Skoda Octavia'lansam mı? Lütfen Yardım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Octavia'lansam mı? Lütfen Yardım..

İleti betbus0610 » 20 Şub 2011, 08:48

Forumdaki bütün katılımcılara merhaba.

Arkadaşlar ben yeni kayıt oldum. Umarım bundan sonra sürekli görüşürüz.

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, daha önce konuşulmuş olabilir ama güncel anlamda yeniden değerlendirmek gerekebilir.

45 bin e kadar araç almayı düşünüyorum. Seçeneklerimi son olarak ikiye düşürdüm.

1-Octavia 1.4 tsi DSG (Ort.44.000)
2-Corolla Comfort Extra-AT(Ort45000)

Gönlüm skoda dan yana, zaten hep sevmişimdir. Ama açıkcası paramı da bir kere verebileceğim. onun için iyi karar vermek istiyorum.

Octavia'nın bir çok artısı var. TSI motorla daha ekonomik daha güçlü performans, çelik cant, arka camla açılan geniş bagaj (2 kızım var) daha uygun fiyat, DSG şanzıman vb. Corolla nın artısı ise dijital klima, hafif farklı iç donanım ve tabiki en önemlisi türkiye pazarındaki yeri, servis ağı, ikinci eli. bu fiyata alınan corollada çelik cant da mevcut değil bu arada.

Aslında alınca hemen satmayı da düşünmeyiz muhtemelen, belki 4-5 sene bineceğimiz bir araba olacak, onun için 2. el durumunu düşünmem gerekirmi bilemiyorum. Geçenlerde bir formda skodanın geleceği belli değil gibi bir ifade gördüm. ne demek istendiğini de pek anlamadım aslında. benim bildiğim skoda VW-Audi grubuna dahil oldu ve aynı kalite. Değil mi yoksa?

Sizce ne yapsam? Skoda alsam da güzel güzel, güçlü motoruyla şehir dışında yokuş çıkarken kendimi kasmadan gitsem, çelik cantlı beyaz rengiyle etrafta süzülsem mi yoksa artık herkes de gördüğüm corollayı seçip geniş servis ağından faydalansam da satacak olursam rahat ederimi mi düşünsem...

betbus0610
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: m koray kaleli
Nereden: Ankara
Arabanız: Şimdilik Yok

İleti alpino » 20 Şub 2011, 09:35

Hocam skoda alırsan malzeme kalitesi olarak toyota'nın oldukça önünde olacağını söyeyebilirim. fakat octavia yol sesini corollaya göre oldukça çok içeri alıyor diye biliyorum.
senin de dediğin gibi motor ve dsg şanzıman güç, performans ve tüketim düşüklüğü olarak toyota'nın önünde ama toyota motorlarıyla ünlü bir firmadır.
servis olarak skoda ne yazık ki dediğin gibi toyota'nın çok gerisinde olmasına karşın çoğu ildeki volkswagen servislerinden servis hizmetlerini alabilirsin. zaten tüm vw grubunda kullanılan parçalar 3 aşağı 5 yukarı aynı.

ikinci elde toyota her zaman skoda'dan daha güçlü. Skoda'nın geleceği belli değil derken 2013'e doğru octavia'nın tamamen yenileneceği yönünde bilgiler geliyor. yani yakın zaman içinde skoda'nın yeri sağlam. ama vw derse ki skoda çok yükseldi biraz aşağı çekmek lazım, işte o zaman yandık :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 20 Şub 2011, 11:22

ne toyotası abicim ya =) bikere toyotayı kullanmaya başladıktan 5 dk sonra sıkılırsın ama skoda öylemi her km de ayrı bir aksiyon ayrı bir zevk :) skoda ile toyota kıyaslanıcak araç değil bile o yüzden ben SKODA diyorum
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti haki10 » 20 Şub 2011, 11:44

arkadaşlar formun ana sayfasına nasıl msj yazılıyor.bulamadım.
haki10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: haki10
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia sw 1,3

İleti alpino » 20 Şub 2011, 12:14

yazılan her yeni mesaj senin konunu anasayfada ilk sıraya taşır. senin konundan sonra diğer konulara yazılan mesajlar giderek senin mesajını alt satırlara gönderir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti bersu » 20 Şub 2011, 13:04

betbus0610 yazdı:Forumdaki bütün katılımcılara merhaba.

Arkadaşlar ben yeni kayıt oldum. Umarım bundan sonra sürekli görüşürüz.

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, daha önce konuşulmuş olabilir ama güncel anlamda yeniden değerlendirmek gerekebilir.

45 bin e kadar araç almayı düşünüyorum. Seçeneklerimi son olarak ikiye düşürdüm.

1-Octavia 1.4 tsi DSG (Ort.44.000)
2-Corolla Comfort Extra-AT(Ort45000)

Gönlüm skoda dan yana, zaten hep sevmişimdir. Ama açıkcası paramı da bir kere verebileceğim. onun için iyi karar vermek istiyorum.

Octavia'nın bir çok artısı var. TSI motorla daha ekonomik daha güçlü performans, çelik cant, arka camla açılan geniş bagaj (2 kızım var) daha uygun fiyat, DSG şanzıman vb. Corolla nın artısı ise dijital klima, hafif farklı iç donanım ve tabiki en önemlisi türkiye pazarındaki yeri, servis ağı, ikinci eli. bu fiyata alınan corollada çelik cant da mevcut değil bu arada.

Aslında alınca hemen satmayı da düşünmeyiz muhtemelen, belki 4-5 sene bineceğimiz bir araba olacak, onun için 2. el durumunu düşünmem gerekirmi bilemiyorum. Geçenlerde bir formda skodanın geleceği belli değil gibi bir ifade gördüm. ne demek istendiğini de pek anlamadım aslında. benim bildiğim skoda VW-Audi grubuna dahil oldu ve aynı kalite. Değil mi yoksa?

Sizce ne yapsam? Skoda alsam da güzel güzel, güçlü motoruyla şehir dışında yokuş çıkarken kendimi kasmadan gitsem, çelik cantlı beyaz rengiyle etrafta süzülsem mi yoksa artık herkes de gördüğüm corollayı seçip geniş servis ağından faydalansam da satacak olursam rahat ederimi mi düşünsem...

Epeyce bir para veriyorsunuz ince eleyip sık dokumakta haklısınız sizi çok iyi anlıyorum çünkü 7 ay önce bende aynı durumda idim o nedenle yardımcı olabilirim düşüncesi ile yazmak istedim,düşünmeden skoda derim ama hangi skoda octaviamı?yetimi?ikiside aynı fiyat bandında!Ben 7 ay önce bu ikilem arasında uzun süre kaldım bir gün octavia dedim ertesi gün yeti,hatta octavia 1,6 atmosferik motor dsg şanzıman üst donanım seviyesi için peşinatı yatırdım niyetim alır almaz lpg taktırırım diyede düşünüyordum ama sonradan kararım yetiden yana oldu onunda nedeni jip havasında olması idi sonunda yeti aldım çokta memnunum,eğer octaviada alsam yinede memnun olacağımı düşünüyorum çünkü hala kalbimin bir köşesinde octavia duruyor,sonuç olarak sonuna kadar skoda derim.
bersu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erhan ÇAYAN
Nereden: İzmir
Arabanız: YETİ-1,2 DSG 2011

İleti taner_octavia » 20 Şub 2011, 13:19

corollanın artısı dijital klima demissiniz.octavia dada var djital klima hemde cift taraflı .elegance modelinde var ama.zaten oktavia alıncaksa bence elegance alınır zaten.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti Satli » 20 Şub 2011, 15:58

Güçlü Alman VW grubunun içindeki üçüncü temsilci SKODA tüm modelleriyle Sağlam gövde yapısı birçok standart güvenlik donanımı ile vede en çok cezbeden sürüş zevki ile fiyatını kat be kat hak eden bir markadır. Beş buçuk yıldır Elegance Oktavia kullanıcısıyım defalarca burada deneyimlerimi yazdım daha önce kullandığım Fransızların markalarını yazmıyorum sadece bisiklet gibiydi bana göre!... Yirmi altı yıllık aktif sürücüyüm vede yaklaşık kat ettiğim üçyüzbin kilometre yol deneyiminden sonra, Ülkem şartlarında en önemli konu bence Trafikte CAN GÜVENLİĞİ gerisi hikaye aldığınız araç eğer Trafikte oluşan sürprizlere, tuzaklı yolculuklara karşı sizi sağ kurtarıp canınızı koruyorsa ne mutlu size birçok model beşyıldızıyla övünüyor ancak yurt içindeki kazalarda ne hale geldiklerini görüyoruz. Seçim yaparken buna göre karar verip almak lazım tüm modellerin artıları vardır çünkü farklı olmalı ki talep olsun ancak gösterişten cıcı bıcı dan ekonomik yakıttan çok kabin içi can güvenliği ve gövdenin sağlamlığı asıl olandır. içindeki canı korumayan araba FERRARİ olsa ne yazar(söz misali) ölüp gittikten sonra. Naçizane Son söz Kale gibi sağlam Kendini her şartta koruyan ve bozmayan Octavia... Kazasız sağlıklı sürüşler dilerim. Umut baba.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti zurna1788 » 20 Şub 2011, 16:09

Burası skodam.com herkes skoda diyecektir. toyotaclup a gitseniz herkes toyota diyecektir. Ancak benim şahsi görüşüm toyotadan yanadır. Şu gerçek ki octavia müthiş bir araç.Ancak para kolay kazanılmıyor. Çok fazla değerini kaybetmeyen ve aynı zamanda sağlam,konforlu corollayı tercih ederdim. Yalnız şunu belirtmelim ki octavia corolladan üstün.Ama çok üstün değil.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti taner_octavia » 20 Şub 2011, 16:18

toyota bencede guzel iyi arac.ama octavia yı secmek zevk meselesi artık :)
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti erharp » 20 Şub 2011, 18:17

kardeş ne alırsan öncelikle şimdiden hayırlısı olsun. ben octavia kullanıcısı olarak sana sadece octavia al derim. tabi elegance olanı. benin arkadaşımda 2008 toyota vardı, corolla iyi bilirim çok bindim araca, donanım olarak bi kere octi ye yaklaşamaz bile. bende de 2008 octi var ben aracımı alırken 3 ay araştırdım. hemen satma niyetim olmadığı için de tabiki konfor ve donanım özellikleri olarak octi aldım. bence sen de al pişman olmazsın eminimm...
Kullanıcı avatarı
erharp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erol
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2008 octavia elegance 1.6 mpi SATILDI

İleti betbus0610 » 21 Şub 2011, 07:47

Arkadaslar hepinize çok tesekkur ederim, mesajlarınız oldukça faydalı oldu, artık nasip diyelim...
betbus0610
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: m koray kaleli
Arabanız: Şimdilik Yok

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir