düşkünlüğü . yüksek binalar vb gibi gibi bir çok alamet gerçekleşmiş
Bunlara karşı durdurma çabasında olsak bile durduramayacağım bir kesinlik taşır. O açıdan belki aramızda hristiyan arkadşlarda vardır.Canlarını üzmemiz Hak ın gözünden düşmemizdir bence. .Bize düşen bunlar seyir ederken içimizin temiz olmasını sağlamak. :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 12:36

skodaizm yazdı:Ümitcan kardeşim gayet güzel düşünüp doğru söylüyorsun.

__Hakan Ün__

Hocam teşekkür etmeyi unuttum :) Sağ olun teşekkürler
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti diseqc » 04 Şub 2011, 13:20

skodaizm yazdı:Bu arada çok bilgili arkadaş. Biz miladi ( gavur) takvimini kullanıyoruz 14 subatı 15 şubata bağlayan gece miladi takvime göre sadece bu yıla mahsus bu tarihe denk gelir. Yani dini günler hicri takvime göre ayarlandığından her sene 10-11 gün öncesine gelerek devam eder. Bu durumda seneye 4- 5 şubat gecesine denk gelir. Yani seneye bu mubarek geceyi sevgililer gününüzden önce kutlarsınız artık.
''

bende bu seneyi kastetmiştim zaten amacım sataşmak değil...

ümit yazdı:

Üstadım kendine muhalif söz olarak algılamamanı isterim.Ben hep yeni yılın ne olduğunu kavramaya çabasında iken. İngilizcemi geliştirme amaçlı bir kızla konuşuyordum.Aslı ispanyol Amerka da yaşıyor.Hristiyan ve sorduğu soruda Senin ülkende yılbaşı nezaman kutlanır noel nezaman kutlanır şeklinde idi.Ozaman bizim ülkece neyi kutladığımızı daha iyi kavradım.Ülkemizde bir zamanlar hiç hiç kutlamazken şimdi herkesimden kutlayan var.

Sevgililer günüsü konusuna gelince bence gereksiz birgün.Ancak öte yandan insanın hayatında böyle özel sayacağı günler olmayınca değişiklik yapacağı günlerde azalıyor ( kendi tembelliğimizden). Bu açıdan farklılık yaşama renk getirir diye düşünüyorum.Gereklidir diyorum

İşe gavur diye bakacak olursak onlarda bizim bulduğumuz tuvaleti ve ilk yoğurt mayalamayı başaran bizlerin yoğrudunu yiyor.Ama öyle demiyor.Zaten bilmiyorlar.Sahip çıkmamışız.Ama deprem döneminin sağlık bakanı Osman DURMUŞ gavur kanı diye dışardan kan almıyordu.Buda bir bakış açısı.
Şunu unutmamak gerekir ki : Âmeller niyete göre yazılmıştır.
Bu durumda niyetimiz sadece, bu günde bir kişiyi mutlu etmek ise, bence bunda bir fenalık yok.Ama dediğiniz gibi dinden çıkacak bir eylem yapılıyorsa buna Hak elbette karşıdır diye düşünüyorum.
Saygılar
''

kesinlikle katılıyorm.

konuya dönecek olursak bence iyi bir hediye kendi hazırladığın hediyedir eğer beraber çekilmiş 20 adet civarı fotografınız varsa onları googledan rahatlıkla bulabileceğin bir programla derle aralarında güzel slayt geçişleri yap her resmin altınada konuya uygun duygusal bir kaç kelime serpiştir ve güzel bir arka plan müziği onuda kaliteli bir dvd ye yaz al sana paha biçilemez bir hediye hemde yıllarsa saklanacak bir hatıra...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 04 Şub 2011, 14:14

Toplumumuz kitap okumuyor dedik, hemen rahatsız olundu nedense...Yazdıklarımdan hıristiyan adetlerini uygulayalım sonucunu çıkarıldıysa sözüm yok artık ...2 satırı bile bu cevabı yazan tarafından anlaşılamıyorsa kalın kalın kitaplar ona soba yakacağı olarak yarar zaten....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti skodaizm » 04 Şub 2011, 14:46

hetepe yazdı:2 satırı bile bu cevabı yazan tarafından anlaşılamıyorsa kalın kalın kitaplar ona soba yakacağı olarak yarar zaten....

Aslında cevap yazmaya bile gerek yok bu sözlerden sonra.

Önemli olan kitabı soba yakacağı olarak kullanmaktan çok, kafanın o kıtabın hammaddesinden yapılmış olması olsa gerek.

Benden bukadar. Sobayı yakmaya gideceğim birazdan.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 04 Şub 2011, 14:59

Biz doğalgaza geçtik, ben de kombiyi ateşleyeyim... :roll:
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 16:33

hetepe yazdı:Biz doğalgaza geçtik, ben de kombiyi ateşleyeyim... :roll:

Doğru tespit sanırm
Hatepe bizim kombi markası baymak arada hata veriyor ısıtmıyor bekliyordu.50 ıiığı sönüyordu.Baca fanı arızalı yada kart baca fanını kontrol etmiyor diyordu.Açtım rölelere bi tık tık hafiften vurdum.Şeytan kulağına kurşun canavar şimdi :D
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 04 Şub 2011, 16:46

baca sensörüne dikkat edin, resetliyse atma nedenini araştırmadan resetlemeyin...baca alüminyum spiralini 2 yılda bir değiştirin, baca gazı çürütebiiliyor...Pencere ventilasyon deliğini kapamayın, sıcak günler dilerim...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti unknown1 » 04 Şub 2011, 17:41

Teşekkürler hocam
Malesef kimse arıza sebebini yada diğer aksama göz gezdiremyi düşünmüyor.Sadece anı kurtarıp parayı alıp devam ediyor.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir