Avrupa Ödüllü Başkent Ankara'da 8 Mart 2011 günü...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Avrupa Ödüllü Başkent Ankara'da 8 Mart 2011 günü...

İleti delidolu » 08 Mar 2011, 20:26

ANKARA'lı arkadaşlar sizlerden isteğim tek şey hiçbir yorum yapmadan sadece bugün yaşadıklarınızı paylaşmanız, o kadar... teşekkürler...
-------------------------
http://ankarahaber.com/news_detail.php?id=41572

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa'nın dev kentlerinin kazanmak için yarıştığı Avrupa Ödülü'ne kavuşuyor.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) tarafından kentsel, çevresel, sosyal, kültürel ve uluslararası ilişkilerde dünyada örnek teşkil edecek çalışmalar yapan kentler ve belediyelere verilen en büyük ödül olan Avrupa Ödülü'ne layık görülen Ankara Büyükşehir Belediyesi adına ödülü Başkan Melih Gökçek, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Luis Marie de Puıg'den alacak.

Avrupa Şeref Bayrağı ve Avrupa Şeref Plaketi'ne layık görülen Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da aldığı Büyük Avrupa Ödülü'yle, Viyana ve Lahey'in ardından ödülü alan üçüncü belediye oldu. İki kentin 25 yıllık normal süreçte aldığı ödülü Büyükşehir Belediyesi 7 yıllık kısa bir süre aldı.

Avrupa Parlamentosu tarafından verilen Avrupa Büyük Ödülü'ne ilişkin açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bu çok önemli bir olay. Yani bir kent Avrupa Şeref Bayrağı'nı, Avrupa Şeref Plaketi'ni ve Avrupa Büyük Ödülü'nü alıyor. Bu ödülü 7 yıl içerisinde alan bizden başka hiçbir kent yok. Üç ödülü birden alan belediye başkanı da benden başka yok. Avrupa'da gelişigüzel hatır için verilen bir ödül değil. Bir belediye için Avrupa'nın en önemli konusu. Bunu kazanmışız, bir belediye
başkanı için daha başka nasıl mutluluk olur, bilmiyorum" dedi.

AVRUPA'NIN DEV KENTLERİYLE YARIŞTI

Komitede yapılan oylamaya, Almanya, Fransa, Macaristan, İtalya, Polonya ve Türkiye'nin önerdiği kentler katıldı. İlk oylamada Fransa ve Almanya'nın önerdiği kentler 6'şar, Türkiye'nin önerdiği Ankara ise 7 oy aldı. Son oylamada komite üyelerinin tamamının desteğiyle, bu yılki ödülün Ankara'ya verilmesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi bu ödülü ayrıca, dünya barışına, kardeşliğine ve işbirliğine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği çok önemli konferanslar, seminerler, sempozyumlar ve kardeş şehir günleri organizasyonları gibi kriterler de göz önünde bulundurularak almaya hak kazandı. Avrupa'nın verdiği ödüllerin en büyüğü, sonuncusu ve en önemli aşaması olarak kabul edilen ve Avrupa Konseyi tarafından verilen 'Avrupa Ödülü'nü kazanan Büyükşehir Belediyesi, ödülünü 10 Ekim tarihinde Ankara'da düzenlenecek törenle alacak.

Öte yandan "Büyük Avrupa" ödülü kupasıyla birlikte verilen şiltin üzerinde ödülü kazanan her belediyenin adı yer alıyor. Ödülün diğer parçaları ise bir bronz madalya, ödül beratı ve ödülü kazanan belediyedeki bir veya birden fazla gencin Avrupa'da yapacağı gezide harcanmak üzere verilen bir burstan oluşuyor.
--------------

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti delidolu » 08 Mar 2011, 20:40

Saat 17:00 gölbaşında işten çıkış..
- Ana yola çıkış sağlayan başlantı yolu dar ve buzlanma olduğu için dolambaçlı başka bir yoldan kayan araçların aralarından zigzag yapılara anayola çıkılır.
- Ana yol dediğime bakmayın kar nedeniyle yol seçilmiyor bile, körü körüne gidiyoruz sadece...
- Nihayet yolların düzelmiş olacağı ümidiyle konya yoluna geçiş yaptık o da ne, ne kar kürüme aracı ne de tuzlama aracından eser yok...
- hız kamerasını görünce yavaşlayan halkım daha kamerayı bile görmeden 10-15 km/h hızla anca yol alabiliyor...
- Neyse ümitlerimiz devam etti ki en azından Aşti civarı daha tenha daha temiz diye düşündük, hay düşünmez olaydık... Gazi hastanesi alt geçidindeki minik yokuşu kimse çıkamadığı için trafik herzamankinden daha beter... tabi hala ortada kar makineleri olmadığı malum....
- Bari tandoğan tarafından gidip şehir içi araç yoğunluğu nedeniyle buzlanmış yollar çözülmüştür diye düşündüm ki bu düşünceler hep başımı ağrıttı, nedense ankara dedik başkent dedik olmaz dedik ama aması var işte...
- Tandoğan köprüsü altı vıcık vıcık kayıyor, araçlar taaa standyum yakınındaki köprünün yokuşunu çıkmadıkları için yollarda sersefiliz...
- Nihayet ASKİ binasının yanına geliyoruz bu sırada sağımızdan solumuzdan yayalar arabalardan inip eve yürümeye koyuldular, nedeni ise mevkii hastanesi üst geçidini (rakım: 8.000 metre olsa gerek!) hiçbir araç geçemiyor!!!
- Benim octi kızım tığış tıpış geçti ki ne olduğuma kaldım ana yolda araçtan çok yaya var.... insalar k.ören, atapark, bağlum, incirli, sanatoryum istikametindeki evlerine yürüyerek gidiyorlar...
- Gelip geçen araçlara binmek istiyorlar çok şükür ben de 3 kişiyi almış olmaktan gurur duydum...
- Yollarda işten çıkıp çoluğuna çocuğuna gitmek için dolu insanlar...
- Kadınlar, erkekler ve çocuklar yollarda....
- Aynı yoğunlukla ve kayganlıkla k.örene zar zor ulaşıyoruz...
- Eve varış 19:45....
- Normalde 5,5 lt ort yakıt ile gidebilirken 16,5 lt ortalama yakıt ile 2,5 saatte eve ancak gelebiliyoruz, çok şükür...
- Burası neresi bilin bakalım....
- BAŞKENT ANKARA....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 08 Mar 2011, 20:55

Hahaaa avrupa başkenti ankara ise diğer başkentleri düşünemiyorum ne ödülü yahu yağan yağmurda metroya su girmesin diye metro girişlerine konulan kum cuvallarından dolayımı ya da alt geçitlerde mahsur kalanları balıkadamların kurtarması nedeniyle mi ödül verdiler.Avrupada yağan kar ve yağmurun ankaraya yağmasını düşünemiyorum bile.Konya yolu ankara nın can damarıdır ama nedense her zaman konya yolunda tamiratvardır şerit kapama vardır çok iyi bilirim konya yolunun ehemmiyetini. Sonuç olarak avrupa, avantajı olmayan bir yere asla ödül vermez yağcılık yada menfaattir bunun sebebi bakın ben dikmende oturuyorum biraz önce kapım caldı ve açtım üst komşum anne, baba ve cocuk kızılaydan dıkmene yurumüşler ... dolmuş otobüs özel arac hic birisi dikmene ulaşamıyormuş guven parkta bekletiliyormuş. Yağan 10-20 cm karı temizleyememekten dolayı ödül vermişlerse bilemem.. Çağdışı düşünce ile hizmetin sonucu budur işte yağmur mu yağıyor ? hemen metro girişlerine koyun çuvalları...alt gecıtler ıcın balıkadamlar hazırmı ?? Amaaa tv ye bakınca kar ile mucadele harıl harıl calışıyor .insanlar kızılaydan dıkmene gelemıyorsa ve ben bugun sokagımdan gecen bır tek kar kureme aracı izine rastlamadıysam kendi yaşadıklarıma ınanırım . Gidin AŞTİ nin halini görün 10 yılda ne hale geldi..ilk senelerde alman firması yapıyordum bakımları özel makınalar ıle ... Şimdi her yerinden sular akan , duvarları catlak patlak kapılarının yarısı bozuk bir halde, elemanlar kova ile suyu döküp hüooopp çekilinnnn diye ellerınde paspas temizlemeye calışıyorlar bunun da adı kıyaktan başka bir şey değildir. Sen, otobus firmalarının şehir içi transfer araclarını kaldır, ınsanları taksiye mecbur et, sonra da avrupadan ödül aldım de... Puhaaaa bi tarafımla guler , acırım o ödül veren adamlara.. Saygılar..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti alpino » 08 Mar 2011, 20:58

iş çıkışı saat 17:10. Ankarayı bilenler için eskişehir yolundaki MTA (Maden tetkik arama)'dan çıktım ümitköye yani şehir dışına doğru gideceğiz. daha medicana hastanesi önünde ESKİŞEHİR YOLU DURUYOR. adım adım ilerliyoruz. Odtü'ye doğru olan yokuşta onlarda 4'lü flaşör görülüyor
ani bir kararla anadolu bulvarına sapıp çevre yoluna çıktık. oradan ümitköye geldik. allahtan yol açıktı ama kayan arabalar çoktu. yani eskişehir yönünde 2 yol var ikisi de kar buz içinde. gökçek abimiz resmen uykuda.
ümitköy ana girişi tamamen tıkalı. girişten sağa ayrılıp sokaklara giren yol tıkalı. zorla ters yöne girerek yan yola çıkmayı başardım.

burada bir reklam yapacağım. http://www.snowwolf.com.tr/ bu sitedeki classic model kar paletlerinden almıştım hepsiburada.com'dan. oturup arkadaşla onları taktık. oldukça dik yokuşlarda bile çok rahat bir şekilde durup kalkış yapmayı başardım. inanılmaz güzel bir ürün. zincirden daha sarsıntısız, sessiz ve çok etkili.

10 kilometrelik yolu 1 saatte gidebildim. tüketim ortalamam her zaman 7,5 lt civarında olurdu bugün 14 lt oldu.

kış lastiklerine rağmen eskişehir yolu dahil frene dokunduğun anda ABS devreye giriyor.

bir de toplumsal mesaj vereyim buradan. kar yağdığında yollar kapandı diye İNGİLTERE'de ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA etmişti. böyle bir şeyi zaten bizi yönetenlerden beklemiyorum. ama bari bundan sonraki yerel seçimlerde oyunuzu kullanırken bugün yaşadığınız rezaleti unutmayın.

ümitköy içinde bir ambulans yokuşu çıkamayıp duruyor. ben de durdum. indim arabanın yönünü ambulansa çevirip yaktım farları, zincir taktık ambulansa. gidebildiler. biz eve geç gidebildik ama o ambulansların itfaiyelerin ulaşmaya çalıştıkları yere, yetiştirmeye çalıştıkları hastalara yazık.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 08 Mar 2011, 21:46

bu kadar da tepkisiziz işte. 3 mesaj
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti yabani » 08 Mar 2011, 21:53

İşyerinden kreş'e, Kreş'ten eve 2 saatte gelebildim ki toplam mesafe sadece 7 km. bunun 3-4 km'si ise çevre yolu. yani aslında sadece 3 km'lik yolu 2 saatte gidebilmişim. milim milim ilerledik, 1 yıllık debriyaj bitirmişimdir herhalde.
Trafikte araçtan arada sırada inip silecek arasına giren buzları temizlerken diğer sürücülerle birlike bol bol malum şahsa küfrettik.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti azmi06 » 09 Mar 2011, 00:23

bende yazayım tepkısız kalmayalım barı..
saat 17:30 kavaklıdere tunustan cıkıs.
hedef cebeci.
bestekar sokaktan kennedy caddesıne yaklasık 200m saat 18:15
ınsanlar kennedyden kızılaya donmek ıcın kılıtlemısler yolu ara sokaktan akaya gecmeyı akıl eden yok benden baska.
bestekar akay kızılay saat 18:20
koleje doneyım dedım kızılay kavsagı kılıt 30dk bekle hareket yok trafik polisi 1 kişi o da açamadı kızılay kilidini.saat 18:50
U yapıp maltepe ıstıkametı acılmaz bu trafık allah belasını versın deyıp yemek molası 40dk saat 19:30
tandogana varıs 19:45
kecıoren ıstıkametı kılıt. tandogandan cıftlık tarafına ordan samsun yoluna sıteler kavsagından cebecıye saat 21:00
gordugum trafık polısı sayısı 3 kar küreme aracı 0
patı ceken yollarda kayan arac sayısı 30dan fazla
mesafe 20km 3,5 saat
tunus-cebecı arası normalde 5km 15dk
benım lastıkler 4mevsım googyear vector5+ kuru zemınde gıder gıbı geldım cok sukur..
Bu beledıye calısmıyor yazıklar olsun...
azmi06
CLASSIC
CLASSIC

İleti veteran » 09 Mar 2011, 00:26

alpino yazdı:bu kadar da tepkisiziz işte. 3 mesaj

hocam alınganlık gösterme sen iki saatte giden şanslı 3 kişiden birisin demek ki ya millet hala yollardaysa... ödüllü başkent en nihayetinde boru değil yani... 30000 nüfuslu anadolu kazası mı ki insanlar iki saatte varacak evine... temiz bi 5-6 saat kalabilmeliler ki yolda kıymeti bilinsin... saygılar...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti syossett » 09 Mar 2011, 00:31

Başkan ağzında sakızı , twitter den yönetiyor kar ile mucadeleyi :D Hakikatten nerde bu başkan ya ?? hıc ortalıkda görünmüyor bugun ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 09 Mar 2011, 11:00

Ankaralılar ya halâ evlerine gelememişler ya da durumlarından çok memnunlar sanki...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gbasara » 09 Mar 2011, 11:17

benim en büyük tepkim,

ankara'mızın sembolü olan "hitit güneşi"'nin değiştirilmesidir.
şiddetle reddediyorum..
ankara'nın tarihini ve kültürel geçmişini hitit güneşi'nden başka ne anlatabilir?

üstelik halka sormadan sırf kendi beğenilerine göre değiştirdiler. yetkiyi alan kendine yontuyor.
bu konuda referandum yapılmalı..

arkadaşın aski için söylediğine de katılıyorum. firmaların şehir içi servislerini faşist bir uygulamayla kaldırdı ..
amacı, kendine rant getirecek olan belediye otobüsleri ve metroya para sağlamak. halka hizmet yönü niye önemli olsun ki! ama iş oy almaya ve propagandaya gelince "halka hizmet için varız" oluyor. hadi beyimiz, al sana hizmet alanı, halka yarayan bir hizmet.. hadi uygulat bunu geri..

inancı olan insanın yapacağı şey midir bu?
bizi aptal yerine koyan türlü bahaneler/gerekçelerle geçiştiriyorlar bunu çünkü anlayacak halk zekası bulunmuyor.

bir adamı iki dönemden fazla başkan yapmayacaksın.. bizimki dört sezondur başta..
şimdi bir düşünün, 20 yıl BŞB başkanı olan biri nasıl bir durumda olur? maddi manevi..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 09 Mar 2011, 11:41

Kar yağışı tüm yurtta etkili.. Pek çok ilde okullar tatil edildi. Kar yağışının en çok etkilediği illerden biri de Ankara... Başkent’te kar yağışı sebebiyle ulaşım felce uğradı. Şehrin birçok cadde ve sokağında trafikte aksamalar olurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı, kar kürüme ve yol tuzlaması yapan ekipler yetersiz kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de belediyenin yetersizliğinden yakınan bir takipçisine ‘Yollar tuzlu. Tat istersen’ diye cevap yazdı.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mbarman » 09 Mar 2011, 12:39

syossett yazdı:Kar yağışı tüm yurtta etkili.. Pek çok ilde okullar tatil edildi. Kar yağışının en çok etkilediği illerden biri de Ankara... Başkent’te kar yağışı sebebiyle ulaşım felce uğradı. Şehrin birçok cadde ve sokağında trafikte aksamalar olurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı, kar kürüme ve yol tuzlaması yapan ekipler yetersiz kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de belediyenin yetersizliğinden yakınan bir takipçisine ‘Yollar tuzlu. Tat istersen’ diye cevap yazdı.

böyle bir sapı başkan seçip (üstelik birkaç dönem üstüste) ödüllendiren halka şükranlarımı sunarım. verilen cevap az bile. adam resmen ayağımın altında paspassınız yalayın desem yerleri yalarsınız diyor.
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti alirıza » 09 Mar 2011, 12:42

ödülünü alsın ......... dün akşam dikmen yolu kızılaydan itibaren kapalı. yolda nerden bakarsan 7-8 cm kalınlıgında ezilmiş kar tabakası.. alt tarafı buz tabiki.. emniyet genel müd. lügünün hemen ilerisindeki rampadan sonrası yok .araçlar ne inebiliyor ne çıkabiliyor. dün uzun süreden beri kar yagdı .akşam saatlerine kadar o yollara ne tuz serpildi ne kar temizlendi..hiç bir iş yapmadıgı gibi pişkin pişkin sırıtıyor yollar tuzlandı diye . sonuçta hepimiz yollardaydık evlerimize yürüyerek gittik .ulan alt tarafı yolları tuzlayacaksın sanki bana atom parçalıyor ... ama bize müstehak bizde bu millet olduk ça bu parazitlerden kurtulamayacagız....
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti colourone » 09 Mar 2011, 14:57

Ha Karayalçın ha Gökçek ne farkeder... Bİrisi yolları yapamaz diğeri havayı ve suyu temizleyemez..
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti syossett » 09 Mar 2011, 15:35

Ben de dikmendeyim arkadaşım bugün çankaya belediyesi kar aracına neden çalışmıyorsunuz diye sormuş arkadaş, adam demiş ki, abi biz tuz attığımız an BŞB zabıta ekipleri asfalta tuz atıyorlar diye ceza kesiyorlar ...Bu nasıl bir anlayıştır ya ? Devir teknoloji devri sadece tuz yoktur sanırım .. Bakın 1992 yılı ocak ayında amerikaya gitmiştim Amcam ile akşam iş cıkışı kaldırımlarda ve yollarda kahverengi yumuşak eriyik gördüm. Amcama bunlar ne ? diye sorduğumda ; hımm demek kar yağacak dedi. Öncelik kaldırımlar olmak üzere her yere serpilmişti. ve inanın gunlerce kar yağmasına rağmen ne kayma oldu ne kapanma ... Her şey rutin akıp gitti günlerce.. Ana arterler zaten alttan ısıtmalı.. Haa diyeceksiniz ki, orası new york kardeşim.. iyi de bende 1992 den bahsediyorum .. Peki o zaman nerde avrupa başkenti ödüllü Ankara ? Biz bu şekilde yaşamayı hakediyormuyuz ? Bir büyükşehir belediye başkanı , twitterden milletle dalga gecerek ona buna laf yetiştireceğine, o canavar gıbı calışıyorlar dediği ekiplerin başında olacak ki, ben o kişinin samimiyetine inanayım .Tutturmuş kabak lastikle yola cıkan arabalar yapıyor diye.. Ne kabağı kardeşim 4*4 arabalar bile trafikte kaldı adamlar bir yere park edip evlerine yuruyerek gittiler. Ben, gözümle gördüğüme inanırım kardeşim ..yolları yalamama gerek yok .. Yağmur yağar, ankara gibi yerde alt gecıtlerde mahur kalanları balıkadamlar kurtarır :D kuraklık olur, Allah yağdırmıyor kardeşim ben ne yapayım? der...kar yağar, kabak lastikler yüzünden oluyor der ..merak etmeyin lastik alamayacak kişinin benzin alacak parası da olmaz, dolayısı ile zaten trafiğe cıkamaz. Ben ne vergilerimi, ne emeklerimi ne de hakkımı helal etmiyorum ... yazıklar olsun !!!
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 09 Mar 2011, 15:42

çıktım evden 35 santim kar. gittim geldim. yollar ana arteller hariç bembeyazdı, ama ben belediyenin tedbirlerine değil kendi tedbirlerime itibar ederim, bişi bekleyen-isteyen yok zaten. hexagon tipli kapanlı lastiklerimle 110-120 yardırdımda karda.

(Allah'tan korkarım, İstanbul yolu kapkara asfalttı açıktı, yapmış, fakat etimesgut-sincan tarafına biraz daha iyi çalışır belediye çankaya-oran-gölbaşı tarzı yerlere göre :lol: )

Gayette eğlendim.

Burası CHP'li Beşevler...

Burasıda MHP'li Eryaman :lol: :lol:

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir