> Pazarlığı abartmamak gerek :) (Kısa hikaye )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

> Pazarlığı abartmamak gerek :) (Kısa hikaye )

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 23:18

felicia_3437 yazdı:
xMEGANx yazdı:komik ya adamlar dinimiz elimizden gidecek diye nasıl yırtınıyor sanki bizde din iman meshep yok önlerinde ATATÜRKE sövseler doğrudur öledir derler.. biraz silkinin kendinize gelin Atatürk o kadar içerdi 1 kezde namaz kılarken fotoğrafını görmüşlüğüm yok bu adamdamı dinsiz ? unutmayın siz bu gün namaz kılıyıosanız anneniz babanız kim biliyorsanız bunun sebebide ATATÜRK'tür siz herşeyi ATATÜRKE Borçlusunuz bizde ATATÜRKÜ allaha borçluyuz.. hadi eyv başka sözüm yok bu dargörüşlü 4 duvar beyinlere.

ben bu yazının altında varsın tubüşon olayım fark yaratmaz yaw mehmet eline ve gönlüne sağlık

Teşekkür ederim anlayışın için işte anlayış olmayınca olmuyor yapacak bişey yok.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti abdullah » 20 Şub 2011, 23:44

biz atatürküde çok severiz ama dinimiz ve namaz ile ilgili adeta alay seviyesindeki fıkrayıda asla hoş görmüyorum xmeganx kardeşim bu fıkra senin uydurdugun bir fıkra degil biliyorum ama sende bu fıkra ile ilgili olumsuz görüş belirten kişilere karşı kendini savunmak yerine ..... işin detayını düşünmeden sadece fıkra amaçlı koymuştum bidaha dikkat edeyim diyebilirdin
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 23:55

abdullah yazdı:biz atatürküde çok severiz ama dinimiz ve namaz ile ilgili adeta alay seviyesindeki fıkrayıda asla hoş görmüyorum xmeganx kardeşim bu fıkra senin uydurdugun bir fıkra degil biliyorum ama sende bu fıkra ile ilgili olumsuz görüş belirten kişilere karşı kendini savunmak yerine ..... işin detayını düşünmeden sadece fıkra amaçlı koymuştum bidaha dikkat edeyim diyebilirdin

çünkü dikkat edilecek bişey yok haliyle etmicem. ayrıca paylaşımlarımı benimserim yani ben yazdım ben uydurdum diyebilirim. siz öyleymişcesine yorumlarınızı yapın paylaşımların sonuna kadar arkasındayım. dar görüşleri açana kadarda uğraşıcam bu ülkede.. gerek şiddetle gerek güzellikle.. ama bu ülke asla siyah'la kaplanmıcak.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti SkodamFabiam » 21 Şub 2011, 00:09

Osmanlı yazdı:Kanayan yara gördüm mü yanar ta ciğerim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem,
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdı mi hatta boğarım..
- Boğamazsın ki!
- Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum.

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim.
Adam aldırmada geç git, diyemem, aldırırım
Çiğnerim, çiğnenirim, hakki tutar kaldırırım.

ARKADAŞIM BİRİLERİ KALKIP SÖVSE HAKARET ETSE DİNİNE İNANCINA, KÜÇÜK DÜŞÜRSE SİZİN GİBİ ARKADAŞLARIMIZ HEMEN TAHAMMÜLLÜ OLUYORSUNUZ.
Ben de şunu söyleyeyim, sizinle ne kadar gurur duysak azdır.

Kimsenin birşeyi küçük düşürdüğü yok ki, ortada bir fıkra var ve tamamen fıkradaki kişilerle alakalı bir prodi... Kimse kalkıp da "Kuran-ı Kerim deki ayetler uydurmadır" benzeri birşey demedi; tahammülsüzlük derken bundan bahsediyorum. Demek ki iki gün sonra birisi dese ki ben ateistim; müslümanlık şöyle böyle bir din; adamı yakmaya kalkacaksın; ki aynısı ülkemizde oldu.... (ne oldu liberal muhafazakar düşünceye diye sorarlar adama) Bu zihniyeti lanetliyorum...
Not: Yanlış anlaşılmak istemem bende dinimin gereklerini yerine getirmeye çalışan bir insanım. Ama bu zihniyetin karşısında dayanamıyorum...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti y.emre » 21 Şub 2011, 00:12

mehmet kardesim , iyi güzel konu aç forumun gülmeyede ihtiyacı var tabiki ama şuda son zamanlarda gözden kaçmıyor , açtığın tüm konular sapıtılıyor ve tartısma haline geliyo bence konu seçimini yaparken hitap eden kitleye göre seçmelisin.. Yani bu tür dini , siyasi içerikli şeyler paylaşmamanda fayda var , tamam senin mizahi anlayısın bu olabilir ama insanlar din konusunda hassas olmalarınada dar görüşlüler diyemezsin. Aksine saygı duymak durumundasın bu konuyu buraya tasıyosan gelebilecek tüm yorumları kabullenmelisin ve işi fıkradan Atatürk'e kadar getirmen yersiz ve alakasız.. Forumda eskilerden ve sevdiğim arkadaslar birisin ama objektif oluncadaa , biraz aynaya bakmanda fayda var diyorum.. saygılar.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti abdullah » 21 Şub 2011, 00:13

xmeganx kardeşim senin bu sözlerinin ardına bişey denmez artık . sen zihniyetinin ne oldugunu çok iyi belirtmişin .

ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım
hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım
kükremiş sel gibiyim bendimi çigner aşarım
yırtarım dagları enginlere sıgmam taşarım

garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar
benim iman dolu gögsüm gibi serhttim var
ulusum korkma nasıl böyle bir imanı bogar
medeniyet dedigin tek dişi kalmış canavar ?
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti frostbite19 » 21 Şub 2011, 00:23

Neler oluyor bu konuda böyle ya. Bukadar tahammülsüz olmayın. Karikatürünü okadar eleştirdiğiniz olayı ya da benzerlerini kapı komşunuz da yapıyor akrabanız da yapıyor. Ben onları bukadar keskin eleştiren klimse görmedim.
İş forumda yazmaya gelince herkes aslan kesiliyor bakıyorum da.

Ayrıca tabii ki bu şekildeki müslümanların karikatürü yapılıp fıkrası yazılacak. Dinini düzgün yaşayan müslümanın neyiyle dalga geçeceksin? Dini böyle yanlış yaşayanlar da kendini görecek, aynaya bakmış olacak, hatasını farkedecek ; hatasını farketmeyen insan nasıl düzeltebilir kendisini? Tabii yanlış yapan insanın düzelmesi ise niyetimiz !!

Mehmedim teşekkür ederim.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti xMEGANx » 21 Şub 2011, 00:41

Benim Zihniyetim Belli evet Atatürkçü Cumhuyuriyet Türkiyesinin çocuğu olarak doğdum bunuda savunurum. he ortada böyle bi konu yok şuan söylemek istediğim zihniyetimdir. sinirlendiğim konu yapılan yorumlar değil. ben iyi ve kötü yoruma açığım ama kalkıp bana sen müslümanlığı küçümsüyosun demeye getiriorlar lafı. sonrasında sen dinsizsin ve sonrasında senin yerin yok demeye çalışacaklar. bunlar sırasıyla böyledir. bende müslüman çocuğuyum benimde allahım kitabım var merak etmeyin bişey olsa ben szden önce koşar giderim gövdemi kalkan cesedimi benden sonrakilere siper ederim.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti skodaizm » 21 Şub 2011, 01:03

y.emre yazdı:mehmet kardesim , iyi güzel konu aç forumun gülmeyede ihtiyacı var tabiki ama şuda son zamanlarda gözden kaçmıyor , açtığın tüm konular sapıtılıyor ve tartısma haline geliyo bence konu seçimini yaparken hitap eden kitleye göre seçmelisin.. Yani bu tür dini , siyasi içerikli şeyler paylaşmamanda fayda var , tamam senin mizahi anlayısın bu olabilir ama insanlar din konusunda hassas olmalarınada dar görüşlüler diyemezsin. Aksine saygı duymak durumundasın bu konuyu buraya tasıyosan gelebilecek tüm yorumları kabullenmelisin ve işi fıkradan Atatürk'e kadar getirmen yersiz ve alakasız.. Forumda eskilerden ve sevdiğim arkadaslar birisin ama objektif oluncadaa , biraz aynaya bakmanda fayda var diyorum.. saygılar.

Arkadaşım mesaj akışını iyi izlemeden yorum yapmayınız( Blgisi olmadan fikir sahibi olma- Uğur Mumcu) konuyu Atatürk'e bağlayan Mehmet değil; aşağıda alıntı yaptığım ve forumdakileri siz - biz diye ayıran zihniyettir.

mustklc yazdı: can dündar , "mustafa" filminde Atatürk'ü , sizin istediğiniz gibi anlatmadı diye adamı dininizden afaroz ettiniz resmen.

işinize gelince , eleştiri kapıları sonuna kadar açık, işinize gelmeyince , en ufak bir eleştiriye yer yok.

Bu arada konuya hakim arkadaşımız Barutoğlu (Gazi Brut) na da teşekkür eder, fikirlerinin toplumu aydınlatıcı şekilde hoşgörü ve sağduyuya davet etmesinden ötürü tebrik ederim.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti tivoli » 21 Şub 2011, 01:05

adam fikrasini yazmis neredeyse hepinizide birbirine dusurmus. adam amacina bi guzel ulasmis.. boyle b..tan oyunlara masa olupta birbirinizi kirmayin
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti xMEGANx » 21 Şub 2011, 01:07

skodaizm yazdı:
y.emre yazdı:mehmet kardesim , iyi güzel konu aç forumun gülmeyede ihtiyacı var tabiki ama şuda son zamanlarda gözden kaçmıyor , açtığın tüm konular sapıtılıyor ve tartısma haline geliyo bence konu seçimini yaparken hitap eden kitleye göre seçmelisin.. Yani bu tür dini , siyasi içerikli şeyler paylaşmamanda fayda var , tamam senin mizahi anlayısın bu olabilir ama insanlar din konusunda hassas olmalarınada dar görüşlüler diyemezsin. Aksine saygı duymak durumundasın bu konuyu buraya tasıyosan gelebilecek tüm yorumları kabullenmelisin ve işi fıkradan Atatürk'e kadar getirmen yersiz ve alakasız.. Forumda eskilerden ve sevdiğim arkadaslar birisin ama objektif oluncadaa , biraz aynaya bakmanda fayda var diyorum.. saygılar.

Arkadaşım mesaj akışını iyi izlemeden yorum yapmayınız( Blgisi olmadan fikir sahibi olma- Uğur Mumcu) konuyu Atatürk'e bağlayan Mehmet değil; aşağıda alıntı yaptığım ve forumdakileri siz - biz diye ayıran zihniyettir.

mustklc yazdı: can dündar , "mustafa" filminde Atatürk'ü , sizin istediğiniz gibi anlatmadı diye adamı dininizden afaroz ettiniz resmen.

işinize gelince , eleştiri kapıları sonuna kadar açık, işinize gelmeyince , en ufak bir eleştiriye yer yok.

Bu arada konuya hakim arkadaşımız Barutoğlu (Gazi Brut) na da teşekkür eder, fikirlerinin toplumu aydınlatıcı şekilde hoşgörü ve sağduyuya davet etmesinden ötürü tebrik ederim.

__Hakan Ün__

Şu foruma üye olduğum günden beri tek mantıklı akıllı düşünerek gereğinde cevaplar veren üyesiniz Hakan abi öğretmen olmanızda büyük etkisi var tabiki Teşekkür ederim bu fikir ve düşünceniz için.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti mira » 21 Şub 2011, 08:08

bişeyler doğru bişeyler yanlış bu konu silinsin kalp kırmayın daha fazla ister istemez sinirlerde geriliyor sabit fikirli insanların görüşlerini değiştirmek her zaman zordur her konuda ... buda bi polemik yaratmasın keyifli forumlar
mira
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: oktavıa

İleti Henien » 21 Şub 2011, 08:58

AhmetH yazdı:Oturup bunları düşünenler, fıkra diye yazanlar var işte ...

Onlar düşünmezler sadece yaparlar.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Henien » 21 Şub 2011, 09:11

xMEGANx yazdı: ....dar görüşleri açana kadarda uğraşıcam bu ülkede.. gerek şiddetle gerek güzellikle.. .....

Gerçek zihniyet ortada. Çocuk, vuracak kıracak da karşısında kendine uyacak birilerini bulamıyor, tahrik edip, provake edip çatışma çıkarmaya çalışıyor. Gerisi lafu güzaf.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti xMEGANx » 21 Şub 2011, 09:14

Henien yazdı:
xMEGANx yazdı: ....dar görüşleri açana kadarda uğraşıcam bu ülkede.. gerek şiddetle gerek güzellikle.. .....

Gerçek zihniyet ortada. Çocuk, vuracak kıracak da karşısında kendine uyacak birilerini bulamıyor, tahrik edip, provake edip çatışma çıkarmaya çalışıyor. Gerisi lafu güzaf.

o kadar söylenen ararsından onu arayıp bulup ve pravake haline getiren kim ?
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti rehber029 » 21 Şub 2011, 09:22

dar görüşleri açana kadarda uğraşıcam bu ülkede.. gerek şiddetle gerek güzellikle.. ama bu ülke asla siyah'la kaplanmıcak.

bu ne demek biraz açarmısın Megan X..
Madem modern madem herkesin fikrine saygu duyan bir arkdaşsınn...
Fikirlerini sonuna kadar savunabilirsin evet ,tartışabilirsin ve savunduğun hayatı yaşamalısında buna herkes saygı duymalı ama buraya kadar... Eğer olayı yukarıda yazdığın bir hale dönüştürecek olursan şiddeetti veya bu türden şeyler... bunlara en güzel cevabı kurtuluş savaşında Antepde, Trabzonda Anadolunun heryerinde sokaktaki analarımızın başörtüsünü almaya çarşafını çıkarmaya çalışanlara cevabı tarihte verilmiştir...
Kullanıcı avatarı
rehber029
CLASSIC
CLASSIC

İleti gaffar » 21 Şub 2011, 09:34

mustklc yazdı:islamla, namazla ibadetle, hacılarla hocalarla dalga geçilsin, yerden yere vurulsun da nasıl olursa olsun.

hacılar para düşkünü olsun, hocalar sapık olsun. namaz kılan mumin , namaz bitince karıya kıza baksın, biz de burda eğlenelim gülelim.

can dündar , "mustafa" filminde Atatürk'ü , sizin istediğiniz gibi anlatmadı diye adamı dininizden afaroz ettiniz resmen.

bu arada son mesajlarından xMEGANx nickli arkadaşın yaşının 12-17 arasında olduğunu düşünmeye başladım. xMEGANx, baban arabasının anahtarını alıp alıp gittiğini biliyor değil mi?

ÇOK SÜPER BİR CEVAP ARKADAŞIM ALLAH RAZI OLSUN DUYGULARIMI TERCÜME ETMİŞİN BU ZAMANA KADAR YEŞİL ÇAMDA DAHİL OLMAK ÜZERE İMAMLARI HOCALARI SAPIK PARA GÖZ YAPTILAR ALLAH BUNLARI TABİKİ SORACAK BİR İMAM HATİP MEZUNU OLARAK BÖYLE FIKRALARA ÇOK SİNİR OLUYORUM....

gaffar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: GAFFAR1453
Arabanız: 2011 skoda octavia classic 1,6 102hp şeker beyaz

İleti hakan48 » 21 Şub 2011, 09:34

Forum Yöneticisi Konuyu Kilitlerse Olay Farklı Bir Mecraya Taşınmaz, Emir Bey Mutlaka Gereğini Yapacaktır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir