Kaput Filmi Hakkında bilmek istedikleriniz, Kaput Koruma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kaput Filmi Hakkında bilmek istedikleriniz, Kaput Koruma

İleti cem1969 » 15 Şub 2011, 15:18

Selam arkadaşlar kaput filmi konusunda bir çok başlık açılmış, herkesin kendine göre bir düşüncesi var bende bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim aşağıda maddeler halinde yazıyorum umarım yararı olur;

[list=1]
[*]Kaput filmi uygulamaları genelde 30 cm–45 cm–60 cm–90 cm ve 122 cm ye kadar yapılmaktadır.
[*]Kaput filmi kaput dışında da arabanın istediğiniz bölgelerine uyulabilmektedir. (Tampon, Çamurluklar, Tavan kapılar Aynalar vb.) Araba kaportasının tamamına uygulanabiliyor.
[*]Kaputun ısınmasına neden olup boyaya zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değil.
[*]Kaput filmi daha kalın bir malzemedir folyo ile karıştırmayın.
[*]Kaput koruyucu filmin yararları taş mıcır vb. gibi kaportaya çarpma sonucu oluşacak zararlardan boyayı korumaktır. Sinek ve böcek ölülerinin kaportaya yapışması sonucu asit vb gibi etkilerden boyayı korumadır. Ayrıca sert bir cisimle arabayı çizmeye çalışan arkadaşlarımızdan da ciddi derecede koruma sağlamaktadır.
[*]Kaput filmi %100 bir koruma sağlayamaz unutmayın sonuçta dayanıklı malzeme olsada plastik. 100 km le giderken gelen iri bir taşa çözüm yok. Ancak küçük taşlarda mercimek tanesi kadar boyaya zarar verebilecek çarpmalarda oldukça başarılı.
[*]Geldik ürünün kalitesi ve uygulamayla ilgili sorularınıza; Piyasa malı ürünler kullandığınızda özellikle açık renkli araçlarda hemen fark edeceğiniz sarı görüntüdür. Şeffaf değildirler, bu sarılık güneşte kaldıkça daha da artacak ve gerçekten kötü bir görüntü oluşturacaktır UV blokeli filmleri kullanmanızı tavsiye ederim bu tip ürünler kaput filminin altındaki boyanın solmasına engel olurlar, söküldüğünde ilk günkü görümüne sahip oluyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus kaput filmi çekilmeyen bölgelere UV blokeli Boya Koruma yaptırmaktır. Boya Koruma yaptırılmaz ve film sökülür ise film altında solmamış bir boya diğer tarafta ise güneşten solmuş bir görüntü ortaya çıkar, tavsiyem kaput filmi ve UV blokeli boya korumayı birlikte yaptırmaktır.
[*]Piyasa malı filmlerde karşılaşacağınız diğer bir sıkıntı kaput filminin kabarması, uçlarının kalkması, açılmasıdır. Bu kalkan kısımların aralarına toz pislik girerek siyah kötü bir görüntü ortaya çıkmakta ve verdiğiniz paraya yazık oluyor.
[*]Geldik ürünün sökülme durumunda başımıza gelebileceklere; iyi film kullanılmadığı takdirde ürün tek parça olarak sökülemez, söküldüğünde kaput filminin yapıştırıcıları boya üzerine yapışıyor, şansınız varsa çeşitli temizleyiciler ile bunlar çıkar, tabi ki boyaya zara vermedi ise… Film altındaki yapışkan kurududumu işiniz çok zor. Genelde boyanın bir kısmını alıyor bu yapıştırıcılar ve karıncalanmış bir zemin oluşuyor boyada. Zamanla filmde çatlamalar olduğunda ve söküldüğünde boyaya zarar veriyor ve ne yazık ki çözümü bölgeyi boyatmak.
[*]Yetişmiş personele yaptırın kaput filminizi niye derseniz kaput filmi araca yapıştırıldıktan sonra bitim yerlerinden kesilmektedir. Dikkatli ve bilen bir kişi yapmadığında boyayı maket bıçaklarıyla çiziyorlar. Piyasada o kadar çok gördüm ki bu tip durumları. Sokak aralarında veya sanayilerdeki birçok yıkamacı ve küçük dükkân bu işi yapıyor kaput filmi cam filmi vb. biraz paraya kıyın iyi bir şey yapmaya çalışırken aracınızı mahvetmeyin. Sonuçta unutmayın temiz yıpranmamış bir arabaya binmek istiyoruz onun için bu uygulamayı yapıyoruz. Bu uygulama kaliteli kaput filmi ve yetişmiş personel tarafından yapılmadığı zaman ciddi zararlar ollabiliyor Aman DİKKAT......
[*]Ankara için bazı arkadaşlar nerede yaptırabiliriz diye sormuşlar. Benim tercihim Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki Ziebart Çankaya istasyonu( eski yerleri İskitlerde idi yeni Çankaya’ya taşınmışlar, bu istasyon bildiğim kadarıyla Ankara’nın en eski Ziebart İstasyonu 13–14 yıllık bir firma). Bunca yıldır arabalarıma yaptırdığım uygulamalar ve çevremde karşılaştığım sorunlar sonunda parama kıyıp Ziebart ürünlerini kullanmaya karar verdim. Uygulama ile ilgili firma garantisi 1 yıl ancak 3 yıl önce burada yaptırdım kaput filmini ne sararma ne solma, nede kalkma var, memnunum. Web adresleri dewww.ziebartcankaya.comfiyat ve uygulama hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

cem1969
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa Çetin
Nereden: Ankara

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 13:59

Bu sitedeki fiyatlar sanırım bir super B sahibine göre heralde :( E super B si olan babayiğidin GARAJIDA vardır...aracı zaten çoğu hava şartından korunuyordur...PARASI olana güzel bir uygulama...
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

İleti husam26 » 16 Şub 2011, 14:23

ARKADAŞIM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN DEDİKLERİNİN HEPSİ DOĞRU AMA YALNIŞ OLAN ZİBART YADA BAŞKA BİR YERE YÖNDERDİRMEN BENDE AKSESUAR VE REKLAM İŞİ YAPIYORUM SENİN SÖYLEDİĞİN İŞLEMLERİ 30TL İLE 60TL ARASINDA ÖLÇÜSÜNE GÖRE YAPIYORUZ KULLANDIĞIMIZ MALZEME 3M VE ORACAL MARKALARININ YÜKSEK SERİLERİ ŞİMDİ ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞU BU İŞLEMLERİ PİYASADA AYNI KALİTEDE DAHA UYGUN FİYATA YAPTIRA BİLİRSİNİZ AMA BOL PARALI İSENİZ BİLMEM
Kullanıcı avatarı
husam26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüsamettin
Nereden: Eskişehir
Arabanız: OCTAVIA 1.8T 150hp SATILDI

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 14:30

Eski şehirliler hüsamettin e takılın bu konuda... :D
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz