Benzinlikte bir adam...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzinlikte bir adam...

İleti syossett » 08 Mar 2011, 04:23

Selamlar... bugün PO da yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.. Sabah benzin alırken arkamda bir serçe durdu .. İkimizde pompacıyı bekliyorduk.. Elimde 20 tl vardı fiyata baktım, 4.08 ulen dedim 5 litre bile gelmiyo 20 liraya.. Adama baktım , elinde 5 tl.. :( ..pompacı geldi ben 20 lık doldur dedim .. adam utanarak 5 lirayı uzattı .. kusura bakma abisi tedariksiz geldim 5 liralık alacağım dedi. Pompacı çocuk buyuk bir olgunlukla ''ayıpsın abi derhal''..dedi. Adamın arabası lpg li sandım soğuklardan sabah calıştırmak ıcın bir miktar benzin almayı düşündü dedim içimden.. ama değildi .. ve şunu düşündüm.. bu adam, 1.2 litre benzinle nereye kadar gidecek, gitse bile benzinliğe tekrardan nasıl dönecek..:? lanet olsun yaa bu nasıl iştir ? Adam benimle yaşıttı belli ki emekli.. elinde utanarak 5 lirayı tutan benim yurdumun emeklisi.. Sohbet etmek istedim, boğazımda bir şeyler düğümlendi.. 5 lira = 1.2 litre... yazıklar olsun !!! bu adamın gece bie hastası olsa ne yapacak ? Bu kadar vicdansızlık olurmu ?? Sayın maliye bakanı ... umarım artık 4 liraya benzin neredeymiş görebiliyorsunuzdur..

SAYGILARIMLA..

Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti hetepe » 08 Mar 2011, 08:20

Yine aynı konuya döneceğiz ve bu konudan rahasız olacak, ve hatta zamların olağanlığını ya da haklılığını savunacak -adı belli- bir-iki kişi çıkacak....Ve hâla utanmayacaklar.
Sizin gibi duyarlı, duygusal ve insancıl insanların varlığı da bizleri mutlu edecek o kadar...
o 5 tl ler de pompacıya uzanmaya devam edecek...
Saygılarımla...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 09:52

Tebrikler hocam.Haksızlık karşısında eylemsiz kalanlar utansın.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti alwaysloser » 08 Mar 2011, 10:21

haftalığımdan 30 tl benzie koyup arabamı evin önüne bırakıyorum walla aman acil bişe olurda lazım olur diye

zevkine binmek artık hayal bizlere tl den sıfırlar atıldı ama benzine sıfırlar eklenio maşallah

ayrıca hala devlet bir maaşımı istesin veririm diyen zihniyetler var bunada sinir oluyorum
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti psco » 08 Mar 2011, 13:42

Araca zevk için binmek artık imkansız insan yolda giderken aklında tek soru var daha az nasıl yaktırırım? Gözüm hep benzin ipresinde Bu duruma getiren kişileri kınıyorum
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti mustklc » 08 Mar 2011, 14:03

ne kadar üzülsek de amcamın yaptığı doğru aslında. lazım olduğu kadar yakıt almak lazım.bir şekilde tüketimi düşürürsek belki birilerini protesto etmiş oluruz. bu haftasonu araba evin önünde full yatıı. hava günlük güneşlikti millet arabasıyla pikniğe şuraya buraya gitti, ben bakkala dahi gitmedim. araba bana ben arabaya baktım. olmaz kusura bakma dedim. artı bundan sonra böyle ihtiyaç olursa araba kullanacaksın. gezmeye tozmaya olmayacak.sonra satamadıkları yakıtları, dışarı 1/3 fiyatına ihraç etsinler. elektrik ve doğalgazda olduğu gibi.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti delidolu » 08 Mar 2011, 14:36

Bugün bi arkadaş söyledi TR'de gemilere mazot 1,8 TL'den veriliyormuş.
Arabası olana 3,60 TL, gemisi olana 1,8 TL...
Canım mamleketim benim...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mustklc » 08 Mar 2011, 16:42

onun da hilesini bulmuş bizim insanımız merak etmeyin :D

vatandaş bir deniz motoru alıyor, motorda ötv yok ya da dha az sanırım. motora aldığı mazotu arabasında kullanıyor. istanbuldaki halk otobüsleri böyle yapıyormuş.

artık bizim de biraz hile düşünmemiz lazım. mesela aklıma gelen evin bir odasını komple mazotla doldurmak, stok yapmak. :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti berkin » 08 Mar 2011, 19:38

Aslında sanki yaşadıgın durum memleketin halinin bi fotografı gibi . Bizi bu hale getirenler utansın .

tabi hala utanabiliyorlarsa ..........
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti syossett » 08 Mar 2011, 20:07

Utanan olduğunu hiç sanmıyorum ..Hatta gözümüzün içine baka baka keriz muamelesi yapıyorlar. nerdeymiş 4 liraya benzinnn ??? gördünüzmü ? Yakında nerdeymiş 5 liraya benzin demeçleri başlar. Ne hükümet kanadından açıklama var, ne muhalefet bir şey yapıyor ne medya bizden yana .. Ankarada deniz yok ki, tekne alıp mazot kullanalım :) bu arada bir arkadaşım bim den limon kolonyası alıp ( litresi 3 lira ) arabasına koymayı düşünüyordu .. Şaka gibi yahu...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 08 Mar 2011, 20:12

sen milletinin buğazındakine el uzatırsan memleketim insanıda nerden vergi kaçırırım diye düşünür

%70 vergi almada %50 al nolur yani batarmi ulke ben anlamakta gucluk cekiyorum

4.180 asmis bu gun itibaryle benzin fiyatlari
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti syossett » 08 Mar 2011, 20:25

Harbiden limon kolonyası koysak ne olur mis gibi ? :idea: :roll:
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 08 Mar 2011, 22:45

syossett yazdı:Harbiden limon kolonyası koysak ne olur mis gibi ? :idea: :roll:

hem de cevremız guzel kokar abı şaka bır yana milet olarak düştüğümüz duruma cok üzülüyorum ya yur dışına cıkma ımkanım var genede buradayım nalet olsun bırakıp gıdemıyorum vatanımı vatanımı sevıyorum şünkü vatan hayınlerı var başta ve yanında onlarda mıletı satmaya calışıyorlar ısraıl yanıyormuş hemen 2 ucak gönderın ulan adamlar 1 ay öncesı senın gemını bombaladılar kactane masumu öldürdüler bırak kül olsunlar ama olmaz onlar ınsan be şerefsiz bız neyız hayvanmı bu mesajıda ben yazdım sen sıl
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti syossett » 08 Mar 2011, 23:17

Walle benim de yurt dışı imkanım war ama oğlumun universiteyi bitirmesini bekliyorum ülkemi seviyorum ama başımızdakiler bizi sevmiyorlar malesef :(
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 08 Mar 2011, 23:20

syossett yazdı:Walle benim de yurt dışı imkanım war ama oğlumun universiteyi bitirmesini bekliyorum ülkemi seviyorum ama başımızdakiler bizi sevmiyorlar malesef :(

onlar bızı sevmıyor bende onları sevmıyorum zaten abıya boş koy gıtsın ipne herifler sinirim boşaldı şöle karşıma alsamda ana avarat .... nasıl rahatlarım varya o adi herifi baş bakanmışş saha sola boş bakıyor başkada bır iş yapmıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 00:38

mustklc yazdı:onun da hilesini bulmuş bizim insanımız merak etmeyin :D

vatandaş bir deniz motoru alıyor, motorda ötv yok ya da dha az sanırım. motora aldığı mazotu arabasında kullanıyor. istanbuldaki halk otobüsleri böyle yapıyormuş.

artık bizim de biraz hile düşünmemiz lazım. mesela aklıma gelen evin bir odasını komple mazotla doldurmak, stok yapmak. :D

Abi yenge seni kokudan dolayı boşar. demedi deme
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti mira » 09 Mar 2011, 10:40

ALLAH CÜMLEMİZE YARDIM ETSİN ÖZELLİKLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE
mira
CLASSIC