O kornanı alırım . . .

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

O kornanı alırım . . .

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 20:20

Bugün acemi kardeşime verdim arabayı.Kartaldan kurtköy ülker e doğru yola çıktık.Kabul daha tam yetişmedi.Bazen geç kalkıyor.Günde birkere stop eder.Kavşaklarda da tereddüt eder.

Okadar zaman şirket arabasıda kullandım.Kendi arabamı da kullandım.Şehirler arası yolculukta yaptım şehir içindede yaptım.Farklı illerde şehir içindede kullandım.Hanzoların kralınıda gördüm.Ama kavşakta bir iki sn geç kalktı diye mal gibi kornaya bamadım.Selektörden sonra bir dit edersin tamam.He adam hala gitmiyorsa (fren lambası sönmüyor bi çabası yoksa) acemidir.Acemi adamada yüklenilmez.

Zaten korna denen lanet aleti acil uyarı için ve ışıklı uyarıya uyulmadığında çalmak gerekmez mi.
Bugün tam arkamızdaki servis (reno master) kardeşim tereddütlü tali yoldan anayolu bölerek karşıya geçmek için durdu yolu kontrol ediyor.Yan şerit boş öküz gibi kornaya basıyor eleman.Arkaya uzandım ne var lan dedim elimi kaldırdım.Bu da yapıyo aynını.Çekim el frenini bir hışımla indim aşağı.Önce fren yaptı.Buna doğru koşunca o koca arabaya bastırdı patinajı yürüdü.Ulan hayvan ulan öküz ulan sığır ulan dangalak ulan beyinsiz sen annenden arabaylam doğdun.

Lütfen önce selektör denen yüzyılın icadını kullanın.Hastayıda dalgınıda sinirliyide mülahimide iyiyide kötüyüde üzmeyin. Nacizhane tavsiyem

Başıma geldi anlatmak istedim.

Saygılar

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti alwaysloser » 10 Mar 2011, 20:24

haklısın
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti berkin » 10 Mar 2011, 20:30

haklısın ümit . bizim ülkemizde 1sn bile çoook degerli oldugu için korna şart . :) hele bide hastane yanında,okul önünde çalmazsan ayıp olur . İnşallah bi gün aşacaz bunları ama biz görürümüyüz o muallak .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 20:31

alwaysloser yazdı:haklısın

Sağ ol hocam teşekürler
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 20:35

berkin yazdı:haklısın ümit . bizim ülkemizde 1sn bile çoook degerli oldugu için korna şart . :) hele bide hastane yanında,okul önünde çalmazsan ayıp olur . İnşallah bi gün aşacaz bunları ama biz görürümüyüz o muallak .

Valla abim.Bende bilyorum insanın sinirleri yerinden oynuyor.Sürekli trafik sürekli trafik.Ben zevk alarak kullanıyorum genelde.Ve biraz daha saygılıyımdır.Otobanda arabama göre 180 den aşağı inmesemde trafiktete saygı gerekir.Yanıma oyur o hastanede okul kenarında kaç kere yol verdiğime şahit ol.Okdar yani.

Hayır insan bir düşünür.Hastanenin yanındasın be adam.Orda disco müzik eşliğinde insanlar dans etmiyor.Orda bile basıyor.Gerçi o insanlar biraz düşünse kartaldan kurtköye 30 lira yerine 10 liralık benzinle giderdik
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 10 Mar 2011, 20:39

kornamı benım araba muhayne ye 8 ayı varı aldıhımda muhaynede gecmedı adam dıyor kornan bozulmuş alla dedım varmıymış bunlarda korna hıc calmıyorum neden se beklemıyorsan yan şerıdı kulan devam et benım yaptıhım gıbı gecen gun banada yaptılar aynısını eski edirne asfaltı üzerinde özel halk otobuzu bunu yapan dıdt dıt dıt ulan dedim ne var gec kaldım abı dıyor mılet gıtsın gıderım acele yok vatandaşı taşıyorsun acele etme dedim tamam dedi sonra gene dıd dıd cektım önune tırafıhı durdurdum bındım ahlk otubusune dedim ne oldu olum senın sorunun ney
kafayı vurdum bırdaha korannı duymıyım dedım azdaha dayak yıyorduk mıleten ama 10 km arkamda geldı yol boşaldıhında bıle ıpnelık olsundıye şerıdın ortasından gıtım gene yol vermedım gecmiş olsun kardeş
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 20:43

felicia_3437 yazdı:kornamı benım araba muhayne ye 8 ayı varı aldıhımda muhaynede gecmedı adam dıyor kornan bozulmuş alla dedım varmıymış bunlarda korna hıc calmıyorum neden se beklemıyorsan yan şerıdı kulan devam et benım yaptıhım gıbı gecen gun banada yaptılar aynısını eski edirne asfaltı üzerinde özel halk otobuzu bunu yapan dıdt dıt dıt ulan dedim ne var gec kaldım abı dıyor mılet gıtsın gıderım acele yok vatandaşı taşıyorsun acele etme dedim tamam dedi sonra gene dıd dıd cektım önune tırafıhı durdurdum bındım ahlk otubusune dedim ne oldu olum senın sorunun ney
kafayı vurdum bırdaha korannı duymıyım dedım azdaha dayak yıyorduk mıleten ama 10 km arkamda geldı yol boşaldıhında bıle ıpnelık olsundıye şerıdın ortasından gıtım gene yol vermedım gecmiş olsun kardeş

Kornanın bozuk olduğunu bilmemekte iyi.Allah şahit birtek misafirlikten dönerken ev sahibine dıt dıt ediyorum.Gündüzse.Onun dışında ya bir kere yada hiç.Ama bizim salak kanunlarımız.Kaza olduğunda kornaya basmadıysan seni suçlu gösteriyor.
Ulan adam zaten şok haliyle duruyor veya hamle yapıyor.Kornanın derdinemi düşsün.Basabiliyorsa basar.İşte bukadar.

Geçmiş olsun için sağol abim
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erdemguner35 » 10 Mar 2011, 20:47

Ben en çok bu ışıkta beklerken daha sarı yanarken hemen arkamdakinin korna çalmasına uyuz oluyorum... eğer çalarsa böyle aheste aheste kalkıyom... ama bi gün böyle kafam bozuk olacak öyle hiç kıpırdamıcam yerimden.. ondan sonrada olaylar nasıl gelişirse gelişsin artık...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti felicia_3437 » 10 Mar 2011, 20:48

işte ben aracın kornasının bozuk olduhunun 8 ay sonra farkına vardım gunluk nekadra kulandığımnı sız hesaplayın calımıyorum calanıda sevmıyorum selektor yetıoyor her zaman
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 20:56

İşte benimde öyle afakanların bastığı bir ana denk geldi.Yoksa kalkıpta direk kavgaya tutuşmak belki enson yapacağım şeydir.Ama olunca oluyor işte.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 10 Mar 2011, 22:42

bi kere de benin başıma geldi. hastanenin önünde kaynanamı alacam. mübarek kadını aradım o da çıkmak bilmedi kapıdan. bir araç geldi arkama zaaart zaart. çıktım "lan sen bela mısın, hasta alıyoruz şurada" dedim. millet beni tutuyor.2 güvenliğin ikisi de koluma sarılmış. adam kapıdan dahi inemedi. öyle kavgacı biri değilim ama hakikaten sinirlendim hani silah olsa çeker vururdum. bazen adamı çileden çıkarıyorlar hakikaten.

hiç bir zaman önümdeki araçla aramdaki mesafeyi kısa tutmam. adam kırmızı ışıkta tam tamponuna yakın duruyor, bok var sanki. eşim sürerken daha çok yapıyorlar. ben de çıkarıyorum kolu, "de get" diyorum. :D

bilenler bilir hacettepe tıpın orada bir yokuş var oraya da bir ışık koymuşlar. kadının biri çekmiş güneş gözlüğünü tam arkama geldi geldi aramda 30 cm bırakmadı. be kadın, senin arkana biri böyle yanaşsa dünyanın lafını sayarsın, neden öyle yapıyorsun? şunu biraz korkutayım dedim. aracı az az geriye kaçırıyorum bir yandan da kadını dikizden takip ediyorum tabi :D tabi kendime de güveniyorum, kaçırmadan kalkarım yani. bizimkisi tedirgin arkada. sonra ışık yandı neyse boşver dedim :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti junior » 10 Mar 2011, 23:08

berkin yazdı:haklısın ümit . bizim ülkemizde 1sn bile çoook degerli oldugu için korna şart . :) hele bide hastane yanında,okul önünde çalmazsan ayıp olur . İnşallah bi gün aşacaz bunları ama biz görürümüyüz o muallak .

50 sene sonra belki:)
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti syossett » 10 Mar 2011, 23:16

Şöyle söyleyeyim, 7 yıl yurt dışında yaşadım .. yemın ederim ki, 7 kez bile korna sesi duymadım .. Yorum size kalmış..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti unknown1 » 11 Mar 2011, 00:02

syossett yazdı:Şöyle söyleyeyim, 7 yıl yurt dışında yaşadım .. yemın ederim ki, 7 kez bile korna sesi duymadım .. Yorum size kalmış..

junior yazdı:

50 sene sonra belki:)

Ya 50 yıl sonrada olsa olsa keşke.

Abi işin ilginç yani bak sen yurt dışında yaşamışsın bilirsin hocam.Bizden ileride olan ülkeleri bırakın bizden geri kalmış ülkelerde bile korna çalınmıyor kutlamalar dışında.
Daha komik bir olay Norveç te yaşayan kuzenim Türkiye ye geldiğinde araba kullanamıyor.Kaldırımda yaya geçidinde yola araba geliyormu diye bakan yaya gördüğünde durman şart.Adam yeşil yanıyor duruyor.Taner abi hadi git.Oğlum karşıya geçicek heralde baksana diyor garibim :D:D:D
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Karadul » 11 Mar 2011, 18:11

Televizyon ve bilgisayar başında saatlerini öldüren yurdum insanının trafiğe çıkınca zamanı kıymete biniyor.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti unknown1 » 11 Mar 2011, 23:51

Karadul yazdı:Televizyon ve bilgisayar başında saatlerini öldüren yurdum insanının trafiğe çıkınca zamanı kıymete biniyor.

Nedense öyle bende anlamadım.Zevk için araba kullanamadığımızdanmı trafiği sevmiyoruz bilmemki.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir