> Pazarlığı abartmamak gerek :) (Kısa hikaye )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

> Pazarlığı abartmamak gerek :) (Kısa hikaye )

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 06:21

Namazın ortasinda temel dursuna…
namazda konusulmaz ama bir araba satayrum Dursun” demis,..
Dursun, namazda konusulmaz ama ne kadar isteysun demis…
Temel, namaz da konuşulmaz ama 15 bin demis…
Dursun, namazda konuşulmaz ama 13 vereyim demis ..
Temel, ben secdede dusuneyim demis…
secdeden kalkmislar Dursun, tamam mı ula veruymisun arabayı demis…
Temel’de, kusura kalma Dursun, ben rükuda 14 bin e İdrise sattim arabayu… demiş.:)

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti forman37 » 20 Şub 2011, 10:45

:D :D :D ayıptır sormaası ama araba neymıs fabıa mı favorıtmı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Osmanlı » 20 Şub 2011, 11:08

Penguenimsi alçakça bir fıkra...
Arkadaşım hemen bunu silmeni tavsiye ediyorum...
Tam günün-gündemin adamısın MeganX...kınıyorum seni.
Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 11:18

Osmanlı yazdı:Penguenimsi alçakça bir fıkra...

1-Alçak olan kısmı neresidir ?
2-Beni Kınamanız için aynı seviyede olmamız lazım ki şuan anlayış seviyelerimizin ve zeka seviyelerimizin aynı olmadığını düşünüyorum yorumunuz için Teşekkür ederim.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti zaferdurukan » 20 Şub 2011, 11:45

günlük siyaset düşkünü bi kişi olabilirsin. gayet güzel ve anlamlı fıkra tabi ki anlayabilene. daha düne kadar penguen muhteşemdi de şimdik mi alçak oldu ?? günün ve gündemin adamı siz olabilirmisniz sevgili osmanlı sultanım haşmetlim padişahım:)
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 20 Şub 2011, 12:14

Fıkralar gerçekleri yansıtmaz, gerçek olmayan şeylerin tartışılması çok gereksiz.
Penguen meselesine gelince bende arada bir okurum, hoş espriler var ama gerçekçi olmak gerekirse genelde, cesaret gösterip işi kişisel hakaret boyutuna çekerek okuyucu kitlesini cesareti ile etkilemeye çalışıyor. Düşünsenize bir gün sizi hayvan şeklinde çizerse ve bunu tüm Türkiye isminizle birlikte okursa nasıl karşılarsınız?
Yine seviye meselesi ama kime göre neye göre kim yukarıda kim aşağıda. Yorum yok..
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti önder38 » 20 Şub 2011, 12:41

Temelin dini imanı para olmuş :D :D :D
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti skodaizm » 20 Şub 2011, 12:44

Sonuçta bir fıkra ve mizah içeriyor. Mizah, özellikle de karikatür zaten abartılı anlatım sanatıdır. Bazısı beğenir bazısı beğenmez.

Gelelim verilen fıkra- karikatürün içeriğine: Sonuçta dini (İslam) inançların çıkarlar sözkonusu olduğunda nasıl gözardı edildiğini gösteren bir olgu. Hani eskiden mahallemizdeki Hacı bakkal amca o kadar dini olmasına rağmen nasıl bizi kazıklar, hacılığını nasıl istismar ederdi, benzerinin bir gösterimi. Hiç mi karşılaşmadık ki dini istismar edip kendi çıkarları doğrultusunda kullananlara?

Bu açıdan otomobil konusunu da içerdiğinden bence güzel bir paylaşım olmuş. Asıl kızması gerekenler ise bu fıkranın yoresi olan Karadenizli hemşerilerimiz olmalı, ancak zaten nüktedan, mizahi yaşamı olan bu insanlar buna tevessül etmez bile.

Biraz hoşgörü ve anlayışa davet beyler.

Bu arada
forman37 yazdı::D :D :D ayıptır sormaası ama araba neymıs fabıa mı favorıtmı

bu cevap en güzel cevap olmuş. Bravo...koptum

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti bersu » 20 Şub 2011, 13:11

skodaizm yazdı:Sonuçta bir fıkra ve mizah içeriyor. Mizah, özellikle de karikatür zaten abartılı anlatım sanatıdır. Bazısı beğenir bazısı beğenmez.

Gelelim verilen fıkra- karikatürün içeriğine: Sonuçta dini (İslam) inançların çıkarlar sözkonusu olduğunda nasıl gözardı edildiğini gösteren bir olgu. Hani eskiden mahallemizdeki Hacı bakkal amca o kadar dini olmasına rağmen nasıl bizi kazıklar, hacılığını nasıl istismar ederdi, benzerinin bir gösterimi. Hiç mi karşılaşmadık ki dini istismar edip kendi çıkarları doğrultusunda kullananlara?

Bu açıdan otomobil konusunu da içerdiğinden bence güzel bir paylaşım olmuş. Asıl kızması gerekenler ise bu fıkranın yoresi olan Karadenizli hemşerilerimiz olmalı, ancak zaten nüktedan, mizahi yaşamı olan bu insanlar buna tevessül etmez bile.

Biraz hoşgörü ve anlayışa davet beyler.

Bu arada

bu cevap en güzel cevap olmuş. Bravo...koptum

__Hakan Ün__

Çok güzel altına imzamı atıyorum
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti zaferdurukan » 20 Şub 2011, 13:26

bende hakan ün e canı gönülden katılıyorum
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 20 Şub 2011, 13:26

islamla, namazla ibadetle, hacılarla hocalarla dalga geçilsin, yerden yere vurulsun da nasıl olursa olsun.

hacılar para düşkünü olsun, hocalar sapık olsun. namaz kılan mumin , namaz bitince karıya kıza baksın, biz de burda eğlenelim gülelim.

can dündar , "mustafa" filminde Atatürk'ü , sizin istediğiniz gibi anlatmadı diye adamı dininizden afaroz ettiniz resmen.

işinize gelince , eleştiri kapıları sonuna kadar açık, işinize gelmeyince , en ufak bir eleştiriye yer yok.

bu arada son mesajlarından xMEGANx nickli arkadaşın yaşının 12-17 arasında olduğunu düşünmeye başladım. xMEGANx, baban arabasının anahtarını alıp alıp gittiğini biliyor değil mi?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti osti01 » 20 Şub 2011, 13:59

xMEGANx yazdı:
Osmanlı yazdı:Penguenimsi alçakça bir fıkra...

1-Alçak olan kısmı neresidir ?
2-Beni Kınamanız için aynı seviyede olmamız lazım ki şuan anlayış seviyelerimizin ve zeka seviyelerimizin aynı olmadığını düşünüyorum yorumunuz için Teşekkür ederim.

Meganın da dediği gibi Bu cümleden Osman kardeşimizin zekasının ve anlayış seviyesinin daha yüksek olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

mustklc yazdı:islamla, namazla ibadetle, hacılarla hocalarla dalga geçilsin, yerden yere vurulsun da nasıl olursa olsun.

hacılar para düşkünü olsun, hocalar sapık olsun. namaz kılan mumin , namaz bitince karıya kıza baksın, biz de burda eğlenelim gülelim.

can dündar , "mustafa" filminde Atatürk'ü , sizin istediğiniz gibi anlatmadı diye adamı dininizden afaroz ettiniz resmen.

işinize gelince , eleştiri kapıları sonuna kadar açık, işinize gelmeyince , en ufak bir eleştiriye yer yok.

+ 10

başka bir ihtimal yok yani... bu yorumdan sonra favorit ve fabia sahiplerinin böyle durumlara düştüğü anlamı da çıkmıyor değil.

Arkadaşımızın da dediği gibi bu islama namaz kılana ve dine olan ön yargının sonucudur. Dikkat ederseniz neredeyse bütün türk filmlerinde hocalar imamlar namaz kılanlar 3 kağıtçı sahtekardır. Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok bu bir kabullenememenin sonucudur.

Karikatür Her ne kadar bir anlam ifade etmeye çalışsa da içeriğinde dini vazifelerin de rencide edildiği görülmektedir. Bu nedenle yayımlanırken veya sergilenirken ya da ilk fikrin doğuşunda dini vecibelere veya dine ne kadar zarar verdiğini görmezden gelmek, ne var ki bu karikatürde amaç gülmek gibi tavırlar sergilemek hiç de masumiyet barındırmıyor. kimse de bu masumiyetin veya her şey sanat için tavırlarının arkasına saklanmasın.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti y.emre » 20 Şub 2011, 14:13

mustklc yazdı:islamla, namazla ibadetle, hacılarla hocalarla dalga geçilsin, yerden yere vurulsun da nasıl olursa olsun.

bu arada son mesajlarından xMEGANx nickli arkadaşın yaşının 12-17 arasında olduğunu düşünmeye başladım. xMEGANx, baban arabasının anahtarını alıp alıp gittiğini biliyor değil mi?
düzgün konusun lütfen bilmediğiniz nedenlerden ötürü mesajınız çok kırıcı olmuş..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti felicia_3437 » 20 Şub 2011, 14:23

arkadaşlar bazı kişilerin düşün celerine katılıyorum bazıların düşüncelerine de katılmıyorum neden dersenız penguen ne baktıhımız zaman allah ve peygaperle dalga gecıyorlar burda maksat fıkarda sınırlı tutulmuş hem sız namaz kılarken konuşmuyormusunuz elvbete konuşuyorsunuz pengunı burada ben yayınladım ne oldu boş oldu ama düşünce tarzları aynı deyıl dir bence fıkra güzel
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti abdullah » 20 Şub 2011, 15:08

bu fıkradan hiç hoşlanmadım , dinimizin tüm emir yasak ve unsurlarına saygılı olalım lütfen..........
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 15:57

heyt yavrum be amma taktınmız bişeye tamam kesin yorum falan istemiyorum bundan sonra dar görüşlülükten başka bişey değil.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti Ali Emre » 20 Şub 2011, 17:28

alt tarafı fıkra hacı ne bu kadar büyütüpte kişisel hakaret boyutuna getirdiniz??? Bu arada bence fabia xD
[i]Önemli olan arabayı sevebilmek. Bir kızı sevmekten çok daha içten, kolay ve anlaşılır olduğu kesin... =D[/i]
Kullanıcı avatarı
Ali Emre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Emre SÖZER
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 92 favorit 135L

İleti AhmetH » 20 Şub 2011, 17:39

Oturup bunları düşünenler, fıkra diye yazanlar var işte ...
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir